You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 10:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #855067 Wysłany: 24 Sty 2021, 02:26; 
 Temat postu: Urwany krócieć podciśnienia 1.4 benzyna
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Cze 2018,
Posty: 16
Cześć.
Dzisiaj podczas demontażu filtra powietrza, celem wyczyszczenia przewodu odmy, przy próbie ściągnięcia wężyka podciśnienia urwałem króciec :( Stąd kilka pytań do osób lepiej zorientowanych:
1. Czy póki co mogę bez większych konsekwencji jeździć z wiszącym przewodem podciśnienia (za tydzień mam mechanika)?
2. Czy ktoś wie czy sam ten trójnik od filtra powietrza można dostać? Szukałem i jak już to cała obudowa filtra jest w necie.
3. Czy ktoś próbował jakoś przykleić ten króciec i ewentualnie czym?
4. Czy jest inny sposób na rozwiązanie problemu (zatkać wężyk podciś., założyć na niego jakiś filtr)?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #855068 Wysłany: 24 Sty 2021, 10:31; 
 Temat postu: Re: Urwany krócieć podciśnienia 1.4 benzyna
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Cytuj:
1. Czy póki co mogę bez większych konsekwencji jeździć z wiszącym przewodem podciśnienia (za tydzień mam mechanika)?

W zasadzie nie ma problemu,różnica jest taka że dostanie się tamtędy nieprzefiltrowane powietrze do silnika
Cytuj:
2. Czy ktoś wie czy sam ten trójnik od filtra powietrza można dostać? Szukałem i jak już to cała obudowa filtra jest w necie.

Wystarczyła dosłownie chwila w Keyeper-rze (czyli katalog części dla samochodów grupy FCA, bardzo polecam z niego korzystać) żeby znaleść że nie przewidziano "zestawu naprawczego" lub możliwości wymiany tylko tego elementu. Do wymiany jest cała obudowa filtra
Cytuj:
3. Czy ktoś próbował jakoś przykleić ten króciec i ewentualnie czym?

Moim zdaniem możliwość klejenia zależy od uszkodzenia
Cytuj:
4. Czy jest inny sposób na rozwiązanie problemu (zatkać wężyk podciś., założyć na niego jakiś filtr)?

Ogólnie, tym wężykiem podciśnieniowym płyną opary z odmy omijając przepustnice (żeby jej nie brudzić). W razie większych przedmuchów jest połączone z obudową filtra i opary są podawane przed przepustnicą (Jeżeli coś pomieszałem, to niech ktoś mnie poprawi). Myślę że teoretycznie mógłbyś założyć filterek na to, ale przy cenie obudowy filtra w okolicach 100zł to w druciarstwo bym się nie bawił tylko zrobił to "po bożemu"

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855071 Wysłany: 24 Sty 2021, 12:25; 
 Temat postu: Re: Urwany krócieć podciśnienia 1.4 benzyna
Kolejny świeżak na forum, który nie odrobił zadania domowego. Masz SZUKAĆ przed założeniem nowego tematu (bo zaśmiecasz forum).
Jest temat o odmie. Odma: http://fiatpunto.com.pl/post834152.html#p834152 - tu się zaczynają przykłady urwanych przyłączy.
Można kleić, można wkręcić gwintowany króciec.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO