You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 04:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #852609 Wysłany: 25 Kwi 2020, 16:36; 
 Temat postu: Alternator - brak ładowania w czym problem ?
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Kwi 2020,
Posty: 3
Witam mam problem co moze byc przyczyna braku ładowania akumulatora przez alternator szczotki juz wymnienilem a ciagle mam spadek napiecia .Juz wymienilem silniczek krokowy wyczyscilem przepustnice, wymienilem olej ,filt a obroty mi faluja


Góra
 Profil  
 

 
 Post #852613 Wysłany: 25 Kwi 2020, 18:10; 
 Temat postu: Re: Alternator
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Czy możesz doprecyzować nazwę tematu? "Alternator" nic nie mówi i jak ktoś będzie szukał podobnego problemu, to na pewno założy kolejny temat zamiast tutaj zajrzeć.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852614 Wysłany: 25 Kwi 2020, 19:08; 
 Temat postu: Re: Alternator
Offline
Forumowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Kwi 2020,
Posty: 3
Jestem tu nowy i nie wiem jak sie dostosowac chodzi mi jak mozna naprawic alternator jak juz wymienilem szczotki w nim a ładowania nie mam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852619 Wysłany: 26 Kwi 2020, 07:47; 
 Temat postu: Re: Alternator - brak ładowania w czym problem ?
OK, jesteś nowy, ale to nie tłumaczy lenistwa (to prawdziwa zaraza w dzisiejszych czasach, nie żadne zmyślone śWirusy).

Może chociaż przejrzysz forum, np. jest dział "Zrób to sam", coś o alternatorach się znajdzie (nie ważne jakie auto, alternatory działają praktycznie tak samo, więc nie patrz tylko na "Punto 2").
Jest opcja Szukaj, wcześniej przez Google też wypadało sprawdzić hasłowo "alternator nie ładuje", albo "słabo ładuje".
W kwestii alternatorów wszystko jest w internecie, nie trzeba już zakładać nowych tematów na żadnych forach.

Mała podpowiedź: oprócz szczotek alternator ma też np. regulator napięcia. Często jest to zintegrowane.
1. Więc, wymieniłeś tylko same szczotki (bo da się), czy "całość" (czyli szczotki z regulatorem)?
2. Ładowania nie ma kompletnie (wymyślam, napięcie np. 10-12,0 V jest), czy "tylko" słabe (np. 12,9-13,5 V)?
3. Co z wszelkimi przewodami, złączami, klemami, bezpiecznikami głównymi, może coś tam nie łączy?
4. Jak tam wygląda cienki kabelek do kontrolki ładowania w desce rozdzielczej? O ile taki jest w Punto2.
W niektórych starszych pojazdach obwód kontrolki był odpowiedzialny (czy wspomagał, dawał sygnał) proces uruchomienia alternatora (aby regulator zaczął wzbudzać wirnik - on powinien "wstać" samodzielnie, ale nie ma gwarancji, że zawsze).
Brzmi może dziwnie (dla "świeżaków"), ale tak było. Więc obwód kontrolki (i sama żarówka) też do sprawdzenia. Chyba, że jest LED.
5. Na rynku jest dużo tanich podróbek regulatorów, psują się szybko (w dniu wymiany nawet - albo od razu są złe).
6. Regulator można spalić, gdy alternator się kręci (silnik pracuje), ale nagle zniknie obciążenie (bo np. główne przewody nie łączą). Albo w trakcie testowania poza pojazdem (np. kręcenie wiertarką) "na pusto".
7. Ostatecznie mógł zdechnąć mostek prostowniczy. Albo pierścienie (lub komutator) nie łączą, albo uzwojenia upalone, przerwane (wirnik lub stojan).

Przy samodzielnych naprawach warto robić fotografie (w razie czego można pokazać, np. na takim forum, może ktoś coś zauważy, coś "oczywistego" przeoczyłeś).


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO