You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Cze 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #52228 Wysłany: 09 Paź 2007, 09:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
daras napisał(a):
I jeszcze jedna ciekawostka: tak hołubione u nas japończyki, praktycznie w ogóle (na drogach Niemiec, Austrii, Słowacji, Słowenii i Chorwacji) - nie są zauważalne.


akurat w Austrii - z moich obserwacji - popularny jest panzerwagen ale i japończyki, szczgólnie mazda, która ma tam opinię porównywalną z toyotą w PL;

tak na oko z 80% aut to diesle, w benzynie jeżdżą albo bambry albo szczyle....

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 

 
 Post #52238 Wysłany: 09 Paź 2007, 09:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
W Niemczech podobnie: jak już jedzie jakiś skośnooki to jest to Mazda albo Mitsubishi. I faktycznie widać sporo nowych diesli.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53269 Wysłany: 12 Paź 2007, 09:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2007,
Posty: 44
Ja się ciągle przymierzam do kupna samochodu. Jeszcze śmigam SC żółtkiem (czas go sprzedać choć szkoda bo 34000 km przebiegu no ale kasa na nowy potrzebna). Byłem na jeździe testowej Corsy D (podoba mi się 3-drzwiówka) i wściekałem się na kierunkowskazy które nie wracały i przymulasty silnik 1.4 8V bo takiego auta używają w salonie do jazd próbnych. Denerwowało mnie również wspomaganie kierownicy bo bez przerwy musiałem korygować tor jazdy. Samochód zjeżdżał to na lewo to na prawo. Żona załapała się na jazdę próbną u Fiata. Ja jechałem z tyłu :( Dali jej GP też z silnikiem 1.4 8V. Całe szczęści że zapiąłem pasy bo podczas hamowania walłbym twarzą w jej zagłówek, a tak tylko waliłem czołem :) Teść jeździ Punto MK2 1.2 16V i kilka razy dał mi go poprowadzić (nie miał wyjścia bo był po spożyciu, hehe), stąd wiedziałem czego się spodziewać po hamulcach GP i corsy.
W związku z tym, że chciałem poznać te silniki 8V przez całą jażdę próbną mówiłem żonie żeby cisnęła gaz do oporu. Cisnęła, cisnęła i nic (w moim subiektywnym przekonaniu - żony też :) ). Wtem odezwał się siedzący obok salonowy sprzedawca i zapytał nas czym jeździmy. Seicento 1.1 dynamic odpowiedziałem. On na to że nie dziwi się naszej negatywnej reakcji bo maestrii dobrania silnika, mocy i przełożeń skrzyni biegów do masy SC uczą nawet na szkoleniach dla mechaników i sprzedawców FIATA. Odradził nam kupno GP z silnikiem 8V i polecił 16V (od początku tylko ten mnie interesował ale do jazd testowych w salonie w Szczecinie nie posiadali). Powiedział że bo przesiadce z SC do GP z silnikiem 1.4 8V będziemy się męczyć a 16V da nam zbliżone wrażenia do tych w SC, pomimo że wrażenie prędkości w SC jest dużo fajniejsze (jego słowa).
I tak miesiące mijają, chwilę się zastanawiałem nad nowym Bravo ale zrezygnowałem bo za mocny silnik trzeba odpowiednio zapłacić, Kia Pro'Ceed ze 122 KM silnikiem i full wyposażeniem wychodzi dużo dużo taniej niż kupno Bravo z silnikiem 90 KM. Jestem za Grande Punto Active 1.4 16V z doposażeniem, ale w przyszłym roku wychodzi nowy Seat Ibiza więc jeszcze poczekam i zobaczę czy Seat czymś mnie zaskoczy. Jeżeli nie to w maju zamawiam GP :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53626 Wysłany: 12 Paź 2007, 23:26; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 12 Paź 2007,
Posty: 2
Mam podobny dylemat... co kupić do 50 tys (+-2tys). Byłem na jeździe próbnej GP i już bym kupił ... ale problem w tym że samochód podoba mi się tylko zewnątrz :( Według mnie jakość wnętrza odstaje od samochodów które biorę pod uwagę czyli clio , corsa oraz kia cee'd. Dodam że to tylko pierwsze wrażenie po jazdach próbnych... może jeszcze uda mi się przekonać.

Na razie mam takie luźnie spostrzeżenia co do konkurencji:
Clio: bardzo wygodne fotele, trochę lepsza widoczność niż GP dodatkowo ciekawy silnik 1.2 z turbo (tylko trochę pali). Dość ciekawe promocje i oferta kredytowa i widać że Renault stara się kusić ceną (wcześniej tego chyba nie było)
Corsa: najlepsze materiały wewnątrz ze wszystkich aut w klasie... z drugiej strony bardzo droga... brak promocji... z rozsądnym wyposażeniem przekracza grubo ponad 50 tys.
Kia Cee'd: Cenowo rewelacja ale nadal podchodzę nie ufnie.. jednak z komentarzy właścicieli to świetne auto i rozmiarowo klasę wyżej.

Więc na chwilę obecną mój ranking:
1. Clio
2. GP z Kia Cee'd
3. Corsa

Jeszcze jakieś propozycje czy może komuś uda się przekonać mnie do GP :) ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53662 Wysłany: 13 Paź 2007, 07:23; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11764
Pomógł: 13
Kia Cee'd to dla mnie kompakt, więc ciężko porównywać z GP (nie mówię tu o cenie), a co Clio to jeśli chodzi o wnętrze to będąc w salonie bardzo się rozczarowałem :(

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53667 Wysłany: 13 Paź 2007, 08:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Ja tez ogladalem Ceed'a i zgadzam sie z kolega ze to typowy kompakt a nie auto segmentu "B" wiec porownania nie maja sensu. Chociaz autko jest bardzo fajne i niedrogie jak na to co sa reprezentuje. Ogolnie kia bardzo poprawila jakosc swoich produktow, rosnie konkurencja :D Mialem pare razy okazje przejechac sie Kia Magentis (ta nowa) heh rewelacja - gdyby nie znaczki kia pomyslalby ze siedze np w autku typu toyota lub cos podobnego.
Co do tych innych aut to moge sie zgodzic ze corsa ma najlepsze materialy we wnetrzu :D

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54306 Wysłany: 15 Paź 2007, 09:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Nie zgodzę się z opinią, że grande nie można porównać z cee'dem (lub i30). Grande to jednak wyrośnięta klasa B. W zasadzie ilością miejsca wewnątrz i ogólnymi wymiarami (w tym rozstawem osi) jest w okolicach golfa IV lub V - czyli typowego przedstawiciela klasy C, do której zaliczane są właśnie cee'd czy i30. Z kolei fakt, że nieco wyrośnięte poza klasę C.
Porównajcie sobie ceny i warunki gwarancyjne fiata i hyundai'a/kia.
Za cenę grande starjet 95 KM dynamic lub emotion (z klimą, bocznymi poduchami itd.) dostaje się w zasadzie kompletnego cee'da lub i30 z silnikiem 1.6 122 KM i porządną 5 letnią gwarancją. Dodam, że hyundai w Stanach zajmuje najwyższe lokaty bezawaryjności i daje tam gwarę na silnik bodajże 10 letnią.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54314 Wysłany: 15 Paź 2007, 09:26; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
dlateo porzadnie bym sie zastanowil nad kupnem grande kiedy mozna kupic niezla Kiie Ceed lub nawet tego hyundaja jezeli chodzi o nowe bo obecnie wolal bym za cene 40 tys kupic niezle uzywane autko :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54318 Wysłany: 15 Paź 2007, 09:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
oglądałem dziś corsę na światłach na sąsiednim pasie - toż to prawie GP - takie same drzwi przednie, to samo okienko "iluminator"..... drzwi tylne chyba też są takie same ale szybę mają dzieloną, no i inne klamki

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54326 Wysłany: 15 Paź 2007, 10:06; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2007,
Posty: 44
Moje subiektywne odczucie jest takie że Corsa jest wizualnie dużo mniejsza od GP. Jeżeli chodzi o Kię to biorę pod uwagę tylko ProCeed (3-drzwiówka) Co do Renault Clio to podobno francuzki samochód kupuję się raz w życiu żeby drugi raz tego samego błędu już nigdy nie popełnić :) A na FIATach się wychowałem i sentyment trochę przysłania mi ceny i 5 czy 10 letnie gwarancje konkurencji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54327 Wysłany: 15 Paź 2007, 10:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Oglądałem i30 i muszę obiektywnie przyznać, że jest lepiej zrobiony od grande, lepiej wyposażony i mocniejszy w serii. Do tego z lepszą gwarą. A kosztuje podobnie. Gdybym dzisiaj wybierał to pewnie miałbym dylemat :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54409 Wysłany: 15 Paź 2007, 16:18; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11764
Pomógł: 13
daras napisał(a):
Gdybym dzisiaj wybierał to pewnie miałbym dylemat

a ja nie, oczywiście że GP ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54420 Wysłany: 15 Paź 2007, 17:19; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
hmm no ja ceed - a chyba

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54566 Wysłany: 16 Paź 2007, 08:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Ja raczej i30, bravo albo sedici.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54891 Wysłany: 17 Paź 2007, 11:17; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
tyle ze bravo to juz inny przedzial cenowy i raczej cena nie jest tak podobna do grande...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54897 Wysłany: 17 Paź 2007, 11:28; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Zależy do jakiego Grande i z jaką wersją wyposażenia. Przyglądnij się ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54900 Wysłany: 17 Paź 2007, 11:30; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
no chyba ze wyzsze cenowo grande i ubozsze bravo....

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54927 Wysłany: 17 Paź 2007, 13:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Niekoniecznie. Porównaj ceny wersji dynamic bravo i grande z identycznym wyposażeniem. Auta klasy grande wcale nie są tanie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #61802 Wysłany: 08 Lis 2007, 15:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 12 Paź 2007,
Posty: 26
daras napisał(a):
Oglądałem i30 i muszę obiektywnie przyznać, że jest lepiej zrobiony od grande, lepiej wyposażony i mocniejszy w serii. Do tego z lepszą gwarą. A kosztuje podobnie. Gdybym dzisiaj wybierał to pewnie miałbym dylemat :-)

Witam,
Co do cen to na Fiata można raczej wytargować większe rabaty, ja ostatnio kupiłem Grande Estive za 38550 zł

Pozdrawiam
Krzysiek

_________________
GP 1,4 8V ESTIVA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #62125 Wysłany: 09 Lis 2007, 14:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Coz... ja juz wiem ze jednak ze przy takim wyborze u mnie bylby Cee'd na dieslu. :)

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #62127 Wysłany: 09 Lis 2007, 14:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Ja jestem jak najbardziej za Fiatem Grande. Te samochodziki Fiat: mają swoją duszę, trochę roztargnioną..ale Jednak mają :mrgreen:

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77354 Wysłany: 03 Sty 2008, 18:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: s-c
Rejestracja: 23 Cze 2007,
Posty: 88
a przekładnie tez sie w corsie sypią?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77748 Wysłany: 04 Sty 2008, 14:23; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
Poza wyglądem zewnetrznym i wygladem wnętrza corsa D wydaje sie lepsza. Jest tylko jedno ale, a mianowicie silnik corsy zarówno 1.2 16V jak i 1.4 16 V. Jezdziłem 1.2 16v i niestety chociaz bardzo tego chciałem ten samochód po prostu się toczy, nie ma żadnego przyspieszenia, muł muł muł i jeszcze traz mułłł. Masa corsy znacznie wzrosła a silniki pozostały te same. Poza tym powolna skrzynia biegów jeszcze pogarsza sprawe. Ten samochód nadaje sie tylko do jazdy miejskiej na trasie ze wzgledy na brak przyspieszenia jest niebezpieczny. Ponoc silnik 1.4 niewiele lepszy a cena juz jest zbyt wygórowana. Prawdopodobnie corsa nawet z silnikiem 1.4 jest wolniejsza i to wyrażnie na 4 i 5 biegu od GP 1.4 77 km. Co ciekawe opel nie daje do jazd próbnych corsy 1.4 tylko i wyłącznie 1.2, zeby klient pomyslał no tak corsa 1.2 jest zbyt wolna wiec 1.4 bedzie idealna i kupuje w ciemno bez jazdy próbnej 1.4 i tu go czeka rozczarowanie bo 1.4 jest na 4 i 5 biegu jest niewiele szybszy. Niech w końcu te firmy przestana traktowac Polaków jak debili. Z powodu oszczednosci i pospiechu opel dał stare silniki do samochodu który jest ze 200-250 kg cięzszy i mysli ze w polsce i tak sie opchnie i częściowo ma racje ale ludzie nie do końca dali sie na to nabrac bo sprzedaż opla jest niższa niż GP. Gdyby nie silniki jestem przekonany ze pobił by punto. A i jeszcze jedna ciekawostka opel ma wg danych fabrycznych bagaznik 285 litrów a fiat 275 litra i rzeczywiście bagaznik i opla wygląda na większy , ale auto swiat zrobił dokładne pomiary rzeczywistej objetosci bagazników zgodnie z norma DIN i ISO i okazało sie ze bagaznik opla ma tylko 235 litrów a fiata 266 litrów a wiec fiat ma wiekszy bagaznik tyak by n wynikało. Fabia jakoś dla mnie nie wchodzi w gre kojarzy mi się osobiście zjakims wiesniactwem szczególnie ta nowa, napewno ma swoich zwolenników i zalety i nie odbieram im tego. Ale proponuje zwrócić uwage na silniki. Silnik 1.2 to terkotka , z tego co pamietam ma 3 cylindry i jednorazówka wymiana po 100 tys km obowiazkowa, silnik 1.4 mysle ze jest wystarczający do tego auta npw seacie ibizie ten silnik chodzi doskonale choc podrasowanyale nie jest on najoszczędniejszy. To jest polityka volkswagena skoda musi być jakas taka brzydka niedorobiona, zapewne związane jest to z cięciem kosztów takze, zeby nie było konkurencji w obrebie volkswagena.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77753 Wysłany: 04 Sty 2008, 14:34; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Statystyczny klient nie zwraca uwagi na dokładne osiągi i rzadko robi jazdy przed zakupem. Jak tu więc mówić o tak daleko idących wnioskach klientów na temat osiągów? Błąd. Jakiś mały wpływ na pewno jest, ale to margines.
O niższej sprzedaży Corsy decyduje moim zdaniem stylistyka.

Gdyby silnik był decydujący, to jak sprzedawało by się Grande, skoro wersja 1.4 77 KM przegrała silnikowo WSZYSTKIE testy porównawcze jakie czytałem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #77760 Wysłany: 04 Sty 2008, 14:53; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008,
Posty: 36
zoon napisał(a):
Statystyczny klient nie zwraca uwagi na dokładne osiągi i rzadko robi jazdy przed zakupem. Jak tu więc mówić o tak daleko idących wnioskach klientów na temat osiągów? Błąd. Jakiś mały wpływ na pewno jest, ale to margines.
O niższej sprzedaży Corsy decyduje moim zdaniem stylistyka.

Gdyby silnik był decydujący, to jak sprzedawało by się Grande, skoro wersja 1.4 77 KM przegrała silnikowo WSZYSTKIE testy porównawcze jakie czytałem.


Skad taka opinia ze statystyczny klient nie robi jazdy próbnej przed zakupem??? Jak uczy doświadczenie i zdrowy rozsadek jest właśnie dokładnie odwrotnie. Jaki błąd, halooooo???. W Polsce jeszcze ciagle funkcjonuje i nie calłkowicie bezpodstawny stereotyp o wyzszosci pod wzgledem awaryjnosci opla nad fiatem co skłaniałoby raczej do zakupu opla a nie fiata. W tej klasie cenowej wyglad ma drugorzedne znaczenie. Najwazniejsza statystycznie jest praktyczność , funkcjonalnosć i mała awaryjnośc i cena - rozwazenie tych elementów wspólnie decyduje o zakupie. Poza tym corsa nie ustepuje az tak bardzo w wygladzie punto, co innego fabia która jest paskudna ale to fabia sie najlepiej sprzadaje. Zastanów sie co piszesz zanim coś napiszesz. Wyglad ma drugorzędne znaczenie w tego typu autach. Odnosnie silników - to corsa z silnikiem 1.2 która jest w podobnej cenie co GP 1.4 77km przegrywa zdecydowanie o czym piszesz???? Corsa z tym silnikiem to mułllł. Nalezy porównywac nie smochody z silnikami o podobnej pojemności a podobnej cenie!!!. Fiat 1.4 16v jest wyraznie szybszy niz opel 1.4 16v op czym ty mówisz ????


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO