You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 11:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #742219 Wysłany: 03 Wrz 2014, 17:38; 
 Temat postu: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr

Miejscowość: GRUDZIĄDZ
Rejestracja: 29 Lip 2008,
Posty: 130
Witam,
Wiem, że temat często powraca na forum, że są różne rozwiązania ale żadne z nich nie pomaga w moim przypadku. U mnie sprawa ma się tak. Mam Punto z 2007 r. Odkupiłem od znajomego. Od samego początku mam problemy z tylnymi drzwiami a dokładnie klamką. Nie mogę otwierać drzwi używając klamki z zewnątrz. Bardzo prosze kogoś kto opanował ten problem o pomoc. Proszę podać przyczynę tego problemu i jak go usunąć. Smarowanie i czyszczenie nie pomaga. Lewe drzwi są super.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #742230 Wysłany: 03 Wrz 2014, 20:54; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 22 Paź 2007,
Posty: 894
Pomógł: 6
Może wymiana całej klamki rozwiąże problem? Ja tak miałem jeszcze na gwarancji wymienili w ASO i do dziś jest spokój, a mój też jest z 2007 r.

_________________
TIPO 1.4 95KM Lounge+business szary colosseo (09/2016)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742444 Wysłany: 06 Wrz 2014, 09:15; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 31 Mar 2012,
Posty: 35
Pomógł: 1
bumar1,

Mam podobny problem z tylną prawą klamką, nie jest to rozwiązanie problemu
ale ja otwieram łapiąc klamkę po lewej jej skrajnej stronie, tym sposobem można otworzyć nawet
jednym palcem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742447 Wysłany: 06 Wrz 2014, 10:17; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr

Miejscowość: GRUDZIĄDZ
Rejestracja: 29 Lip 2008,
Posty: 130
Ja też tak otwieram ale ja o tym wiem, że tak można otwierać. Niestety ktoś inny chcąc wsiąść do samochodu korzystając z tej klamki ma zawsze problemy. Jest to denerwujące. Ciągle się dziwię, że nikt nie zainteresował się tym problemem, nie rozebrał klamki, nie ustalił przyczyny, nie naprawił i nie podzielił się tymi informacjami z innymi. Ja nie mam garażu więc nie mogę tego zrobić. Skoro jednak ikt się nie zaangażuję będę zmuszony zrobić to pod blokiem.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #742453 Wysłany: 06 Wrz 2014, 11:14; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 27 Wrz 2011,
Posty: 180
Pomógł: 11
Temat opisany jest tu :http://fiatpunto.com.pl/topic3783-25.html Zrób tak jak w opisie i temat zamknięty.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #753767 Wysłany: 07 Gru 2014, 14:08; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Gdzie
Rejestracja: 08 Sie 2010,
Posty: 597
Pomógł: 2
Tak jak ktoś pisał wyżej trzeba łapać bardziej na skrajną stronę klamki i wtedy zaskasuej za pierwszym razem, co nie zmienia faktu że są one trochę ciulowo wykonane bo każdy łapie instynktownie po środku a nie zawsze się udaje ?
Zauważyłem że większość ludzi ma z tym problem jak z kimś jeżdzę i myślą że drzwi są zamknięte i im pomagam takie badziewie ale cóż zrobić ?
Mi czasami samemu za pierwszym razem nie udaje się tego ustrojstwa otworzyć. Ale ładniej to wygląda niż wystające klamki w innych modelach aut mie te w GP się podobają bardziej ale coś za coś

_________________
Image

Moja nowa Kropka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846620 Wysłany: 15 Mar 2019, 12:09; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: BobMF
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 01 Kwi 2007,
Posty: 1044
Najlepsze jest to, że miałem Punciaka z 95 roku i miał ten sam problem z prawą tylną klamką. Teraz mam GP z 05 i tak samo i patent ten sam na otwieranie. Po tylu latach produkcji ciągle te badziewne rozwiązanie stosowali.

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystko do Diesla - wtryski, pompy, akumulatory i inne:
domino.sklep.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853311 Wysłany: 01 Lip 2020, 20:50; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Forumowicz

Imię: marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: STREFA ZAGŁĘBIE
Rejestracja: 06 Lut 2020,
Posty: 2
Załącznik:

Załącznik:

witam wszystkich odnośnie klamek tylnych miałem okazje zobaczyć o co tam chodzi i prosta sprawa po wykręceniu klamki na trzpień który się wyciera i jest za krótki żeby móc otworzyć zamek wkręciłem małego wkręta podkładając pod niego podkładke i dział jak nowa


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853338 Wysłany: 05 Lip 2020, 12:32; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 29 Gru 2012,
Posty: 163
Pomógł: 10
Opisze swoje wczorajsze boje z klamkami :) Moim zdaniem problem jest w zamku ale nie rozkręcałem go bo nie wygląda to na prostą konstrukcję i mógłby już wcale nie działać :E Fakt że plastikowe elementy się wycierają tak dźwigienka we wewnętrznym elemencie jak i trzpień klamki . Zrobiłem nakładkę na dźwigienkę co powinno wyeliminować wytarte elementy ale nie wiele to dało. Ogólnie to ktoś tam już grzebał i skracał linkę poprzez odpięcie dolnego mocowania linki i mocowaniem na drut :shock: :wink: Pewnie można by to zrobić lepiej ale nie było czasu ani możliwości wiec przeciąłem oczko w którym jest na dole zaczepiona linka tak żeby szło ją przełożyć . Okazało się jednak że wtedy linka jest za krótka i trzeba było trochę wyciąć ogranicznik pod dźwigienką tak aby mogła się bardziej wychylić . Ze zdjęć powinno więcej wynikać niż z opisu :D Ogólnie zabieg prosty i na razie skuteczny ale nie wiadomo na jak długo :mrgreen:


Załączniki:
Komentarz do pliku: wycięcie ogranicznika

Komentarz do pliku: wytarta dźwigienka

Komentarz do pliku: nakładka dźwigienki która u mnie nie wiele dała ale może komuś się nada

Komentarz do pliku: patent z drutem wprawdzie nie mój ale dosyć długo się sprawdzał

Komentarz do pliku: przecięte oczko



_________________
Fiat Grande Punto 1.2 65 KM EsseeEssee :-D, 17" Dołożone: El.szyby tył ,światła pm ,tempomat, sub,,webasto ,ham. tarcz. tył ,podłokietnik,LPG,TPMS,ASR,ESP,HH,PTC.
Góra
 Profil  
 
 
 Post #858361 Wysłany: 27 Kwi 2022, 09:38; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Witam,
Ja nakleiłem na dzwignię kawałek plastiku aby ją podwyższyć + uciąłem kawałeczek pręcika z przecięciem aby podnieść linkę (2 popularne sposoby pokazane na filmikach na yt). Jeśli ktoś chce nakleić na dźwignię kawałek plastiku to od razu niech taką samą grubość spiłuje żebro pod dźwigienką bo inaczej będzie się zakleszczać, dziwi mnie, ze na filmikach tego nie pokazali. Natomiast mój problem polega na tym, ze mimo tych "ulepszeń" klamka niby otwiera teraz okey, ale nie zawsze... kiedy nie otwiera? A no wtedy jak zamknę centralny zamek pilotem. Po ponownym otworzeniu zamka centralnego pociągnięcie za klamkę nie otworzy drzwi, dopiero drugie lub trzecie pociągnięcie otworzy drzwi. Ktoś miał taki problem? Sam już nie wiem co może być przyczyną? Czy podczas zamykania zamka centralnego to ucho z otworem w zamku się jakoś blokuje, kleszczy?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858640 Wysłany: 27 Kwi 2022, 16:47; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 827
Pomógł: 47
Za bardzo masz napiętą linkę od klamki (minimalnie)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858688 Wysłany: 15 Cze 2022, 14:36; 
 Temat postu: Re: Duże problemy z klamką tylnych drzwi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Problem w tym, że jak lekko ją obniże to owszem zamek już działa ale otwieranie z zewnątrz znów nie łapie zwłaszcza jak nagrzeje ją od słońca :( Już sam nie wiem co robić...
A czy kupno nowej klamki pomoże? Bo jeśli nie zmienili konstrukcji to będzie to samo :( a może wyczyszczenie i ponowne przesmarowanie zamka pomoże?

[ Dodano: 15 Cze 2022, 13:36 ]

Problem leżał w zamku, trzeba było przeczyścić benzyną ile się da i teraz zamek chodzi lżej + naddatek w postaci przyklejonego plastiku + skrócenie linki załatwiło sprawę, póki co działa okey :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO