You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #856437 Wysłany: 02 Lip 2021, 00:42; 
 Temat postu: Wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej Fiat 1.3 multijet
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Sie 2020,
Posty: 10
Witam mam taki problem i nie wiem jak go naprawić . Mam fiata grande punto 1.3 multijet rocznik 2006r. Ogólnie jest ok silnik odpala jak zawszę i nic się nie dziej normalnie jeździ . Ale od czasu do czasu jak gdzieś wyprzedam i przygazuje do 3 tys to czasem czuje takie zdławienie lub całkiem silnik zdławi i zgaśnie nagle silnik . I od razu zapali się lampka czek engine . To podpinam program giagnostyczny i pokazuje mi Błąd w tłumaczeniu na polski , za wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej . Po czym kasuje błąd i zaś mogę jeździć do czasu aż przedobrze z obrotami . Wiec pytanie jak to wyeliminować naprawić , bo to głupie jak chcesz wyprzedzać i ci nagle bez ostrzeżenia gaśnie silnik .
Dodam że nic z pompą wtryskową lun listwą nie było robione . Jedyne co to były wyciągane wtryski i jeden musiałem kupić bo się uszkodził wiec udało się kupić używany o takich samych oznaczeniach jak fabryczny , dlatego pytanie czy to ma jakiś wpływ żeby się takie rzeczy działy .


Góra
 Profil  
 

 
 Post #856448 Wysłany: 02 Lip 2021, 18:08; 
 Temat postu: Re: Wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej Fiat 1.3 multije
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Podaj dokładny kod błędu, bo nie wiadomo teraz czy jest błąd za niskiego czy za wysokiego ciśnienia na "listwie wysokiego ciśnienia" ;) lub coś innego

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856468 Wysłany: 05 Lip 2021, 17:08; 
 Temat postu: Re: Wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej Fiat 1.3 multije
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Sie 2020,
Posty: 10
Za wysokie ciśnienie , ale chyba mi się udało rozkminić co to było . Był jeden wtrysk wymianiany bo się uszkodził podczas wyjmowania i był kupiony oryginalny używany z fiata takiego samego z tym samym oznaczeniem i literkami na wtrysku . I niby chodził ale jednak potwierdziło się że wtryski sąkodowane pod dany samochód i cylinder .
Bo coś mnie tkneło by podmienić góre wtrysku czyli cewkę bo to ona jest zakodowana w samochodzie . No i dzisiaj tak zrobiłem dół wtrysku został stary a cewkę wymieniłem na swoja która była w tym aucie . I odpaliłem i na spokojnie porobiłem testy raz 2 tys obrotów raz 3 tys i do końca i na wolnych obrotach . I co ? wszystko wróciło do normy nie ten silnik . Teraz chodzi jak dawniej ładnie się wkręca a co najważniejsze nie wywala już żadnych błędów . Wiec zostawiłem i będę jeździł obserwował , ale na 99% wiedze że ten eksperyment się udał i teraz w końcu będzie chyba ok . Dzięki pozdrawiam .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO