You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 05:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #837202 Wysłany: 01 Maj 2018, 16:21; 
 Temat postu: mechanik nie umie zlokalizować usterki
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 30 Wrz 2011,
Posty: 24
Proszę o pomoc, bo mechanik nie umie zlokalizować usterki.
Wszystko zaczęło się ponad rok temu, kiedy w autoryzowanym serwisie Fiata wymienili mi pasek rozrządu i napinacze. Samochód przy odbiorze miał zapaloną żółtą kontrolkę silnika. Powiedzieli mi, że niedopięta była sonda lambda. Faktycznie, poprawili coś, bo kontrolka się nie paliła. Niestety, od tej pory co 2 - 3 miesiące zapala się żółta kontrolka silnika. Wymieniono mi już 2 razy świece, cewki, olej, nic to nie dało. Teraz już doszło do tego, że samochodem zaczyna rzucać, spadają obroty, gaśnie i nie chce już zapalić. Jak ostygnie to trochę da się jeździć i znowu - spadek mocy i staje.
Mechanik teraz wymienia komputer w samochodzie.

Czy ktoś zna jakiegoś dobrego specjalistę od Fiatów w Krakowie, który da radę znaleźć powody tych problemów, ewentualnie może ktoś doradzi co warto zaryzykować i wymienić?

Inne naprawy, które w międzyczasie robiłam:
(1) trzykrotne klepanie, rozciąganie i wymiana części tyłu samochodu, bo mi trzykrotnie inni kierowcy wjechali w tył jak stałam w korku
(2) wymiana napinaczy pasów i chyba jakiejś elektroniki (po jednym z tych przypadków z punktu pierwszego)
(3) wymiana zasilania kierownicy - najpierw mi wymienili na zregenerowany taki cylinder (i mechanik wyłączył kontrolkę wspomagania bez mojej wiedzy), potem naprawa u elektromechanika za drugie tyle, żeby kontrolka była włączona i żeby wszystko naprawdę działało poprawnie

Nie wiem czy te informacje są użyteczne czy nie, ale piszę o wszystkim, co może naprowadzić na źródło problemów. Mój kropek ma przejechane dopiero niecałe 110 tys km, nie jest wyeksploatowany, nie wiem do kogo pojechać, żeby mi w końcu skutecznie go naprawili. Ojciec mi sugeruje sprzedać ten samochód, mi się wydaje, że wystarczy znaleźć prawdziwą przyczynę problemów i ją usunąć.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #837203 Wysłany: 01 Maj 2018, 17:08; 
 Temat postu: Re: mechanik nie umie zlokalizować usterki
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
a jakie są błędy w momencie zaświecenia kontrolki? odczytanie tego to podstawa do diagnostyki, bez odczytania to można sobie wymieniać po kolei wszystko...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837204 Wysłany: 01 Maj 2018, 17:34; 
 Temat postu: Re: mechanik nie umie zlokalizować usterki
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
Też liczyłem po dość obszernym poście na jakiś kod błędu.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837208 Wysłany: 01 Maj 2018, 21:22; 
 Temat postu: Re: mechanik nie umie zlokalizować usterki
Zgadywanka:
- czujnik położenia wału (to była klasyka w benzyniakach Punto_1, więc może w 2 generacji też), nawet jak mierzony multimetrem jest "dobry",
- czujnik temperatury silnika/płynu chłodniczego,
- MAP sensor (czujnik podciśnienia) i/lub jego przewody (w sensie pneumatyki - wężyk - i elektryki - kabelki),
- sonda Lambda,
- filtr paliwa w pompie zapchany (jeśli w P2 tam też jest) i drugi (jeśli jest - nie znam Punto_2) gdzieś na przewodzie,
- wtrysk(i),
- źle ustawiony rozrząd i/lub luzy zaworowe,
- "Wymieniono mi już 2 razy świece, cewki[...]", a przewody WN między cewkami i świecami(?),
- a zapewne będzie to dowolna kombinacja powyższych czynników!

Stare części warto przynajmniej oglądać (albo wręcz zabierać). Jak tyle razy zmieniali świece, to powinni powiedzieć/pokazać, co z nimi było nie tak...
Przykład wyglądu świec (ze starej książki, samochody na gaźniku, ale obowiązuje i dziś): https://zapodaj.net/330a18a4ec44e.jpg.html


Góra
  
 
 
 Post #837214 Wysłany: 02 Maj 2018, 09:00; 
 Temat postu: Re: mechanik nie umie zlokalizować usterki
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
wyrobekj w którym rejonie Krk tak kierowcy jeżdżą na zderzaku? Ja tego nie zauważyłem a szukam sponsora na zderzak :E Wracając do tematu, podstawa to sprawdzić jakie są błędy w sterowniku silnika. Jak serwis wymienia rozrząd rozpinając sondę lambda to coś z tym serwisem nie jest tak. Jeśli po rozgrzaniu jest problem sugerowałbym czujnik położenia wału korbowego. Bez diagnostyki ciężko cokolwiek rokować.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837216 Wysłany: 02 Maj 2018, 18:42; 
 Temat postu: Re: mechanik nie umie zlokalizować usterki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: patryk
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Rejestracja: 06 Lip 2017,
Posty: 163
steyr napisał(a):
wyrobekj w którym rejonie Krk tak kierowcy jeżdżą na zderzaku? Ja tego nie zauważyłem a szukam sponsora na zderzak :E


Na opolskiej przed tym przejściem obok stacji już mi dwa razy puknęli w zderzak. U mnie się nic nie stało, jednemu zderzak pękł :lol:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO