You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 08:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #788166 Wysłany: 11 Lis 2015, 16:34; 
 Temat postu: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Witam,
Jestem nowy na forum, to mój 1 post więc wszystkim na początku piszę dzień dobry :)
Posiadam Fiata GP od ponad roku, 1.2 65KM rocznik 2008 przebieg ok 112 tys km.
Mam kilka problemów z nim związanych.
1. Spalanie
Autko na trasie spala bardzo dobrze, w TRIP-ie pokazuje średnie spalanie ok. 5.0 natomiast po mieście pokazuje nawet powyżej 10 litrów. Najczęściej właśnie jeżdżę po mieście, zdarza się też wracać po 15.00 do domu więc wiadomo korki itd Dodatkowo teraz włączam ogrzewanie itd. Sprawdzałem TRIP-a od ponad pół roku w różnych warunkach, w lecie z klimą, teraz w jesieni z ogrzewaniem itd i zawsze wychodzi średnio od 8-9,5 a nawet 10 litrów. Może parę razy pokazało 7,9 lecz nie niżej (nie ma mowy o spalaniu w granicach 6-7 litrów, zawsze powyżej 8 po mieście). Moje pytanie brzmi, czy jest to normalne czy coś jest nie tak? Czytałem, że ten samochód dużo pali po mieście, ale nie sądziłem że aż 9-10 litrów ;/ Mój styl jazdy oceniam raczej spokojnie, brak gwałtownych przyspieszeń i tego typu rzeczy.

2. Problem z odpaleniem silnika w niskich temperaturach.
Temat ten wielokrotnie przewija się przez różne fora, lecz u mnie jest nieco inaczej. Akumulator mam nowy, z 2012 roku, lecz już ostatnio, dokladnie przy 0 stopniach samochód miał trudności z odpaleniem. Gdy jest niższa temperatura jest tylko gorzej. Rok temu gdy był porządny przymrozek ok -15 st. w autku nawet wyświetlacz szalał z zimna, nie było widać wyraźnie informacji na nim a podczas odpalania wskazówki w zegarach zaczęły szaleć jak w sejsmografie :) W ostateczności nie dało rady zapalić. Natomisat wracając do ostatniej sytuacji, gdy tylko jest mniej niż 1 stopień, a dokładnie przy 0 i niżej, samochód ma trudności z odpaleniem zwłaszcza po nocy, nad ranem. Gdy uda sie go zapalić za ok. 5,6 razem potem odpala normalnie (wiadomo, cieplejszy silnik). Podczas odpalania nie słychać typowego dźwięku "odpalania" lecz takie ciągłe chyrczenie, jakby coś zamarzło, już przy tych 0 st., dlatego moim zdaniem to nie jest wina akumulatora, który nie miałby siły odpalić, tylko chyba coś innego. A może się myle? Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Może też macie albo mieliście taki problem?
Bardzo prosze o odpowiedź w obu pytaniach :)
Problemów mam jeszcze więcej niestety, lecz na razie prosiłbym o odpowiedź na powyższe problemy, chyba najważniejsze :D
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #788167 Wysłany: 11 Lis 2015, 16:57; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
rzepuncja, silnik pracuje równo na biegu jałowym ?? zacznij od przeczyszczenia przepustnicy, sprawdził bym tez czy któryś czujnik nie wywala błędu

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788184 Wysłany: 11 Lis 2015, 22:15; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Samochód kręci w niskich temperaturach normalnie rozrusznikiem tylko, że długo i nie odpala jakby nie miał paliwa? Bo za objawy które opisujesz może odpowiadać tzw. czujnik map sensor (podaje do komputera dużo wyższą wartość temperatury powietrza niż jest w rzeczywistości i stąd problem). Aby to potwierdzić to przy pojawieniu się tego problemu, wypinamy kostkę z tego czujnika i silnik powinien odpalić bez problemu (pojawi się kontrolka check). Należy go wyczyścić, jak nie pomoże to wymienić.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788199 Wysłany: 12 Lis 2015, 03:41; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Praca silnika normalna na biegu jałowym jak i na innych biegach.
Właśnie, że rozrusznik nie słychać długo, tylko przez sekundę, max dwie a potem głośne "chyrczenie".
Przypomniało mi się, że razem w tymi objawami podczas odpalania, pojawia się komunikat o przekroczonej temperaturze płynu chłodzącego, oraz by wyłączyć silnik (co jest oczywiście bzdurą bo silnik jest zimny) wskazówka temperatury wędruje na max, świeci się kontrolka czerwona i po chwili wskazówka leci z powrotem do 0 i wszystko wraca do normy.

Jestem raczej amatorem jeśli chodzi o samodzielne grzebanie w aucie więc raczej wybiorę sie do mechanika, jeśli trzeba bedzie coś "rozbierać" pod maska :)

a co w związku z tym wysokim spalaniem? :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788211 Wysłany: 12 Lis 2015, 12:19; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Po tym doprecyzowaniu objawów to bym wykluczył to co pisałem wyżej. Takie objawy daje rozładowany akumulator, ale skoro jest dobry (sprawdził bym go gęstość elektrolitu), to pozostaje przejrzeć instalację elektryczną (ładowanie, pobór prądu, ale także czy przewody masowe są prawidłowo połączone z masą).

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #788218 Wysłany: 12 Lis 2015, 14:09; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
ok, dziękuje za odpowiedź :)
a co w związku z tym spalaniem? :) Ten typ tak ma, czy jednak nie powinno wynosić po mieście tak dużo? :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791105 Wysłany: 19 Gru 2015, 19:36; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 15 Gru 2013,
Posty: 11
Witam.
Ja mam podobny problem ze spalaniem, jest dokładnie jak u ciebie. 8.5 do 10 litrów po mieście, a do tego mam straszne wrażenie, że silnik kompletnie nie ma mocy. Ja wiem że to nie Ferrari ale mój kompletnie nie ma mocy :(

Wymieniłem olej, filtr powietrza i przeciwpyłkowy a także świece i nic to nie pomogło, mam też wrażenie że na biegu jałowym czasami leciutko "zabuja" ciężko mi to nazwać, coś jak by drgawki od silnika, przy czym wskaźnik obrotów stoi w miejscu.

Bardzo proszę pomóżcie :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #797256 Wysłany: 18 Lut 2016, 13:55; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 26 Wrz 2014,
Posty: 46
jeśli wasze bolidy mają przepływomierz (mam diesla i taki posiada) to zacznijcie sprawdzanie od niego. Podłączyć pod komputer i zmierzyć masy powietrza odczytane oraz oczekiwane. Walnięta przepływka może powodować spadki mocy oraz zbyt duże spalanie ponieważ jest po części odpowiedzialna za skład paliwo powietrze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #797260 Wysłany: 18 Lut 2016, 15:16; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntomaniak

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2014,
Posty: 81
poranny rozruch - sprawdź przewody masowe (wygląda to na problem z wilgocią osadzającą się na przewodach), no i jeszcze przy okazji można wyczyść klemy aku :idea:

spalanie - dla mnie w 1 kolejności sonda lambda do sprawdzenia. Kosmiczne spalanie i/lub spadek mocy to często objaw jej nieprawidłowej pracy (są 2), jak wszystko inne wygląda ok (doświadczenia własne ;) ).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811072 Wysłany: 02 Wrz 2016, 01:53; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
Mam dokładnie takie same wyniki spalania jak podaje Ostry 4. 8,0 do 8,5 w mieście a w korkach nawet 10l/100km natomiast na szosie, jak nie przekraczam 110 km/h 5.2 do 5,5l/100 km. Nie robię z tego tragedii, bo Fiaty nigdy zbyt oszczędne nie były, podobnie jak Punto którym teraz jeżdżę a jest to już mój 7 Fiat. Wiem jedno ,wartości dotyczące zużycia paliwa jakie umieszczają producenci aut w folderach reklamowych i instrukcjach obsługi, można włożyć na półkę z bajkami, albo do każdego cyklu zużycia paliwa, dodać co najmniej litr. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811077 Wysłany: 02 Wrz 2016, 07:12; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
10 to duzo, nawet biorąc pod uwagę niekorzystną relację moc-masa w GP przy tym silniku. Chyba Kolego przebijasz się przez najbardziej rozgrzebane i zakodowane fragmenty Poznania i to jeszcze z włączoną klimatyzacją

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811101 Wysłany: 02 Wrz 2016, 21:34; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
Kamillo napisał(a):
10 to duzo, nawet biorąc pod uwagę niekorzystną relację moc-masa w GP przy tym silniku. Chyba Kolego przebijasz się przez najbardziej rozgrzebane i zakodowane fragmenty Poznania i to jeszcze z włączoną klimatyzacją


W Poznaniu jak wiadomo nie da się w ogóle jeździć, bo raczej bardziej się stoi niż jedzie. Remonty zaczęły się w Poznaniu przed Euro 2012 i trwają do dzisiaj ,dlatego rzadko mam w mieście mniejsze zużycie paliwa niż 8-10 l/100 km i tak było od początku, a to auto mam od 2012 r. Jeśli zaś chodzi o klimatyzację to właśnie przestała działać ,więc może zużycie paliwa się zmniejszy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #813671 Wysłany: 23 Paź 2016, 20:39; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 29 Sie 2016,
Posty: 124
Pomógł: 2
Miałem to samo spalanie a raczej moja luba,poniżej 8.5l nie schodziła. Na początek poszedł nowy filtr,ale bez tej gąbki-spalanie 7.6l,potem umyta przepustnica oraz chyba najważniejsze-czujnik map sensor.
Spalanie teraz jest na poziomie 7.2l i mocy zdecydowanie przybyło.Może warto sprawdzić map sensor bo on robi dużą robotę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #813702 Wysłany: 24 Paź 2016, 10:24; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
Jamjestcichy napisał(a):
Miałem to samo spalanie a raczej moja luba,poniżej 8.5l nie schodziła. Na początek poszedł nowy filtr,ale bez tej gąbki-spalanie 7.6l,potem umyta przepustnica oraz chyba najważniejsze-czujnik map sensor.
Spalanie teraz jest na poziomie 7.2l i mocy zdecydowanie przybyło.Może warto sprawdzić map sensor bo on robi dużą robotę.



Dzięki za sugestię, trzeba będzie to sprawdzić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #813704 Wysłany: 24 Paź 2016, 12:05; 
 Temat postu: Re: duże spalanie w mieście, trudnosci z odpaleniem
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 29 Sie 2016,
Posty: 124
Pomógł: 2
Dziś nawet sprawdzałem sam spalanie,włączona klima oraz korki-11km w 25min,spalanie 7.5l-a ja myślałem,że to dużo :D
Tutaj masz temat o map sensorze
post813691.html#p813691


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO