You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 11:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #779601 Wysłany: 09 Lip 2015, 16:09; 
 Temat postu: ABS C0031 i C0034
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Kwi 2015,
Posty: 2
Cześć
Jako że od kilku dni w końcu zakupiłem elm'a to mogę coś więcej napisać o błędach które mi się pojawiły.
Zaczęło się od tego że w zimie zaczął pojawiać się błąd ABS, pojawiał się i znikał i tak przemiennie, aż zaświecił się i do tej pory nie zgasł.
Czytając forum i szukając pomocy pierwsze co zrobiłem na wiosnę to sprawdziłem przewody i bardzo szybko wyszło że czujnik abs w lewym kole przednim jest uszkodzony, a nawet nie tyle co czujnik co sam przewód. Wypiął się z mocowania i ocierał o koło aż w końcu się przetarł. Pomyślałem że spróbuję skrócić i polutować przerwany przewód. Niestety błąd nadal nie znikał (odpinałem też aku na noc z nadzieją że może coś zaskoczy - jednak bez efektu). Tak jak wspomniałem ostatnio stałem się posiadaczem elm i wyszły następujące błędy C0034, C0031 oraz U1701 - ale tylko Intermittent.
Prawy czujnik w między czasie wypinałem i podpinałem ale podczas jazdy zawsze był podłączony.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy muszę/mogę zrobić coś jeszcze żeby skasować te błędy czy w tym wypadku to już definitywnie uszkodzone czujniki i trzeba wymienić ? Czujniki na tylnych kołach normalnie działają.

[ Dodano: 09 Lip 2015, 16:09 ]

Lutowanie przewodu jednak pomogło, problemem okazały się wtyczki które sprawiały wrażenie dobrze włożonych a jednak nie było styku. dodatkowo jeszcze kilka razy skasowałem błędy bo pojawiały się i w końcu wszystko działa jak należy.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO