You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #845941 Wysłany: 10 Lut 2019, 09:35; 
 Temat postu: Radio do Punta 2 z Subwooferem. Jaka moc ?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Mikołaj
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: HLX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 30 Wrz 2014,
Posty: 15
Cześć,

szukam radia do mojego Punta 2.

Posiadam fabrycznie blaupunkt'a razem ze zmieniarką (to co na zdjęciu).

Image

Chciałbym rozwinąć trochę funkcje radia, przykładowo odtwarzanie muzyki po bluetooth, aux'a z przodu.

Nie szukam cudów, po prostu chciałbym aby dobrze grało, i napędziło także fabryczny subwoofer z bagażnika.

Myślałem jeszcze czy nie dołożyć po prostu kabla aux i gdzieś zamontować sobie gniazdo, ale trochę mało mi się uśmiecha tyle zabawy.

Chciałbym kupić następujące rzeczy:

https://allegro.pl/oferta/ramka-radio-k ... 7508187715

https://allegro.pl/oferta/pioneer-mvh-s ... 7221488231

Jednak po a, nie wiem czy powyższe radio napędzi wszystko w miarę fajnie (4x 50W) oraz czy kostka z drugiej aukcji jest potrzebna.
Poza tym będe musiał przeciągnąć nowy kabel antenowy. Miałem mały pożar w środku auta, bo kupiłem naprawiany u stasia egzemplarz i że tak delikatnie określę. Okolice podsufitki poszły z dymem.

Przed całą akcją testowałem Xiaomi Roidmi 2S, wszystko fajowo działało, ale wolę już sobie zrobić wszystko na tip top, a nie obchodzić problem.

Jeszcze pytanie co do zmieniarki. Da się ją rozkodować i podpiąć do takiego radia ?

Bardzo proszę o pomoc, będe wdzięczny.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #846050 Wysłany: 14 Lut 2019, 11:37; 
 Temat postu: Re: Radio do Punta 2 z Subwooferem. Jaka moc ?
Online
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 728
Pomógł: 36
1. to że masz na radiu napisane 4x40W czy 50W nie znaczy że tyle oddaje do obciążenia, to jest max moc jaka może oddać wzmacniacz w sumie chyba do 2 omowego obciążenia, bo na 4 omach nie ma takiej możliwości, to wynika z praw fizyki i prawa Ohma, do typowego samochodowego głośnika 4 omowego może być w rzeczywistości oddane nie więcej niż jakieś 35W... zakładając że zasilanie masz około 14V -> P=UxI a I=U/R (podstawowe wzory z fizyki) -> P=14x3,5 = około 50W, żaden wzmacniacz nie ma sprawności 100%, w radiach samochodowych wzmacniacze z reguły budowane są w tzw B klasie a czasami w AB - dwa przeciwsobne tranzystory w stopniu końcowym (elektronicy wiedzą co to jest), w klasie B wzmacniacz ma sprawność około 60-70% (straty, grzanie się itp.), a więc teoretyczne 50W trzeba pomnożyć przez sprawność niech będzie to 70% -> 35W... jeżeli wzmacniacz byłby w klasie AB to byłoby jeszcze mniej...
2. wg schematów znalezionych w sieci nie powinieneś mieć problemów z podłączeniem aftermarketowego radia, ale oryginalnej zmieniarki prawdopodobnie nie podłączysz, oryginalny sub sygnał "bierze" z tylnych głośników (tak jest na schemacie narysowane nie sprawdzałem) i ma w sobie wzmacniacz około 80W (maksymalnej rzeczywistej mocy, w rzeczywistości siedzi tam dwukanałowa kość która na obciążeniu 2 omy jest w stanie oddać stabilnie około 40W na kanał, a więc 2x40=80, głośnik w subie ma dwie cewki po 2 omy)
3. czy dobrze radio napędzi głośniki zależy od tych głośników, oryginalnym da radę, ale one jakością dźwięku nie grzeszą...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO