You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #856226 Wysłany: 01 Cze 2021, 19:40; 
 Temat postu: Zamiennik lakierowany z allegro czy u blacharza
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Damian
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 12 Lis 2020,
Posty: 5
Witajcie moi drodzy, mojego Punciaka Evo z 2010r trapi ognista rdza błotnika od zewnętrznie i wewnętrznie, podejrzewam że był trzaśnięty gdzieś kiedyś i został zrobiony ale ząb czasu odbija się i mamy rdzę. Pytanie do was, mieliście do czynienia z błotnikami lakierowanymi z allegro pod kod lakieru? jest czego się bać ? czy nie będzie tak źle wyglądać. Pytam się bo lakiernik za błotnik + usługę wyliczył 1100zł gdyż mówi, że od razu drzwi musi też przelecieć żeby zrobić przejście (być może tak jest, nie znam się, ale mimo wszystko koszt spory), z założeniem sobie poradziłbym tylko kwestia czy auto nie stanie się kameleonem z jednym błotnikiem mega różniącym się odcieniem od oryginalnego lakieru. Zdania są podzielone, może wy coś mi doradzicie :) Z góry dziękuje.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #856228 Wysłany: 01 Cze 2021, 20:03; 
 Temat postu: Re: Zamiennik lakierowany z allegro czy u blacharza
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Jak nie chcesz kameleona, to zostaje cieniowanie bo inaczej będzie widać (ewentualnie dobieranie koloru, ale tu się nie wypowiem czy samo dobranie koloru bez cieniowania "da radę" ) . Jak malowałem u siebie tylko zderzak i mi pomalowali "po kodzie" to niestety trochę widać :-x

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856234 Wysłany: 02 Cze 2021, 10:17; 
 Temat postu: Re: Zamiennik lakierowany z allegro czy u blacharza
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
a może używka, nie masz jakiegoś szrotu w okolicach? czasami można dodawać ładną sztukę w kolorze i co najważniejsze za normalne pieniądze,
lakierowanie po kodzie z reguły sie nie sprawdza i prawie zawsze trzeba zrobić cieniowanie na sąsiednim elemencie


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856235 Wysłany: 02 Cze 2021, 13:24; 
 Temat postu: Re: Zamiennik lakierowany z allegro czy u blacharza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
rafisz napisał(a):
lakierowanie po kodzie z reguły sie nie sprawdza i prawie zawsze trzeba zrobić cieniowanie na sąsiednim elemencie
...albo dobierać z próbnika.
U mnie jak kiedyś dałem do lakierowania lotkę po kodzie, to wyszło zupełnie coś innego. Dopiero drugi lakiernik wyjaśnił, że kluczowe jest oznaczenie "wykończenia" (u mnie pod kodem lakieru 599 jest coś jak "PPG Finish"). Spojrzał na to, poszedł i przyniósł próbnik dla kodu 599 z kilkoma odcieniami dla tego wykończenia (to chyba jakieś parametry "klaru" - nie wiem, nie znam się).
Przyłożył w kilku miejscach i dobrał nalepiej pasujący odcień i jest super (bez cieniownia klapy, czy dachu). Tak samo zmierzam teraz lakierować tylny zderzak.
Natomiast, co do używek - to potwierdzam. Np. progi od Sporta dorwałem w tym samym kolorze i wystarczyła lekka polerka i odcień zgadza się 1:1.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856348 Wysłany: 18 Cze 2021, 19:54; 
 Temat postu: Re: Zamiennik lakierowany z allegro czy u blacharza
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Damian
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 12 Lis 2020,
Posty: 5
Witajcie, trochę ponad 2 tyg minęło, skusiłem się na zamiennik ocynkowany z malowaniem, sam sobie wymienię ten błotnik :) zadzwoniłem do tej lakierni z allegro i się dogadałem, że klapkę wlewu paliwa im doślę, że mają pod to dobrać jak najlepiej i nie mają się śpieszyć z wysyłką , ma to dobrze być zrobione a na dodatek z góry mieli zapłacone. Dziś przyszedł błotnik, jestem w szoku, praktycznie lakier dobrany 1 do 1 idealnie pod stan odcienia lakieru na aucie, będzie pan zadowolony myślę :) klapka wróciła do mnie cała bez uszkodzeń, już zamontowana na punciaku.

Korzystając z okazji aby nie tworzyć nowego wątku , macie jakieś podpowiedzi co do demontażu i montażu błotnika? Chciałem przy okazji ściągnąć zderzak żeby go poprawić bo troche wychodzi po za obrys lamp po bokach ( pewnie ząb czasu i trzeba poprawić mocowanie).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO