You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 09:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #810698 Wysłany: 25 Sie 2016, 20:53; 
 Temat postu: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lut 2013,
Posty: 22
Witam.
Taki problem mam: po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się oświetlenie kabinowe i nie zapala się kontrolka otwarcia drzwi. Przy pozostałych drzwiach wszystko ok. Myślę że to wina czujnika lub przerwanego kabelka do tego czujnika. Miał ktoś już taki problem? Gdzie szukać tego czujnika? Jeśli kabelek przerwany to pewnie gdzieś w okolicy zgięcia przy zawiasie. Może ktoś poratuje jakimiś sugestiami gdzie zacząć poszukiwania awarii?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #810701 Wysłany: 25 Sie 2016, 21:45; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Najpierw proponuję obejrzeć przewody w przelotce. Niestety w GP w lewych przednich drzwiach lubią się rwać. Same czujniki otwarcia są w zamkach.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #810738 Wysłany: 09 Wrz 2016, 21:15; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lut 2013,
Posty: 22
dzięki za odpowiedź, w ogóle to mam wrażenie że przewody w puncie lubią się rwać, w taki sposób naprawiałem już abs i włącznik świateł drogowych

[ Dodano: 09 Wrz 2016 20: ]

no i tak było, przewody w gumowej przelotce w rozsypce, ale już naprawione, teraz tylko czekać co będzie następne.......


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861667 Wysłany: 10 Lut 2024, 18:05; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Cze 2018,
Posty: 16
Witam.

Chciałbym podbić temat, bo i u mnie wystąpił problem. Po otwarciu drzwi kierowcy nie włącza się oświetlenie podsufitowe oraz nie odryglowują się drzwi - tak jakby samochód nie widział otwarcia. Podejrzewam tą sławną krańcówkę, ale gdzie dokładnie ją znaleźć? Może ktoś dysponuje zdjęciem lub rysunkiem? Dzisiaj ściągnąłem boczek drzwi, popsikałem gdzie się da elektrokontaktem, również we wiązkę w przelotówce drzwi (kable wyglądają na całe, chyba że dalej w drzwiach coś się dzieje?). Poruszałem zamkiem z boku drzwi, ale też nic. Ktoś pomoże? A może przyczyną może być jeszcze coś innego? Bezpiecznik?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861668 Wysłany: 10 Lut 2024, 19:37; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Napisali wyżej. Może to być osobny element...
https://allegro.pl/oferta/czujnik-otwarcia-drzwi-krancowka-fiat-panda-bravo-12435830527
Może być częścią integralną zamka...
https://allegro.pl/oferta/fiat-grande-punto-zamek-drzwi-prawy-przod-6pin-13095064004
Na to się nakłada centralny zamek (sterowanie). Plus przelotki w drzwiach. Wszystkie opcje w temacie.

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861669 Wysłany: 10 Lut 2024, 21:17; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Freshu08, masz jasno napisane przez krowka w drugim poście gdzie jest krańcówka/czujnik otwarcia drzwi. Co jest w odpowiedzi krowka niejasnego że musiałeś zadać pytanie?

Obwód standardowy i stary jak świat, czyli "El.wykonawczy/czujnik -> wiązka -> sterownik". Jeśli wykluczyłeś wiązkę pozostaje ci el.wykonawczy/czujnik lub sterownik (w tym wypadku Body)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861670 Wysłany: 10 Lut 2024, 21:51; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Bo jest teraz taka dziwna maniera wytresowana w internecie (im młodsze pokolenia, tym głupsze), że rzeczywiste, fizyczne problemy da się jakoś rozwiązywać/obejść przez wirtualne bredzenie/plotkowanie na forach, grupkach FB, komentarzach na Instagramie itd.
Otóż NIE da się (na co >90% automatycznie strzela focha jak baba).

Trzeba wziąć narzędzia w rączki i nawet sobie je ubrudzić (czy się skaleczyć, o jejku). TAK się naprawia samochody (nie przez internet) i nie tylko.
Internet to może 10% sukcesu, jakaś porada (często ogólna i to jest OK, powinno wystarczyć), jedna fotografia/filmik - a dalej działasz sam!
Robimy, nie gadamy (tak działa fizyczny, mechaniczny świat).

PS
Co do internetu, to przypominam (jako ktosiek, który widział jego rozwój od lat 90-tych), że on powstał jako "baza wiedzy" (takie były szczytne cele), gdzie podstawową czynnością jest samodzielne wyszukiwanie informacji (a nie pytanie o to samo w kółko).
Zdementować należy też plotki, że "w internecie jest wszystko" (otóż nie wszystko i tak ma być, pewne tajniki zawodów muszą zostać "w realu" i być przekazywane tradycyjnie np. w miejscu pracy). Albo, że "internet (forum) jest po to, aby pomagać" - takim frazesem posługują się drobne cwaniaczki, które chcą się "wysługiwać otoczeniem" (fachowy termin z psychologii), od siebie zero wysiłku, a ty mu dawaj gotowca na każdy temat/usterkę.

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861671 Wysłany: 10 Lut 2024, 22:02; 
 Temat postu: Re: Gdzie jest czujnik otwarcia drzwi w GP?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Cze 2018,
Posty: 16
Jesteście panowie bardzo mądrzy, na spotkaniach towarzyskich musicie być duszami towarzystwa. Ciekawe tylko, czy w tematach, na których się nie znacie, też jesteście tacy mądrzy. Nie jestem mechanikiem, nigdy nie miałem do czynienia z krańcówką i nie wiem jak wygląda, stąd był mój post z prośbą o zdjęcia. Nie będę cytował, bo skoro nie potrafiliście przeczytać ze zrozumieniem pierwszego postu, to i ten sprawi wam trudność.

Za merytoryczną część odpowiedzi dziękuję, resztę pominę milczeniem (zwłaszcza godny ubolewania tekst o ubrudzeniu rączek, gdy pracuję jako pracownik produkcji przy produkcji waty szklanej xD) zważając na wasze prawdopodobnie trudne dzieciństwo i wiązane z tym obecne wywyższanie się. EOT.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO