You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #560958 Wysłany: 19 Mar 2012, 12:17; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Potsdam
Rejestracja: 19 Mar 2012,
Posty: 24
Witam!

zostałem posiadaczem GP jednak mam z nim mały problem :) kupiłem go z padniętym wspomaganiem (elektrycznym) które zostało wymienione w trakcie zakupu po czym zaświecił się błąd ABS, ESP i HH. Auto sprowadziłem i na przeglądzie zerowym Pan diagnosta powiedział ze prawe tylne kolo nie hamuje poprawnie (prawdopodobnie tłoczki się zakleszczyły i wymagają nasmarowania) czy to może być tylko tego przyczyna czy podczas wymiany elektrycznego wspomagania kierownicy mogli oni coś popsuć? na desce mam trójkąt świecący się w kołeczku i wyłączone asr na desce. Podczas cofania auto wydaje z siebie dziwny dźwięk tak jak by się coś tarło ale nie za mocno i nie zawsze.

czekam na odpowiedz i dziękuje bardzo za pomoc :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #606646 Wysłany: 22 Sie 2012, 21:18; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Wrz 2011,
Posty: 162
Hejo,

Wywala mi komunikaty jak w temacie.
Podpiety do kompa, znalazl blad:
1: C0034 - Czujnik prędkości koła (prawy przód)

I teraz pytanie czy czujnik predkosci koła to to samo co czujnik ABS?
Jak moge sam zdiagnozować/naprawić problem?

Slyszalem chrobotanie przy skrecie, tak jakby kabel o felge skakal - obstawiam ze ma to jakis zwiazek z tym.

z gory dzieki za info

_________________
Było Grande Punto Sport 1.9 mjtd - 166KM, 337Nm. Cinsoft.pl mod, EGR OFF
Było Subaru Impreza WRX
Jest Rodzinne Auto ;-)
Ogłoszenia Samochody Osobowe - Fiat


Góra
 Profil  
 
 
 Post #606731 Wysłany: 23 Sie 2012, 10:18; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
Tak, tu chodzi o czujnik ABS, samemu wiele nie zrobisz, no chyba że to tylko przetarty kabel. Czasem pomaga czyszczenie czujnika ale z reguły jest do wymiany...

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #610988 Wysłany: 10 Wrz 2012, 22:05; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
Witam,

Ot przypadłość dopadła i mnie. Ostatnio coraz częściej... Podczas spokojnej jazdy, załóżmy po 20 minutach od odpalenia silnika na wyświetlaczu wyświetlają mi się dwie kontrolki oraz komunikat:
Cytuj:
ABS nie do dyspozycji, ESP nie do dyspozycji Hill Holder nie do dyspozycji. Zobacz instrukcję

Oczywiście wszystkie te ustrojstwa faktycznie zostały wyłączone. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika wszystko wraca do normy, wszystko działa jak należy aż do powiedzmy następnego dnia, kiedy znów podczas spokojnej jazdy wszystko to samo. Napięcie na aku wydaje się dobre (poza tym nie pojawia się to podczas rozruchu silnika jak u niektórych, ale podczas jazdy). Rozumiem, że może to być jakiś przetarty lub uszkodzony czujnik ABS, aczkolwiek po podłączeniu pod komputer otrzymuję niespotykany na tym forum błąd:
Cytuj:
P0504 - Styk pedału hamulca

W czym może tkwić problem ?? Jeśli to jednak czujnik pedału hamulca, to gdzie znajdę jakąś instrukcję jak go wymontować, bo on jest za pedałem hamulca i dostęp do niego jest ciężki.

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #611061 Wysłany: 11 Wrz 2012, 00:18; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: 3miasto/ Elbląg
Rejestracja: 25 Sie 2010,
Posty: 947
Pomógł: 2
virus2xxx napisał(a):
P0504 - Styk pedału hamulca

W czym może tkwić problem ?? Jeśli to jednak czujnik pedału hamulca, to gdzie znajdę jakąś instrukcję jak go wymontować, bo on jest za pedałem hamulca i dostęp do niego jest ciężki.


Sytuacja była wielokrotnie opisywana na forum. W serwisie kupujesz Czujnik Pedału Hamulca - stary wykręcasz, wkręcasz nowy. Zabawy na 5 minut :)

[ Dodano: 10 Wrz 2012 23:18 ]

A, miesi się on oczywiście przy pedale hamulca ;) z 1 strony dotyka pedału, z drugiej jest zamocowany na sztywno.

_________________
Zapraszam do oglądania grafitowej strzały:
Punto 2FL 1.3 Multijet "Meragviliosa Creatura"
oraz Peugeot 307 kombi 1.6
:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #611159 Wysłany: 11 Wrz 2012, 18:11; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
liferelax88 napisał(a):
virus2xxx napisał(a):
P0504 - Styk pedału hamulca

W czym może tkwić problem ?? Jeśli to jednak czujnik pedału hamulca, to gdzie znajdę jakąś instrukcję jak go wymontować, bo on jest za pedałem hamulca i dostęp do niego jest ciężki.


Sytuacja była wielokrotnie opisywana na forum. W serwisie kupujesz Czujnik Pedału Hamulca - stary wykręcasz, wkręcasz nowy. Zabawy na 5 minut :)

[ Dodano: 10 Wrz 2012 23:18 ]

A, miesi się on oczywiście przy pedale hamulca ;) z 1 strony dotyka pedału, z drugiej jest zamocowany na sztywno.

To, że pod pedałem hamulca to wiem, ale nie byłem pewien jak go wyjąć. Na forum nie było zbytnio tematu dotyczącego dokładnie tego błędu (P0504). Był tylko jeden taki temat z zapytanie, ale bez konkretnej odpowiedzi. Co do samego temat związanego z czujnikiem pedału hamulca, to owszem, były. Ale praktycznie we wszystkich tych tematach objawem są problemy ze światłami stopu (a u mnie takiego nie ma). Natomiast znalazłem info tylko w jednym temacie jak wyjąć ten czujnik i zaraz idę to wypróbować, poza tym już pobieram e-Lern'a.

kAzAA na innym forum napisał:

Cytuj:
Jeśli błąd dotyczy czujnika położenia pedału STOP , to :

Nurkujemy pod pod kierownicę , warto zdjąć zaślepkę po lewej stronie ( od złącza eobd ) , warto zaopatrzyć się dobrą latarkę i bierzemy się do pracy :

Odkęcamy zaznaczoną śrubkę od doprowadzenia nawiewu dolnej części kokpitu

Załącznik:



Mamy teraz trochę lepszy dostęp , jednak nie rewelacyjny , łatwo można pociąć sobie ręce o metalowe elementy .

Na końcu ramienia od pedału hamulca , na samej górze widoczny jest czerwony sześcian z białym włącznikiem , widoczny się stanie dopiero po naciśnięciu pedału hamulca do oporu :

Załącznik:



1. przy wcisnietym pedale hamulca, śrubokrętem wyciągnij czerwona końcowe włącznika świateł stopu. Powinna ona wyjść w kierunku tylu samochodu emitujac glos zebatki na odcinku okolo 1cm.
2. Pamietaj nie naciskaj żadnych zatrzasków, nie łam żadnych plastików, po wysunięciu czerwonej końcówki włącznika, cały włącznik wyjdzie do tylu wraz z puszczeniem pedalu hamulca.
3. Odłącz kabel.
4. Oglądnij włącznik pod katem uszkodzeń, zaśniedziałych styków itp. Możesz go również rozebrać i oglądnąć stan blaszek.
5. Przy zakładaniu wtyczki psiknij na styki czymś do smarowaniu kontaktów albo po prostu wazelina.
6. Analogicznie zakładamy do z powrotem wciskając go do obudowy

Wszystko ok do momentu - "po wysunięciu czerwonej końcówki włącznika, cały włącznik wyjdzie do tylu wraz z puszczeniem pedalu hamulca." - mam wysuniętą czerwoną końcówkę włącznika, ale nie wiem co dalej, bo gdy puszczę pedał hamulca to końcówka ta wraca mi na swoje miejsce... nie chcę też na siłe ciągnąć, aby czegoś nie urwać.

A wygląda to w tym momencie tak:
Załącznik:


_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #611189 Wysłany: 11 Wrz 2012, 19:39; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: 3miasto/ Elbląg
Rejestracja: 25 Sie 2010,
Posty: 947
Pomógł: 2
virus2xxx, w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. W P2FL wystarczy jedynie odkręcić czujnik, a dostęp do niego jest bezproblemowy.

_________________
Zapraszam do oglądania grafitowej strzały:
Punto 2FL 1.3 Multijet "Meragviliosa Creatura"
oraz Peugeot 307 kombi 1.6
:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #611196 Wysłany: 11 Wrz 2012, 20:01; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
liferelax88 spox :) Dzięki za chęci :)

Już wiem w czym tkwił problem - zasugerowałem się zdaniem "Pamietaj nie naciskaj żadnych zatrzasków" - a tutaj właśnie o to chodziło, że po wyciągnięciu tej czerwonej końcówki NALEŻY nacisnąć dwa zatrzaski (a przynajmniej podważyć jeden z nich), aby czujnik ten wskoczył do środka po puszczeniu pedału hamulca, w przeciwnym razie czerwona końcówka wraca na swoje miejsce i jesteśmy w punkcie wyjścia. Również warto zwrócić uwagę na to, że podczas wkładania czujnika na swoje miejsce czerwona końcówka powinna być również wyciągnięta, inaczej będzie nam ciężko włożyć go na swoje miejsce.

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #611246 Wysłany: 11 Wrz 2012, 22:04; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
sorry, że wczoraj nie odp, wredny jest ten czujnik, trzeba gimnastyki z jego wymianą :/

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #617970 Wysłany: 08 Paź 2012, 15:54; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 16 Wrz 2011,
Posty: 162
W moim przypadku problemem okazał się przerwany kabelek czujnika w nadkolu.

_________________
Było Grande Punto Sport 1.9 mjtd - 166KM, 337Nm. Cinsoft.pl mod, EGR OFF
Było Subaru Impreza WRX
Jest Rodzinne Auto ;-)
Ogłoszenia Samochody Osobowe - Fiat


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645473 Wysłany: 25 Kwi 2013, 20:25; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Ewa
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: WPI
Rejestracja: 09 Sty 2012,
Posty: 43
Nasze evo dzisiaj wieczorkiem wyświetliło nam komunikat, że abs nie działa. Nie było gwałtownego hamowania, nawierzchnia nie była śliska, przebieg ~ 26 kkm , po zgaszeniu i odpaleniu silnika kontrolka nie gaśnie.
Czy w przypadku aut na gwarancji dostaliście auto zastępcze na okres naprawy w ASO?

[edytka]
Dziś rano punciak się rozmyślił i jednak abs już jest sprawny, bo kontrolka zgasła.

[ Dodano: 20 Lut 2013 13:13 ]

Jednak kontrolka gaśnie po wyłączeniu silnika i zapala się ponownie. Pan z ASO powiedział, że usterka jest mu znana i że naprawa potrwa godzinkę, także mogą to zrobić od ręki.

[ Dodano: 25 Kwi 2013 19:25 ]

Usterką okazał się pęknięty kabelek od czujnika ABS-u. Naprawa zrobiona dzisiaj w niecałą godzinę na gwarancji w ASO.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665252 Wysłany: 06 Maj 2013, 13:57; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Barth
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: 6-Speed
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żywiec
Rejestracja: 27 Wrz 2010,
Posty: 6
Witam :)

mam podobny problem z komunikatem ABS ESP HH nie do uzycia po podłączeniu w aso do komputera wyskoczył błąd C1215 Wylancz. hamłulca sygnał niewłaściwy;Nieważny. co mogło się stać mechanicy powiedzieli, że to właśnie czujnik pedału hamulca ten wewnątrz a jak podali koledzy wyżej, że właśnie ten błąd ma komunikat P0504 na jutro mam zamówiony ten czujnik i nie wiem co zrobić ??? Proszę o jakieś rady ponieważ nie chce wymieniać dobrych czesci kosztem błędnej diagnozy mechanikow :(

_________________
Gp S 1.4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665441 Wysłany: 06 Maj 2013, 22:10; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 18 Mar 2012,
Posty: 301
Pomógł: 3
Przede wszystkim ja nie wymieniałbym od razu owej części, nawet jeśli to ona jest przyczyną błędu, tzn. zacząłbym od tego co pisał kazaa:

Cytuj:
4. Oglądnij włącznik pod katem uszkodzeń, zaśniedziałych styków itp. Możesz go również rozebrać i oglądnąć stan blaszek.
5. Przy zakładaniu wtyczki psiknij na styki czymś do smarowaniu kontaktów albo po prostu wazelina.

W moim przypadku przeczyszczenie tych styków rozwiązało problem, a minęło już prawie 8 miesięcy od tego czasu (błąd nie pojawił się ani razu od tego czasu, a wcześniej nagminnie się pojawiał).

Błędy z grupy C, z tego co wyczytałem dotyczą podwozia, czyli np. w tym przypadku samego czujnika ABS, jeśli ten błąd to dokładnie:
Cytuj:
C1215 - ABS Inlet Valve Coil RF Circuit Open
to dotyczy on czujnika umieszczonego z prawego przodu - może sprawdź czy nie masz tam odłączonego / przerwanego kabelka (przy kole).

_________________
JEST: Citroen DS3 1,6 120HP
BYŁO: Fiat Punto Evo Sport 1,4 16V MultiAir Turbo 135HP
WCZEŚNIEJ: Fiat Grande Punto Sport 1,4 16V
A JESZCZE WCZEŚNIEJ: Fiat Punto II 1,2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665595 Wysłany: 07 Maj 2013, 12:35; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Barth
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: 6-Speed
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żywiec
Rejestracja: 27 Wrz 2010,
Posty: 6
dzięki za odpowiedz mam dokładnie na wydruku ten błąd C12!5 więc czujnik w środku jest w porządku chodzi o ten przy kole? patrzałem tam wcześniej i nic oderwanego nie widziałem ale jak narazie mam gorszy problem padł zacisk hamulca tylnego :( regenerowany kosztuje 550zl w aso i taki zamówiłem... ach to grande PII nie sprawiało tyle problemów

_________________
Gp S 1.4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665744 Wysłany: 07 Maj 2013, 20:37; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 06 Maj 2013,
Posty: 11
Witam,
Mam GP od prawie tygodnia Kupiłem go z usterką "ABS, ESP, HH nie do użycia". Dzisiaj wymieniałem wszystkie filtry i oleje. Po podłączeniu do kompa u kolegi pokazywał awarie czujnika prędkości w pp kole. W warsztacie wymienili, pojechałem wykasować błędy i nic. Cały czujnik wymieniony a błąd pozostał. Jaka inna może być tego przyczyna ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #665837 Wysłany: 07 Maj 2013, 23:10; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Barth
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: 6-Speed
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żywiec
Rejestracja: 27 Wrz 2010,
Posty: 6
jedker71 napisał(a):
Witam,
Mam GP od prawie tygodnia Kupiłem go z usterką "ABS, ESP, HH nie do użycia". Dzisiaj wymieniałem wszystkie filtry i oleje. Po podłączeniu do kompa u kolegi pokazywał awarie czujnika prędkości w pp kole. W warsztacie wymienili, pojechałem wykasować błędy i nic. Cały czujnik wymieniony a błąd pozostał. Jaka inna może być tego przyczyna ?


Witaj :)

przeczytaj cały temat od początku tam wszystko pisze co należy sprawdzić. . . Ogólnie spodziewałem się bardziej inteligentnej elektroniki w grande ale jak nawet mechanik z aso mówi "wymienimy czujnik ale nie jest to pewne, że problem zniknie" to o czymś świadczy :-o

_________________
Gp S 1.4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #667187 Wysłany: 14 Maj 2013, 11:24; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 14 Maj 2013,
Posty: 3
witam,
przeczytałem cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi. większość osób pisze o nie działającym ABS-ie i komunikatach że ABS niesprawny.
ja nie mam takich komunikatów, a błąd C1215 wyszedł przy podłączeniu kompa.
i mam pytanie, co trzeba zrobić żeby się go pozbyć? co jest jego przyczyną?

nie mam jak sprawdzić ABSu, teraz jest sucho wszędzie, a nie chce piłować nowych opon na takim asfalcie : )


ps. u mnie błąd nazywa się C1215 - Styk pedału hamulca i występuje z błędem P0504 - Pedał hamulca także może wystarczy wymienić ten czerwony czujnik od hamulca?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #687830 Wysłany: 27 Sie 2013, 15:28; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: TYCHY
Rejestracja: 03 Sty 2008,
Posty: 37
Miałem to samo "C1215 - Styk pedału hamulca i występuje z błędem P0504 - Pedał hamulca"
na liczniku świeciła się kontrolka od ABS i ASR oraz komunikaty o niedostępnym ABS, ASR i HHL do tego czasem w trakcie jazdy cały czas MI świeciły światłą STOP, wymiana czujnika przy pedale hamulca i wszystko znikło :D

_________________
Mój KROPEK --> http://fiatpunto.com.pl/topic21605.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #714924 Wysłany: 07 Lut 2014, 12:08; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Mar 2012,
Posty: 6
Witam,
Czytając wasze uwagi na forum zastanawiam się co się dzieje z moim GP. Po prostu masakra. Podpinając pod komputer pokazało mi błąd w lewym przednim kole. No wiec mechanik stwierdził że na pewno padł czujnik absu więc go wymienił. I przy okazji przedmuchał kostki połączeniowe. Jedna z nich znajdowała się za akumulatorem (podobno to ona mogła być przyczyną całej awarii). Odebrałem go od mechanika a w drodze do domu już pokazała się kontrolka absu na desce. Piersze co mi przyszło do głowowy to stwierdzenie "ja pier...." znowu!. Mechanik stwierdził że to musi być sprawa elektroniczna, może jakiś lut rozlutował się w płytce odpowiedzialnej za abs.
Może wy macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??
I jeszcze jedno pytanie: czy zużycie klocków hamulcowych i tarcz może mieć z tym coś wspólnego?
Punto ma przejechane 57 tys km

[ Dodano: 07 Lut 2014 11:53 ]

dodam jeszcze że zauważyłem skok prędkościomierza na postoju, jak już wywali kontrolkę absu to skoki nikną


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715036 Wysłany: 07 Lut 2014, 21:04; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntoświr

Samochód: Alfa Romeo 159
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Podolsze
Rejestracja: 13 Mar 2010,
Posty: 182
Pomógł: 5
ja się borykam z następującym problemem wywala błąd C0051 sygnał czujnika skrętu wywala ABS asr i hhl, asr się wyłącza, błąd można skasować po wcześniejszym ruszeniu kierownicą ale po wyłączeniu i włączeniu zapłonu zapala się ponownie a towarzyszy mu błąd wspomagania C1002 czujnik momentu obrotu wału silnika ma ktoś pomysł czym to ugryźć :?:

_________________
AR 159 1.9 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #715303 Wysłany: 27 Mar 2014, 12:41; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Mar 2012,
Posty: 6
Podpięty został jeszcze raz pod komputer żeby spisać kod ebd. Wyświetla mi się błąd c0031 co prawdobodopnie oznacza usterke w lewym kole przednim, wspomne ze czujnik abs byl juz wymieniony

[ Dodano: 27 Mar 2014 12:41 ]

Witam ponownie,
Wymieniłem tarcze i klocki i błąd został usunięty pod komputerem ale nadal się wyświetla C0034 - Czujnik prędkości koła. Czy wiecie dokładnie którego koła to dotyczy?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #746249 Wysłany: 07 Paź 2014, 20:25; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Sie 2009,
Posty: 78
W moim przypadku miałem błędy
C1215 - Styk pedału hamulca, P0504 - Pedał hamulca + caly czas świeciły się stopy + nie można było włączyć tempomatu.

Wymiana czujnika hamulca pod pedalem rozwiązała problem. To już drugi moj włącznik hamulca w przedziale 2 - 3 lat. Za pierwszym razem stopy działały dobrze, jedynie tempomatu nie można było włączyć. Koszt jakiegos zamiennika który był na stanie w sklepie 60zł. Wymiana 10-15 minut. Trzeba się troche nagimnastykować ale da rade. Dzięki!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #754746 Wysłany: 15 Gru 2014, 17:09; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 29 Lis 2014,
Posty: 12
Moze komus sie przyda:)

Body computer Delphi:
B1010 brake pedal switch

Engine:
P0504 brake pedal

ABS:
C1215 brake pedal switch

Nie swiecila sie zadna kontrolka, swiatla dzialaly normalnie. Wymontowalem przelacznik. Sa w nim 2 styki, jeden normalnie otwarty, drugi normalnie zamkniety. W sumie to nie ma sie tam co zepsuc bo to zwykle blaszki. Jedna z nich sie troche rozgiela i nie bylo przejscia przy nie wcisnietym pedale hamulca. Troche podgialem, sprawdzilem, pokasowalem bledy, pojazdzilem, nadal jest ok.

Czyli warto rozlozyc czujnik, zanim sie kupi nowy...

_________________
Grande Punto 1.4 77km '06


Góra
 Profil  
 
 
 Post #777530 Wysłany: 06 Cze 2015, 10:02; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Jarek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 28 Lut 2015,
Posty: 27
Odświeżę temat. Czy można psiknąć jakimś środkiem do czyszczenia w ten czerwony czujnik pod pedałem hamulca, nie wyjmując go? Nie zrobię jakiegoś zwarcia?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778993 Wysłany: 22 Cze 2015, 11:42; 
 Temat postu: Re: Hamulce, "ESP ABS nie do użycia"
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 19 Lis 2013,
Posty: 33
mnie też to dopadło jakiś czas temu

ABS EPS HH nie do dyspozycji

mam wrażenie, że w momencie jak lekko naciskam pedał hamulca

wyłączam silnik odpalam i jest ok do następnego razu

już mam umówiony serwis w ASO czekam tylko na zamówioną sprężarkę klimy aby od razu wymienili

ale wczoraj wracając z trasy z 30 km przed domem dopadła mnie dodatkowa przypadłość, która mnie mocno zaniepokoiła

w pewnym momencie straciłem przyspieszenie jakby wyłączyło turbinę przy 2tys. obrotów pedał w podłodze a samochód w miejscu

dojeżdżam do domu a tu wszystko ok autko z powrotem dostało wigoru - myślę sobie może tak mu coś odbiło albo się zatkało
będę w ASO to sprawdzę a na razie chyba wszystko wróciło do normy

ale dziś rano jadę do pracy i widzę takie cuda spalanie chwilowe na 1 przy ruszaniu 25l/100 na 4 biegu przy turlaniu się 40 km/h 9,7l lekko przyspieszam 15l

zastanawiam się czy jest to ze sobą powiązane czy może dodatkowo się coś sypnęło?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO