You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 23:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #758254 Wysłany: 11 Sty 2015, 15:55; 
 Temat postu: [problem] Pomocy! Auto nie odpala, problem z immo?
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Sty 2015,
Posty: 3
Cześć,

Mam pilny problem z punciakiem, mianowicie wczoraj auto przestalo odpalac. Potrzebuje waszej pomocy, gdyz zostawilem samochod w miejscu dosc problematycznym i w zasadzie nie mam jak go stamtad zabrac dlatego musze wymyslic szybkie rozwiazanie. Juz mowie o co chodzi: rozruzsznik nie kreci, pompy nie slysze, zaswiecila sie kontrola kłódeczki od immo, wszystko sprawia wrazenie jakby byl problem wlasnie z nim i komputer "odcinal" dostep.
Bylo ostatnio bardzo mokro, bylem tez autem w zakopanem gdzie byla zamiec sniezna i samochod stal 2/3 dni w niskich temperaturach a z tego co wyczytalem punciak jest wrazliwy na wilgoc (szczegolnie ze mam zdjętą oslonę silnika pod zderzakiem i wilgoc,woda na pewno tamtedy sie dostaje). Alternator wymieniony dwa tygodnie temu na nowy, akumulator doladowany i prawie nowy. Korzystam ze scyzoryka, nie probowalem jeszcze kluczyka plaskiego zapasowego(mam zamiar to uczynic, lecz mniemam ze to raczej nie pomoze). Chcialbym zapytac o mozliwosc odlaczenia immo, w celu zdjecia blokady odpalania, lub tez wypiecia/kontroli ktoregos z bezpiecznikow. Niestety nie mam manuala serwisowego poza zwykla instrukcja. Aha, no i jeszcze jedna bardzo wazna rzecz o ktorej nalezy wspomniec, mialem tez wczoraj i przedwczoraj dwa razy sytuacje w ktorej po wylaczeniu auta poprzez przekrecenie kluczyka w pozycje off w stacyjce, auto nie gaslo. Musialem go zgasic "manulanie" poprzez wrzucenie wysokiego biegu i puszczenie sprzegla, bo inaczej sie nie dalo. Mysle ze jest to dowod na problem elektryczno-immobiliserowy.
Co radzicie? Prosze bardzo o jakiekolwiek sugestie, jedyne co wczoraj zrobilem to odpiecie aku na kilka min. lecz nie pomoglo.

Please help!


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO