You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #834479 Wysłany: 18 Lut 2018, 14:22; 
 Temat postu: Nadkola tylne punto II
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Jan
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 31 Sie 2016,
Posty: 36
Mam pytanko, czy w oryginale występowały tylne nadkola do punto 2 ? Mam w super stanie blache i boje się o tylne błotniki, bo widzę, że zaczynają sie bąble robić a ostatnio dziewczyna dużo po błocie jeździ.
Na allegro sa jakieś ale ciekaw jestem jak je założyć aby blachy nie zniszczyć wkrętami.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #834481 Wysłany: 18 Lut 2018, 15:21; 
 Temat postu: Re: Nadkola tylne punto II
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Zobacz w ePER. Były takie jakby pół nadkola, ale rzadko spotykane. W ASO można kupić nadkola, ale one raczej nie są fiatowskiej produkcji. Szału nie ma. Jedno nadkole musiałem dodatkowym wkrętem potraktować w blachę (tak to są takie łapy, które powinny złapać błotnik od góry), ale pewnie zależy na jakie się trafi. Poza tym lekko je zwęziłem, bo zbyt wystawały poza obrys błotnika.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #834516 Wysłany: 18 Lut 2018, 23:40; 
 Temat postu: Re: Nadkola tylne punto II
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sie 2017,
Posty: 158
Pomógł: 3
U mnie nie było nadkoli przy zakupie punto i również było już kilka małych pęcherzyków. Kupiłem nawet nie wiem jakiej firmy nadkola do p2 i odziwo pasowały nawet nawet spoko. Zamontowałem przed jesienią gdzie jest więcej deszczów, do jednego nadkola użyłem 2 wkrętów, widać na zdjęciu w które miejsca wkręciłem. Obok tych małych otworów oczywiście co by nie mylić że w te otwory ;) , a mocowanie o rant nadkola bez śrub i trzyma jak ta lala. Później mały test i ładnie trzyma. Najpierw montowałem od strony lewej, troszke tylko jest ściśnięty po obwodze. Następnie patrze na prawe nadkole po ściągnięciu koła i myślę "kurna nie pasuje", myślałem na trzeba będzie wycinać w nadkolu na przewody do baku ale odziwo nadkole pasowało, było już bardzo ciasne lub troszkę za duże, męczyłem się z nim x 2 więcej czasu niż z lewym. Zapłaciłem jakieś 65 zł i jestem zadowolony. Jak można jeździć bez tylnych nadkoli przy aucie które lubi rdze. Przed zamontowaniem czyściłem każde miejsce z syfu który się przykleił przez 15 lat.

Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #834531 Wysłany: 19 Lut 2018, 11:22; 
 Temat postu: Re: Nadkola tylne punto II
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
nadkola polskiej produkcji firmy Rezaw-plast bardzo dobrze pasują, nie wymagają żadnych wkretów, oprócz kołków montowanych w fabryczne, przeznaczone do tego celu miejsca, które pokazal strzałkami Atr3ju, o ile dobrze pamietam są w wersji 3d i 5d, siedzą ciasno, przy montażu moze byc potrzebna jedynie opalarka w celu ewentualnego dopasowania (u mnie wszystko siadło bez kombinowania), te nadkola są pomyślane do współpracy z fabrycznymi takimi "półnadkolami" (topic4786-15.html post nr 279157 kolegi domin45670, górny rysunek element oznaczony numerem 6) które to montuje się w tylnej części wnęki, wszystko bardzo bobrze pasuje jedno do drugiego, mam je zamontowane, ogólnie polecam, oczywiście przed montażem należy odczyścić ewentualną rdzę i zabezpieczyć, samo zamontowanie na pordzewiałe blachy niewiele da...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO