You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 14:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #857383 Wysłany: 03 Lis 2021, 19:21; 
 Temat postu: bardzo zardzewiałe nadkola - problem
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Witam,
Panowie mam dosyć duży problem, mianowicie oddałem auto na konserwacje podwozia i okazało się, że po odkręceniu nadkoli jest tak źle, że odmówili wykonania konserwacji, ponieważ mogą powstać dziury podczas oczyszczania z rdzy i ogólnie jest tak źle, że nie ma sensu jej wykonywać bo szkoda pieniędzy bo i tak to nic nie da, że rdza zaraz wyjdzie z powrotem itp.
Kropka nigdy nie była konserwowana a jej rocznik to 2007 więc już ma 13 lat, więc trudno się dziwić, że jest tak żle, chociaż miałem nadzieję, że jednak tragedii nie ma, bo nieraz jak patrzyłem na podwozie np. w kanale czy na podnośniku to wyglądało to w miarę normalnie a jednak się okazało, że w nadkolach jest źle. Mam się zastanowić do jutra z decyzją co robić, raczej odmówię, bo to faktycznie nie ma sensu, ale pytanie do was mam inne...
Czy np. na wiosnę jakiś blacharz mógłby w jakiś sposób naprawić te zardzewiałe elementy, głównie w tych nadkolach? Dziury jeśli są to załatać czymś itp. i potem powiedzmy można zrobić tą konserwację? W serwisie powiedzieli, że nic by nie robili i jezdzili tak jak jest, ale ja chciałbym jezdzić tym autem jeszcze przez powiedzmy hmm 7,8, lat, przebieg nie jest duży, ja też mało jeżdżę więc silnik wytrzyma itp. i nie chce, żeby np. za 3 lata na tyle przerdzewiało wszystko, że auto już nie będzie się nadawać do niczego :( Bo póki co nie chce kupować nowego. Co sądzicie, czy jest sens takiej naprawy blacharskiej? jaka byłaby cena takiej usługi? Czy ktoś już tak robił z grande punto lub innymi samochodami?
Czekam na odpowiedzi, dzięki :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #857384 Wysłany: 03 Lis 2021, 19:29; 
 Temat postu: Re: bardzo zardzewiałe nadkola - problem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Niełatwo odpowiedzieć na podstawie samego opisu. Wynika z niego, że są 2 różne opinie. Sądzę, że bez zdjęć ciężko cokolwiek Ci powiedzieć.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857386 Wysłany: 03 Lis 2021, 21:11; 
 Temat postu: Re: bardzo zardzewiałe nadkola - problem
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Ogólnie z rudą jest tak że lepiej zapobiegać niż leczyć. Bo nawet jak oddasz to do blacharza, takiego co zrobi to "po bożemu" to raz że zapłacisz naprawdę sporo (nie licz że mniej jak 2,5 tysi) a dwa że i tak drugie tyle ci nie pożyje tylko wyjdzie po 3-4 latach albo nawet wcześniej.

Jak masz czas (goło godzinki) to na tym filmiku masz wytłumaczone dokładniej to co ja powiedziałem (Dlaczego tak drogo i dlaczego tyle "nie pożyje")
https://www.youtube.com/watch?v=i7V1e-WaM6k

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO