You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 281 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Tak - powaĹźne rzeczy 12%  12%  [ 36 ]
Tak - drobiazgi 11%  11%  [ 35 ]
Sporadycznie - drobiazgi 29%  29%  [ 89 ]
Nie 29%  29%  [ 90 ]
Nie mam zdania - nie mam GP 19%  19%  [ 58 ]
Razem głosów : 308
Autor Wiadomość
 
 Post #694203 Wysłany: 07 Paź 2013, 12:40; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rejestracja: 06 Gru 2010,
Posty: 567
Pomógł: 3
Limet napisał(a):
zdejmowałeś kleme z akumulatora??:)

nie zdejmowałem :|

nie działał żaden przycisk , akurat byłem w Czechach i zakupy musiałem kłaść na tylne siedzenie
dobrze że drzwi dały się z kluczyka otworzyć bo centralny też nie działał
tylko usiąść i ciężko zapłakać
oto mój panel

Image

a jakie ma znaczenie zdjęcie klemy ?

jak się to jeszcze raz powtórzy to oddaję go na serwis bo jeszcze jest na gwarancji.

_________________
GP 1.2 8V 69 KM blue suggestivo 2011 3D TSK Poland
http://www.youtube.com/watch?v=3jD2eENE6r8 - kilometrów powoli przybywa ...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #694206 Wysłany: 07 Paź 2013, 12:58; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
po zdjęciu klemy komp musi się jakby na nowo zaprogramować u mnie do pierwszego odpalenia tez nie da się otworzyć bagażnika i chyba nawet centralny z przycisku nie działa :)

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709197 Wysłany: 05 Sty 2014, 23:41; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Maj 2012,
Posty: 16
Ja w moim punciakiem na dystansie od 98 do 128 tys wymieniłem:
-sprzęgło kompletne
-2 łączniki stabilizatora
-kompletne hamulce przód i tył
-łożyska w obu tylnych kołach
-linke recznego prawą
-alternator
-uszczelnienie pompy wysokiego cisnienia z której znów cieknie
-regulacja obu klamek z tyłu
-naprawa zamka w tylnej klapie-
-amortyzatory tył komplet
-kompletne kolumny z przodu (amor,sprężyna,łożysko,odbuj)
-łożysko podpory półosi
-uszczelnienie klimatyzacji
-wymiania linki w szybach z tyłu 2 szt.
-świece żarowe
-ogranicznik drzwi kierowcy
-przekładnia kierownicza
-malowanie progów gdyż w pobliżu kól pojawiła sie korozja
oprócz tego standardowe wymiany oleju co 15 tyś. z filtrami i wymiana paska osprzętu , serwis klimatyzacji i wymiana płynu hamulcowego
Pomału trace juz cierpliwośc...

_________________
Dołożyłem oryginalne radio wraz z linia CAN
Przednie hamulce z 1.9 Multijet (tarcze 284)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709223 Wysłany: 06 Sty 2014, 02:40; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Rarytas1357, Podziwiam za dwie rzeczy.

Jedna to wytrwałość, sprzedałbym go po numerze 6 na tej liście.
Druga to szczerość, bo jakby ktoś pytał w 15letnich passatach to co wymieniłeś to eksploatacja i poza tym nic się nie psuje. :P

PS: Masz to auto od nowości? Jeśli tak, to patrząc na to czy na inne wątki na tym forum wychodziło by, że jakość współczesnych fiatów faktycznie jest zgodna z obiegową opinią.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709234 Wysłany: 06 Sty 2014, 10:03; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Maj 2012,
Posty: 16
Nie nie zakupiłem go własnie z przebiegiem 98 tyś. w 2012 roku w lutym. No poprzednio miałem Fiata Seicento i przejechałem nim razem z tata 150 tyś. i nie sprawiał tyle problemów. Kupując Punto wg. opini z prasy miał być skok jakościowy a jak widać trafiłem na mine... jeszcze do czerwca musze sie z nim pomęczyc po ślubie napewno bedzie zmiana :) ale napewno nie na niemieckie! :) Cos japonskiego raczej wujek ma Toyote juz 8 lat kupił ja nowa teraz ma ponad 100tys. i tylko raz klocki z przodu zmienił

_________________
Dołożyłem oryginalne radio wraz z linia CAN
Przednie hamulce z 1.9 Multijet (tarcze 284)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709238 Wysłany: 06 Sty 2014, 10:45; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Radzę uważać na pseudojapońce, nic z segmentu b i c nie jest od lat produkowane w japonii, niestety niezawodność zmniejszyła się - psuja się jak każde inne marki, różnica jest taka, że koszt napraw jest x razy większy (na prawdę za pierdoły trzeba bulić duże sumy, a do tego mechanik jak usłyszy markę to też odpowiednie ceny ma). Miałem więc wiem o czym "przestrzegam".

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709244 Wysłany: 06 Sty 2014, 11:22; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Maj 2012,
Posty: 16
jesli chodzi o naprawy to większośc sam robie wiec z tym niema problemu. i zgodze się z Toba ze japonskie marki produkowane są w europie ale właśnie wspomniana przezemnie toyota wujka a jest to model yaris I z 2004 roku wyprodukowana była na węgrzech i naprawde jej jakośc przewyzsza o głowe nasze Punto i to bez dwóch zdań. Ceny części sa wyższe to tez jest racja, ale tak naprawde niema złotego środka jeśli chodzi o samochody

_________________
Dołożyłem oryginalne radio wraz z linia CAN
Przednie hamulce z 1.9 Multijet (tarcze 284)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709274 Wysłany: 06 Sty 2014, 13:15; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Rarytas1357 napisał(a):
jej jakośc przewyzsza o głowe nasze Punto i to bez dwóch zdań

Kłopot w tym, że cena też przewyższała, nawet o dwie głowy. ;) Nic nie bierze się z niczego.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709303 Wysłany: 06 Sty 2014, 15:05; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13043
Pomógł: 54
Rarytas1357 napisał(a):
Nie nie zakupiłem go własnie z przebiegiem 98 tyś. w
Brakuje jedynki z przodu ;)

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709342 Wysłany: 06 Sty 2014, 16:57; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
Zależy jak się trafi. Kolega Rarytas1357 miał może trochę pecha i musiał dołożyć - trudno, czasami trzeba. Niektórzy tak mają, że jak trzeba parę złotówek włożyć w samochód, to aż się trzęsą - no jak to?, przecież auto musi na siebie zarobić. Często widzę i spotykam szczęśliwych właścicieli aut różnych marek, którzy się chełpią jaką to zajebistą furę mają - dwa lata jeżdżę i nic oprócz zmiany oleju nie dołożyłem! A jak bliżej się przyglądam to: tarcze jak żyletki, przekładnia i zawieszenie wali, łożyska wyją, w środku i na zewnątrz coś odpadło, jakiś wyświetlacz się wylał, klima puszcza, itd... Panie przecież tu trzeba ze trzy klocki na początek wsadzić - myślę wtedy sobie. :D
Ja to zwyczajnie rozumiem. Jedni traktują samochód jako wozidło z punktu A do B, robią tylko to co muszą żeby jechało, inni jak coś więcej niż kupa żelaza i plastiku.
Kiedyś kolega sprzedawał Avensisa, dzwoni gościu i pyta: Panie, a rozrząd, olej i filtry to kiedy były zmieniane? Yyyy...Eeee... no wie Pan, myślę że jak się kupuje używane auto, to i tak trzeba takie podstawowe rzeczy wymienić... Pan na to: A to ja dziękuję, do widzenia. :D

Odnośnie Toyoty, to co by nie gadali, że już nie produkowana tam gdzie trzeba, tylko Turcja czy Anglia, dalej robi bardzo przyzwoite auta i chociaż występowały czasami poważne wady fabryczne, to bez łaski były robione akcje serwisowe i nie było problemu. Włosi projektują piękne auta, ale jeśli chodzi o awaryjność i upierdliwe drobiazgi obecne od lat, to Fiat na tle Toyoty jest zwyczajnym bublem. Coraz bardziej po przygodzie z moim Punto się do tego przekonuję. I tyle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709408 Wysłany: 06 Sty 2014, 19:46; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Zapewne tak jest, ale też ile ten fiat kosztuje, a ile toyota. Dlatego fiat zawsze bronił się autami typu gołe punta czy panda gdzie nie miało co się sypać.

ipIV napisał(a):
Brakuje jedynki z przodu

Miałem to samo pisać. :P

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709548 Wysłany: 07 Sty 2014, 20:20; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Lis 2009,
Posty: 499
Pomógł: 2
buladag napisał(a):
też ile ten fiat kosztuje, a ile toyota

Równając Fiata do Toyoty nie myślałem o niczym innym jak Yaris/Aygo. Przeboleję ich ogólną nijakość i parchatość wnętrza. :wink: Tam praktycznie lejesz tylko paliwo i bezstresowo jeździsz, nie myśląc co się w tym miesiącu sypnie, jak to jest u mnie w przypadku Punto.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709610 Wysłany: 07 Sty 2014, 21:13; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Ryszard
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 10 Maj 2013,
Posty: 281
Pomógł: 4
Z samochodami jest jak ... ze wszystkim. Za przyklad wezmy skaleczenie stopy. Normalnemu czlowiekowi bol mowi ze trzeba opatrzyc rane i za dwa dni bedzie ok. Wariat bedzie bral leki przeciwbolowe tak dlugo az nie bedzie w stanie stac na jednej nodze. Gdy wreszcie zawiezie go karetka do szpitala po wielu badaniach chirurg powie "trzeba amputowac.. powyzej kolana". Wracajac do tematu - wybierasz samochod jaki tobie odpiwiada. Jedni potrzebuja "narzedzia" do przemieszczania sie, inni lubia "grzebac" przy samochodzie, jeszcze inni lubia sie nim chwalic itd. Fiaty sa akurat dla "grzebaczy". :) Fiat lubi gdy sie przy nim majstruje, to daje mu poczucie ze wlascicielowi zalezy na samochodzie i on odwdziecza sie co raz to nowyni awariami, ktore z kolei sa sposobnoscia do dalszego "grzebania". Tak oto rozpedza sie wielkie kolo motoryzacyjnej milosci i fortuny z reszta tez. Jezeli ktos nie jest "grzebaczem" to nie powinien wybierac Fiata bo bedzie dojony przez ASO. W takim przypadku powinien wybrac wlasnie Toyote, Nissana. Niestety prawa fizyki sa nieublagane i te auta co sie "nie psuja" i tak sie powoli zuzywaja. Brak drobnych awarii "znieczula" wlasciciela i pewnego dnia auto ...umiera (chyba ze je wczesniej sprzeda). Wlasciciel nadal nieswiadomy kondycji pojazdu oddaje je do ASO z przeswiadczeniem drobnej usterki, bo nie odpala a wczoraj jeszcze bylo OK. Rozczrowanie przychodzi po lekturze opaslej jak trylogia listy napraw i czesci do wymiany wreczonej przez usmiechnietego kierownika serwisu.

_________________
Mocy przybywaj bo 8V to nie V8!
CzarySmaryGarage: http://www.youtube.com/channel/UC2eCgnRn_vap605t7oTFzKA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709614 Wysłany: 07 Sty 2014, 21:21; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Liam napisał(a):
Równając Fiata do Toyoty nie myślałem o niczym innym jak Yaris/Aygo. Przeboleję ich ogólną nijakość i parchatość wnętrza. :wink: Tam praktycznie lejesz tylko paliwo i bezstresowo jeździsz, nie myśląc co się w tym miesiącu sypnie, jak to jest u mnie w przypadku Punto.


Mhm, tylko z yarisem poniżej 40000 nie zejdziesz, a w cenie GP masz Aygo czyli segment A.

Obawiam się, że zarówno yaris jak i tymbardziej 107/C1/aygo sypały by się podobnie gdyby miały prawdopodobnie tyle przebiegu ile Twój samochód.

Nie bronię fiata bo faktycznie czytając tu i tam usterek jest sporo, martwią te poważne które też się pojawiają, ale w relacji cena-to co za nią dostajemy nie jest źle.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709635 Wysłany: 07 Sty 2014, 22:22; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Z tego co widzę to nie tylko mój kaprysi i chyba jak kolega powyzej pisze jeśli się samemu serwisuje auto to trochę pieniędzy się oszczędza. Ale teraz Punto reklamują za 29900zł więc nie kupi się za to żadnej Toyoty i chyba takich pieniędzy jest wart. Ja mimo tych awarii które wystąpiły nie zamieniłbym GP na Yarisa (ten odpadł przy kupnie nie przez cenę, tylko był mi za mały). Na szczęście nie bierze go korozja (przynajmiej jak na razie), a to jest bardzo ważne. Trudno też oszaczować awaryjność auta gdy nie ma 100% pewności przebiegu oraz sposobu użytkowania auta. Co do Toyoty to jednak ten sam model jest lepiej wykonany w Japonii niż np w Turcji. My tu narzekamy, ale takie problemy jak występują w VW z silnikami TSI to chyba są jeszcze gorsze, a cenowo te auta są dużo droższe od Fiata.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709642 Wysłany: 07 Sty 2014, 22:38; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
http://www.pewneauto.katowice.pl/car/979 - w cenie masz 2 kpl. opon - zapraszam :P

Auto na gwarancji fabrycznej z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata :>

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709645 Wysłany: 07 Sty 2014, 22:45; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
autofan napisał(a):
Z tego co widzę to nie tylko mój kaprysi i chyba jak kolega powyzej pisze jeśli się samemu serwisuje auto to trochę pieniędzy się oszczędza. Ale teraz Punto reklamują za 29900zł więc nie kupi się za to żadnej Toyoty i chyba takich pieniędzy jest wart. Ja mimo tych awarii które wystąpiły nie zamieniłbym GP na Yarisa (ten odpadł przy kupnie nie przez cenę, tylko był mi za mały). Na szczęście nie bierze go korozja (przynajmiej jak na razie), a to jest bardzo ważne. Trudno też oszaczować awaryjność auta gdy nie ma 100% pewności przebiegu oraz sposobu użytkowania auta. Co do Toyoty to jednak ten sam model jest lepiej wykonany w Japonii niż np w Turcji. My tu narzekamy, ale takie problemy jak występują w VW z silnikami TSI to chyba są jeszcze gorsze, a cenowo te auta są dużo droższe od Fiata.


30000 to jest tylko ok. 70% ceny, resztę płacisz po roku.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709649 Wysłany: 07 Sty 2014, 22:51; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
A to tego nie dojrzałem, myślałem, że obniżyli np za zeszły rocznik bo za 36tys można już było Punciaka znaleść :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709729 Wysłany: 08 Sty 2014, 15:50; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Maj 2012,
Posty: 16
ipIV napisał(a):
Rarytas1357 napisał(a):
Nie nie zakupiłem go własnie z przebiegiem 98 tyś. w
Brakuje jedynki z przodu ;)

Hmm po kupnie byłem w serwisie Fiata a ze mam tam znajomego to sprawdzil co gdzie trzeba i ten przebieg naprawde jest w pełni autentyczny.
Co do napraw i kosztow ja wszystko rozumie bo do auta trzeba dokladac na bierzaco ale sa pewne granice. Ja lubie sobe w nim grzebac sprawia mi to frajde, ja musze miec wszystko w 100 % sprawne i nie ma litości i może stąd też az tak duża liczba napraw niektórzy pewnie by jeździli z tymi usterkami i mowili że igła jest poprostu.
a co do ceny to Punto wcale nie jest takie taniutkie kiedy niema promocji kolega z pracy we wrześniu kupował nowiutkie za 1.4 8V z wersja wyposazeniowa Easy dał 45 tys. i czy to jest tak mało?? Za to kupił by tez Toyote czy Nissana. Jest to sprawa polityki marki Fiat daje upusty i tylko wtedy warto kupowac.

[ Dodano: 08 Sty 2014 15:50 ]

autofan napisał(a):
My tu narzekamy, ale takie problemy jak występują w VW z silnikami TSI to chyba są jeszcze gorsze, a cenowo te auta są dużo droższe od Fiata.

A grupa VW jak dla mnie jest przereklamowana , ludzie liczą na jakośc z czasów passata B4 i początku B5 a prawda jest taka że tylko cena zostala taka sama a jakośc bardzo mocno w dół.

_________________
Dołożyłem oryginalne radio wraz z linia CAN
Przednie hamulce z 1.9 Multijet (tarcze 284)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709738 Wysłany: 08 Sty 2014, 17:24; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Rarytas1357 napisał(a):
dał 45 tys

O jakieś 10000 przepłacił.

Nissana z doświaczenia zdecydowanie nie polecam wyłącznie z uwagi na bardzo drogie koszty napraw i aktualnie niską jakość.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709746 Wysłany: 08 Sty 2014, 18:46; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Maj 2012,
Posty: 16
No dokladnie ale jest to fakt autentyczny jak salon każe sobie płacic...
Nissan jak dla mnie zrobił błąd ze wszedł we współprace z Renault, przykładem na to jest fatalna jakość diesla 1.5 i 1.9 ( panewki).

_________________
Dołożyłem oryginalne radio wraz z linia CAN
Przednie hamulce z 1.9 Multijet (tarcze 284)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709761 Wysłany: 08 Sty 2014, 19:50; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: artur
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 05 Mar 2009,
Posty: 185
Pomógł: 1
Cytuj:
fatalna jakość diesla 1.5 i 1.9 ( panewki).

jak ktoś wymieniał olej co 30tys to miał takie problemy.
tak samo jak silnik fiata 1.4 12v jak ktoś lał słabej jakości olej to miał problemy z magistralą olejową

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic16438.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709763 Wysłany: 08 Sty 2014, 19:56; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Tylko się dziwie że dał za to tyle pieniędzy, bo niestety jakość tapicerki czy plastików aktualnie sprzedawanych punciaków to jest jakość rodem z Dacii. Z pozoru wszystko wygląda tak samo jak dawniej ale tak nie jest i to czuć po pierwszym kontakcie z autem. Za dużo mniejsze pieniądze można kupić coś o wiele lepszego w tym segmencie zarówno pod względem jakości jak i silnika.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709768 Wysłany: 08 Sty 2014, 20:09; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
Rarytas1357 napisał(a):
Nie nie zakupiłem go własnie z przebiegiem 98 tyś. w 2012 roku w lutym.
zapytam, który to jest rocznik? Bo ja mam na liczniku 108 tys. a data zakupu 14 września 2009. Z poważniejszych awarii to pęknięty alternator (gdybym wiedział, że to piszczy alternator to wymieniłbym go na gwarancji, ale cóż życie) i trzy krotna wymiana uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów (to na gwarancji bo miałem przedłużoną 3 letnią) Więcej grzechów nie pamiętam. Właśnie chcę go sprzedać i kupić większe coś chyba QUBO bo zmusiło mnie do tego życie.

_________________
był grafitowy był pomarańczowy jest TIPO
Image
http://www.endomondo.com/challenges/33622310
http://www.endomondo.com/challenges/36167071
http://www.endomondo.com/challenges/37324598


Góra
 Profil  
 
 
 Post #709796 Wysłany: 08 Sty 2014, 21:43; 
 Temat postu: Re: Czy Twoje Grande Punto się psuje?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 24 Maj 2012,
Posty: 16
buladag napisał(a):
Tylko się dziwie że dał za to tyle pieniędzy, bo niestety jakość tapicerki czy plastików aktualnie sprzedawanych punciaków to jest jakość rodem z Dacii. Z pozoru wszystko wygląda tak samo jak dawniej ale tak nie jest i to czuć po pierwszym kontakcie z autem. Za dużo mniejsze pieniądze można kupić coś o wiele lepszego w tym segmencie zarówno pod względem jakości jak i silnika.

Zgadzam sie z Toba , jak dla mnie był to kiepski wybór

[ Dodano: 08 Sty 2014 21:43 ]

wojtek1967 napisał(a):
Rarytas1357 napisał(a):
Nie nie zakupiłem go własnie z przebiegiem 98 tyś. w 2012 roku w lutym.
zapytam, który to jest rocznik? Bo ja mam na liczniku 108 tys. a data zakupu 14 września 2009. Z poważniejszych awarii to pęknięty alternator (gdybym wiedział, że to piszczy alternator to wymieniłbym go na gwarancji, ale cóż życie) i trzy krotna wymiana uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów (to na gwarancji bo miałem przedłużoną 3 letnią) Więcej grzechów nie pamiętam. Właśnie chcę go sprzedać i kupić większe coś chyba QUBO bo zmusiło mnie do tego życie.

Mój jest rocznik 2007 a pierwsza rejestracja w 2008 jesli się nie myle bo nie mam teraz dowodu w domu żeby sprawdzić.
No co do mojego alternatora to poprostu sie zużył wymagał gruntownej regeneracji jednak za samo sprzegiełko do niego krzyczeli sobie 300 zł, jednak udało sie mi załatwić nowy altenator za 400 zł więc wybór byl prosty :)

_________________
Dołożyłem oryginalne radio wraz z linia CAN
Przednie hamulce z 1.9 Multijet (tarcze 284)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 281 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO