You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 08:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #821780 Wysłany: 09 Kwi 2017, 17:52; 
 Temat postu: Nie zamyka drzwi tylnych z centralnego zamka
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Rejestracja: 05 Gru 2009,
Posty: 78
Witam. Kilka dni temu kupiłem Punto 2 FL i teraz przygotowuję go do codziennej eksploatacji. Zrobiłem już kilka rzeczy i aktualnie walczę z zamykaniem drzwi. Kiedy włożę kluczyk do zamka kierowcy i go przekręcam zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi pasażera za kierowcą. Muszę je zamykać manualnie za pomocą rygla. Rozebrałem już tapicerkę i jestem na etapie szukania winowajcy. Myślę że będzie coś z elektryką ale kto wie? Może przerwał się jakiś kabelek albo wtyczka jest uszkodzona. Możecie mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę? Próbuję od środka wyjąć wtyczkę ale jakoś ciężko to idzie. Pozdrawiam

[ Dodano: 09 Kwi 2017 14:46 ]

Są już małe postępy ale dalej nie rozwiązałem problemu. Wziąłem dwa długie kabelki, podłączyłem do akumulatora i zwarłem piny w kostce od drzwi. Drzwi się zamykają i otwierają jednak gdy znowu podłączam kostkę do wejścia pomiędzy drzwiami dalej nie działa otwieranie z centralnego zamka. Wniosek: siłownik chyba jest sprawny. Muszę jeszcze wyjąć wtyczkę od siłownika i wtedy zobaczę czy jest tam prąd. Jeszcze jedna mała uwaga. Gdy podpiąłem wtyczkę do drzwi i gdy otwieram drzwi to lampka nad deską rozdzielczą się zapala. Nie wiem już co jest grane.

[ Dodano: 09 Kwi 2017 16:52 ]

Zrobione. Winowajcą okazał się wypadnięty bolec z kostki łączącej drzwi pasażera ze słupkiem środkowym. Włożyłem go na swoje miejsce i teraz drzwi otwierają się i zamykają z centralnego zamka bez żadnego problemu.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO