You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #853850 Wysłany: 01 Wrz 2020, 14:26; 
 Temat postu: Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Doblo I lift
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
Więc tak, zakończyłem montaż. Potrzebujemy wiązki kompletnej drzwi z 7 przewodami wyprowadzonymi w kostce lusterka lub wersja ekonomiczna tylko dwóch pinów pasujących do złącza drzwi-słupek. Montujemy piny w złączu jak na zdjęciach. Po tym aktywujemy czujnik w komputerze. Ważne by mieć duży wyświetlacz. Rozbiórka osłony lusterka jest prosta, ale trzeba zrobić to delikatnie. Ozdobna nakładka schodzi kiedy delikatnie podważy się ją od środka, a później z zewnątrz. Przy ściąganiu boczka warto pamiętać o ukrytej śrubie pod włącznikami elektrycznych szyb.

Foty:
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tyle :) w razie pytań pisać.

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853852 Wysłany: 01 Wrz 2020, 19:46; 
 Temat postu: Re: Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Doblo I lift
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Jak i czym aktywujesz czujnik w komputerze?
Kolega podpiął czujnik temp. po zakupie zegarów z dużym wyświetlaczem. Cały czas było wskazanie "---", a po adaptacji wskazanie temp. w ogóle zniknęło.

P.S. Fajnie by było jakbyś zdjęcia wrzucił na forumowy serwer bo za jakiś czas znikną jak większość na zewnętrznych serwerach.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853854 Wysłany: 13 Paź 2020, 11:22; 
 Temat postu: Re: Czujnik temperatury zewnętrznej Fiat Doblo I lift
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
Jeszcze nie aktywowałem. Szukam na razie kogoś z ELM, lub sam kupię kabel od viakena. Tak się dzieje ze wskazaniem jak czujnik jest słabej jakości. Niestety niektóre czujniki za 16 zł z alledrogo nie działają.

Serwer muszę ogarnąć, jestem tu od wczoraj :)

[ Dodano: 13 Paź 2020, 11:22 ]

Więc podsumowując:

Czujnik temperatury jest podłączony bezpośrednio do zegarów, a nie do body komputera.
Niestety, zgodnie z katalogiem ePer, moje zegary nie obsługują czujnika temperatury zewnętrznej, pomimo posiadanego pola numerowego, i przy próbie włączenia wskazanie w MES wyskakuje taki błąd: nieobsługiwana funkcja.
Podczas testu pole numerowe temperatury zewnętrznej się podświetla, ale nie ma układu przeliczającego temperaturę w samych zegarach.
Do szczęścia potrzebowałbym zegarów o numerze: 517 973 02, a posiadam 518010 35.

Do tematu wrócę jak znajdę odpowiednie zegary.

P.S. Przeglądając katalog ePer, doszedłem do wniosku, że zegary z Doblo są pod tym względem wyjątkowe. Pokrewne modele, czyli Panda 2 oraz Punto 2 FL mają wskazanie temperatury zewnętrznej realizowane przez opcję E140 - klimatyzacja automatyczna. Opcję tę musi obsługiwać i komputer body, i zegary. Sygnał jest wyprowadzony do body, który przelicza wartość i komunikuje się z licznikiem oraz centralką klimy automatycznej. Natomiast w Doblo wskazanie jest realizowane bezpośrednio przez zestaw wskaźników, na tej samej zasadzie jak np. poziom paliwa czy temperatura silnika, czyli system czujnik - wskaźnik.

Co do samych zegarów. Moje, o numerze 518 010 35 są oznaczone jako "wersja specjalna Malibu" i nie ma więcej informacji co obsługują, są tak jakby "zamknięte" dla zmian.
Natomiast zegary 517 973 02 mają w obsłudze silniki 1.4 8V M11 oraz 1.9 JTD 8V 105KM/74kW M86. Pozostałych silników nie obsługują według katalogu. Posiadają opcje E500-air bag kierowcy, E5BY - czujnik temperatury zewnętrznej.

Moja wersja, Malibu posiada zegary wykończono pośrednio. Posiadają one duży wyświetlacz z polem numerowym, jednak są okrojone o układ przeliczający i opcję Autoclose w menu. Dodatkowo, w Doblo są montowane 3 wersje body komputera. Podstawowa, która nie obsługuje żadnego wyposażenia dodatkowego (nawet el. szyb czy centralnego), średnia (centralny zamek w drzwiach, el. szyby, światła p.mgielne) oraz pełna, która ma centralny z pilota, el. szyby, p.mgielne, el. lustra z grzaniem, podgrzewanie fotela kierowcy oraz obsługę navi w wersji piktograficznej i graficznej.

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO