You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 16:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #854205 Wysłany: 05 Paź 2020, 23:19; 
 Temat postu: Re: Czujnik temp. zewnętrznej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
Zulus napisał(a):
Robiłem FESem 3.5.0 i MESem 1.2R1 w każdym to samo przy czujniku temperatury zewnętrznej na Enabled i robię osiowanie proxi wywala "Komputer nadwozia (NBC) Nieudany! Błąd żądania spoza zakresu" oraz drugi "Tablica przyrządów (NQS) Nieudany! - Błąd żądania spoza zakresu" jeżeli odłączę wyświetlanie temperatury zewnętrznej i puszczę proxi to przechodzi wszystko bez żadnego błędu,ale wtedy na ekranie nie ma nawet ---0' przewody sprawdzałem jeszcze raz na 100% są od czujnika w lusterku do body kompa wchodzą w piny 59 i 60 jest przejście czujnik również kilka razy sprawdzany i jest ok...



Mam identycznie w Doblo I LF. Wywala mi blad z poza zakresu tablicy wskaźników, i nieważne czy mam podpiety czujnik, ori czy rzemiosło, czy jest wypięty całkiem, w parametrach temperaturę zewnętrzną mi pokazuje 216 stopni.

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 

 
 Post #854208 Wysłany: 06 Paź 2020, 16:29; 
 Temat postu: Re: Czujnik temp. zewnętrznej
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
"Komputer nadwozia (NBC) Nieudany! Błąd żądania spoza zakresu" oraz drugi "Tablica przyrządów (NQS) Nieudany! - Błąd żądania spoza zakresu"

Panowie, tego typu komunikaty sa gdy BCM fizycznie nie obsluguje danej funkcji.
Trzebaby wymienic bodykomputer na model z bogatszej wersji, to samo jest z czujnikiem deszczu.
Software softwarem ale hardwer musi tez byc przystosowany.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854210 Wysłany: 07 Paź 2020, 07:23; 
 Temat postu: Re: Czujnik temp. zewnętrznej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
A jest możliwość sprawdzenia gdzieś, jakie funkcje/dodatki obsługuje dany body komputer?

Problem w tym, że mam już najbogatszą konfigurację auta, i jedynie czego brakuje to czujnika temperatury zewnętrznej, czujników parkowania i el lusterek z grzaniem. Z tym że, czujniki i lutra nie idą przez body w Doblo.

Skoro nie obsługuje body funkcji temperatury zewnętrznej, to dlaczego w parametrach ciągle wyświetla 216 stopni, jako stałą, zamrożoną wartość?

Nie czepiam się, po prostu drążę temat i chcę wiedzieć co, dlaczego i jak :)

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854213 Wysłany: 07 Paź 2020, 09:13; 
 Temat postu: Re: Czujnik temp. zewnętrznej
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
sta1416 napisał(a):
A jest możliwość sprawdzenia gdzieś, jakie funkcje/dodatki obsługuje dany body komputer?

Ja nigdy sie czegos takiego nie doszukalem, to już chyba wiedza tajemna koncernu FCA ;)

sta1416 napisał(a):
Problem w tym, że mam już najbogatszą konfigurację auta, i jedynie czego brakuje to czujnika temperatury zewnętrznej, czujników parkowania i el lusterek z grzaniem. Z tym że, czujniki i lutra nie idą przez body w Doblo.
Skoro nie obsługuje body funkcji temperatury zewnętrznej, to dlaczego w parametrach ciągle wyświetla 216 stopni, jako stałą, zamrożoną wartość?

Jeżeli nie masz czujnika temp. zew. czujników parkowania i grzanych lusterek to nie masz najbogatszej wersji ;)
To że w salonie w Polsce się nie dało więcej dobrać to znaczy że w salonie w Polsce nie dało się więcej dobrać... reszta "cywilizowanej" europy miała taki wybór ;)
A że w parametrach po podpięciu MES widać 216stopni... cóż... być może siedzi tam zaszyta na stałe wartość szesnastkowa D8 albo inna binarna 11011000... to może być czysty przypadek.
Oczywiście, ja też tylko domniemuję.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854217 Wysłany: 07 Paź 2020, 12:28; 
 Temat postu: Re: Czujnik temp. zewnętrznej
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Staszek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2020,
Posty: 148
Pomógł: 5
Auto mam sprowadzone z Niemiec. Wklejam katalog opcji w załączeniu.

Image

Image

Jak widać, Malibu to pełna wersja. Nie chce mi się wierzyć, że dla kilku opcji (czujnik temp. zew; czujniki parkowania, podgrzewanie fotela kierowcy, światła przeciwmgielne, boczne poduszki powietrza, el lustra z grzeniem i radio cd + mp3 ewentualnie navi) zrobili inny body, tym bardziej że z wymienionych wyżej tylko czujnik, pmgielne i navi idzie przez body, reszta nie ma związku z can.

U mnie są już światła przeciwmgielne oraz boczne poduszki, więc lista tym bardziej się skraca. Z drugiej strony, nie widziałem Doblo 1 Lift, nawet w Malibu, które by miało ten czujnik, lub podgrzewanie fotela kierowcy. Może to być legendarna pozycja z listy opcji, której nigdy nie montowano. Widziałem tylko Malibu z elektrycznymi lustrami i czujnikami parkowania, które były wyżej wyposażone niż mój, ale te funkcje nie idą przez can czy body.

_________________
Fiat Doblo 1.4 8V 77kW Malibu '09


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO