You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Maj 2024, 01:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #204278 Wysłany: 03 Sty 2009, 01:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Pro15 Ja mam inne doświadczenia. Kiedyś udało mi się ugasić Fiata Uno mojej siostry. Myślę, że dzięki bardzo szybkiej reakcji bo większego pożaru faktycznie tymi gaśnicami nieda się ugasić. Dlatego pewnie jestem trochę przeczulony na to by ten niemały balast, który wozimy w postaci gaśnicy był łatwo dostępny i spełnił swoje zadanie w razie ...odpukać...potrzeby.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #204297 Wysłany: 03 Sty 2009, 02:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
ok, ja mam w bagażniku i polise AC. :D

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204304 Wysłany: 03 Sty 2009, 03:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Pro15 Też mam polisę AC tylko znając praktyki ubezpieczycieli boję się za ile lat zobaczyłbym pieniądze za spalone GP i co za otrzymaną kwotę kupię - pewnie rower. Poza tym żal by mi było bezradnie patrzeć jak mój samochód zmienia się w popiół. Ja też wożę gaśnice w bagażniku bo w kabinie niepotrafię znalezć dla niej bezpiecznego i poręcznego miejsca. Jeśli ktoś takie znajdzie to będę wdzięczny za informację.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204326 Wysłany: 03 Sty 2009, 11:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
dobra,dobra przecież z tą polisą to żart ale jak tak jest jak piszesz to po co ją wykupujesz?

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204619 Wysłany: 04 Sty 2009, 02:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Pro15 Ja też z tym rowerem trochę żartowałem, mam przynajmiej taką nadzieję. Znam jednak wiele przykładów, gdzie ludzie, którym przytrafiło się jakieś nieszczęście z ich samochodem nieotrzymali żadnego odszkodowania, albo śmiesznie małe. Napewno też znasz takie przykłady np.z telewizji. Ubezpieczyciele w takich sytuacjach robią wszystko aby zminimalizować swoje straty i trudno im się dziwić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204656 Wysłany: 04 Sty 2009, 12:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 49
Jarek T. napisał(a):
Pro15 Ja też z tym rowerem trochę żartowałem, mam przynajmiej taką nadzieję. Znam jednak wiele przykładów, gdzie ludzie, którym przytrafiło się jakieś nieszczęście z ich samochodem nieotrzymali żadnego odszkodowania, albo śmiesznie małe. Napewno też znasz takie przykłady np.z telewizji. Ubezpieczyciele w takich sytuacjach robią wszystko aby zminimalizować swoje straty i trudno im się dziwić.


1-śmiesznie małe- bo taka była wartość szkody.
2-nie otrzymali- bo się nie należało.
3- zminimalizować ?- żaden ubezpieczyciel nie wejdzie w spór z poszkodowanym o kwotę 500zł - koszty zastępstwa procesowego za duże a napewno nie da się WYDYMAĆ przez panów Mietków oraz im podobnym pacjentom.
4-Telewizja- pokazuje początek tematu nigdy zakończenia -zastanów się dlaczego.

Masz polisę ,masz szkodę - masz prawo domagać się słusznie należnego odszkodowania z tym,że musisz to stosownie udokumentować a nie pyskować oraz próbować uwiarygadniać rozmiar szkody która nie powstała w faktycznie mających miejsce okolicznościach.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204684 Wysłany: 04 Sty 2009, 12:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
moim zdaniem,nie ma co kombinować bo to ma krótkie nóżki a potem jest tylko wstyd :!: :!: :!:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204716 Wysłany: 04 Sty 2009, 13:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
ja nie miałem osobiście problemów bo nie miałem do tej pory potrzeby ale dość dokładnie analizuje Ogólne warunki ubezpieczenia i rzeczywiście są tam zapisy aby jak najbardziej wyrolować klienta dlatego nie ubezpieczam w największej starej polskiej firmie ubezpieczeniowej ... korzystam z ubezpieczęń direct do tej pory miałem w 2 firmach i sie różnią w szczegółach ale czasami dość istotnych w zalezności od indywidualnej sytuacji każdego z nas, bo jednemu zależy na tym a innemu na czym innym ale zawsze trzeba coś wybrac dlatego zawsze wykupuje AC chociaż zdaje sobie sprawę że w przypadku straty to zawsze jest propblem.

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204722 Wysłany: 04 Sty 2009, 13:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 49
Wicher napisał(a):
moim zdaniem,nie ma co kombinować bo to ma krótkie nóżki a potem jest tylko wstyd :!: :!: :!:



i nie tylko - wyłudzenie bądz próba grozi karą do 3 lat więzienia + "czarna lista" :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205276 Wysłany: 05 Sty 2009, 22:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Oj koledzy, troszkę zeszliśmy z tematu. Ja też oczywiście nie popieram wyłudzania nienależnych odszkodowań. Za takie rzeczy płacimy my wszyscy, bo ubezpieczalnia to nie instytucja charytatywna. Jak z powodu odszkodowań wychodzi na "-" to stawki idą w górę. Inna sprawa, że ubezpieczyciele wszystkich traktują jak potencjalnych naciągaczy. Przypuszczam, że w przypadku pożaru pojazdu, gdy kierowca nie użyje gaśnicy, bo np. nie zdąży jej wydobyć nim pożar się rozszaleje, to z odszkodowaniem AC będzie duży problem. To wystarczy by podejrzewać próbę wyłudzenia odszkodowania. Stąd też ten temat poruszamy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205305 Wysłany: 06 Sty 2009, 00:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
Raczej nie mają podstaw to że ktoś nie uzył gaśnicy nie znaczy że musiał gasić pozar bo nikt nie jest strażakiem, należy ratować siebie i pasażerów a nie auto po to jest włąsnie polisa AC.

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205320 Wysłany: 06 Sty 2009, 00:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Ja mam wykupiony cały pakiet w Generali. Pamiętam jak około dwa lata temu czytałem ich regulamin to był tam taki podpunkt, który nakładał na kierowcę obowiązek zminimalizowania szkód wszelkimi możliwymi środkami. Nieużycie gaśnicy, która jest wyposażeniem obowiąskowym każdego pojazdu może być uznane za niespełnienie tego warunku. Oczywiście, jeśli w samochodzie będą dzieci, osoby ranne itp. to można się tłumaczyć wyższą koniecznością. Jeśli jednak będziesz jechał sam, lub z osobami pełnoletnimi, pełnosprawnymi i wszyscy wyjdą z tego bez uszczerbku na zdrowiu, to mam durze wątpliwości czy nebędzie to pretekst do niewypłacenia odszkodowania.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205391 Wysłany: 06 Sty 2009, 14:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
Rejestracja: 20 Paź 2007,
Posty: 100
a wracajac do tematu gasnic to u mnie od nowosci gasnica znajduje sie w bagazniku w torbie na rzepy. :D

_________________
Było: GP 5d 1,4 8v Active + pakiet Comfort, czarny Crossover

Jest: GP 3d SPORT 1,9 MultiJet, czerwony


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205428 Wysłany: 06 Sty 2009, 17:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
u mnie też w torbie nba rzepie w bagażniku

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205511 Wysłany: 06 Sty 2009, 21:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 08 Lis 2008,
Posty: 215
... i u mnie też w torbie na rzepy w bagażniku

_________________
Grande Punto 1.4 8V 77 KM 5d 2008 r.
http://fiatpunto.com.pl/post213337.html#213337


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205535 Wysłany: 06 Sty 2009, 22:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Wygląda na to, że bagażnik to jedyne możliwe miejsce na gaśnicę w GP. Osobiście wolałbym mieć ją w kabinie dobrze umocowaną z łatwym i szybkim dostępem a jednocześnie tak, aby nie zawadzała ani nie szpeciła wnętrza. Bagażnik moim zdaniem ma kilka wad jako miejsce na gaśnicę:
1.rygiel elektryczny - bardzo fajna rzecz, niestety duże prawdopodobieństwo, że nie zadziała w przypadku pożaru
2.bagażnik jak sama nazwa mówi służy do wożenia bagażu a gaśnica - będzie na samym dole
3.pożar najczęściej wybucha pod maską a tu trzeba zatrzymać samochód i biegać w przeciwną stronę do bagażnika w sytuacji gdzie liczy się każda sekunda


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205542 Wysłany: 06 Sty 2009, 23:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
Ganice w kabinach to mają Tiry :D

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205552 Wysłany: 06 Sty 2009, 23:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Pro15 Fiat Uno też miał w kabonie - po stronie pasażera tak ładnie zamaskowaną, że wcale się nie dziwię, że nie zauważyłeś.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205657 Wysłany: 07 Sty 2009, 12:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: wlkp
Rejestracja: 19 Gru 2008,
Posty: 87
NIgdy nie małem Uno ale to chyba nie był samochód

_________________
GP - 2008 - Blue&Me - 5d - szary chemical - 1.4


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO