You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 01 Maj 2024, 02:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #164429 Wysłany: 02 Wrz 2008, 08:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
Tomo napisał(a):
I tak trzymaj. Twardym trzeba być a nie "miętkim" :wink: Masz silnik diesla czy benzynkę? Bo tak się zastanawiam czy buczenie sprężarki to przypadłość tylko diesli jak to zasugerował LeszekR? Moja też dziwnie głośno pracuje jak jest bardzo gorąco (powyżej 30 stopni).


Przypominaja mi się problemy ze spręzarką w MJ Hawela :( Czy komus padła sprężarka w benzyniaku?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #164442 Wysłany: 02 Wrz 2008, 09:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
daras napisał(a):
...Mam tak samo. Nie odważyłem się tego naprawiać w ASO. Z tego co rozpytałem się wszędzie - sprężarki mogą tak pracować.
Czyli to normalny objaw? W takim razie czemu w ASO uznają to jako usterkę? Chyba coś w tym musi być. Miałem okazję jeździć kilkoma służbowymi autami z manualną klimą (np. corolla, almera) z przebiegiem ok.200kkm i w czasie upałów nie słychać było sprężarki. Nie chciałbym żeby mi się klima skończyła razem z gwarancją :? Najgorsze, że koniec lata i już pewnie nie będzie upałów a gwarancja tylko do końca roku.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164447 Wysłany: 02 Wrz 2008, 09:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Tomo napisał(a):
W takim razie czemu w ASO uznają to jako usterkę?

ASO często dla swojego spokoju i zadowolenia klientów wykonują rzeczy, których robić nie muszą.
Od wielu spraw to zależy, pewnie też od tego, że Fiat próbuje odzyskać tzw. renomę i poważanie wśród klientów. To jest takie budowanie marki.
Wiadomo - będziesz zadowolony z serwisu, polecisz auto innym.
Tak to się mniej więcej kręci.
Na przykładzie wypalonych odbłyśników reflektorów: wiele samochodów tak ma ale z tego co słyszałem tylko Fiat wymienia na gwarancji.
Sprężarka klimy im cieplej tym cięższą pracę musi wykonać.
Stąd burczenie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164455 Wysłany: 02 Wrz 2008, 10:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
No dobra trochę się uspokoiłem, tylko zastanawia mnie to czemu w samochodach którymi jeździłem nic nie było słychać? Czyżbym zapomniał włączyć klimę? :wink:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164458 Wysłany: 02 Wrz 2008, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Tomo jak Ci ta klima nie daje spokoju to lepiej ją zgłoś w ASO.
Bo (odpukać) jeszcze faktycznie padnie po gwarancji i będzie na mnie ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #164465 Wysłany: 02 Wrz 2008, 11:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
daras, najgorsze jest to, że hałasuje tylko podczas silnego upału a obawiam się, że w tym roku temperatura już nie przekroczy 20 stopni.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #166075 Wysłany: 07 Wrz 2008, 13:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 02 Sie 2007,
Posty: 155
Pomógł: 2
Witam.Jaki najlepiej kupić preparat do odgrzybiania klimatyzacji (kratek nawiewów) ??? Proszę o odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #166077 Wysłany: 07 Wrz 2008, 13:11; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
enzo34 napisał(a):
Witam.Jaki najlepiej kupić preparat do odgrzybiania klimatyzacji (kratek nawiewów) ??? Proszę o odpowiedź.


Może ktoś ma jakiś sprawdzony to coś doradzi.
Z mojej strony napisze, że takimi preparatami można czasem więcej szkody narobić niż pożytku ;)

Jak chcesz porządnie pozbyć się grzybów itd. z układu całego, to proponuję pojechać na ozonowanie.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329155 Wysłany: 25 Sty 2010, 14:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sie 2008,
Posty: 148
Siemanko
Mam pewien problem ...
Otóż czas jakiś temu (3 tyg, temu) wymieniałem wraz z olejem i filtrami filtr kabionwy, i od tego czasu coś mi kurde wieje spod deski rozdzielczej, tj. zimne powietrze wylatuje spod panelu klimatyzacji, tu przy tych uchwytach na kubki ... i jeszcze jedno ... jak włączam ogrzewanie na nogi, to mi jak najbardziej leci ciepłe powietrze, a pasażerowi leci zimne ??? kurde ... strzępie sobie włosy na głowie, bo nie wiem co to może być ... czy mam sie zgłosić do warsztatu gdzie mi wymieniali filtr kabionwy (może coś uszkodizli) a może to jest opcja tego typu że klima się skonczyła i trzeba nabić (ostatni raz wyieniałem niecałe 13 miesięcy temu) ... może ktoś z was miał ten sam problem ... będe wdzięczny za jakieś rady i podpowiedzi.
Pozdrawiam

_________________
Grande Punto Sport 1.9 MultiJet, 130KM (2006) :>
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329158 Wysłany: 25 Sty 2010, 15:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
herman9 napisał(a):
Siemanko
Mam pewien problem ...
Otóż czas jakiś temu (3 tyg, temu) wymieniałem wraz z olejem i filtrami filtr kabionwy, i od tego czasu coś mi kurde wieje spod deski rozdzielczej, tj. zimne powietrze wylatuje spod panelu klimatyzacji, tu przy tych uchwytach na kubki ... i jeszcze jedno ... jak włączam ogrzewanie na nogi, to mi jak najbardziej leci ciepłe powietrze, a pasażerowi leci zimne ??? kurde ... strzępie sobie włosy na głowie, bo nie wiem co to może być ... czy mam sie zgłosić do warsztatu gdzie mi wymieniali filtr kabionwy (może coś uszkodizli) a może to jest opcja tego typu że klima się skonczyła i trzeba nabić (ostatni raz wyieniałem niecałe 13 miesięcy temu) ... może ktoś z was miał ten sam problem ... będe wdzięczny za jakieś rady i podpowiedzi.
Pozdrawiam



Odpowiedź banalna :

Albo żle ci założyli zaślepkę filtra kabinowego i część nieogrzanego powietrza wali szczeliną, albo złamali ci jeden zatrzask w zaślepce a efekt taki sam.

Ja mam złamany zatrzask od początku. Takie Asy w ASO :)
Jakoś dopchnę co kilka miesięcy i nie wali zimne.

Musisz się dostać do fitra i sprawdzić dlaczego jest szpara.

Ostatnio miałem kupić tę zaślepkę w ASO - jakieś 30 zł , ale mi się odechciało, bo akurat zimne mi nie wiało :)

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329170 Wysłany: 25 Sty 2010, 15:39; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Mi połamali i pół roku później założyli za darmo. Wciskali kit, że to ja, ale się nie dałem...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #329329 Wysłany: 25 Sty 2010, 23:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sie 2008,
Posty: 148
byłem, i zrobili .... oczywiscie za darmo :P w każdym bądź razie źle zmontowali wszystko, teraz już jest ciepło wszystkim w aucie, nie tylko kierowcy :]

_________________
Grande Punto Sport 1.9 MultiJet, 130KM (2006) :>
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #370390 Wysłany: 01 Cze 2010, 23:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Gent, Belgia
Rejestracja: 23 Kwi 2008,
Posty: 689
Pomógł: 5
adrian napisał(a):
Wczoraj spod maski zaczelo cos okrutnie wyc podczas ruszania. Potem sie uspokoilo... Gehenna nastepuje dopiero podczas wylaczenia klimatyzatora.
Miałem identyczny objaw i okazało się że to nie klima tylko alternator! A dokładnie sprzęgiełko koła pasowego (nowe koło + wymiana 320 zł). Alternator zaczynał się sypać ale pod normalnym obciążeniem siedział cicho. Włączenie sprężarki obciążało go na tyle, że sypiące się sprzęgiełko zaczynało się odzywać... Sprawdź czy to przypadkiem nie to samo.

_________________
Image

od 03.2010:
Grande Punto Dynamic 5D | 2005 | 1.3 MultiJet 16V | 6-speed | 75 650 - 136 000 km
MOD by CINEK: 111 KM @ 231 Nm | Turbo VNT BorgWarner KKK BV35 @ 1.35 bar | EGR Off

Dołożone: tempomat, fabryczne radio CD z mp3, podłokietnik
W planach:
przyciemniane szyby tylne, fabryczny subwoofer, nagrzewnica elektryczna

04.2008 - 05.2009:
Punto MK1 SX 3D | 1997 | 1.2 8V 75 KM | 187 000 - 201 350 km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #371334 Wysłany: 05 Cze 2010, 20:16; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Tychy - Katowice
Rejestracja: 30 Maj 2010,
Posty: 7
Witam
Jako przyszły posiadacz EVO i mechanik w jednym pozwolę sobie wtrącić swoje parę groszy.
Sprężarka od klimy nie ma prawa trząść się drgać, ani wydawać żadnych głośnych dźwięków. Zajmuję się montowaniem różnych sprężarek w różnych pojazdach, robię to już naprawdę kupę lat i mogę stwierdzić jednoznacznie: sprawna sprężarka i sprawny układ oddawania i poboru ciepła to cisza w kabinie.
Temperatura zewnętrzna też ma niewielki niewielki wpływ na odgłosy wydawane przez sprężarkę - od tego jest wentylator skraplacza, aby skutecznie zmniejszyć ciśnienie tłoczenia i skroplić czynnik.
Jakiekolwiek hałasy ze strony sprężarki nie powinny mieć miejsca, a jeśli takowe są, należy bezwzględnie wyłączyć klimę i szybciutko do dobrego warsztatu.
Jest wiele przyczyn które mogą spowodować nienaturalnie głośną pracę. Są to między innymi: Przedostawanie się czynnika w postaci cieczy na stronę ssącą sprężarki, brak środka smarnego (zwykle specjalny olej), niewłaściwie ustawiony luz elektrosprzęgła sprężarki, "sypiące" się łożysko koła pasowego i jeszcze parę innych. Żadna z tych usterek nie występuje bez przyczyny i tylko właściwe jej zdiagnozowanie pozwoli uniknąć dalszych komplikacji (na przykład trzykrotnej wymiany sprężarki)
Z autopsji wiem że w większości ASO mechanicy mają słabe pojęcie o działaniu układu chłodzenia opartego o zjawisko odparowania czynnika i ograniczają się do użycia specjalnego urządzenia które ściągnie czynnik, zważy go i ewentualnie uzupełni.
Jeszcze jedno zima to okres w którym powinno się też WŁĄCZAĆ klimatyzację. Jeżeli tylko jest taka możliwość to trzeba znaleźć cieplejsze miejsce (garaż), zagrzać silnik i włączyć sprężarkę. Ma to na celu transport środka smarnego do dławicy sprężarki, która wymaga smarowania aby była szczelna. Brak oleju na dławicy bardzo często skutkuje pustym układem na wiosnę.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #371386 Wysłany: 05 Cze 2010, 22:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
To kolega chyba jeszcze do czynienia z klimą fiatowską nie miał :) Chodzi głośno ale efektywnie od 4 lat :) +5C na wyjściu :)

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #371436 Wysłany: 06 Cze 2010, 10:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Cytuj:
Chodzi głośno ale efektywnie od 4 lat +5C na wyjściu

tak właśnie pracuje układ klimatyzacji. zgadzam się w 100%

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #371494 Wysłany: 06 Cze 2010, 13:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
a macie tak że jak wyłączacie klimę to wyraźnie słychać zatrzymanie się kompresora takim warczeniem ??

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #372446 Wysłany: 09 Cze 2010, 18:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: kuj-pom
Rejestracja: 23 Gru 2009,
Posty: 91
Czy u was też tak jest że po włączeniu klimy CZUĆ DRGANIA NA KIEROWNICY?
W poprzednim p2fl takiego czegoś nie pamiętam, wydaje mi się że nie czułem nic i nic nie było słychać. Chyba coś nie tak co sądzicie?
:?

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 8v- DYNAMIC -cross over


Góra
 Profil  
 
 
 Post #372474 Wysłany: 09 Cze 2010, 19:29; 
 Temat postu:
Wydaje mi się, że do montażu GP nikt się nie przykłada, jakby niektóre egzemplarze były "na odwal się". W Bravo klimatyzacja ręczna, działa rewelacyjnie, w ogóle nie słychać sprężarki, żadnych hałasów, pisków, drgań. :>


Góra
  
 
 
 Post #372500 Wysłany: 09 Cze 2010, 20:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
Od paru dni w Gdańsku jest ciepło , więc i okazja do sprawdzenia klimatyzacji .
Dzisiaj śmigałem z klima ( 25-26 C ) i wydaje mi się że jest wszystko OK. , mam manualną , ustawione miałem " tak gdzies na godz. 10. " , czyli trochę na zimnym i w aucie było przyjemnie .
Fakt , jak silnik jest zimny to jakby czuć delikatne drgania na kierownicy potem jakoś nie zauważyłem tego .
Generalnie jestem zadowolony , wcześniej jeździłem fiesta z 2000r 1.3 60 KM . z klima i tam było czuć i słychac jak sie właczyło klime , silnik od razu muł , i całkiem inna praca silnika ( głośniejsza ) , w evo nic nie słyszę ( może przez lepsze wytłumienie ) .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #372846 Wysłany: 10 Cze 2010, 21:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: kuj-pom
Rejestracja: 23 Gru 2009,
Posty: 91
yacek _b napisał(a):
. , mam manualną , ustawione miałem " tak gdzies na godz. 10. " , czyli trochę na zimnym i w aucie było przyjemnie .
Fakt , jak silnik jest zimny to jakby czuć delikatne drgania na kierownicy potem jakoś nie zauważyłem tego .
.


Czyli masz tak że klima chodzi cały czas a temp regulujesz pokrętłem ciepło-zimno? Ja mam zimno na maxa i włączam i wyłączam klimę co jakiś czas -podobno to mocniej szkodzi sprężarce ale boję się o gardło jak daje cały czas już raz miałem chore :(
Może ktoś jeszcze napisze czy czuć drgania po włączeniu czy nie - TAK/NIE.

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 8v- DYNAMIC -cross over


Góra
 Profil  
 
 
 Post #372856 Wysłany: 10 Cze 2010, 21:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
danielmax napisał(a):
yacek _b napisał(a):
. , mam manualną , ustawione miałem " tak gdzies na godz. 10. " , czyli trochę na zimnym i w aucie było przyjemnie .
Fakt , jak silnik jest zimny to jakby czuć delikatne drgania na kierownicy potem jakoś nie zauważyłem tego .
.


Czyli masz tak że klima chodzi cały czas a temp regulujesz pokrętłem ciepło-zimno? Ja mam zimno na maxa i włączam i wyłączam klimę co jakiś czas -podobno to mocniej szkodzi sprężarce ale boję się o gardło jak daje cały czas już raz miałem chore :(
Może ktoś jeszcze napisze czy czuć drgania po włączeniu czy nie - TAK/NIE.


oj chyba się nie zrozumieliśmy , klimatyzacji nie mam cały czas włączonej , zresztą jak jest chłodno to po co włączać , ale była dyskusja odnośnie wydajności i ja stwierdziłem że wcale nie musze na razie dawać całkowicie na zimne ( max ) bo wystarczyło mi tyle ile ustawiłem ( 1/3 zakresu zimnego ) , a klimę odpalam wtedy kiedy jest już potrzeba lub kiedy żonka już marudzi .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #372874 Wysłany: 10 Cze 2010, 22:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
u mnie czuć drgania jak idzie na 4 biegu wiatrak ,a od samego kompresora raczej nie czuć nic.

danielmax napisał(a):
włączam i wyłączam klimę co jakiś czas -podobno to mocniej szkodzi sprężarce

nie podobno tylko na pewno ,po za tym jak wyłączysz klime a wiatrak dalej chodzi to z dużym prawdopodobieństwem zaparują ci szyby i żeby odparowały musisz ją ponownie włączyć więc jesteśmy w punkcie wyjścia :E ,lepiej jest jeśli za zimno podkręcić w kierunku czerwonego i będzie dobrze a kompresor niech sobie chodzi dalej.

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #372899 Wysłany: 10 Cze 2010, 23:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: kuj-pom
Rejestracja: 23 Gru 2009,
Posty: 91
slon11 napisał(a):
u mnie czuć drgania jak idzie na 4 biegu wiatrak ,a od samego kompresora raczej nie czuć nic.

czyli nie u wszystkich drga -jeszcze poobserwuję

Cytuj:
,lepiej jest jeśli za zimno podkręcić w kierunku czerwonego i będzie dobrze a kompresor niech sobie chodzi dalej.
:
no właśnie przejdę chyba na taką obsługę klimy :) oczywiście mówię kiedy na dworze gorąco, jak daję na 1 bieg i max zimne to i tak po jakimś czasie jest w środku za zimno.

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 8v- DYNAMIC -cross over


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373081 Wysłany: 11 Cze 2010, 22:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Czytam wasze posty i zaczalem sie zastanawiac jak ma byc z ta klima w gp. U mnie jest tak: uruchamiam silnik, wlaczam klime, slychac ze sie wlacza, nieco zwiekszaja sie obroty na chwile, ruszam i jest ok. W zasadzie nie slychac, ze jest wlaczona. Jak juz auto pochodzi z klima na postoju, albo jazda odbywa sie w miescie to slychac sprezarke wyraznie glosniej! W trasie nic nie slychac. Tak ma byc?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO