You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #832768 Wysłany: 03 Sty 2018, 22:32; 
 Temat postu: Projekt Grande Punto
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Gru 2017,
Posty: 4
Witam! To mój pierwszy post i chciałbym się przywitać! :D

Mam zamiar zrobić jakiś mały projekt na moim nowym GP i chciałby
m Was prosić o rady i opinie!
A wiec tak, modyfikacje:

1)Pierwsze o co Was chce zapytać to jak wygląda sprawa z zderzakiem tylnym z Abarth'a? Jest możliwość Plug&Play? Czy jakie ew. przeróbki? Podoba mi się ten tylny dyfuzor i chciałbym uzyskać taki efekt. Niestety te pseudo dokładki do zderzaki mi się nie podobają :(

2)Chciałbym przerobić układ wydechowy, zastanawiam sie nad wstawieniem większej średnicy rury już od katalizatora i zakończyć jakimś sportowym końcowym tłumikiem z dwururka. Domyślam sie, ze więcej kuni mi to nie da ale chciałbym ciekawy dźwięk uzyskać. Byle nie pomniejszy mocy. Jak wyglądało by z spalaniem ? Co sadzicie o takiej modyfikacji ?

3)Chciałbym wyrzucić tylna wycieraczkę ale czy zakupie gdzieś "mądra" zaślepkę na otwór w szybie ? Czy raczej muszę sam dorobić?

4)Samochód zakupiłem używany i widzę, ze zaczyna się pruć fotel kierowcy, wiec myślałem nad wymiana wnętrza na czarna skore i zrobienia wnętrza na czarno. Jak wygląda sprawa, pasują fotele i tylna kanapa ?

5)Chce pomalować środki lamp przednich. Juz znalazłem temat na forum gdzie wszystko jest wyjaśnione dobrze, wiec dam rade.

6)Air ride albo sam gwint. Jak cenowo to wygląda?

7)Przede wszystkim musi wpaść dobra felga. Myślę nad biała felga coś alla OZ albo Japan Racing (Kilka wąskich ramion) w kolorze białym. Teraz kwestia jaka felga sie zmieści bez dystansu itp? Czy 17" 8j na szerokość będzie dobry wybór? Jak wysoka oponę dobrać aby komfortowo jeździć? Czy lepiej wsadzić 16" i wyższa oponę?

8.)Lotka, blenda tylnej klapy. Widziałem na alledrogo lotki po 150-200zl. Podobne do oryginalnych ale możne poszukam tańszej używanej ori.

9)Pomalowanie przednich grillów na czarno i wyklejenie luki miedzy nimi na czarno.

10)Oklejenie żółta folia halogenów i wsadzenie złotej żarówki.

11)Narazie wskoczyły czarne szybki (folia 5% przepuszczalności światła) Usunąłem listy i emblematy na tylnej klapie. Zabudowa audio: wzmacniacz MAC 750wat, tuba JBL 1000wat i kondzio 1F.

Wszystkie modyfikacje chce wykonać sam. Proszę o pomoc! To moja pierwsza zabawa z Fiatem i potrzebuje dużo rad ludzi co już w tym siedzą.
Jeśli sie tematy powtarzaj to nie hejtucie, podlinkujcie mi temat będę bardzo wdzięczny za szczera pomoc stawiam dobre piwo! :)
Samochodzik czerwony 1.4 8v. Przy okazji zrobię parę fotek i wrzucę do podglądu.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #832781 Wysłany: 04 Sty 2018, 00:44; 
 Temat postu: Re: Projekt Grande Punto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
nie wiem ale po co upiększać coś co jest już ładne
1 zderzak od AGP ori nawet używany jest chorendalnie drogi
3 nie ma zaślepki dedykowanej/oryginalnej
4 od czego mają pasować ?
5 no to jak chcesz to pomalujesz
6 drogo to wygląda ale gwint taniej
7 nawet i 18" cali ludzie wsadzają
10 przy pierwszej kontroli policyjnej po dowodzie rejestracyjnym
11 niech cała wieś słyszy że jedziesz według mnie wewnątrz samochodu powinien być dobry zestaw żeby wszystko ładnie grało we wszystkich zakresach i żeby kierowca i pasażerowie czuli konfort ze słuchania muzyki niż żeby im mięsisty bas masował plecy to było fajne ale z 10 lat temu teraz na takiego kierowcę mówi się wie....k bez urazy

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832795 Wysłany: 04 Sty 2018, 13:23; 
 Temat postu: Re: Projekt Grande Punto
Offline
Włodarz pałki
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 1882
Pomógł: 1
1) Zderzak nie pasuje, jest szerszy, sporo rzezby,
2) wywal 1 tłumik, w tym silniku i tak cudów nie będzie.
3) nie ma, musisz kupic jakąś uniwersalną
4)każdy fotel z GP, PE, AGP, APE będzie pasować, tak jak i z mito, z kanapą z mito może być problem,
5) albo malować, albo kupić czarne depo
6) Airride jeśli masz gwint ok 4-5K, sam gwint polecam AP ok 2k, tansze to dziadostwo.
7)wszystko zależy od ET felgi, szerokość 8j to nic strasznego, jeśli ET będzie ok. Chcesz Gwint a myslisz o komforcie? 205/45/17 mam na zimę i jest ok z gwintem. 205/40/18 lato też, jest sztywniej, ale bez jaj jak nie walisz po dziurach i krawężnikach, będzie ok.
8) szukaj ori.
9) kwestia gustu, co drugie GP tak ma;p
10) IMHO wieś.
11)


Najważniejsze to obrać samemu jakąś drogę a nie iśc schematem polskiego tuningu gleba, felga, projekt:) auto ma cieszyć Ciebie, nie innych przejzyj forum i szukaj inspiracji;p

[ Dodano: 04 Sty 2018 12:23 ]

1) Zderzak nie pasuje, jest szerszy, sporo rzezby,
2) wywal 1 tłumik, w tym silniku i tak cudów nie będzie.
3) nie ma, musisz kupic jakąś uniwersalną
4)każdy fotel z GP, PE, AGP, APE będzie pasować, tak jak i z mito, z kanapą z mito może być problem,
5) albo malować, albo kupić czarne depo
6) Airride jeśli masz gwint ok 4-5K, sam gwint polecam AP ok 2k, tansze to dziadostwo.
7)wszystko zależy od ET felgi, szerokość 8j to nic strasznego, jeśli ET będzie ok. Chcesz Gwint a myslisz o komforcie? 205/45/17 mam na zimę i jest ok z gwintem. 205/40/18 lato też, jest sztywniej, ale bez jaj jak nie walisz po dziurach i krawężnikach, będzie ok.
8) szukaj ori.
9) kwestia gustu, co drugie GP tak ma;p
10) IMHO wieś.
11)


Najważniejsze to obrać samemu jakąś drogę a nie iśc schematem polskiego tuningu gleba, felga, projekt:) auto ma cieszyć Ciebie, nie innych przejzyj forum i szukaj inspiracji;p

_________________
Image
Instagram
facebook. - 245KM/302NM
Moje byłe Punto II


Góra
 Profil  
 
 
 Post #833705 Wysłany: 31 Sty 2018, 11:52; 
 Temat postu: Re: Projekt Grande Punto
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Gru 2017,
Posty: 4
Maly update z fotami :D
Image
Image
Image
Image

W najblizszym czasie chce kupic gwint. Dalej mysle nad tym zderzakiem z Abartha. Na allegro tylne sa po 300zl (do malowania wiadomo) Zastanawiam sie czy to bedzie dzialac P&P. Wiem zderzak jest szerszy niz ori bo ma te plastiwowe nakladki ale mysle aby dokupic te nakladki na nadkola i tez zalozyc. Wtedy linia sie wyrówna i bedzie szerzej.
Narazie zdjete listwy i emblemat "PUNTO" z klapy. Niestety pod listwami zostaly mi czarne slady na lakierze. Nie dal rady nawet gumowy talerz na wiertarke ale wzialem troche pasty G3 na szmatke i delikatnie polerowalem. Teraz ani sladu ;)
Na ten sezon chce aby wpadla lotka, czarne lampy z przodu, gwint i jak wystarczy kasy to dobra felga.
Ostatnio mierzylem Japan Racing 11 17" 8.25j et35 opona 195/45/17. I z przodu wystawalo ~ 15mm, a z tylu ~ 5mm
Mam nadzieje, ze jak przyjdzie gwint to taka felga schowa sie bardziej.

A tak wygladala fela:
Image
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO