You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #853718 Wysłany: 17 Sie 2020, 12:23; 
 Temat postu: Licznik nie działa - jedynie follow me
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Lip 2018,
Posty: 25
Witam,

Nigdy nie korzystałem z Follow Me w moim Punto Evo. Ostatnio stałem w ciemniej alejce i postanowiłem sobie doświetlić drogę i ustawiłem Follow Me na 60 sekund. Zamknąłem samochód centralnym z pilota i odszedłem (światła zgasły po 60 sekundach tak jak ustawiłem). Po godzinie wracam do samochodu, odpalam i zaskoczenie, że licznik czarny i nie działa. Dziś w dzień na spokojnie sprawdziłem bezpieczniki, wyjąłem licznik bo myślałem, że ma w sobie jakiś bezpiecznik ale nic nie ma, a rozkręciłem go cslego., Akumulator też był odpięty na w godziny.

Teraz co się dzieje tak jak na załączonym filmie. Otwieram samochód i drzwi, zapala się licznik kilometrów w godzina. Przekręcam stacyjkę i wszystko gaśnie, nie pali się żadna kontrolka. Po odwołaniu też nawet obrotomierz i prędkościomierz nie działają. Zapalam światła to kontrolka od świateł się świeci. Włączam kierunki to działa lecz nie ma cykania w liczniku. Włączam awaryje jest cykanie i kontroli działają. Wszystkie światła działają. Kiedy mrugamy nawet podczas jazdy długimi to załącza mi się komunikat Follow Me po chwili gaśnie i to tyle z życia licznika.

Nie mam pojęcia co już mogę doradzić i zrobić żeby Zdziałało. Aż żałuję że użyłem tego Follow Me choć nie wiem czy związek jedno z drugim ma.

Link do filmu:

https://youtu.be/hD018wBJiCg


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853721 Wysłany: 17 Sie 2020, 18:39; 
 Temat postu: Re: Licznik nie działa - jedynie follow me
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Zaglądałeś do bezpieczników pod maską? Jeżeli wszystkie bezpieczniki, i w body i pod maską są ok, to ja bym obstawiał albo licznik, albo body (może któryś z przekaźników w body padł? )

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853725 Wysłany: 18 Sie 2020, 12:39; 
 Temat postu: Re: Licznik nie działa - jedynie follow me
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Lip 2018,
Posty: 25
OK więc sprawdzałem wszystkie bezpieczniki multimetrem (ciągłość obwodu). Na wszystkich zapiszczał. Przejrzałem jeszcze raz schemat bezpieczników i zastanowiłem się nad bezpiecznikiem nr 11 (5A) w skrzynce obok wejścia OBD (Zasilanie INT dla zestawu wskaźników, wyłącznik pedału hamulca (styk normalnie otwarty – N. O.), trzecie światło stop). Okazało się, że jest spalony. Co ciekawe po wyjęciu multimetr już nie wskazywał ciągłości obwodu i po ponownym jego włożeniu też nie.
Bezpiecznik zmieniony i zegary wróciły do życia.


Edit:

Jednak coś co chwilę przepala ten bezpiecznik. Jadę po mały zapas bezpieczników i będę testował od czego bezpiecznik jest przepalany. Wydaje mi się, że dzieje się tak po włączenie Follow Me ale nie od razu tylko po jakimś czasie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853729 Wysłany: 18 Sie 2020, 18:29; 
 Temat postu: Re: Licznik nie działa - jedynie follow me
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 11 Sie 2012,
Posty: 155
Pomógł: 10
gruby33 napisał(a):
zastanowiłem się nad bezpiecznikiem nr 11 (5A)..... ... trzecie światło stop.

Okazało się, że jest spalony.......... .......Jednak coś co chwilę przepala ten bezpiecznik. ,............. .......... ale nie od razu tylko po jakimś czasie.

sprawdził bym kable w tylnej klapie bagażnika ( "w gumowej przelotce" ) często pęka izolacja i zwarcie czasem jest albo nie ...
Np: http://fiatpunto.com.pl/post810187.html#p810187


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853746 Wysłany: 20 Sie 2020, 13:30; 
 Temat postu: Re: Licznik nie działa - jedynie follow me
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Lip 2018,
Posty: 25
Więc chyba jest przyczyna. Kable wydają się ok w przelotce. Ale 3 światło stop ma spalone już wszystkie żarówki. Do tego jest w środku popękane (może ktoś wcześniej nieudolnie wyciągał) przez co dostawała się woda. Całe płytki zaśniedziałe tak, że jest aż gruby zielony nalot. Na razie odłączyłem te światło i szukam drugiego. Do tej pory bezpiecznik cały. Zobaczymy jak będzie później.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO