You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #16779 Wysłany: 03 Kwi 2007, 09:57; 
 Temat postu: Jak założyć dodatkowe halogeny do mojego Punciaczka? :)
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 5
W zderzaku nie ma przygotowanych miejsc pod dodatkowe halogeny! i tu sie pojawia pytanie? może ktoś wie jak takowe dodatki założyć? mam taki zderzaczek jak na przykładowym zdjęciu!

Chciałbym wiedzieć jak je założyć bo kolega ostatnio poddał mi fajny pomysł w związku z nadchodzącym okresem całorocznego obowiązku włączania świateł. wystarczyło by wrzucić w takie halogenki żaróweczki diodowe LED i spokój nic by sie nie paliło a zwłaszcza moje lampy dłużej by wytrzymały.

Dzięki za pomoc.

Image

_________________
krolik


Góra
 Profil  
 

 
 Post #16805 Wysłany: 03 Kwi 2007, 14:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świdnik
Rejestracja: 13 Mar 2007,
Posty: 144
PO:
1. Jeżeli chodzi o wytrzymałość lapm, to nie martw sie :) Kupujesz żarówki Philipsa/Osram/Hella i wytrzymają ci gługo :) Ja jeżdze na Philipsach średnio 2 lata wytrzymują i w dzień nawet jak nie było przymusu, to często jezdzilem ;)


2. Fiat nie przewidział montowania dodatkowych halogenów w zderzaku, ponieważ światła przewiwmgielnie są zintegrowane w lampach przednich :)


3. Możesz zastosować dodatkowe halogenki w zderzakach, są takie uniwetrsalne, tam gdzie idzie wlot do chlodnicy mozna po bokach zainstalować takie ;)


4. Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem LED, zarówki led to takie, w których zamiast klasycznego zarnika występuje (np. niebieska) dioda led i najpopularniejsze żarówki LED to W5W do postojówek, Cylindryczna 10W do oświetlenia wnętrza - ja mam taką żaróweczke na 4 niebieskich diodach, normalnie super efekt ;), T5, T10 to oświetlenia zagarów/konsoli itp....... Natomiast te halogenki do zderzaków, o których piszesz, to są najczęściej haloheny H1.H3,H7 55W, które zeżrą Ci tyle samo prądu co mormalne światła i przepalają sie tak samo, a jakością nawet nie będą się umywać do oryginalnych soczewkowych świateł mijania :D Wiec nie widze sensu montowania takich halogenków :D


5. Jak chcesz sobie zrobić jakiś tuning oświetlenia to zastosuj niebieskie postojówki W5W diodowe, niebieskie żarówki (H7/H3/H1 w zależności jakie masz) od świateł mijania z pożądnej firmy np. Philips/Osram/Hella/Tungsram :) Możesz zastosować niebieską żarówke LED do oswietlenia wnętrza - od 3 do nawet 10 diod 3 w żarówce :D Ja mam na 4 diodach i daje super :D Wiele rzeczy związanych z oświetlenia można by wymieniać, lecz to jest indywidualna sprawa i upodobania każdego włascieciela samochodu ;)

Pozdro :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #17000 Wysłany: 04 Kwi 2007, 09:56; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 5
dzięki za szybką odpowiedź, a wiesz ile moze kosztowac stworzenie całej instalacji świateł przewiwmgielnych które są zintegrowane w lampach przednich mojego Punciaka??

_________________
krolik


Góra
 Profil  
 
 
 Post #17152 Wysłany: 04 Kwi 2007, 21:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zamość
Rejestracja: 02 Mar 2007,
Posty: 87
krolik17 napisał(a):
dzięki za szybką odpowiedź, a wiesz ile moze kosztowac stworzenie całej instalacji świateł przewiwmgielnych które są zintegrowane w lampach przednich mojego Punciaka??


Ok 350PLN

_________________
GG 1415822
Pozdrawiam serdecznie wszystkich


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO