You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 21:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #858011 Wysłany: 30 Sty 2022, 15:58; 
 Temat postu: Skrzynka Bezpieczników na Aku (Kompendium Wiedzy)GP/EVO/2012
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Witam :)

Z racji że przygotowuję się m. in. do montażu skrzynki bezpieczników w bagażniku, zrobiłem "mały riszercz" odnośnie skrzynek bezpieczników montowanych na klemie, bo fabrycznie skrzynka w bagażniku posiada bezpiecznik na klemie a w moim samochodzie klema nie posiada żadnego bezpiecznika.



W GP/EVO/2012 występowało kilka klem plusowych:


-Bez skrzynki bezpieczników, jedynie 3 gwinty z czego do jednego zawsze jest przykręcona skrzynka bezpieczników obok akumulatora (główna) a kabel alternatora + rozrusznika jest razem z klemą

-Mała skrzynka bezpieczników na 2 bezpieczniki midival - występuje w dieselach (zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą jest tam bezpiecznik świec żarowych + ew.skrzynka bez. w bagażniku) oraz w benzyniakach (tylko w przypadku skrzynki bezp. w bagażniku, choć tu pewności 100% nie mam). Przewód od alternatora + rozrusznika jest na "oczko" i jest przykręcany do klemy. Przykładowe numery katalogowe: 51748706 (2 miejsca na bezpieczniki, z diesela), 51748705 (1 miejsce na bezpiecznik, z benzyniaka), "pokrywka" na skrzynkę ma numer 51748707

-Duża skrzynka bezpieczników na 3 bezpieczniki midival + wyjście na skrzynkę bezp.PTC (o niej później). Występuje w dieselach wyposażonych w PTC, w autach z zautomatyzowaną skrzynią biegów niezależnie od silnika, w autach policyjnych (wersie polizia i carabinieri) oraz w benzyniakach z skrzynką bezp. w bagażniku. Przykładowy numer skrzynki to 51748708 oraz "pokrywka" na skrzynkę ma numer 46756310

-Dodatkowa skrzynka bezp. PTC z miejscami na 2 bezpieczniki midival. Występuje w dieselach wyposażonych w PTC (benzyniaki nigdy PTC nie miały na wyposażeniu) i jest montowana do dużej skrzynki bezpieczników. Jej numer katalogowy: 51749549 oraz pokrywka numer 51749500.


Dostawcą ww. klem dla fiata jest firma MTA i z ciekawostek mogę dodać że skrzynkę bezp. PTC można bez problemu kupić bezpośrednio u nich w wersji na 3 bezpieczniki midival (poza tym jest identyczna z oryginalną a kosztuje mniej)




W takim przypadku jak moim (brak skrzynki na klemie i chęci jej montażu) albo w przypadku uszkodzenia oryginalnej "dużej" skrzynki, można też zastanowić się nad innymi skrzynkami bezpieczników montowanych w innych autach z grupy fiata gdzie występują te same bądź prawie takie same (czasem bardziej rozbudowane o dodatkowe bezpieczniki, o tym później) skrzynki na klemie plusowej. Z popularniejszych (i przez to łatwo dostępnych i tańszych) można wymienić skrzynki do IVECO daily (przykładowy numer 5801423536) które zwykle mają dodatkowe uchwyty trzymające je do akumulatora po bokach albo skrzynki z Sevel SUD (Peugeot Boxer,Citroen Jumper,Fiat ducato, Ostatnio również Opel Movano który przestał być "krewnym" z Reanult masterem) Względem oryginalnej, dużej skrzynki montowanej w GP/Evo/2012 różnią się 2 dodatkowymi bezpiecznikami megaval w miejscu gdzie podłącza się kabel od alternatora + rozrusznika oraz w miejscu podłączenia skrzynki PTC



Zdjęć nie ma, każdy może sobie po przykładowych numerach części znaleść zdjęcia interesującej go skrzynki ;) . Dziękuje za uwagę i pozdrawiam




[ Dodano: 12 Cze 2022 20:16 ]

Edit: Jeżeli ktoś myślałby czy skrzynkę bezpieczników PTC (z 2 lub 3 bezpiecznikami) da radę założyć na klemę bez skrzynki bezpieczników, to mam potwierdzone info że nie będzie pasować P&P .Kupiłem, bo chciałem założyć u siebie i nie pasuje :/

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 

 
 Post #858017 Wysłany: 31 Sty 2022, 10:41; 
 Temat postu: Re: Skrzynka Bezpieczników na Aku (Kompendium Wiedzy)GP/EVO/
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
Super temat, to teraz już wiem, że nie mam skrzynki w bagażniku, bo żadnego bezpiecznika na klemie też nie mam :>
Ale za to w razie czego wiem, czego mam szukać :mrgreen:
Tylko jedna mała uwaga - wkradł się chochlik i w 3 i 4 punkcie podajesz numer pokrywki 51748707, zamiast numerów skrzynek.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858019 Wysłany: 31 Sty 2022, 17:49; 
 Temat postu: Re: Skrzynka Bezpieczników na Aku (Kompendium Wiedzy)GP/EVO/
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
MarianKoniuszko napisał(a):
Tylko jedna mała uwaga - wkradł się chochlik i w 3 i 4 punkcie podajesz numer pokrywki 51748707, zamiast numerów skrzynek.


Dzięki za uwagę, nie sprawdziłem a nie kopiowało mi numerów części z epera ;)



MarianKoniuszko napisał(a):
Ale za to w razie czego wiem, czego mam szukać


"Riszersz" był zrobiony ze względu na potrzebę(montaż skrzynki w bagażniku "jak fabryka") ,a że był dość obszerny, to stwierdziłem że wiedzy kisić nie będę i może komuś takie informację też się przydadzą ;)

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858028 Wysłany: 01 Lut 2022, 10:37; 
 Temat postu: Re: Skrzynka Bezpieczników na Aku (Kompendium Wiedzy)GP/EVO/
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 29 Kwi 2015,
Posty: 320
Pomógł: 2
No czekam na jakiegoś tutka konkretnego


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO