You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #708785 Wysłany: 03 Sty 2014, 20:49; 
 Temat postu: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 03 Sty 2014,
Posty: 5
witam pisze do was gdyz wierze ze pomozecie mi dobrze wybrac . mam zamiar kupic punto ,bylem ogladalem w srodku zadbany naprawde z zewnatrz tak jak widac przebieg maly czy oryginalnuyy nie wiem sadzac po wnetrzu to mozliwe ,co do spraw technicznych odpalil ladnie za pierwszysm ,silnik rowno pracuje widac ze sie poci z pokrywy zaworow;/ no i dymil co prawda na bialo ale troche dymu bylo. odpalony byl niedlugo okolo kilku minut obroty zdazyly spasc do 1000 i staly nie wiem powinny spasc do 800 czy to normalne ? w dzien jeszcze raz go bede ogladal na co szczegolnie zwrocic uwage ? jakie sa najczestrze wady tego modelu? prosze o opinie
http://tablica.pl/oferta/fiat-punto-750 ... c47a9dec5d


Góra
 Profil  
 

 
 Post #708795 Wysłany: 03 Sty 2014, 21:31; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wola Rzędzińska, Tarnów
Rejestracja: 07 Sie 2011,
Posty: 495
Pomógł: 7
Po pierwsze w tych pieniądzach kupisz trochu lepszą wersje chodzby aby miała el. szyby przednie.

Albo mi sie zdaje albo drzwi kierowcy sa innego odcieniu lub były malowane .

Co do 1.1 różne są usterki , ale niech wypowiedzą sie inni użytkownicy.

Mi np. padła uszczelka pod głowicą po 100 tys . przebiegu

A co do usterek zawieszenia to gumy na wahaczach czesto do wymiany.

_________________
MÓJ KROPEK http://fiatpunto.com.pl/topic42807.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708802 Wysłany: 03 Sty 2014, 21:58; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
Przede wszystkim podłoga, progi, to chyba największa wada tego modelu. Jeżeli nie są przegnite/dziurawe ok to bierz. Tylko uwaga to że progi z zewnątrz wyglądają ok to nie znaczy ze podłoga jest ok, koniecznie musisz zobaczyć auto od dołu. Tylna klapa też lubi rdzewieć w okolicy uchwytu, wycieraczki i zamka. Jeżeli chodzi o Punto to przebieg wg mnie jak najbardziej realny. Pocenie z pokrywy to też częsty problem który możesz sam wyeliminować niskim kosztem a więc mało ważny. Przy takiej pogodzie może dymić na biało. Na wyposażenie nie ma co tutaj patrzeć, bedziesz chciał np. wyżej wymienione el. szyby to też założysz je sobie tanim kosztem. Obrotami też nie ma się co przejmować, po dłuższej jeździe i dobrym rozgrzaniu silnika można dopiero sprawdzać czy są na 800.

Warto też przejrzeć ten temat: http://fiatpunto.com.pl/topic22889.html

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708805 Wysłany: 03 Sty 2014, 22:17; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
W przypadku P1 elementami, na które w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę są progi, podłoga, stan tylnych nadkoli, zwłaszcza rejonu wlewu paliwa od środka, tyczy się to również egzemplarzy wyposażonych w nowe pełne nadkola, bo osoby handlujące, chcąc zakamuflować dziury w tych elementach smarują je konserwacją i takowe montują. Naprawa tych elementów jest pracochłonna, droga i nie każdy warsztat się jej podejmie. Dlatego auto musi być oglądane w dzień, i najlepiej w pierwszej kolejności od spodu ( by nie tracić czasu na kiepski egzemplarz).

[ Dodano: 03 Sty 2014 21:17 ]

Bardzo często spotykam się z sytuacją, że tuż przed sprzedażą P1, właściciel wykonuję szybką „ konserwację” napylając środek bezpośrednio na dziury zaślepione gumą, tekturą itp., i rdzę. Baranek, lub podobny środek jest nakładany na progi, które bardzo często są już mocno skorodowane, tak odświeżone auto sfotografowane pod odpowiednim kątem i z odpowiedniej odległości sprawia wrażenie zadbanego, a jeśli do tego wysłucha się bajki o eksploatacji poprzedniego właściciela, to ktoś mniej znający temat P1 może się na to nabrać ( stracić czas, pieniądze, paliwo i nerwy). :?

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708809 Wysłany: 03 Sty 2014, 22:42; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Przy okazji - jakikolwiek wyciek z silnika, z którejkolwiek strony to oznaka, aby dać sobie spokój.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708811 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:12; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 03 Sty 2014,
Posty: 5
no i teraz jeden pisze " Pocenie z pokrywy to też częsty problem który możesz sam wyeliminować niskim kosztem a więc mało ważny" a drugi " jakikolwiek wyciek z silnika, z którejkolwiek strony to oznaka, aby dać sobie spokój" i tu jest dylemat , jutro jeszcze zwroce szczegolna uwage na te progi i podloge , przy jakim przebiegu wymienia sie rozrzad ,bo osoba sprzedajaca malo cos wie i nie wie czy byl wymieniany;/ ta uszczelka pod zaworami tez dziwna przy takim malym przebiegu juz sie tak "poci". Jutro bardziej szczegołowo go obejrze . jak tak do 2 tys zjechal to moze do 1800 jeszcze zjedzie .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708817 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:26; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Pocenie pokrywy jest dopuszczalne, tzn częste i latwe do usunięcia, natomiast wycieki z bloku to już gorsza sprawa, ale też bym takiego silnika nie skreśla ł biorąc pod uwagę ceny napraw.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708818 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:30; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
Wycieki z pokrywy zaworów zdarzają się w tym silniku nawet przy mniejszych przebiegach. Sprawa jest prosta kupujesz nową uszczelkę i spiłowujesz w pokrywie 4 tzw. stópki i jakieś 2mm i masz spokój z wyciekem z pokrywy do końca tego silnika. Lubi się też pocić od strony cewek i to też prosta wymiana, odkręcasz 3 śrubki wymieniasz oring który kosztuje kilka zł i też masz spokój. Wiec sam oceń czy dla takich rzeczy warto rezygnować z zakupu (oczywiście można sie na podstawie tego targować). Rozrząd wymienia sie z tego co pamietam co 120000 ale z racji wieku auta jeżeli nie byl jeszcze wymieniany warto o tym pomyśleć (koszt ok 150zl za same częsci, wymiana prosta). W razie zerwania paska rozrządu nic się z silnikiem nie stanie ponieważ jest bezkolizyjny.

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708819 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:35; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Zużycie elementów postępuje często nie tylko z przebiegiem samochodu, ale też z jego wiekiem. Po kilkunastu latach uszczelnienia parcieją, guma się starzeje, pęka itd. Faktyczny właściciel samochodu, nawet ten mało zorientowany w zagadnieniach technicznych, wie kiedy wymieniał zużyte elementy swojego samochodu, zna ceny czy dysponuje rachunkami za naprawy itp. Osoba handlująca- pośrednik zasłania się często brakiem wiedzy na temat danego egzemplarza itd.
Wymieniając pasek rozrządu ( i zużyte przy okazji elementy w tej okolicy) w swoich Fiatach staram się nie przekraczać 80 tys. km, lub wieku sześciu lat.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708820 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:39; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Pocenie z pokrywy to nie usterka. Rozrząd jeżeli nie był wymieniony, a przebieg jest realny, to będziesz musiał go wymienić. Piszesz o wymianie chłodnicy, ale z jakiego powodu :?: Może za tym iść wymiana nagrzewnicy. Poza tym jeżeli przebieg jest realny, to zapytaj co było w nim wymienione, bo wtopisz dużo kasy. Możesz zacząć po kolei wymieniać od tylnego zawieszenia, po elementy silnika. Dlatego warto podjechać na chociażby zwykłą stację i sprawdzić stan zawieszenia [ amortyzatorów, luzów tylnego zawieszenia itp]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708825 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:51; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wieliczka
Rejestracja: 29 Maj 2013,
Posty: 301
Pomógł: 5
milan240 napisał(a):
no i teraz jeden pisze " Pocenie z pokrywy to też częsty problem który możesz sam wyeliminować niskim kosztem a więc mało ważny" a drugi " jakikolwiek wyciek z silnika, z którejkolwiek strony to oznaka, aby dać sobie spokój" i tu jest dylemat , jutro jeszcze zwroce szczegolna uwage na te progi i podloge , przy jakim przebiegu wymienia sie rozrzad ,bo osoba sprzedajaca malo cos wie i nie wie czy byl wymieniany;/ ta uszczelka pod zaworami tez dziwna przy takim malym przebiegu juz sie tak "poci". Jutro bardziej szczegołowo go obejrze . jak tak do 2 tys zjechal to moze do 1800 jeszcze zjedzie .


mi spod pokrywy zaworów poci się mimo wymiany uszczelki w warsztacie, ale pewnie pomoże dopiero spiłowanie tych stópek..
wyciek spod głowicy to już koszty z połowę kropka, warto też obejrzeć miskę olejową-lubi skorodować jak ktoś tam nie zadbał.
progi i podłogę-zwłaszcza blisko progów warto czymś "obstukać" a najlepiej obdziabać śrubokrętem-w celu wykrycia stanu-choć przy nie swoim aucie może być z tym problem. Rozrząd jest bezkolizyjny więc w najgorszym razie zerwania grozi Ci tylko odholowanie do warsztatu a i wymiana też nie jest droga swoją drogą.
Zwróć jeszcze uwagę na ogrzewanie, jak po rozgrzaniu silnika parują szyby mimo nawiewu albo coś śmierdzi to czeka też dość kłopotliwa wymiana nagrzewnicy. I daj relację z oględzin :)

_________________
jest Megane II http://fiatpunto.com.pl/post844339.html#p844339
było Punto I http://fiatpunto.com.pl/topic42185.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708829 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:53; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2012,
Posty: 201
Pomógł: 11
bunczu napisał(a):
Przy okazji - jakikolwiek wyciek z silnika, z którejkolwiek strony to oznaka, aby dać sobie spokój.

No nie wiem. Jak kupiłem swojego, to olej leciał z pokrywy zaworów, uszczelniacza cewek i z uszczelniacza wałka rozrządu. Mimo wszystko, usunąłem te wycieki niewielkim kosztem (2zł cewki, 12zł pokrywa, 10zł uszczelniacz wałka) i motor śmiga bez żadnego problemu, wcale nie kopci, oleju nie ubywa, więc to nie zawsze jest problem. Martwić się jedynie można, gdy olej leci z uszczelniacza wału korbowego od strony skrzyni, co będzie się wiązało z większymi kosztami, ale też nie kosmicznymi. Co do samych uszczelek, to jest tak jak napisał mój poprzednik. W największej ilości przypadków, to niszczy je sam wiek, a nie przebieg.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708831 Wysłany: 03 Sty 2014, 23:59; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Po części zgadzam się z przedmówcami, ale są osoby, które mimo małego przebiegu nie wymieniają na bieżąco poszczególnych podzespołów, dlatego warto sprawdzić, bo można wtopić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708883 Wysłany: 04 Sty 2014, 14:28; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 03 Sty 2014,
Posty: 5
dzieki wielki za wszystkie podpowiedzi , przespalem sie z tym i zdecydowałem ze odpuszcze sobie te auto , szukam czegos dalej. z zdecydowalem tak ponieważ ten olej cieknacy mnie troche odstrasza bo z boku kolo skrzyni tez tam troche mokro bylo od oleju po za tym kupno auta od handlarza nie jest dobrym pomyslem tym bardziej w takiej cenie . Takze dzieki za pomoc :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708886 Wysłany: 04 Sty 2014, 14:35; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
Z boku koło skrzyni to mogło być z oringa przy cewkach. Ja bym na Twoim miejscu podjechał jeżeli nie masz daleko i sprawdził tą blache, jak będzie ok to porób zdjęcia pod maską gdzie jest olej i może bedziemy mogli po zdjeciach ocenić z czego leci.

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708909 Wysłany: 04 Sty 2014, 17:14; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Grzesiek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 03 Sty 2014,
Posty: 5
no moze i usterki latwe i szybkie ale ja potrzebuje auta na kilka miesiecy tylko i nie chcialo by mi sie tego robic a rozrzad tez w kazdej chwili tam moglby strzelic wiec odpuszczam .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708913 Wysłany: 04 Sty 2014, 18:00; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Karol
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Iłowo-Osada
Rejestracja: 06 Gru 2013,
Posty: 109
Pomógł: 1
Ale warto wspomnieć, że w tym silniku jest bezkolizyjny rozrząd. To znaczy, że gdy nawet zerwie Ci się pasek to zawory nie "spotkają" się z tłokami. Czyli reasumując, będziesz musiał aby wymienić pasek z rolkami, bez remontu jednostki napędowej.

_________________
Najpierw był Maluch 83'
Później Siena 98'
a teraz jest Kropek 96' - poszedł na żyletki...
http://polskajazda.pl/Profil/23127 - klik


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708918 Wysłany: 04 Sty 2014, 18:43; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
TheStig napisał(a):
bunczu napisał(a):
Przy okazji - jakikolwiek wyciek z silnika, z którejkolwiek strony to oznaka, aby dać sobie spokój.

No nie wiem. Jak kupiłem swojego, to olej leciał z pokrywy zaworów, uszczelniacza cewek i z uszczelniacza wałka rozrządu. Mimo wszystko, usunąłem te wycieki niewielkim kosztem (2zł cewki, 12zł pokrywa, 10zł uszczelniacz wałka) i motor śmiga bez żadnego problemu, wcale nie kopci, oleju nie ubywa, więc to nie zawsze jest problem. Martwić się jedynie można, gdy olej leci z uszczelniacza wału korbowego od strony skrzyni, co będzie się wiązało z większymi kosztami, ale też nie kosmicznymi. Co do samych uszczelek, to jest tak jak napisał mój poprzednik. W największej ilości przypadków, to niszczy je sam wiek, a nie przebieg.


Miałem to samo co Ty - silnik chodził na 2 cylindry, przepalał olej w ilości 4 litry na 500 km, kopcił na niebiesko, palił 16 litrów na 62 kilometry.

Takiego auta nie kupuje się, takiego silnika nie naprawia się bo koszty remontu generalnego przewyższą wartość auta kilkukrotnie. Remont silnika w moim, po kosztach, wynosił ponad 3000...dałem sobie spokój.

Przy okazji - wycieki z silnika to informacja o tym, że właściciel nie dbał o silnik. Miałem silnik do MKI z forum, 2 lata po montażu nie miał grama wycieku!

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #708935 Wysłany: 04 Sty 2014, 20:09; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Za 1k więcej masz pI 1.2 16v z klimą, elektryką, wspomaganiem, przygotowane pod audio (drzwi przód), od usera forum.
No i pewniak... aż żal się rozglądać za takimi, które mają niewiadomą historię.
Fakt - taniej ale już do napraw, które też trochę kasy pochłoną.

[ Dodano: 04 Sty 2014 20:09 ]

a nie... sorry
było ;)
topic43642.html

nie wiem dlaczego tak długo wisiało...

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709117 Wysłany: 05 Sty 2014, 19:50; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kalisz
Rejestracja: 03 Mar 2010,
Posty: 1618
Pomógł: 9
milan240 napisał(a):
no moze i usterki latwe i szybkie ale ja potrzebuje auta na kilka miesiecy tylko i nie chcialo by mi sie tego robic a rozrzad tez w kazdej chwili tam moglby strzelic wiec odpuszczam .

i co z tego że potrzebujesz auta na kilka miesiecy? Nie chce Ci sie przy nim robic? No to sorry ale moze w ogole nie kupuj uzywanego auta... Pasek rozrzadu w kazdym w samochodzie moze nagle sie zerwac. Na to raczej nie ma reguły. Zalezy ile ma lat itd itp. No drogi kolego wpienia mnie takie Twoje gadanie :evil: . Szukajac w tym rejonie cenowym musisz sie liczyc z tym, ze w kazdej chwili bedzie cos do wymiany, to wszystko ma juz swoje lata, nic nie jest wieczne. Oczywscie nie polecam kupna samochodu od handlarza, ale proponuje nie skreslac auta (nie mowie akurat o tym) jesli ma jakies drobne wady. Kazdy pojazd trzeba podszykowac pod siebie ;) Oczywiscie po pierwsze blacha potem silnik i na koncu cala reszta. Mimo wszystko zycze Ci owocnego poszukiwania kropki, a to nie bedzie takie proste, wiec musisz sie uzbroic w cierpliwosc. :D



bunczu napisał(a):
Przy okazji - wycieki z silnika to informacja o tym, że właściciel nie dbał o silnik.

np w CC900 to norma że cieknie spod simeringow... tzn że silnik złom? Jesli silnik gdzies sie lekko poci to nie znaczy że własciciel nie dbal o samochód. Nie popadajmy w skrajnosc :)

_________________
FIAT PUNTO I 1998r. 185 000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709137 Wysłany: 05 Sty 2014, 20:38; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
bunczu napisał(a):
Przy okazji - wycieki z silnika to informacja o tym, że właściciel nie dbał o silnik.
Cytuj:
np w CC900 to norma że cieknie spod simeringow... tzn że silnik złom? Jesli silnik gdzies sie lekko poci to nie znaczy że własciciel nie dbal o samochód. Nie popadajmy w skrajnosc :)


To nie jest skrajność - zamiast zrobić silnik, wymienić np. uszczelki, wolał dolewać olej. Pytanie : czego jeszcze mu się nie chciało robić bo wymiana uszczelnień  silnika będzie trochę kosztować, o ile sami tego nie zrobimy. Znajomi zawsze mówili: "nie ma silników fire bez wycieków", na co ja otwierałem maskę swojego - silnik z forum, od forumowicza, który sam go robił. Od wymiany silnika do zezłomowania auta, nie miał grama wycieku.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709142 Wysłany: 05 Sty 2014, 21:02; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
bunczu myślę że to Ty popadasz w skrajność, widać jak kupowałeś swojego to musiałeś bardzo źle trafić że masz takie a nie inne zdanie na ten temat. Ale postaw się na miejscu innych, nie każdemu przeszkadza drobny wyciek. Przecież "pocienie" z pokrywy czy oringa, siemera nie muszą wiązać się z dolewkami oleju, do tego widać przy tym przebiegu jeżeli reszta silnika jest w dobrym stanie a olej był wymieniany co roku to pewnie właściciel wgl nie musiał dolewać oleju. Co jak co ale używane auto to nie nowe i wiadomo należy go kupować z głową, dokładnie sprawdzić. Lepiej brać zapocony silnik gdy widać od razu co go boli niż umyty, świecący i pachnący po którym nie wiadomo czego się można spodziewać po miesiącu.
W przypadku tego Punto z linka możemy tylko gdybać, ale do wszystkiego należy mieć dystans :) A jak ktoś chce mieć ideał to salony stoją otwarte i można przebierać do woli :)

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709156 Wysłany: 05 Sty 2014, 21:36; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr

Imię: Łukasz
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 10 Lut 2012,
Posty: 201
Pomógł: 11
Dodam, że ja sprawdziłem silnik przed zakupem i mimo, że był zapocony olejem, to nie kopcił na niebiesko, pracował równo. Jakby było inaczej, to bym go nie kupił. Wiedziałem, że trzeba wymienić pare uszczelek i będzie działał dalej, i tak działa w 100% do tej pory.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709159 Wysłany: 05 Sty 2014, 21:41; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
wieza87 napisał(a):
bunczu myślę że to Ty popadasz w skrajność, widać jak kupowałeś swojego to musiałeś bardzo źle trafić że masz takie a nie inne zdanie na ten temat. Ale postaw się na miejscu innych, nie każdemu przeszkadza drobny wyciek. Przecież "pocienie" z pokrywy czy oringa, siemera nie muszą wiązać się z dolewkami oleju, do tego widać przy tym przebiegu jeżeli reszta silnika jest w dobrym stanie a olej był wymieniany co roku to pewnie właściciel wgl nie musiał dolewać oleju. Co jak co ale używane auto to nie nowe i wiadomo należy go kupować z głową, dokładnie sprawdzić. Lepiej brać zapocony silnik gdy widać od razu co go boli niż umyty, świecący i pachnący po którym nie wiadomo czego się można spodziewać po miesiącu.
W przypadku tego Punto z linka możemy tylko gdybać, ale do wszystkiego należy mieć dystans :) A jak ktoś chce mieć ideał to salony stoją otwarte i można przebierać do woli :)



Owszem, możemy o tym długo polemizować, ale powiem Ci ciekawostkę odnośnie kupna auta. Generalnie dość długo szukałem następcy MKI, co prawda miałem wziąć z forum, ale po drodze wyszło co innego. Auto, ktore obecnie mam, sprzedawał właściciel, który jako jedyny ze wszystki, z którymi rozmawiałem, nie tylko pozwolił się tym przejechać (co jest raczej normą przy zakupie auta), ale jako jedyny, będąc pewnym tego co sprzedaje, powiedział tak: "niech Pan weźmie i się przejedzie, wróci jak już się najeździ". Jak powiedział, tak zrobił - dał mi kluczyki, do auta wsiadłem z rodziną i zięciem osoby, która go sprzedawała (właściciel nie mógł...z pewnego względu) i jeździłem sobie tyle, aż powiedziałem dość. Sam zięć właściciela mówił: "niech Pan pojeździ ile chce, dłużej, szybciej, wolniej, niech Pan sobie w nim wszystko sprawdzi w trakcie jazdy". Po jeździe powiedziałem, że się zastanowię, dam znać na następny dzień. Na następny dzień przyjechałem go jeszcze raz zobaczyć, na spokojnie...a właściciel mnie jeszcze bardziej zaskoczył. Czym? Dał kluczyki mojej rodzinie i powiedział: "niech i Państwo sobie pojeżdżą". Skończyło się na tym, że moja rodzina jeździła nim blisko 2h po wszystkich okolicznych wioskach...bez właścicieli auta w środku.

Z takim podejściem ma się bardzo dużą pewność, że auto, które ktoś sprzedaje, nie jest przysłowiowym trupem. Dla mnie odstępstwa od normalnego, użytecznego stanu auta, to mocny sygnał, że coś może być nie tak. Generalnie, łatwo kupić auto, bardzo ciężko sprzedać, można przebierać ile się chce, a łatwo wydać kasę na trupa, w którego później będzie się pakowało non stop (znajomi w pewną terenówkę wpakowali już 10.000 i auto non stop u mechanika, problem z silnikiem i to ostry), jak w skarbonkę. Ilu znasz właścicieli, jak ten, o którym wspomniałem? Ilu jest takich, którzy pozwolą przejechać się więcej niz przysłowiowy kilometr...gdzie ani silnika nie zagrzeję...ani nie sprawdzę czy z niego nie cieknie, niczego nie gubi, zwłaszcza w zimę ;)

Mówisz o pewnych wyciekach, tutaj zastanowiłbym się raczej nad jedną rzeczą - z czego one wynikają. O ile z pokrywy zaworów w większości aut potrafi polecieć, o tyle inne wycieki mogą świadczyć o niedbalstwie właściciela, mocnym oszczędzaniu. Dam przykład - uszczelnienie okolicy rozrządu w moim obecnym kosztuje 110 za roboczogodzinę. Jeden zrobi dla pewności, by móc pojechać w daleką trasę, inny będzie dolewać bo mu to wisi, a kupujący nagle będzie musiał ze sobą wozić baniaczek z olejem...100 za 4litry...

Pamiętaj, cały czas mówię o pewnym problemie zwanym: z czego wynikają wycieki, z niedbalstwa i oszczędności, czy może z naturalnego zużycia (pokrywa zaworów).

Szczerze mówiąc, jeśli miałbym np. szukać auto w danej cenie, np. założyłem sztywny budżet 3000 na MKI, a obok stałaby w idealnym stanie MKI za np. 4000 to nie zastanawiałbym się.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709168 Wysłany: 05 Sty 2014, 21:57; 
 Temat postu: Re: czy dobre punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kalisz
Rejestracja: 03 Mar 2010,
Posty: 1618
Pomógł: 9
No w niektórych wzgledac zgodze sie z Tobą. Samochodów jest tyle na rynku, ze jest w czym wybierać, sa lepsze i gorsze. Wiadomo w g*wnie sie nie urzeźbi... no ale wszystko z umiarem. PI to samochód, który ma swoje lata i jakieś bolączki bedzie miał. Nie mowie tu oczywscie zeby brac kazdego pierwszo napotkanego trupa. No tak jak pisalem wczesniej, w aucie uzywanym ZAWSZE bedzie cos do zrobienia. Jeszcze nie poznałem osoby, ktora sprzedawałaby samochod w ktorym nie ma KOMPLETNIE nic do zrobienia.
A tak na marginesie, to chyba normalne zeby przy kupnie samochodu na spokojnie go sobie obejrzec, przejechać ile sie chce itd. Chociaz sam moge to potwierdzic ze bywa róznie...
No ale wracając do tematu...milan240, jesli bedziesz ogladal jeszcze jakies Punto napisz nam co i jak i coś doradzimy :)

_________________
FIAT PUNTO I 1998r. 185 000


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO