You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 01 Lip 2022, 16:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość

Post #858822 Wysłany: 06 Cze 2022, 01:52; 
 Temat postu: Przedsprzedażowa oferta sprzedaży Punciaka
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Slav
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Fresh
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Szanowni Panowie, Szanowne Panie, Szanowni Państwo
Nadchodzi najprawdopodobniej powoli wiekopomna chwila rozstania z naszym punciakiem. Przez 17 lat oddał on nieopisane zasługi dla naszego gospodarstwa domowego lecz nic, poza diamentami nie jest wieczne a jako, że punciak jest już pełnoletni ( II właściciel) nie bez żalu pozwolimy mu najprawdopodobniej poszukać innych dróg.
Przechodząc do technikaliów i pobieżnego opisu historii. Punciak w wersji S pochodzi z 2000r. Do nas trafił w 2005 z nalotem 40 kilku kkm. Kupiony bezpośrednio od właściciela. Zatem daleko przed tym kiedy stało się to modne wybył z zatłoczonego (wtedy jeszcze nie tak bardzo) Krakowa pod miasto, na łono podkrakowskiej natury. Przez rzeczone 17 lat bezawaryjnej posługi przybyło mu kolejne 65 kkm zatem w sumie legitymuje się stażem 105 kkm. Użytkowany był rodzinnie, na początku najwięcej jeździła nim mama, później ja, ostatnio tata. Generalnie więc auto od (już) emerytów. Punciak od początku garażowany. Na palcach rąk i jednej nogi można policzyć noce które spędził pod chmurką. Bezwypadkowy. Przeżył natomiast dwie lekkie kolizje. Pierwszą, jakoś w 2008 roku kiedy to mama nie zmieściła się w garażu. Drzwi po prostu lekko się przymknęły od wiatru a ona po tajemniczych obliczeniach zakrawających o całki III rzędu uznała, ze się zmieści :E Do wymiany poszedł zderzak i lewy reflektor. Druga, całkiem niedawno. Pewien mistrz parkowania w równie ciekawy sposób obliczył ilośc potrzebnego dla swojego Audi miejsca tak, że przerysował punciakowi lewy błotnik. To będzie ładnie naprawione. Co pewnie istotne dla wielu punciak nie ma żadnych problemów z korozją. Był zabezpieczany antykorozyjnie, i to w sumie nie raz. Nic blacharsko nie było przy nim modzone i trzyma się mimo lat do tej pory wyśmienicie. Wynika to zapewne z faktu garażowania i oszczędnego, jeśli już w ogóle używania w zimie.
Z technikaliów. Mechanicznie wszystko w pełni sprawne. Z dodatków ponad pakiet standardowy punciak posiada alarm i centralny zamek, który sam zakładałem :D Szyku wizualnego dodają światła do jazdy dziennej (firmowe, z pełną homologacją), końcówka wydechu i oczywiście forumowe wlepy :D We wnętrzu wzięło mnie kiedyś na zmienę kolorków plastików i tak już zostało. Są też dwa paski ledów ubogacające seryjne oświetlenie wnętrza oraz wpół welurowe pokrowce na tylnej kanapie (z przodu nie zdały egzaminu, ale jak coś sa w szafie).
Eksploatacyjnie. Rozrząd oczywiście zmieniany (sam zmieniałem :D ) - Conti/Hepu/SKF, przebiegu od tego niewiele ale lata wskazywałyby na powtórną zmianę. Płyny, hamulcowy, chłodzący świeże (Shell). Olej (Shell Helix Ultra) zmieniany co roku, czyli w praktyce co 3-7 tys oczywiście wraz z filtrami (najczęściej Purflux). W 2020 założony nowy wydech. Również w 2020 nowe hamulce i klocki przód (Brembo) oraz okładziny tył (Brembo). Wszystkie łożyska kół oraz wahacze są oryginalne (i dobre), jak wyjechał z salonu, co świadczy o tym jak punciak jest uszanowany. Z przodu były wymieniane łączniki stabilizatora (coś ok. 2012r) oraz amortyzatory (bodajże TRW). Z tyłu amortyzatory (Delphi - bo wyrwałem na promocji :D) oraz od razu sprężyny. Do tego znany ze skrzypiącej pracy feler punciaka czyli pompa sprzęgła i w sumie tyle. Można by dodać jeszcze kable zapłonowe (Janmor, takie fajne ze rdzeniem ferromagnetycznym) i świece (Bosh). Były również regulowane zawory (sam regulowałem) i 2x przez te lata wymieniana uszczelka PPZ. Dla lubiących szczegóły żarówki H7 Helli + 50% i płaskie pióra wycieraczek Kamoki (niby tanie ale fajne, przetestowane wcześniej w innym autku) Na pokładzie jest też radio i firmowe, gumowe dywaniki. Inwencją I właściciela były głośniki w tylnej półce (całkiem wysoki model Blaupunkt) i tak już zostało. Punciak regularnie również absorbował, podobnie jak inne nasze autka dodatki do paliwa, głównie Shell i Liqui Moly.
Z bardziej przyziemnych kwestii istotnych w tej półce cenowej - 2 komplety kół. Letnie Hankooki Kinergy Eco, jak można się domyślić bardzo dobrze zachowane, choć już niemłode (2012) na felgach alu (Alessio) - 185/60/14 oraz i tu zaskoczenie, wcale nie zimówki a wielosezon - Uniroyale AllSeasonExpert 175/65/14 z 2016r na dobrze zachowanych stalówkach. Z ciekawostek - nadal posiadam w piwnicy zimówki które punciak dostał w salonie :D Są to BFgoodrich na stalowych 13 z 2000 roku.
Przegląd punciak ma bodajże do 01.2023 a OC do 09.2022.
Jeśli mi się coś przypomni, dopiszę. Na czasie dodam też jakieś aktualne, i archiwalne zdjęcia (np. z podróży na grzyby zaraz po zakupie).
Na koniec jeden mankament, choć niekoniecznie. W 2007 roku w punciaku padł licznik. Jako, że seryjnie nie miał nawet obrotomierza zakupiłem (pamiętam, że był to mój pierwszy zakup na allegro) licznik z obrotomierzem. Szkopuł polega na tym, że na tym liczniku było ponad 70kkm więcej niż punciak wtedy posiadał. W tym czasie jednak nikt nie myślał o jego sprzedaży, przed 2014r od kiedy spisują przebiegi też nikt tego nie ogarnął i tak już zostało. Zatem punciak w oficjalnych danych legitymuje się zawyżonym nalotem :(
Co chciałbym jeszcze zaznaczyć. Nie posiadam żadnych faktur, książek, paragonów i innej papierologii ponieważ wszystkie serwisy punciaka wykonywałem sam z tatą. Jakąś historię zakupu części jak hamulce i oleje mogę ew. odgrzebać z motosacji. Co do spalania - w cyklu mieszanym spokojnie udaje się wykręcać 6l.
Powód sprzedaży, co dla niektórych też istotne - za dużo aut w domu, za mało kierowców. Punciak jest w tym momencie autem w zasadzie rezerwowym. Planowana jest zatem sprzedaż Punciaka oraz Puga i wyczarowanie z tych 2 aut jednego :)
Polecam, zapraszam.
Oczekiwany ekwiwalent pieniężny za przekazanie praw do Punciaka - 5k PLN.
Nie wiem, czy to dużo, czy nie. Rynek zweryfikuje, ale wspomnienia związane w punciakiem i tak nie mają ceny :cheese:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)