You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #855989 Wysłany: 04 Maj 2021, 21:56; 
 Temat postu: Montaż głośników 16,5 cm z tyłu w 3d - chwalę się
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Energy
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Samborowo/Ostróda
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 40
Postanowiłem pochwalić się moim wykonaniem nagłośnienia kropka, może kogoś zainspiruję albo w czymś pomogę. Zaczęło się od charczącego głośnika z tyłu, a jak wiadomo aby go wymienić w 3d trzeba zdjąć cały boczek, zdemontować kanapę, oparcie itp. Po rozebraniu wszystkiego okazało się, że głośniczek 13 cm który jest seryjny po prostu się przerwał i nadawał się do wymiany. Zauważyłem w necie, że ktoś zamontował większy głośnik, tj. 16,5 cm w miejsce starych 13 stek. Postanowiłem spróbować. Dorobiłem we własnym zakresie dystanse z MDF, które przykręciłem w miejsca faktyczne w taki sposób, aby do nich przykręcić głośnik. Muszą być one dość grube, aby kosz głośnika nie opierał się na wnęce (być może moje głośniki mają taką budowę). Sinuslive sl160 weszły bez problemu, nie dotykają boczka ani maskownicy, gdy grają również nie dotykają. Główną robotę zrobiło jednak wygłuszenie. nie ma tak kompletnie nic. Na dwie strony poszło ok. 4 m2 maty wygłuszającej butylowej 2mm. Zrobiłem szczelną komorę zaklejając wszystko co się dało. Widoczne na zdjęciu wzmocnienie z profilu musiałem ostatecznie usunąć, bowiem nie dało się założyć boczka. Matę przykleiłem więc z "zapasem" który naciągnął boczek. Efekt przerósł moje oczekiwania! Już na fabrycznym radiu blaupunkt gra to rewelacyjnie! Wiem, głośniki są za mocne, mają 100 W RMS. Zamonowałem je z ciekawości, bo takie miałem w "szafie" i docelowo miałem tu zakupić jakieś 50 W. Nie jest to jednak konieczne, obecne dają radę zdecydowanie. Oczywiście są odcięte zwrotnicą, gwizdków nie montowałem. Jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu (zeszło mi kilka ładnych wieczorów, nic nie urwałem :) ) to polecam taką metamorfozę, zdecydowanie warto. Jeśli są pytania chętnie odpowiem. Niestety nie zrobiłem żadnej fotki dystansu, ale chyba wiadomo o co chodzi.


Załączniki:








_________________
był: Mk 1 SX 1.1 + LPG "Blue Hertz"
jest: GP Energy 1.3 JTD 90 km
Góra
 Profil  
 

 
 Post #856002 Wysłany: 07 Maj 2021, 12:23; 
 Temat postu: Re: Montaż głośników 16,5 cm z tyłu w 3d - chwalę się
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
kwiat, ja to tu tylko to zostawię : https://www.youtube.com/watch?v=_ACZ4gmlkpQ :mrgreen:

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO