You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #852121 Wysłany: 09 Mar 2020, 12:16; 
 Temat postu: TUNING PUNCIAKA 2 HGT
Offline
Forumowicz

Imię: alexxxx
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 22 Lip 2019,
Posty: 4
Siema, jak wyżej, zaczynam pomału modzić sobie w swojej HGTce. Jestem na etapie wymiany zawieszenie na gwint, żeby troszkę obniżyć i poprawić zachowywanie się samochodu na zakrętach, dokładam też poliuretanowe drążki. Zostało mi do oddania do regeneracji układu kierowniczego, słychać pukania przy skręcie...jeszcze mam problem, mianowicie skrzynia biegów przy ostrzejszym wrzuceniu 2ki lub redukcji z 4 na 3 słychać mały zgrzyt, mechanik mówił coś o wybierakach, spotkał się ktoś z podobnym problemem? No i ogólnie chciałbym jakoś zwiększyć tu moc, jakieś porady? Pozdrawiam i dzieki, miłego dnia!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853638 Wysłany: 07 Sie 2020, 10:09; 
 Temat postu: Re: TUNING PUNCIAKA 2 HGT
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 15 Paź 2019,
Posty: 4
Polecam pomyśleć o poprawie mapy. Seryjna powoduje, że spalanie nie jest najczystsze, zwłaszcza jak się jeździ spokojniej- zbiera się nagar, który odkryłem razem z mechanikiem na świeczkach. Dobra mapa poprawiłaby spalanie, czystość i podniosłaby moc o 5-7 KM. Tunerzy psioczą na komputer Hitachi, który nie jest zbyt komunikatywny w punto hgt. Są udowodnione przypadki tuningowanego stilo z tym silnikiem, ale nie jestem pewien czy jest tam ten sam komputer. Ja swoje rozmowy zacząłem z wrocławskim Jetronic, ale ostatecznie jeszcze nie zawiozłem auta.

Mało jest filmików na yt o hgt z turbiną (znalazłem 3). Jakimś cudem odnajduję mnóstwo filmików o zaturbianych 1.2, 1.1 czy 1.4, a nasze 1,75 nie bardzo :/ Wiem, że wałki z 1.2 16v punto są pożądane przez posiadaczy Abarth Grande Punto, są ostrzejsze niż u nich w serii i 300 KM wytrzymują :D No cóż, widocznie nasze 1.75 nie jest popularne w ostrych tuningach. CO do trwałości silnika- w moim jednym punto hgt z 2005 roku urwał się zawór, jak na 2gim biegu osiągnąłem 90km/h. Uważam, że nie powinno to mieć miejsca. Z drugiej strony ten silnik wśród posiadaczy innych fiatów ma opinię trwałego, jednak w sprawie sporego tuningu względnie mało osób się na to decyduje (co nie znaczy, że nie można).

Skrzynia- u mnie z 4 na 3 też nie jest łatwo (200tys oryginalny przebieg). Również jak się obraca wał skrzyni ze zbyt dużą prędkością (czyt. zbyt szybko przełączam bieg) z 3 na 2, to prawie niemożliwe jest wrzucenie biegu. Sprawdzałem z mechanikiem czystość oleju w skrzyni- zero opiłek. Niemniej jednak synchronizatory można wymienić, to jest tzw. "regeneracja skrzyni", kiedy wymieniają też łożyska. W tych skrzyniach uważam, że normalne jest ciężkie wchodzenie biegów. Zero problemów przy redukcji z 5 na 4 (najczęściej stosuję), z 4 na 3 trochę delikatności jest potrzebne :wink: Jak jest u Ciebie z powrotem lewarka do pozycji neutralnej? Nie ma problemu?

[ Dodano: 07 Sie 2020, 10:06 ]

Aha- jeszcze jedna sprawa. Strumienice i gówniane filtry stożkowe można sobie na wstępie podarować. Miałem oba rozwiązania po przednich właścicielach. g***o to dawało, jeśli chodzi o moc. To, co miałoby sens, to porządny filtr k&n (oczywiście dedykowany do mocy) z doprowadzeniem zimnego powietrza z dołu samochodu. To by dało ok 2KM. Drugie, co miałoby sens, to pospawanie kolektora wydechowego z kwasówki, sensowne jego ukształtowanie i połączenie z dołem. Wtedy moc też nie będzie jakoś mocno większa, ale dźwięk się poprawi na pewno, praca silnika będzie równiejsza i silnik chętniej będzie się wkręcał na obroty. Oczywiście wtedy pasuje dorobić też resztę wydechu. Jak to zrobić? To już trzeba polegać na doświadczeniu naprawdę dobrego specjalisty. Oczywiście nie chodzi tu o wiejskie buczenie- musi to być naprawdę fajny pomruk, rodem z rzędowych dawnych Lancia Delta i Alfa Romeo 1.75 :) Trzeba liczyć się ze sporym kosztem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO