You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 01:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #211060 Wysłany: 22 Sty 2009, 20:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 12 Paź 2007,
Posty: 26
Witam,
Jako, że i u mnie pojawił się efekt "kartka papieru na wentylatorze to najlepsze określenie", mam pytanie, czy osoby które miały podobną dolegliwość wiedzą już co jest tego przyczyną?? Samochód ma jeszcze pół roku gwarancji, dzwoniłem dzisiaj do Viamotu w Krakowie i gość mnie postraszył, że jeżeli otworzą dmuchawę i znajdą tam liście to mimo gwarancji będę musiał zapłacić za wyczyszczenie dmuchawy. Dla mnie to trochę nie poważne, żebym mając auto na gwarancji musiał płacić za usunięcie skutków wady konstrukcyjnej samochodu. Do tej pory miałem styczność z kilkoma różnymi markami i nigdzie liście nie wpadały do dmuchawy (no może poza Polonezem, ale tam wystarczyło rozciągnąć gazę na wlocie powietrza i już nic nie wpadało do środka :E ). Aha mam klimę manualną więc filtr przeciwpyłkowy też powinienem mieć zamontowany.

Pozdrawiam

Krzysiek

_________________
GP 1,4 8V ESTIVA


Góra
 Profil  
 

 
 Post #211113 Wysłany: 22 Sty 2009, 22:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Wiesz ja to miałem w tamtym roku, rozkręciłem wentylator i były liście, usunąłem je i jest cicho. Filtr przeciwpyłkowy jest za wentylatorem i on nic nie daje w tym przypadku, wlatują i tak do wentylatora.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211208 Wysłany: 23 Sty 2009, 08:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
dziekan świerszcza mogą powodować liście ale może być też wada wiatraka (pisaliśmy o tym wcześniej).
Wiatrak jest łożyskowany ślizgowo (tak mi tłumaczono w ASO), fabrycznie jest wyważany (na łopatkach wczepione coś co przypomina zszywacze biurowe). Ale ponieważ filtr pyłkowy jest za wiatrakiem, to na wiatrak idzie nie filtrowane powietrze z zewnątrz. Stąd na łopatkach osadza się brud, mogący zmienić wyważenie i po jakimś czasie pojawia się charakterystyczny terkot (świerszcz).
U mnie też to było, pojawiało się przy dłuższej pracy wentylatora (gdzieś tak po 30 minutach). Po wyłączeniu i przenocowaniu autka, ustępowało ale pojawiało się znowu po dłuższej pracy.
Wada ta jest znana ASO.
Mi wymienili wiatrak w ramach gwarancji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211297 Wysłany: 23 Sty 2009, 14:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
dokładnie tak jak pisze daras. I nie daj się nabrać na opłatę za usunięcie liści. Mi za pierwszym podejściem właśnie usunęli liście i trochę marudzili żeby nie stawiać auta pod drzewami (!) ale nie chcieli żadnej kasy (kto sadzi te drzewa w okolicach jezdni? :E ) Zaraz okazało się, że to jednak nie one powodowały hałas. Mi również wymienili wiatrak w ramach gwarancji (choć wcale nie tak chętnie ale próba smarowania nie przyniosła efektu) i na razie jest OK. Podobno ten nowszy jest usprawniony czyli tzw. pozmianowy.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #211305 Wysłany: 23 Sty 2009, 15:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Ja rowniez pojechalem na wymiane wiatraka :) nie zrobili zadnego problemu. Od tamtej pory jest ok!

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #212722 Wysłany: 27 Sty 2009, 16:17; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 12 Paź 2007,
Posty: 26
Witam,

Byłem wczoraj w serwisie i bez żadnych problemów wymienili mi wentylator na nowy. Muszę wierzyć na słowo bo przy mechaniku nie byłem i nie widziałem, w każdym bądź razie zniknęło uporczywe terkotane :D

Pozdrawiam

Krzysiek

_________________
GP 1,4 8V ESTIVA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400127 Wysłany: 29 Wrz 2010, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Luk
Samochód: Stilo
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Kwi 2010,
Posty: 21
autofan napisał(a):
Yoka napisał(a):
...może przez miejsce montażu filtra przeciwpyłkowego odkurzaczem ze szczelinowcem spróbować wyciagać smieci tam się znajdujące ?? Chociaż efekt moze byc marny....

Niestety ale to nic nie da. Ja jak czyściłem dmuchawe z liści (bo mnie świerszczenie denerwowało) to zdemontowałem schowek pasażera i za nim jest dmuchawa przykręcona trzema wkrętami widocznymi od dołu, trzeba je wykręcić i najpierw odpiąć kostke z zasilaniem i sterowaniem wentylatorem ( po wypięciu dmuchawa nie działa). Co do tych śrub to ja je wykręcałem szczypcami bo jeden nasadowy klucz był za mały drugi za duży, bynajmiej z tych co dysponowałem (jak dobrze pamiętam między 5 a 6). Wyjąłem wyciściłem z liści wentylator (wchodzą w jego "żebra" i nie chcą wypaść) i było cicho. Niestety filtr kabinowy jest za wentylatorem i nic nie pomoże on (orginalnie go nie mam) mam auto bez klimy. Czasem pomaga włączyć dmuchawe na 4 bieg i niech popracuje ale jak dużo liści już jest to nie da efektu.


Też rozbierałem, znalazłem masę liści i... kawałek styropianu... Dmuchawa znacznie cichsza. Nie trzeba demontować schowka! Wystarczy się położyć, odkręcić nadmuch na stopy (od razu cały wyjdzie, jest na 1 śrubkę) i 3 śrubki od dmuchawy (są srebrne, widać je na czarnej dmuchawie), rozmiar 4,5. Najwygodniej "śrubokrętem nasadowym". :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859952 Wysłany: 22 Lut 2023, 08:50; 
 Temat postu: Re: Hałasujący wentylaor-nawiew
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Cze 2018,
Posty: 16
Cześć.

Odświeżę trochę temat. Miał ktoś podobny przypadek i wie jak zaradzić? Otóż przy nawiewie na twarz i biegu 3 lub 4 słychać świst/hałas z wentylatora(?). Przy innych ustawieniach (nogi/szyby) i niższych biegach hałas nie powstaje. Gdzie szukać przyczyny? W kanałach doprowadzających powietrze do kratek środkowych? Dodam, że wczoraj wymieniałem filtr kabinowy. Trudno mi powiedzieć od kiedy występuje ten hałas, ponieważ zimą nie używam grzania na twarz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO