You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #858739 Wysłany: 13 Maj 2022, 23:58; 
 Temat postu: Wysokie spalanie - 1.2 60KM II FL
Offline
Sympatyk kropek

Imię: M
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Paź 2020,
Posty: 9
Hej
Zwracam się z prośbą o pomoc. Od jakiegoś czasu miałem podejrzenie że Punto mi dużo pali - wiadomo wartości średnie i chwilowe to jedno, ale wskazówka nieubłaganie ucieka do dołu, pomimo wskazań komputera.
Na pełnym baku przejechanie 100KM spala około 10,8L...Strasznie dużo patrząc na to jaki to silnik, szczególnie jak ludzie mówią o wartościach 6-7L;/
Staram się jeździć na jak najwyższym biegu, zmieniam w okolicach 2-2.5 tyś obrotów
Średnie spalanie według komputera powinno być około 9L - jeżdżę w 80% po mieście 20% w trasie.
Podłączyłem interfejs, aby zobaczyć czy są jakieś błędy i jest czysto. Nie bardzo wiem na jakie wartości powinienem patrzeć, aby mieć pewność że sondy lambda przed i za katalizatorem sa ok(napiecie to jedno ale sa stany otwarte i zamknięte etc...)
Nie czuje zapachu beznyny w kabinie, auto ma 160K przebiegu. Filtry, przewody zmieniane rok temu.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #858740 Wysłany: 14 Maj 2022, 06:45; 
 Temat postu: Re: Wysokie spalanie - 1.2 60KM II FL
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
po jakim mieście jeździsz - Warszawa? tu ostatnio są takie korki że i ja mam ogromne spalanie, jaką masz średnią prędkość (masz to na zegarach)? u mnie ostatnio 28 km/h i to pomimo tego że połowa mojej codziennej trasy to droga ekspresowa...
zerknij sobie na korekty STFT i LTFT, nie potrzebujesz jakiegoś specjalistycznego sprzętu, wystarczy ELM 327 i telefon z androidem + apka np. Torque pro (nie wiem czy w wersji light jest podgląd na korekty, trzeba sprawdzić), jeżeli LTFT będzie w okolicach 0, to jedyne co możesz zrobić to wymienić pierwszą sondę, czyli tę przed katem, może coś pomoże, a może nie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858745 Wysłany: 15 Maj 2022, 08:01; 
 Temat postu: Re: Wysokie spalanie - 1.2 60KM II FL
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Actual
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 04 Lut 2022,
Posty: 144
U mnie powodem większego spalania winny był termostat. Za wcześnie się otwierał i silnik ciągle był niedogrzany , co powodowało większe spalanie. Można też przyjrzeć się hamulcom. Nie odbijąjące klocki do końca także będą utrudniały poruszanie się samochodu. Czasami powody naszych problemów mogą leżeć zupełnie gdzie indziej , niż nam się może wydawać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858746 Wysłany: 15 Maj 2022, 13:07; 
 Temat postu: Re: Wysokie spalanie - 1.2 60KM II FL
Offline
Sympatyk kropek

Imię: M
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Paź 2020,
Posty: 9
Dzięki panowie za sugestie.
Termostat jest ok, hamulce sprawdzę.
@Rafisz: Miasto pod Waw-a, ale non stop progi zwalniajace i troche korkow tez jest (średnia prędkość u mnie to 17km/h).
Sprawdziłem parametry sondy lataja od 0.1 do 0,7~ 0,8 na jałowym (przy gazowaniu dobija do 0,9 albo 1.
Parametry STFT - od -3 do +5% (jałowy)
Natomiast LTFT miałem aż -50%.... (jałowy).
Spróbowałem wyzerować ustawienia samoadaptacji bo nigdy nie było to robione odkąd mam ten samochód. Po przejściu procedury na zagrzanym silniku LTFT juz wynosilo -19% (na jałowym).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO