You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 11 Maj 2021, 19:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość

Post #855948 Wysłany: 29 Kwi 2021, 09:53; 
 Temat postu: Co z użytkownikiem pmx007p1?
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Wiem, że może nie najlepsze miejsce na takie pytanie, bo w sumie nie związane z Punto, a z naszym forum :)
Nie wiecie czy kolega pmx007p1 całkowicie zrezygnował z obecności na forum czy to jakiś chwilowy ban, bo widzę że jego konto jest nieaktywne?
Jeśli zrezygnował to trochę szkoda, bo jego sposób wypowiedzi pewnie nie każdemu odpowiadał, ale z pewnością jego posty były wartościowe pod względem merytorycznym.

Post #855952 Wysłany: 29 Kwi 2021, 16:56; 
 Temat postu: Re: Co z użytkownikiem pmx007p1?
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
secageheh, kolega sobie jak na razie odpoczywa, musi przemyśleć pewne sprawy i zastanowić się trochę nad swoją kulturą wypowiedzi :D

Post #855959 Wysłany: 30 Kwi 2021, 16:24; 
Puntoświr

Paliwo: Benzyna
secageheh napisał(a):
...ale z pewnością jego posty były wartościowe pod względem merytorycznym.

Kolega chyba żartuje - jego posty były zbiorem wiedzy zaczerpniętym z wikipedii i jakiś pomniejszych forów samochodowych.
:D
Na dodatek upierał się przy swoim zdaniu, i to w dość ordynarnej formie. Np. kiedyś prawie mnie opluł, kiedy spierałem się z nim np. rozmiaru otworu centralnego oryginalnej felgi do GP.
:D

Post #855977 Wysłany: 03 Maj 2021, 00:42; 
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SG
Generalnie był bardzo łebskim użytkownikiem i gdyby nie to, to by z rok temu wyleciał z hukiem za chamskie odzywki wobec użytkowników.
Raz miał bana, na miesiąc za co - wiadomo, nie pomogło, ostrzegałem później kilka razy i dostał na pół roku. Po miesiącu pisze mi e-maila w stylu "palancie jak mnie banujesz na stałe to usuń wszystkie moje posty i konto". Konto usunąłem, posty - trzeba było czytać regulamin. Jakby miał postów niewiele to bym usunął, ale nie będę rozwalać dyskusji na forum z powodu tego, że sam sobie mocno na tego bana zasłużył. "Pałka się przegła" generalnie rzecz mówiąc.
Jakby coś normalnego napisał, że będzie się pilnował itp. to zdjąłbym mu tego bana. A tu zamiast dzień dobry od razu wrzutka. No to jak z takim dyskutować?

[ Dodano: 03 Maj 2021 00:01 ]

Generalnie wizja tego forum jest taka jaka jest. Jak powstało? Dawno dawno temu, w okolicach roku 2005 zadałem jakieś pytanie na IKP (Autokącik) i od razu tekst w stylu "było, szukaj, następnym razem ban". Coś podobnego do naszego pmx-a tylko nie w formie "ty debilu" a rzekłbym, że dużo normalniej.... i tak powstało FFP (w dużym uproszczeniu) ;) Także forum ma służyć do pomagania innym, a nie bluzgania, wyżywania się ze względu na swoje życiowe niepowodzenia, przemoc w rodzinie itp. Jak coś było, wrzuć link, jak Cię tacy "nieogarnięci" użytkownicy wkurzają - przemilcz i tyle ;)

1. Stały bywalec forum wie gdzie co jest, jak chce pomóc niech wrzuci link.
2. Nie każdy użytkownik jest na tyle obeznany w forum żeby przekopywać się przez np. 30 stron tematu i niekoniecznie ma czas.
3. Chcesz pomóc - pomagaj, do odreagowania swoich niepowodzeń w życiu prywatnym zostaw siłownię, znajdź sobie jakieś mądre hobby itp.

Chyba moja wizja forum nie jest jakaś dziwna... bądź ludzki.

A nasz pmx... szczerze, najbardziej obiektywnie jak się da - łebski gość, ma smykałkę do techniki ale w mojej firmie wyleciałby po okresie próbnym ;) Nie tylko liczą się twarde umiejętności a zdolność do współżycia z innymi i zwykła ludzka życzliwość.

[ Dodano: 03 Maj 2021 00:41 ]

I jeszcze jedna ciekawostka - Google adsense, czyli mało upierdliwe reklamy na forum pozwalające je utrzymać na poziomie non-profit. Często przychodzi mi mail, że ich algorytm znalazł na jakiejś podstronie naruszone zasady i wyłącza tam reklamy, bo ktoś kogoś zbluzgał itp. A tu co? w 3/4 przypadków nasz pmx :lol: :lol: :lol: . Nawet maszyny go nie trawią... :roll:

Image

Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T

Post #855984 Wysłany: 04 Maj 2021, 11:37; 
Puntomaniak

żeliwny napisał(a):
Kolega chyba żartuje - jego posty były zbiorem wiedzy zaczerpniętym z wikipedii i jakiś pomniejszych forów samochodowych.

Mniejsza o to, skąd czerpał wiedzę, ale przyznasz, że np. jego poradniki w "Zrób to sam" były na wysokim poziomie - opisy, zdjęcia, dodatkowe informacje z książek itp. (oczywiście nie tylko pmx robił poradniki wysokiej jakości, bo wielu użytkowników zamieszcza tam wartościowe materiały - a zrobienie takiego poradnika to jednak jest trochę pracy, bo choćby samo robienie zdjęć podczas robienia czegoś z samochodem bywa kłopotliwe - dlatego mam szacunek do każdego, kto takie materiały zamieszcza).

Co do zakładania kilka razy tych samych tematów itp. to pewnie trochę racji miał, ale rzeczywiście sposób w jaki to komunikował - obrażanie użytkowników i moderatorów - nie był najlepszy, przypominał trochę "słynnych" moderatorów z Elektrody (kto korzystał ten wie o co chodzi - zadasz konkretne pytanie, opiszesz co robiłeś żeby rozwiązać problem a i tak często skasują posta z informacją, że "zaniża poziom forum", "forum nie zastępuje szkoły" itp.).

ipIV napisał(a):
Konto usunąłem, posty - trzeba było czytać regulamin.

Jakbyś jednak miał kiedyś plan usunięcia postów to daj znać wcześniej, żeby można było sobie kopie zrobić :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)