You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 10:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #733338 Wysłany: 11 Cze 2014, 18:36; 
 Temat postu: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
Witam szanownych formumowiczów, od pewnego czasu walczę z pewną usterką, której nijak nie mogę rozgryźć. Moja dolegliwość polega na tym że czasem moje auto dostaje tak twardego pedału hamulca, że mam wrażenie, a raczej jest to pewne że auto jeździ na hamulcu, czuć że ma problem z rozpędzaniem się i jest mułowate, na lekkim podjeździe gdzie normalnie powinno toczyć się do tyłu ono stoi zahamowane, do tej pory zdarzyło się to kilka razy, przeważnie w upalne dni, po kilkugodzinnym postoju wszystko wraca do normy, wspomniany pedał hamulca bierze już przy lekkim trąceniu, można zapomnieć o lekkim przyhamowaniu, auto po prostu staje dęba, do tej pory wymieniony został płyn hamulcowy, tarcze, klocki, gdzieś na necie czytałem o zaworze podciśnienia serwo, niestety nie wiem gdzie się on znajduje, a nie chciałbym iść w koszty wymieniając wszystko po kolei, może ktoś miał podobny problem z którym sobie poradził i zechciałby podzielić się ze mną swoją wiedzą


Góra
 Profil  
 

 
 Post #733345 Wysłany: 11 Cze 2014, 19:58; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Samochód: Alfa Romeo 159
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Podolsze
Rejestracja: 13 Mar 2010,
Posty: 182
Pomógł: 5
a zacisk był sprawdzany ?? być może jest do regeneracji :idea:

_________________
AR 159 1.9 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #733353 Wysłany: 11 Cze 2014, 20:40; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
wizualnie wszystkie gumki cale, dzieje sie tak tylko czasem, np dzisiaj nic takiego si´ nie stalo, ale wczoraj tak, wczesniej chyba dwa tygodnie byl spokoj


Góra
 Profil  
 
 
 Post #733409 Wysłany: 12 Cze 2014, 08:00; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2014,
Posty: 84
Pomógł: 4
Jeżeli pedał jest wysoki to spróbuj nogą podciągnąć go do góry .Zawór serwa tonie problem twego hamulca.
Podobne problemy mają niektórzy posiadacze Bravo II . Tłoczek w pompie nie cofa się na tyle, aby płyn wrócił do zbiorniczka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #733413 Wysłany: 12 Cze 2014, 08:56; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
Nie wiem czy w tylnych hamulcach są przewody gumowe giętkie. Kiedyś w Fordzie przedni hamulec blokował się z powodu zbyt małego prześwitu w tym przewodzie ,guma się rozwarstwila i płyn miał trudność w powrocie do zbiorniczka .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #733460 Wysłany: 12 Cze 2014, 17:20; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
kobra napisał(a):
Jeżeli pedał jest wysoki to spróbuj nogą podciągnąć go do góry .Zawór serwa tonie problem twego hamulca.
Podobne problemy mają niektórzy posiadacze Bravo II . Tłoczek w pompie nie cofa się na tyle, aby płyn wrócił do zbiorniczka.

A czy można temu jakoś zaradzić ??? do tej pory było bezproblemowo, nagle się zaczyna i nagle ustaje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #733464 Wysłany: 12 Cze 2014, 18:01; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2014,
Posty: 84
Pomógł: 4
Można spróbować pokombinować pod kierownicą pry pedale aby trochę wyżej podchodził .
Można sprawdzić czy faktycznie nie odbija pedał w ten sposób ,że w momencie jak są blokowane koła podnieść samochód aby można było obracać kołem .Popuścić dwie nakrętki którymi przykręcona jest pompa do serwa ,jeżeli puszczą koła i będzie można swobodnie obracać to potwierdzi że nie cofają się tłoczki w pompie do końca. Wtedy można ewentualnie zdemontować pompę ,w serwie jest trzpień z nakrętką ,można ją wkręcić jeden obrót(skraca się w ten sposób długość trzpienia) i z powrotem przykręcić pompę .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #733484 Wysłany: 05 Lip 2014, 09:33; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
no wlasnie mialem takie wrazenie jakby pedal nie do konca odbijal, jak trzymam noge na hamulcu po hamowaniu i delikatnie puszcze hamulec to jakby po pewnym czasie odskoczyl troszke

[ Dodano: 15 Cze 2014 11:49 ]

zastanawiam sie tez dlaczego to ma miejsce po wymianie tarcz i klockow, wczesniej nigdy nie mialem czegos takiego

[ Dodano: 05 Lip 2014 09:33 ]

Witam ponownie wczoraj miałem znów tą dolegliwość, auto stoi pod górką ale nie stacza się ani centymetr dodatkowo nie dało się nim ruszyć żeby nie zgasło, więc zrobiłem jak radził kolega kobra, podniosłem nogą pedał i auto się odblokowało, co by oznaczało że faktycznie pompa nie odbija, i teraz pytanie czy lepiej próbować coś regenerować itp czy tylko odkręcić serwo i wkręcić tą nakrętkę ???


Góra
 Profil  
 
 
 Post #735998 Wysłany: 05 Lip 2014, 23:28; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2014,
Posty: 84
Pomógł: 4
Nie odkręcasz serwa tylko pompę .Pooglądaj też czy pedał hamulca nie ma luzu na osi i nie zmienia swego położenia .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #736084 Wysłany: 26 Lip 2014, 12:15; 
 Temat postu: Re: Twardy pedał hamulca
Offline
Puntoświr

Imię: rafał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: suwałki
Rejestracja: 05 Cze 2011,
Posty: 169
Pomógł: 1
czy ktos z szanownych kolegow moglby zobaczyc czy podczas naciskania pedalu hamulca rusza sie cala pompa? bo u mnie cala sie kiwa i to dosc mocno, moze to jest przyczyna mojej usterki? moze poprostu trzeba to dokrecic?

[ Dodano: 26 Lip 2014 12:15 ]

Więc sam zajrzałem do mocowania pedałów w kabinie i ... pedały powinny być dokręcone czterema nakrętkami samokontrującymi a było ich dokładnie dwie, brakowało dwóch na dole więc podczas naciskania hamulca całość odchylała się (pracowała) teraz pytanie czy przy takim użytkowaniu nie wyrobiło się coś co normalnie nie powinno się wyrobić ??? suma sumarum po dokręceniu tak jak powinno usterka tak jakby przestała istnieć a przecież mamy bardzo ciepłe wręcz upalne dni, nie wiem czy to mogło mieć wpływ, może jednak wypowie się ktoś kto miał podobną usterkę


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO