You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 03 Cze 2024, 13:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #615007 Wysłany: 26 Wrz 2012, 12:21; 
 Temat postu: Silnik wycieraczek , prawie manual, porada.
Offline
Forumowicz

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 26 Wrz 2012,
Posty: 1
Miałem okazje naprawiać silnik wycieraczek przednich i postanowiłem podzielić się radą jak i co z tymi wycieraczkami.
Silnik mi padł przy przebiegu ok. 43 tys. km w aucie 4 letnim, byłem tym zdziwony. Dzień wcześniej działał bez zarzutu, jakie duże było moje zaskoczenie gdy następnego dnia wycieraczki ani drgneły. Działanie przekaźnika było słychać, w moim puncie nie ma bezpiecznika od wycieraczek, więc zajołem się rozbieraniem podszybia by wymontować silnik.
Opis:
1. należy zdjąć uszczelke przy podszybiu
2. zdjąć ramię wycieraczek - tu może być ciężko
3. odkręcić podszybie 3 śruby od strony komory silnika
4. po odkręceniu podszybia należy je zdjąc, uwaga na zaczepy na których się trzyma w okolicy lini szyby
5. po zdjęciu podszybia widać mechanizm wycieraczek wraz z silnikiem, próbowałem wypiąć wtyczkę lecz jest to prawie nie możliwe - chciałem sprawdzić czy przechodzi prąd
6. należy odkręcić 3 śruby (10-tki) trzymające mechanizm, po tej operacji można go w taki sposób ustawić by wypiąć wtykę i sprawdzić na niej dochodzący prąd
7. jeśli z prądem jest ok, to wyciągamy cały mechanizm - trochę się trzeba pogimnastykować ale daje rade
8. po wyciągnięciu mechanizmu z silnikiem, udałem się do elektryka by sprawdził silniczek - wewnątrz był jak nowy ale...

Silnik miał przerwy gdzieś w okolicach cewek znajdujących się pod obudową - elektryk to polutował sprawdził działanie i skasował 80 zł.
Silnik po zamontowaniu działa bez zarzutu. Na chwilę obecną sam był bym w stanie rozebrać ten silniczek i sprawdzić co i jak.
Napisałem ten post ponieweż widzę, że tym modelom fiatka się to często zdarza, można zaoszczędzić parę złotych na wymianie silnika.
Powodzenia.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO