You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #852566 Wysłany: 04 Sie 2020, 20:42; 
 Temat postu: Gaśnie i dławi przy niskich temperaturach (3 błędy)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Maciek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 25 Mar 2020,
Posty: 6
Siema.

Na początku ciepłego marca kupiłem Punto Evo 1.4 16v MA 105KM i przez jakieś dwa tygodnie wszystko było z nim ok.
W czasie kiedy okresowo wracały mrozy, auto z rana miało problem z odpaleniem. Sytuacje powtarzały się kiedy rankiem temp była w okolicach -4 do 2.

objawy, które zauważyłem:
- auto potrafi zgasnąć chwilę po puszczeniu sprzęgła,
- jak nie zgaśnie przy puszczeniu sprzęgła to zgaśnie przy ruszaniu ze 2/3 razy.
- w sytuacjach kiedy nie zgasło, potrafi się dławic z jakieś 300m i potem jak ręką odjął.
- słyszę dziwne klekotanie w silniku, takie subtelne, prawie niesłyszalne (tylko w momencie tego zjawiska)
- wydaje mi się, ze przy tych sytuacjach o których pisze jest obniżona moc, po prostu wydaje mi się, ze z czasem, albo o innej porze dnia silnik jest silniejszy, zrywniejszy przy ruszaniu, czy przy samej jeździe.
- w zadnym innym momencie normalnego, ciepłego dnia takie coś się nie dzieje, po prostu wsiadam i jadę, jak nowym.

Udałem się do mechanika, na wymianę opon, filtrów, olejów, odgrzybienia klimatyzacji i jej napełnienia pomyślałem sobie, aaa niech mi sprawdza czy tam jakieś błędy nie powyskakiwały. No i dostałem wydruk jak w załączeniu.

Kontrolka CE w ogóle się nie świeci (gaśnie po zapłonie)

Trochę się naczytałem na forum, głownie o błędzie P1061 i jestem mega przybity, ale chciałbym uzyskać od was jakichś rzetelnych informacji - w zasadzie o pozostałych błędach jak ktoś coś wie to również.

Czy muszę na cito lecieć z tym do mechnika, czy jest jakaś szansa, ze to co innego? jak postępować?

POMOCY

Załącznik:



[ Dodano: 04 Sie 2020, 19:42 ]

No no, aż tylu odpowiedzi to się naprawdę nie spodziewałem JESTEŚCIE WIELCY!!!

Dosyć żartów. Napiszę to i owo dla innych pokoleń szukających na forum pomocy w zakresie MultiAir.

Przechodząc do rozwiązania mojego problemu:
Diagnoza ASO FIAT błąd: P1061 Sygnał elektrozaworu wlaczenia UniAir Cyl. 1 Uszkodzenie mechaniczne, Siłownik zablokowany
Zalecenie: wymiana zespołu MA (4200zł), + filtr oleju MA (170zł) + robocizna 500zł = 4870zł

Kilka słów od siebie.

Przed wymianą MA:
Jako, że moje problemy z samochodem występowały głównie w marcu to przez cały ten ciepły okres wydawało mi się, że samochód spisuje się normalnie, wiecie ma moc itd. Od czasu do czasu pojawiała się kontrolka CE z wykrzyknikiem w trójkącie (tak na jeden dzień i gasła, żeby zapalić się np. za 3 tygodnie) i wtedy czułem, że auto traci moc, że się zbiera zbyt długo, że podejrzanie szybko wchodzi na wysokie obroty gdzie na liczniku są niskie prędkości, zbyt niskie i to właśnie uważałem za uszkodzenie MA, i że będzie tylko gorzej. Również wydawało mi się, że normalne są takie mikro szarpnięcia przy zmianie biegów, że to kwestia wyczucia sprzęgła.

Po wymianie MA:
Te wszystkie moje wydawało mi się były kompletnie bezzasadne, bo dopiero po poczułem tak naprawdę pełnię życia Punto EVO i chyba za co kochany jest MultiAir. Autko zbiera się jak bolid F1, a zmiana biegów to teraz czysta i płynna przyjemność. Kompletnie NOWE AUTO i kompletnie NOWE odczucia i czerpanie frajdy z jazdy.

PS.
1. Sporządziłem pismo do sprzedawcy wzywające go do obniżenia opłaty za kupiony samochód, jako udział ( i tu do wyboru dwie koncepcje: 100% albo 50% - ja wybrałem 50%) w pokryciu kosztów naprawy pod rygorem wystąpienia na drogę sądową.

Skutek taki, że zwrócono mi 2000zł. Także, gdyby ktoś miał podobny problem to proszę o pm i udostępnię wzór.

2. Pracownik serwisu faktycznie przyznał (to co również wyczytałem na forum), że Multiair z tych pierwszych lat produkcji czy to EVO, czy innych modeli FIATa, Alfy, Jeepa był w jakiś sposób felerny i teraz montowane są same nowej generacji.

3. Jak już robiłem MA, to wymieniłem rozrząd. Cały komplet z robotą 1000zł (jakby ktoś szukał ceny za rozrząd)


Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853668 Wysłany: 10 Sie 2020, 22:29; 
 Temat postu: Re: Gaśnie i dławi przy niskich temperaturach (3 błędy)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
Pomijam fakt czy sprzedawca wiedział o usterce :E .
Siana wydałeś ale będziesz się cieszył 8) czego życzę 8) .
Na pocieszenie ale i jako wzór do naśladowania polecam poczytać post kolegi 8) abovePL 8) tam to poszło złota w naprawę AUTA :)
Co do forum, niestety umiera :? Traktuj je bardziej jako skarbnica wiedzy .
Pozdrawiam .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853698 Wysłany: 15 Sie 2020, 20:59; 
 Temat postu: Re: Gaśnie i dławi przy niskich temperaturach (3 błędy)
Pabllo78 napisał(a):
Co do forum, niestety umiera :?

Od początku było źle prowadzone. Liczby twardo na to wskazują.
STRONA GŁÓWNA FORUM napisał(a):
Wszystkich tematów: 38324 | Wszystkich użytkowników: 24724

Czyli x=38324/24724=1,55. Każdy użytkownik założył tu średnio półtora tematu (zamiast SZUKAĆ i się dopisywać do istniejących).
Patologia. Normalnie ten współczynnik powinien być poniżej 1.


Góra
  
 
 
 Post #853788 Wysłany: 25 Sie 2020, 13:45; 
 Temat postu: Re: Gaśnie i dławi przy niskich temperaturach (3 błędy)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
pmx007p1,.......... faktycznie nawet nie zwróciłem uwagi na to , masz racje .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO