You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 16:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #860573 Wysłany: 11 Cze 2023, 13:28; 
 Temat postu: Praca silnika na gazie
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Cze 2023,
Posty: 0
Witam wszystkich,
Mam fiata punto silnik 1.4 z założonym oryginalnie gazem tartarini - taki mi polecali w salonie i taki został założony w salonie. Mam samochód od nowości, w salonie również został ten gaz założony. Gdy auto było na gwarancji zaczęło się już coś psuć z gazem.. Nierówno pracował, jeździłem do aso na przeglądy, ale niestety nic tam nie mogli z tego zrobić. Takie spece.. Z samochodu jestem bardzo zadowolony, bo na benzynie jeździ jak żyleta, bardzo fajny samochód jak za takie pieniądze. Ale jeśli chodzi o jazdę na gazie to zaraz po przełączeniu zaczyna specyficznie tłuc silnikiem. W ASO nie naprawili, robili jakieś doraźne naprawy, a po czasie znowu wyszło i dalej stuka. Nie wiem co robić, jeździłem do kilku specjalistów, nawet po 300km od mojego miejsca zamieszkania. Coś robili, coś pomogło, ale problem wraca. Samochód swego czasu tracił moc na gazie, ten problem już jest ogarnięty, ale dalej silnik pracuje na tym gazie głośno i stuka.
I moje pytanie.. Tak ma po prostu być? Czy macie jakieś pomysły jaka to może być przypadłość? Na benzynie jak jezdze to wszystko jest ok, ale mam samochód kilka lat i nie chce go sprzedawać, zawsze dbam po siebie, wymieniam olej co max 10 tysięcy i świece co 15 tyś, inne rzeczy też wymieniane na bieżąco. Ogólnie nie psuje się nic, ale irytuje mnie ten stukot.

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a Punto Punto Punto :D - Zwiedzanie Polski puntem? Czemu nie! https://trigodi.com/ Poznaj inspiracje


Góra
 Profil  
 

 
 Post #860576 Wysłany: 11 Cze 2023, 15:08; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Online
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
A jakieś konkrety techniczne?
Lista części które podmieniali?
Faktury/paragony, wydruki z pomiarów/przeglądów.
Precyzyjny opis problemu (te hałasy - rok 2023, każdy może nagrać dźwięk, a nawet i film). Inne objawy (poza "hałasem")?
LPG + 8V = luzy zaworowe. Sprawdzali/regulowali kiedykolwiek? Jaki przebieg i rocznik?

W podpisie poniżej jest małym drukiem odnośnik do "poradnika" (skrócony opis niektórych wad modelu), dokument PDF. Zobacz, czy kojarzysz cokolwiek (choćby po fotografiach, że było robione)?

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860583 Wysłany: 12 Cze 2023, 11:15; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 733
Pomógł: 36
tartarini... jedni chwalą inni klną ile popadnie, jest to mało popularna instalacja i stąd mało gazowników którzy to ogarniają, poczytaj o tym na lpg forum, ja jeśli miałbym to pod maską to wypier... to i włożył coś normalnego, z tego co napisałeś wnioskuję że raczej nie masz zbyt dużej wiedzy o instalacjach o lpg (z góry przepraszam jeżeli jest inaczej ;) ), a wiec coś czuję że sam tego nie ogarniesz, widzę że z małopolskiego jesteś, podjedź do Piotra Ficka https://autonagaz.net i pogadaj, na bank coś doradzi, ale coś czuję że będzie zalecał zastąpienie tej egzotyki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860584 Wysłany: 12 Cze 2023, 13:08; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Cze 2023,
Posty: 0
rafisz napisał(a):
tartarini... jedni chwalą inni klną ile popadnie, jest to mało popularna instalacja i stąd mało gazowników którzy to ogarniają, poczytaj o tym na lpg forum, ja jeśli miałbym to pod maską to wypier... to i włożył coś normalnego, z tego co napisałeś wnioskuję że raczej nie masz zbyt dużej wiedzy o instalacjach o lpg (z góry przepraszam jeżeli jest inaczej ;) ), a wiec coś czuję że sam tego nie ogarniesz, widzę że z małopolskiego jesteś, podjedź do Piotra Ficka https://autonagaz.net i pogadaj, na bank coś doradzi, ale coś czuję że będzie zalecał zastąpienie tej egzotyki


Nie znam się na gazie, masz rację. Nie jestem specjalistą, kupiłem po prostu taki samochód, aby mieć ekonomiczne auto.

[ Dodano: 12 Cze 2023, 13:08 ]

pmxoo7pI napisał(a):
A jakieś konkrety techniczne?
Lista części które podmieniali?
Faktury/paragony, wydruki z pomiarów/przeglądów.
Precyzyjny opis problemu (te hałasy - rok 2023, każdy może nagrać dźwięk, a nawet i film). Inne objawy (poza "hałasem")?
LPG + 8V = luzy zaworowe. Sprawdzali/regulowali kiedykolwiek? Jaki przebieg i rocznik?

W podpisie poniżej jest małym drukiem odnośnik do "poradnika" (skrócony opis niektórych wad modelu), dokument PDF. Zobacz, czy kojarzysz cokolwiek (choćby po fotografiach, że było robione)?


Paragonów nie mam, filmik mogę nagrać, ale czy da się go tutaj wysłać? Luzy zaworowe oczywiście, wszystko w porządku. Rocznik 2015 przebieg 140k

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a Punto Punto Punto :D - Zwiedzanie Polski puntem? Czemu nie! https://trigodi.com/ Poznaj inspiracje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860587 Wysłany: 12 Cze 2023, 14:47; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Online
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Na forum tylko fotografie (ewentualnie mały animowany GIF). Dźwięku niestety nie da rady załączyć.
Ale są serwisy wymiany plików ("hosting"), albo na potrzeby tematu zostań YouTuberem, wrzuć tam film.

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860661 Wysłany: 27 Cze 2023, 08:14; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Marek5344 skąd jesteś? Jaki sterownik Tartarini? Ogarniam instalacje lpg w wolnym czasie jak i mechanikę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860663 Wysłany: 27 Cze 2023, 08:56; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Online
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Typowy użytkownik forum. Olał własny temat. Połowa tego forum, to takie nie rozwiązane śmieciowe wątki.
Nie raczył nam nagrać tego hałasu/wibracji (wielki "problem" w roku 2023, nagrać coś telefonem).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860728 Wysłany: 06 Lip 2023, 19:49; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Inny
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Cze 2023,
Posty: 0
pmxoo7pI napisał(a):
Typowy użytkownik forum. Olał własny temat. Połowa tego forum, to takie nie rozwiązane śmieciowe wątki.
Nie raczył nam nagrać tego hałasu/wibracji (wielki "problem" w roku 2023, nagrać coś telefonem).


No ale jak ja mam to załączyć, tu się nie da a konta na youtube nie mam. Mój opis jest chyba jasny

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a Punto Punto Punto :D - Zwiedzanie Polski puntem? Czemu nie! https://trigodi.com/ Poznaj inspiracje


Góra
 Profil  
 
 
 Post #860734 Wysłany: 07 Lip 2023, 00:08; 
 Temat postu: Re: Praca silnika na gazie
Online
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
No chyba raczej nie jest. Hałasy, "specyficzne tłuczenie się silnika na gazie", to nic nie znaczy.
"Komplikacja" z założenia konta na Google/YouTube jest podobna z zakładaniem profilu na tym forum (i dodaniem podpisu - to umiałeś zrobić)...
Także ludzie, nie róbta se jaj w roku 2023 ("problem" z publikacją nagrania dźwiękowego srajfonem z którego czytasz to forum w rozdzielczości 4K)...

Z drugiej strony, skoro wielcy "zawodofcy" sieroty nie "umiom" zdiagnozować tego silnika mając go fizycznie przed sobą, to nie wiem co da nagranie.

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO