You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 13:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #857030 Wysłany: 20 Wrz 2021, 12:26; 
 Temat postu: Jaka marka zamiennika ??
Offline
Forumowicz

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Fresh
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 20 Wrz 2021,
Posty: 3
Cześć wszystkim. Przymierzam się do wymiany kilku części w moim aucie, między innymi piasty,zawieszenie i kilka innych.
Panowie podpowiedzcie na jakiego producenta zamienników warto zwrócić uwagę żeby trochę zaoszczędzić i po miesiącu znowu nie myśleć o wymianie. Z góry dzięki za Wasze opinie


Góra
 Profil  
 

 
 Post #857031 Wysłany: 20 Wrz 2021, 16:54; 
 Temat postu: Re: Jaka marka zamiennika ??
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 733
Pomógł: 36
napisz co konkretnie chcesz wymieniać to będzie łatwiej cos doradzić


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857033 Wysłany: 21 Wrz 2021, 08:51; 
 Temat postu: Re: Jaka marka zamiennika ??
Offline
Forumowicz

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Fresh
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 20 Wrz 2021,
Posty: 3
Tak jak już wspomniałem na pewno chce wymieć zawias, piasty z przodu, lewy podnośnik szyby i to co wyjdzie w trakcie że tak powiem oględzin. Zdaję sobie sprawę, że jeden ma lepsze to a drugi to , może lepiej tej marki unikać a tą kupić. Nie chce za każdym razem spamować forum że potrzebuję taką to a taką część i co najlepiej kupić. PS wiem że nie ma złotego środka :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857034 Wysłany: 21 Wrz 2021, 10:03; 
 Temat postu: Re: Jaka marka zamiennika ??
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 733
Pomógł: 36
no to tak, ja robiłem cały przód, wahacze, amorki, poduszki, montaż w kwietniu 2019 przy przebiegu 206 tys km, obecnie na blacie 245 tys, a wiec 40k przelatane i póki co nie trzeba nic wymieniać, wahacze delphi, amorki kyb excel-g, poduszki oem kupione na allegro jako tzw. leżaki magazynowe, wahacze tydzień temu sprawdzane bo musiałem wymienić osłony amorków, wiec silą rzeczy trzeba było rozebrać prawie wszystko (oczywiście wahaczy nie wyciągałem z samochodu, bo nie było takiej potrzeby), tulejki twarde sztywne, sworzeń zdrowy, ciężko go ruszyć w tym gnieździe, zdjąłem osłony sworznia, odczyściłem stary smar, dałem nowy, powinno jeszcze 30kkm dać radę, amorki na ostatnim badaniu 75%, a więc bardzo dobrze, póki co nie ciekną, nie stukają,
hamulce przód - tarcze ate zamontowane przy przebiegu 175k, póki co nie wymagają wymiany, do service limit jeszcze daleko,
klocki trw (dugi komplet na tych tarczach), przejechane jakieś 30k, póki co nie trzeba wymienić, hamowanie poprawne, wiadomo że nie jest to ebc czy black diamond, ale w codziennym ruchu dają spokojnie radę,
tylne hamulce oem kupione za grosze jako leżaki magazynowe przejechane coś koło 20k,
amorki tył kyb excel-g montowane razem z przednimi, na ostatnim badaniu sprawność 80%
oprócz tego wymieniałem przegub zewn. najpierw był to metelli, padł po niecałych 10k (!!!), później się wk..łem i wrzuciłem renomowanego producenta (hehe :E ) nty, i o dziwo daje radę już chyba 40kkm
nic więcej póki co nie robiłem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857063 Wysłany: 27 Wrz 2021, 15:17; 
 Temat postu: Re: Jaka marka zamiennika ??
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Cult
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Wrz 2021,
Posty: 1
wszystko zależy ile chcesz zainwestować i ile chcesz żeby Ci to wszystko wytrzymało. Jeśli robisz typowo pod siebie a nie pod sprzedaż radziłbym unikać tanich marek. Loteria jakościowa niestety ...Sam też dałem się namówić na części np Kamoka czy Maxgear. Cena niska za to więcej problemów niż pożytku. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO