You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 11:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #593388 Wysłany: 02 Lip 2012, 21:09; 
 Temat postu: Wymiana mechanizmu szyby
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 19 Cze 2011,
Posty: 19
Witam.
Ułamało mi się kółko, na które nawinięta jest linka powodująca podnoszenie i opuszczanie szyby. Chyba nie da się wymienić samego elementu więc konieczna jest wymiana całego mechanizmu.
Moje pytanie do zorientowanych jak to zrobić :) ? Czy wystarczy odkręcić 3 śruby zaznaczone na załączonym zdjęciu czy coś jeszcze? Jak najlepiej się do tego zabrać. Z góry dzięki za cenne wskazówki :)

[ Dodano: 02 Lip 2012 21:09 ]

Wymieniłem dzisiaj cały mechanizm. Nie ma jakiegoś większego problemu z tym. Po rozkręceniu tapicerki, kilka wkrętów od dołu i 3 śruby w okolicach podłokietnika schodzi cała tapicerka. Następnie zdjąłem tą piankę i już można dostać się do samego mechanizmu. Trzymają go również 3 śruby - zaznaczone na zdjęciu. Należy jeszcze wyjąć bolec, który przechodzi przez otwór w szybie. Zdejmuje się zabezpieczenie bolca i wyciąga z całym mechanizmem. Największy problem to przełożenie silniczka, bo nie wchodził on w skład nowego mechanizmu. Trzeba uważać żeby nie spadała zawinięta linka na kole napędzającym przez silniczek. Później tylko poskładać wszystko i działa :) Dodam, że ja robiłem coś takiego pierwszy raz i jakoś sobie poradziłem wiec chyba nie jest to trudne :)


Załączniki:

Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO