You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 04 Cze 2024, 01:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 815 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #271468 Wysłany: 10 Lip 2009, 14:04; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Grzegorz1976 napisał(a):
4. Czy dany zestaw ma homologację na piśmie (a niech sobie pisemko jeździ w schowku lub bagażniku - na jakby co)

to mam :) jest karteczka z takową homologacją dołączoną do całego zestawu świadcząc o zgodności prawnej jako światła do jazdy dziennej :) posiadająca wszystkie homologacje :)

[ Dodano: 10 Lip 2009 14:02 ]
Grzegorz1976 napisał(a):
To nie jest głupota tylko wygoda i bezpieczeństwo. Po prostu nie zapomnisz ich nigdy włączyć i wyłączyć. Ja np w GP mam na stałe włączone światła i wogóle nie używam przełącznika świateł (gorzej jak mi w serwisie z uporem maniaka przy oddawaniu auta te światła wyłączają, ale już się przyzwyczaiłem i sprawdzam). Po drugie co ci to przeszkadza że załączą się po włączeniu zapłonu??

już mam wszystko zrobione, a włącznik ma być tylko po to ,aby wyłączyć takie światła tylko do celów wyżej przeze mnie podanych,a tak to cały czas będą włączone ... dlatego dodatkowy włącznik nie zaszkodzi :) a co do świateł mijania to ja też nigdy ich nie wyłączam,chyba,że coś robię i muszę włączyć zapłon to wtedy tak.... a ogólnie nie ruszam tego przełącznik bo staram się jak najmniej używać,aby jak najdłużej wytrzymał :E dlatego też kierunkowskazy używam kiedy już na prawdę muszę:E

[ Dodano: 10 Lip 2009 14:04 ]
a ten włącznik do dziennych mam tak ukryty,że go nawet nie widać bo jest pod deską rozdzielczą :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 

 
 Post #271536 Wysłany: 10 Lip 2009, 20:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Witam wszytkich. Ja też jestem zainteresowany światłami do jazdy dziennej. Moje GP ma "niestety" :E halogieny i jestem zmuszony szukać innego miejsca. Tu jednak pewna uwaga w kierunku tych którzy chcą przerabiać halogieny na światła do jazdy dziennej - szybka na halogienach ma wytłoczone symbole, które klasyfikują tą lampe jako halogien. Podczas kontroli policji, czy na stacji diagnostycznej będą kłopoty na 1000%. Mam też pytanie: od kiedy te nowe przepisy będą obowiązywać ? Myślę że jak wejdą w życie to i Fiat coś w modelu FL wymyśli - wtedy wystarczy to skopiować u siebie i będą i światła do jazdy dziennej i odmłodzony wygląd.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271537 Wysłany: 10 Lip 2009, 20:33; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Jarek T. napisał(a):
Mam też pytanie: od kiedy te nowe przepisy będą obowiązywać ?

już obowiązują od maja ....

[ Dodano: 10 Lip 2009 20:33 ]
poza tym, te przepisy nie mają nic do tego czy wprowadzi to teraz czy mógł już wcześniej w końcu na dziennych można od dawna jeździć ... wiec to nie ma nic do tego ;)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271540 Wysłany: 10 Lip 2009, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Thomas Tak ale do tej pory tylnie światła pozycyjne i oświetlenie tablicy rejestracyjnej musiały też się palić , więc ci co mieli światła do jazdy dziennej, aby nie łamać przepisów i tak jeżdzili na światłach mijania. Ci z kolei, którzy nie mieli świateł do jazdy dziennej, nie widzieli większego sęsu w ich zakładaniu. Teraz w związku z nowymi przepisami ta sytuacja się zmieni. Myślę jednak, że to jest dopiero projekt, a przepis wejdzie w życie od nowego roku - ALE może się mylę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271543 Wysłany: 10 Lip 2009, 20:54; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Jarek T. napisał(a):
więc ci co mieli światła do jazdy dziennej, aby nie łamać przepisów i tak jeżdzili na światłach mijania.

no ,a co to był za problem połączyć tak,żeby dzienne świeciły się włącznie z postojówkami ?? można to spokojnie zrobić...
a seryjne samochody z dziennymi tylko z przodu mogły tak jeździć, gdyż każdy taki model miał odpowiednie zezwolenie :)

[ Dodano: 10 Lip 2009 20:54 ]
tak wiec pomyliłeś się :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271550 Wysłany: 10 Lip 2009, 21:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Thomas My takich "zezwoleń" nie mamy więc lepiej się wstrzymać. Swoją drogą ciekaw jestem co Fiat wymyśli w modelu FL. Myślę, że te wystające reflektorki w zderzaku, które widać na zdięciach szpiegowskich, to tylko zasłona dymna. Może GP dostanie nowe reflektory z diodami do jazdy dziennej - coś na kształt Audi?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271553 Wysłany: 10 Lip 2009, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Jarek T. napisał(a):
Thomas My takich "zezwoleń" nie mamy więc lepiej się wstrzymać.

jak to nie, były samochody z dziennymi tylko z przodu,np. Audi A5 zanim weszła ta poprawka i były legalnie, dopuszczone do ruchu.... przez ministerstwo transportu bodajże ... które wydawało stosowne oświadczenie dla każdego takiego pojazdu,które seryjnie miało tak światła dzienne tylko z przodu ...
i było to na 100%, szukałem,czytałem ......


Jarek T. napisał(a):
Może GP dostanie nowe reflektory z diodami do jazdy dziennej - coś na kształt Audi?

gdyby tak zrobili to wg mnie kaszaniarsko by to wyglądało gdyż to po prostu nie pasuje do image'u tego modelu ...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271594 Wysłany: 11 Lip 2009, 09:21; 
 Temat postu:
Cytuj:
Może GP dostanie nowe reflektory z diodami do jazdy dziennej - coś na kształt Audi?

OBY NIE !!!!!!!

[ Dodano: 11 Lip 2009 08:21 ]
Jarek T. napisał(a):
szybka na halogienach ma wytłoczone symbole, które klasyfikują tą lampe jako halogien. Podczas kontroli policji, czy na stacji diagnostycznej będą kłopoty na 1000%.

Hmmmm no widzisz o tym nie pomyślałem. A myslisz że temat przez misiaków bylby aż tak głęboko drążony :> ?


Góra
  
 
 
 Post #271598 Wysłany: 11 Lip 2009, 10:16; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Cytuj:
Hmmmm no widzisz o tym nie pomyślałem. A myslisz że temat przez misiaków bylby aż tak głęboko drążony Smile ?

Grzegorz1976 wydaje mi się,że tak gdyż to dla nich świeci przeciwmgielne,a nie zaglądają Ci do środka, poza tym to jest "drut" zrobiony,a nie cała homologowana lampa , tylko jej część ... wiec wg mnie tak nie da rady ..... szkło przeciwmgielnego nie ma homologacji ....

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271599 Wysłany: 11 Lip 2009, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Grzegorz1976 napisał(a):
no widzisz o tym nie pomyślałem. A myslisz że temat przez misiaków bylby aż tak głęboko drążony ?

W związku z tym, że jest to miejsce w którym seryjnie montowane są halogieny, to myślę, że wzbudzi to podejrzenia. Ja sam widząc GP jadące drogą z włączonymi "tymi" światłami zastanawiał bym się o co chodzi. Poza tym policja dzisiaj, to organ, który w 20% dba o prawo i porządek, a w 80% jest instytucją do łatania dziury budrzetowej. Panowie z tej instytucji mają zazwyczaj klapki na oczach i uszach i twardo wykonują nadrzędny plan tam gdzie się tylko da.Więc moim zdaniem trochę to ryzykowne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271603 Wysłany: 11 Lip 2009, 10:44; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Cytuj:
Panowie z tej instytucji mają zazwyczaj klapki na oczach i uszach i twardo wykonują nadrzędny plan tam gdzie się tylko da.Więc moim zdaniem trochę to ryzykowne.

cóż tu się muszę zgodzić, ja miałem żarówki 10W założone do przeciwmgielnych, nikogo nie oślepiały, zrobiłem sobie takie światła do jazdy dziennej, to nawet gadki nie było jak zatrzymali :roll: "ma Pan przeciwmgielne włączone " ,ale .... " ale wie Pan w jaką pogodę i gdzie się na nich jeździ?? , tak więc proszę włączyć mijania " ... taka gadka ... Ty swoje ,oni swoje i taka gadka ... i pewnego dnia o mało co 200zł mandatu za taką głupotę, no i od tej pory założyłem żarówki 55W takie jak mają być do przeciwmgielnych i jeżdżę na mijania do czasu jak nie założę typowych,homologowanych dziennych ...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271619 Wysłany: 11 Lip 2009, 12:17; 
 Temat postu:
Czyli jak zwykle pojawiają się paradoksalnie głupie problemy. Czyli lepsza totalna druciarnia typu: wypiłować dziury w zaślepkach i wkleic tam dzienne, niż zdobić to ładnie i estetycznie za szybką, Czyli szybka tylko dlatego ze ma napisy dyskwalifikuje zgodnie z prawem włożenie tam dziennego, a ta sama lokalizacja z chamsko wklejonym tym samym dziennym nie powinna robić kłopotu. Paranoja, ale nie pierwsza i nie ostatnia :E


Góra
  
 
 
 Post #271661 Wysłany: 11 Lip 2009, 14:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Wg założeń które gdzieś tam przeczytałem światła do jazdy dziennej mają świecic prosto (tak jak drogowe a nie mijania) po to aby były dobrze widoczne w dzień a jednocześnie nie mogą oślepiać. Stąd fabrycznie są tak ustawione że faktycznie dają po oczach ale słabo bo jest 21 W żarówka.To czywiście w teorii bo równie dobrze widać światła mijania. Wkładanie ich w klosz od przeciwgielnych może być nie halo (z punktu widzenia diagnostów czy policji) bo te maja za zadanie światło rozprzaszać szeroko i swiecić trochę w bok. Myśłę że ożenienie czegoś w klosz świateł głównych byłoby najwłaściwsze z pkt widzenia estetyki i czepiania się wyżej wymienionych "służb"

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271664 Wysłany: 11 Lip 2009, 15:04; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
alba napisał(a):
Wg założeń które gdzieś tam przeczytałem światła do jazdy dziennej mają świecic prosto

to nawet jest podane w instrukcji montażu takich świateł aby ustawiać je tak,żeby żarówka była prostopadle do osi kół a równolegle do osi samochodu :) tak samo,żeby było w poziomie :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271665 Wysłany: 11 Lip 2009, 15:04; 
 Temat postu:
alba szkło p-mgielnych to zwykłe szklo i tyle i nie ma żadnego działania rozpraszającego czy Bóg wie jakiego. A rozkładem strumienia zawiaduje odbłyśnik i jego ustawienie. Więc juz nie szukajmy dziury w całym. Czyli jak się podczepi dzienne pod zderzak na zwykłej chamskiej śrubie to będzie gitarka byle były wyżej niż 25 cm. A jak się je ładnie wkomponuje to bedzie wielka afera. Powtarzam. Paranoja!


Góra
  
 
 
 Post #271667 Wysłany: 11 Lip 2009, 15:07; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Grzegorz1976 zawsze możesz zrobić tak,żeby dzienne były w przeciwmgielnych ale bez szybki przeciwmgielnych :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271669 Wysłany: 11 Lip 2009, 15:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 26 Kwi 2009,
Posty: 96
Grzegorz1976 napisał(a):
alba szkło p-mgielnych to zwykłe szklo i tyle i nie ma żadnego działania rozpraszającego czy Bóg wie jakiego.

Mnie tego nie tłumacz tylko im

_________________
Alfa Romeo Mito 1,4 MPI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #271674 Wysłany: 11 Lip 2009, 15:28; 
 Temat postu:
Thomas napisał(a):
Grzegorz1976 zawsze możesz zrobić tak,żeby dzienne były w przeciwmgielnych ale bez szybki przeciwmgielnych

To dopiero jest paranoja :E, to jak miałbym tak robić to olewam temat i nawet się za to nie biorę, bo auta sobie szpecił nie będę.


Góra
  
 
 
 Post #271677 Wysłany: 11 Lip 2009, 15:35; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Grzegorz1976 nie zniechęcaj się, coś wymyślisz :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272096 Wysłany: 13 Lip 2009, 11:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Jarek T. napisał(a):
Mam też pytanie: od kiedy te nowe przepisy będą obowiązywać ?

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 04.05.2009 r., (Dz.U. nr 75 poz. 639), zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Weszło w życie po 30 dniach od opublikowania (zdaje się: 20.06.2009 r.).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #272119 Wysłany: 13 Lip 2009, 15:15; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
daras napisał(a):
Weszło w życie po 30 dniach od opublikowania (zdaje się: 20.06.2009 r.).

heh,Poslka to w ogóle dziwny kraj, zacofany też ... jakoś w całej unii tylko nie u nas to było i co to za wielki krok ... to tylko dostosowanie się do reszty ... no,ale Polacy nie gęsi ...

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281177 Wysłany: 21 Sie 2009, 23:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: ze Śląska ;)
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 354
Ostatnio widziałem na drodze Fiata Linea z diodowymi dziennymi zamontowanymi w ... dolnym grillu :| W górnych rogach. Nie powiem, fajnie to wyglądało, lecz czy było to zgodne z prawem?

_________________
"Benzyna jest do osobówek, ropa do ciężarówek a gaz do kuchenek"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281197 Wysłany: 22 Sie 2009, 04:58; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
ja mam u siebie dzienne założone ;) od początku sierpnia działają ;) podłączone wg tych nowych przepisów bez świateł pozycyjnych oczywiście ;) i co mogę stwierdzić ,że akumulator jest lepiej doładowany,stwierdzam to po tym,że pokonując krótkie trasy jest lepiej doładowany,gdyż lepiej kręci rozrusznik ;) tak więc i opór stawiany przez altka jest mniejszy ;)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281274 Wysłany: 22 Sie 2009, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Wracam do tematu i pomysłu przeróbki przeciwmgielnych na dzienne. Mówicie że któryś z symboli na szkle określa ten reflektor jako p.mgielny. A który to symbol? Bo jest tam symbol E3 (homologacje unii tak?) i jakieś cyferki. Nie ma ewidentnie mowiącego wskazania co do przeznaczenia lampy. No chyba że to te cyferki. Ale np na dziennych jest to symbol RL czy coś w tym guście, a nie cyferki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #281368 Wysłany: 22 Sie 2009, 21:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
G360 napisał(a):
Wracam do tematu i pomysłu przeróbki przeciwmgielnych na dzienne. Mówicie że któryś z symboli na szkle określa ten reflektor jako p.mgielny. A który to symbol? Bo jest tam symbol E3 (homologacje unii tak?) i jakieś cyferki. Nie ma ewidentnie mowiącego wskazania co do przeznaczenia lampy. No chyba że to te cyferki. Ale np na dziennych jest to symbol RL czy coś w tym guście, a nie cyferki


jest napisane na tej przeciwmgielnej! W rogu nad literka E jest symbol 02B. To "B" oznacza swiatla przeciwmgielne, 'A' to pozycyjne. I tym samym musicie uwazac przy zakupie, bo wiele sprzedawcow naciaga. Nad literka E musi byc napisane RL i cyfry (juz obojetnie jakie) - a nie jak niektorzy sprzedaja tez na allegro - pisze nad E np. 02A a z boku gdzies indziej DRL! Nie ma swiatel DRL - sa swiatla RL!

ps. Mam ogromną prośbe do Was drodzy forumowicze! Gdzie i kto z Was zamontował dzienne w Grande. Bardzo bym je chcial zalozyc ale nie mam koncepcji gdzie??!! Może zapodacie jakies foto?

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 815 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO