You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 21 Maj 2024, 05:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #773358 Wysłany: 26 Kwi 2015, 22:05; 
 Temat postu: Jak zdezaktywować immobilizer załozony dodatkowo ?
Offline
Puntoświr

Miejscowość: GRUDZIĄDZ
Rejestracja: 29 Lip 2008,
Posty: 130
Witam,
Na wstępie zaznaczę, że przeglądnąłem internet pod kątem tego problemu i nie znalazłem pomocy.Wiem, że problem nie dotyczy Fiata ale elektryka jest podobna chyba we wszystkich modelach .A na tym forum zawsze mi ktoś pomagał.
Problem: mój kolega kupił żonie Toyotę Yaris z 2010 r wersja amerykańska, bez alarmu i immobilizera. Postanowił założyć immobilizer w firmie, która się tym zajmowała. Wszystko działało około roku. Od kilku dni jest duży problem. Otóż immobilizer włącza się co jakiś czas (losowo), powodując podawanie sygnału dźwiękowego i migania diody a później wycie syrenki. Trzeba nacisnąć przycisk na pilocie i znowu na jakiś czas jest OK. Kolega był w firmie, która montowała immobilizer ale firma już nie istnieje. Inne firmy zajmujące się elektroniką samochodową nie chcą się zająć sprawą. Po zainstalowaniu tego immobilizera kolega został poinformowany, że pod deską znajduje się przycisk awaryjny na wypadek gdyby trzeba było dezaktywować immobilizer. Niestety autko było w kilku drobnych naprawach i chyba ktoś uszkodził ten wyłącznik, ponieważ fizycznie go tam nie ma. Są tylko uszkodzone przewody bez wyłącznika.
Kolega chciałby (z uwagi na bezpieczeństwo żony jako kierowcy) na stałe zdezaktywować ten immobilizer. Jak to zrobić ? Czy przewody, na których był kiedyś ten awaryjny przycisk należy na stałe zewrzeć, czy rozłączyć ? Czy ten przycisk rozwierał czy zwierał jakiś obwód. Czy może jest inny sposób.
Bardzo proszę o jakieś informacje, chciałbym pomóc koledze.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO