You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 11 Maj 2024, 22:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #315326 Wysłany: 08 Gru 2009, 13:27; 
 Temat postu: Uwaga na opony Uniroyal MS Plus 66 !!!
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 19 Kwi 2008,
Posty: 62
Witam!
Po 10 dniach użytkowania i 1700km przebiegu na zimówkach Uniroyala jedna z opon na tylnej osi pękła mi z boku od wewnętrznej strony. W nic nie uderzyłem, nie wjechałem w żadną dziurę itp. więc spokojnie pojechałem oddać oponkę do reklamacji. Reklamację przyjęto, czekałem 10 dni na odpowiedź i co się okazuje - producent stwierdził uszkodzenie mechaniczne!
Normalnie farsa! Z boku na oponie były jeszcze włosy, nawet w miejscu gdzie było pęknięcie! Przypuszczam, że większość już zaopatrzyła się w zimówki na ten sezon, ale na przyszłość ostrzegam, bo ja już jestem wyleczony z tego producenta.
PS. Kolega miał dokładnie taki przypadek z Uniroyalami letnimi. Jeździł 2 miesiące po czym jedna opona nagle strzeliła na boku... Oczywiście reklamacji też nie uznano...

_________________
Punto 75 ELX
Punto II 1.2 SX
Punto II FL 1.2 Active
Grande Punto 1.4 8V Dynamic


Góra
 Profil  
 

 
 Post #315331 Wysłany: 08 Gru 2009, 14:03; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Opony Uniroyal produkuje firma Continental.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315335 Wysłany: 08 Gru 2009, 14:24; 
 Temat postu:
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
jamma u siebie w GP Uniroyale juz drugi sezon zimówki i sprawuja sie bardzo dobrze i nei ma zadnych niespodzianek z nimi... a trzymaj dośc dobrze

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315356 Wysłany: 08 Gru 2009, 16:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 04 Maj 2008,
Posty: 104
SOMEONE007 napisał(a):
jamma u siebie w GP Uniroyale juz drugi sezon zimówki i sprawuja sie bardzo dobrze i nei ma zadnych niespodzianek z nimi... a trzymaj dośc dobrze


podłączam się, ja również użytkuje takie zimówki i złego słowa na nie nie powiem.

_________________
pozdrawiam
Grześ
_______________________
Fiat Grande Punto 1,4 8V Active


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315362 Wysłany: 08 Gru 2009, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: niedaleki zachód od W-wy
Rejestracja: 11 Paź 2008,
Posty: 41
pany, to że od lat użytkuję opon danej marki, nie znaczy że zawsze producent będzie produkował ihmo dobre opony,
ja w letnich miałem dotąd dobrą opinię o Fuldzie, a tak po 2 tygdoniach prezentują się Fuldy kupione w sieprniu tego roku.

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315410 Wysłany: 08 Gru 2009, 19:38; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: józefosław
Rejestracja: 27 Maj 2009,
Posty: 39
elek napisał(a):
pany, to że od lat użytkuję opon danej marki, nie znaczy że zawsze producent będzie produkował ihmo dobre opony,
ja w letnich miałem dotąd dobrą opinię o Fuldzie, a tak po 2 tygdoniach prezentują się Fuldy kupione w sieprniu tego roku.


nie demonizowałbym raczej roli producenta w zniszczeniach opon

dużo większe znaczenie ma raczej stan naszych "dróg"

każdej z dziur nie da się ominąć a uszkodzenia z tego wynikające w 99% przypadków będą uznawane za mechaniczne

_________________
Duża brązowa Kropka Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315445 Wysłany: 08 Gru 2009, 21:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
zoon napisał(a):
Opony Uniroyal produkuje firma Continental.

Podobnie jak Dayton jest produkowany przez Bridgestone, co nie znaczy że są tak samo dobre... :E
Wspomniana została Fulda i dostrzegłem model Ecocontrol czy jakoś tak :) przerabiałem i nie polecam ale też nie można wymagać cudów za taką cene i tu można stwierdzić, że opony jednej marki różnią się od siebie jakością/ceną, więc nie można też generalizować tworząc opinie o producencie...
Wracając do wątku o Uniroyal-ach to już dwa opisane przypadki dałyby mi do myślenia przy wyborze nowych gum.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315449 Wysłany: 08 Gru 2009, 21:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 19 Kwi 2008,
Posty: 62
No szczerze mówiąc nie wiem ile tych dziur trzebaby zaliczyć, żeby po 1700km opona nie wytrzymała. Wiem wiem, można zaliczyć jedną a porządnie ale tak jak mówię, nie przypominam sobie żebym wogóle w jakąś dziurę wpadł, a jeśli już to w jakiś taki "standardowy" sposób. O tyle właśnie jest dla mnie nie normalne żeby po takim przebiegu opona była do wyrzucenia. Aż się boje jak pozostałe będą się trzymać...

_________________
Punto 75 ELX
Punto II 1.2 SX
Punto II FL 1.2 Active
Grande Punto 1.4 8V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315452 Wysłany: 08 Gru 2009, 21:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Cytuj:
Po 10 dniach użytkowania i 1700km przebiegu na zimówkach Uniroyala jedna z opon na tylnej osi pękła mi z boku od wewnętrznej strony.

witam,
zobacz może datę produkcji opon. Może być że pomimo że są nowe mają już kilka lat. Może to od tego?

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315456 Wysłany: 08 Gru 2009, 21:31; 
 Temat postu:
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
scisq tez nei przypominam sobie zebym zaliczyl jakas mega dziure a wywaliłem tulejki na wachaczu... czasem nie musi byc mega duza dziura ale wytarczy nie fortunnie na nia najechac...


Maciey napisał(a):
więc nie można też generalizować tworząc opinie o producencie...

dlaczego? to jest dość modne ze na podstawie czegoś generlaizuje sie marke nie tylko pon ale kazada, smaochdów, telefonow itp itd etc


idac tym tropem kiedy prztargałem pone, Dębice urwalem kawąłek scianki, przesmigałe tak cąły sezon, i miesiac moze dwa az kupilem obecne fuldy w PI,

a co do uniroyalów, bardzo przyjemnie mi sie na nich jeździ na zimówkach i rozwazam zakup nowych uniroyalow letnich do PI

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315458 Wysłany: 08 Gru 2009, 21:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: józefosław
Rejestracja: 27 Maj 2009,
Posty: 39
scisq napisał(a):
No szczerze mówiąc nie wiem ile tych dziur trzebaby zaliczyć, żeby po 1700km opona nie wytrzymała.


swego czasu mojej żonie wystarczyło jakieś 30 km (słownie trzydzieści)
i nie był to uni ;-)

myślę, że zbytnio nie masz się co martwić
aktualnie mam dokładnie te same uniroyale na kołach i są to moim zdaniem jedne z najlepszych opon zimowych na jakich jeździłem

_________________
Duża brązowa Kropka Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315459 Wysłany: 08 Gru 2009, 21:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
SOMEONE007 Czyli twierdzisz że materiały wykorzystane do produkcji Seicento Van i Cormy są identyczne, albo że Mercedes A niczym nie różni się od S

SOMEONE007 napisał(a):
idac tym tropem kiedy prztargałem pone, Dębice urwalem kawąłek scianki, przesmigałe tak cąły sezon

a tego nie kminie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315561 Wysłany: 09 Gru 2009, 01:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
biker napisał(a):
jedne z najlepszych opon zimowych na jakich jeździłem

A tak to nie ma co pisać bo uznamy z kolegami ze pierwszy raz w zyciu założyłes opony zimowe :P


elek napisał(a):
miałem dotąd dobrą opinię o Fuldzie, a tak po 2 tygdoniach prezentują się Fuldy kupione w sieprniu tego roku

i ten napis na oponie (Made in Poland) wyjaśnia wszystko :P

Jedynie co mogę powiedzieć to ze nie rozumiem podejścia dystrybutora co do reklamacji zgłoszonej przez Ciebie.
ja bym się jeszcze odwoływał od tej decyzji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315568 Wysłany: 09 Gru 2009, 02:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
SOMEONE007 byłeś trzeźwy jak pisałes tego posta czy klawiatura ci świruje? :E

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315584 Wysłany: 09 Gru 2009, 08:37; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: józefosław
Rejestracja: 27 Maj 2009,
Posty: 39
sadoo napisał(a):
A tak to nie ma co pisać bo uznamy z kolegami ze pierwszy raz w zyciu założyłes opony zimowe Razz


a myślcie sobie z kolegami co tam tylko chcecie

oponki są dobre i basta!

_________________
Duża brązowa Kropka Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315589 Wysłany: 09 Gru 2009, 09:30; 
 Temat postu:
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
kox twój post nie wnosi niczego od dyskusji

Maciey chpodzi o to ze mimo rozwalonej opony z boku nic mi sie z nia nie stalo przez cąły sezon ani jedno włókno nie peklo :P

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315602 Wysłany: 09 Gru 2009, 10:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Jeden jedyny raz w życiu musiałem reklamować oponę i był to właśnie Uniroyal tyle, że letni. Model RainSport1 w rozmiarze 195/50R14 czyli niskoprofilowa. Miałem zalożone 4 sztuki w Sportingu i na jednym kole opona zaczęła się rozwarstwiać na boku od zewnętrznej strony wzdłuż krawędzi. Na pewno nie z mojej winy (wiem jak wjeżdżać na krawężniki). Reklamację uznano ale niestety nie dostałem nowej gumy tylko rabat na zakup następnej :( Mimo, że gwarancja jest dożywotnia to 100% zwrotu można otrzymać tylko do 24 miesięcy od zakupu, potem liczą już % zużycia bieżnika i tyle oddają. Moja opona miała 26 miesięcy czyli spóźniłem się o dwa miechy! Czy kupiłbym jeszcze raz te opony? Zdecydowanie NIE. Przerobiłem chyba ze cztery komplety opon w Seju (wszystkie z tak niskim profilem) i tylko na Uniroyalu wjazd w dziurę w jezdni dwa razy zakończył się bąblem na boku opony. Były baaardzo miękkie - mówię o boku opony. Nawet wjazd na byle jaki krawężnik to była walka. Najlepiej jeździło mi się na Continentalach SportContact1.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315850 Wysłany: 09 Gru 2009, 22:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 19 Kwi 2008,
Posty: 62
A wywaliłeś te tulejki po przebiegu 1700km? Ja nie oczekuję, że zakładając nowe opony zrobię na nich 100000 tys.km bez zużycia, ale 1700km to lekka przesada. Jeśli chodzi o date produkcji opon to wszystkie mają 2909. Dlatego wydaję mi się, że mam prawo generalizować i uważać, że uniroyal to szmelc zwłaszcza, że nie uznali mi tego na gwarancji. Jeśli kupiłbyś ot choćby telefon, który zepsuję Ci sie po 10 dniach i nie uznają Ci gwarancji, będziesz dalej uważał, że to dobry telefon i kupisz drugi raz taki telefon?

_________________
Punto 75 ELX
Punto II 1.2 SX
Punto II FL 1.2 Active
Grande Punto 1.4 8V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315928 Wysłany: 10 Gru 2009, 00:10; 
 Temat postu:
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
scisq kompletny wachacz wymieniałem w marcu tego roku, moze zorbiłem troche ponad 1700 km :P co nei zmienia fakt ze tak zmiarzdzylem tulejki ze nic z nich nie zostało,


fakt faktem żle ze nei uznali, generalnie z samego powodu gwarancji bym tylko zmienił "dostawce" bo gdyby w ramach gwarancji bylo ok to spoko mam to gdzies od tego mam gwarancje...

wiec jak juz to bym narzekał na polityke firmy lub dystrybutora anizeli na sam produkt

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #316067 Wysłany: 10 Gru 2009, 17:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 17 Mar 2008,
Posty: 63
Też mam te oponki Uniroyala na zime. W tamtym sezonie sprawowały się bez zarzutu, dzisiaj zostały założone i nie zauważyłem żadnego uszkodzenia po wcześniejszym zimowym sezonie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #316274 Wysłany: 11 Gru 2009, 10:12; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: niedaleki zachód od W-wy
Rejestracja: 11 Paź 2008,
Posty: 41
biker napisał(a):
nie demonizowałbym raczej roli producenta w zniszczeniach opon
dużo większe znaczenie ma raczej stan naszych "dróg"
każdej z dziur nie da się ominąć a uszkodzenia z tego wynikające w 99% przypadków będą uznawane za mechaniczne


biker, czy sądzisz że po założeniu nowych opon w miesiący sierpniu, na początku urlopu,
zaparłem się jeździć po dziurach aby je rozp ....., to taką miałem chrapkę na rozrywkę w urlop ?
opony trafiły w ramach reklamacji do producenta, ten poczatkowo stwierdził że nie widzi w nich wad fabycznych na 4 kopiach osobnych dla każdej z opon, na żadnej jednak nie zarzucił mi uszkodzenia mechanicznego.
może być nie bez znaczneia fakt, że w sklepach netowych tenże model ledwie po 2 sezonach istnienia na rynku jest w wyprzedażach do wyczerpania zapasów.
czyżby seryjna lipa ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #316325 Wysłany: 11 Gru 2009, 13:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice/Siedlce/Birmingham UK
Rejestracja: 09 Lut 2009,
Posty: 568
podobna sytuacja z Kleber Krisalp HP. Juz dwie takie opony uszkodzilem w dwoch roznych samochodach przy wjezdzaniu na kraweznik. Na ten sam kraweznik wjezdzam letnimi Good Yerami Eagle i nigdy nie bylo problemu. Jednak tania opona to tania opona... :roll:

_________________
FIAT GRANDE PUNTO RACING 1,4 8v 75KM, YELLOW&BLUE&ME
Renault Megane Grandtour Dynamique 1,5 dci 106KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #316395 Wysłany: 11 Gru 2009, 19:59; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: józefosław
Rejestracja: 27 Maj 2009,
Posty: 39
elek napisał(a):
biker, czy sądzisz że po założeniu nowych opon w miesiący sierpniu, na początku urlopu,
zaparłem się jeździć po dziurach aby je rozp ....., to taką miałem chrapkę na rozrywkę w urlop ?
opony trafiły w ramach reklamacji do producenta, ten poczatkowo stwierdził że nie widzi w nich wad fabycznych na 4 kopiach osobnych dla każdej z opon, na żadnej jednak nie zarzucił mi uszkodzenia mechanicznego.
może być nie bez znaczneia fakt, że w sklepach netowych tenże model ledwie po 2 sezonach istnienia na rynku jest w wyprzedażach do wyczerpania zapasów.
czyżby seryjna lipa ?


stary spokojnie to nie był żaden zarzut
nikt (przynajmniej normalny) nie jeździ specjalnie po dziurach
chodziło mi o to, że w polskiej rzeczywistości dziur niestety jest ciężko unikać
uszkodzenia z tego powodu są zazwyczaj mechaniczne (czy tego chcemy czy nie)

co do Twojego przypadku to mam pytanie
jaki był więc powód odrzucenia reklamacji?

_________________
Duża brązowa Kropka Estiva Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #318321 Wysłany: 18 Gru 2009, 16:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: niedaleki zachód od W-wy
Rejestracja: 11 Paź 2008,
Posty: 41
moja reklamacja to problem dość złożony:
reklamację złozyłem sprzedawcy bo to on odpowieda wobec mnie konsumenta za wady towaru,
tenże sprzedawca jednak, przesłął moje kapcie do producenta,
tenże producent w 4 osobnych protokołach dla każdej z opon, stwierdził że nie doszukuje się w nich wady produkcyjnej,
i taka odpowiedź załączając protokoły przdstawił mi sprzedawca, nie stwierdził jednak że odrzyca moją reklamację,
to ja odrzuciłem tymczasem jego załatwienie sprawy (dążył do zwrotu mi tych starych- przedmiotowych) opon, gdyż nie przedstawił mi dotąd norm choćby producenta, które dopuszczałyby naturalne wybrzuszenia bocznych ścian opon w trakcie naturalnej, normalnej ekspoloatacji.
Póki co w sprawiem opinią producneta oraz sprzedawcy jest brak opinii na temat, znaczy to że mam rację - opony te to bubel.
reasumując - czekam, czekam, potem jeśli tak dalej poczekam -> UOK.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO