You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #857936 Wysłany: 18 Sty 2022, 04:53; 
 Temat postu: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Matheo
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 18 Sty 2022,
Posty: 7
Witam, to mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać i zapytać o jakiś adapter bluetooth do mojego Punto 2016r, aby spełniał funkcje przerzucania muzyki w aplikacji youtube poprzez kierownice, opcjonalnie jeszcze dobrze byłoby aby była możliwość rozmawiania w czasie jazdy (źródło mikrofonu z telefonu). Ktoś mógłby polecić coś w rozsądnych pieniądzach, lub ma na sprzedaż radyjko z takimi funkcjami?
Mam taką wersje radia "zwykłego" (nie mam usb):
https://stand.autocrescente.com/wp-cont ... kHBdEzAHIA
Z góry dziękuję za pomoc ;]
P.S.: Mam nadzieję, że to prawidłowe forum, jeśli nie to proszę o sugestie które będzie ok, bo nie wiem jaki mam samochód :E


Góra
 Profil  
 

 
 Post #857938 Wysłany: 18 Sty 2022, 18:09; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Ogólnie masz kilka opcji. Dużo zależy od umiejętności manualnych i budżetu. Najprościej to transmiter fm z bluetooth-em wpinany w gniazdo zapalniczki. Wtykasz, wybierasz częstotliwość z transmitera na radiu i masz. Druga opcja to zmieniarka cyfrowa z bluetooth-em (ważne, bo wiele jest tylko USB/SD/AUX bez BT) tylko że w zmieniarkach poza wyjęciem radia i podłączeniem zmieniarki do radia, w wersjach z BT trzeba podłączać osobny mikrofon więc trzeba by go gdzieś przeciągnąć pod deską w miejsce gdzie będzie dobrze "zbierał" (szybko i prosto to gdzieś w okolice kolumny kierownicy, mniej prosto i szybko ale "jak fabryka" to do lampki sufitowej, ewentualnie gdzieś na słupek). Trzecia opcja to wywalić radio oryginalne i wstawić albo zamiennik "dedykowany" z androidem (trochę u góry odstają od deski) albo jakiś aftermarket 1DIN (2 din nie wejdzie bez specjalnej ramki, blendy i przerabiania konsoli środkowej)


marabou napisał(a):
P.S.: Mam nadzieję, że to prawidłowe forum, jeśli nie to proszę o sugestie które będzie ok, bo nie wiem jaki mam samochód


Dobrze bo od 2012 wychodziło Punto po ostatnim lifcie czyli tzw. Punto MY2012 (Aczkolwiek fiat w katalogu części rozróżnia jeszcze Punto MY2013 i MY2014, ale to już raczej drobne różnice i mało istotne (ostatnią z "większych" zmian było przeniesienie kontrolki wył. poduszki pasażera z zegarów na panel środkowy, tak jak u ciebie w aucie :) ) dlatego każdy upraszcza i rozróżnia się między Grande punto, Punto evo i Punto MY2012

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857940 Wysłany: 18 Sty 2022, 20:13; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Matheo
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 18 Sty 2022,
Posty: 7
Dzięki za odpowiedź, wyjąłem przed chwilą radio i jest to Delphi F199FL.
Jachaś napisał(a):
Druga opcja to zmieniarka cyfrowa z bluetooth-em

I na to się chyba zdecyduje, bo inaczej dla mnie gra nie warta świeczki...
Tylko teraz pytanie, jaki adapter kupić, żeby zrobić to na zasadzie włożenia wtyczki "plug and play" ? (bez podpinania dodatkowego zasilania i lutowania, chwilowo nie ma mnie w domu :E a jedyna opcja to paczkomat przy hotelu)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857941 Wysłany: 18 Sty 2022, 20:22; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
marabou napisał(a):
jest to Delphi F199FL.


Jak w każdym Punto evo/MY2012 ;)


marabou napisał(a):
Tylko teraz pytanie, jaki adapter kupić, żeby zrobić to na zasadzie włożenia wtyczki "plug and play" ?


W zasadzie każda zmieniarka (na pewno 99% zmieniarek) cyfrowych z odpowiednią wtyczką jest plug&play, kwestia dobrania do auta odpowiedniego adaptera a później przeciągnięcia mikrofonu w samochodzie

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857942 Wysłany: 18 Sty 2022, 20:43; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Matheo
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 18 Sty 2022,
Posty: 7
wygląda na to, że kupię ten, tylko proszę potwierdzić czy wg Ciebie jest ok, dzięki jeszcze raz 8)
Cytuj:
https://allegro.pl/oferta/zmieniarka-bt-wefa-wf603-fiat-alfa-romeo-11218914002?reco_id=9a4dad88-7888-11ec-b9a9-b8ca3a6c1b70&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857943 Wysłany: 18 Sty 2022, 20:50; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Sam się do wefy przymierzam bo obecnie mam chińczyka USB/SD/AUX i jest taki se (wefa podobno made in Poland), tylko interesuje mnie "wyższy" model, z USB/AUX/BT. Ogromna prośba do ciebie, podziel się wrażeniami z tej zmieniarki i czy jesteś zadowolony :)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857944 Wysłany: 18 Sty 2022, 21:50; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Matheo
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 18 Sty 2022,
Posty: 7
jasna sprawa 8) jest 30dni na wytestowanie, więc nawet można zwrócić jak coś by nie pykło, przy okazji natknąłeś się gdzieś może jakiś ciekawy patent na wykorzystanie tej "półeczki" nad radiem jako uchwyt na telefon?
Cytuj:
https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Faaaautoeuimg.vshcdn.net%2Fthumb%2F300072082_9_640x480x95.jpg%3F51864&imgrefurl=https%3A%2F%2Fm.aaaauto.pl%2Fsamochody-uzywane%2Ffiat%2Fpunto-evo%3Fsort%3D7&tbnid=M8liwrhL6y4DbM&vet=12ahUKEwiN5cbOh7z1AhVYCXcKHRxnDooQMyhHegUIARCCAQ..i&docid=3l0mN6i5tADl0M&w=634&h=480&itg=1&q=punto%20evo%20interior&ved=2ahUKEwiN5cbOh7z1AhVYCXcKHRxnDooQMyhHegUIARCCAQ

,lub możesz polecić jakiś uchwyt, który nie byłby na przyssawkę do szyby :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #857945 Wysłany: 18 Sty 2022, 22:29; 
 Temat postu: Re: Jaki adapter bluetooth do "zwykłego" radia?
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 828
Pomógł: 47
Tu za bardzo ci nie pomogę, aczkolwiek kojarzy mi się że ktoś dorabiał uchwyt (bodajże z metalowego płaskownika) przykręcany na końcu schowka fabryczną śrubą, ale nie ma szans żebym to znalazł. Jak nie chcesz na szybie przyssawki a ma być prosto i bez dłubania to zostaje ci w uchwyt na Płyty w odtwarzaczu (mam i do okazjonalnego użytku jak u mnie jest ok ale na codzienny użytek raczej bym nie polecał bo trochę zbyt luźny, choć to może kwestia dobrania mocowania, mi się bawić w regulacje go już nie chce bo jest plan ambitniejszy jak uchwyt w napęd CD)

Jak koszta nie grają roli, to pomyśl od Proclipie od Briodit-a. Jest wersja montowana właśnie na schowku górnym. Tylko że to sama podstawa jest i musiałbyś pomyśleć jeszcze o jakimś uchwycie przykręcanym do Proclipa

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO