You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 22:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #850005 Wysłany: 28 Wrz 2019, 23:59; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
dodam od siebie magiczne słowo skrzynia M32

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #850127 Wysłany: 07 Paź 2019, 22:03; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Bartek
Samochód: Seicento
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Paź 2019,
Posty: 4
Witam. Stoję obecnie przed zmiana auta i szukam jakiegoś GP 1.4 T-Jet i natrafiłem na ogłoszenie, gdzie Punto jest z 2009 roku, a wyglada jak przedlift, fotele mają te kropki zamiast paska na środku. Pytanie brzmi jakie są różnice w Punto przedlift vs polift? Ciemniejsze lampy z przodu, inna elektryka? Coś się zmieniło w silniku czy w środku pojazdu?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850128 Wysłany: 07 Paź 2019, 22:41; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
bajzel jest i tyle nikt do końca nie wie czym np makarony sugerowały się montując starą deskę z 2006r do 2011 choć była już od dawna nowa deska z tak zwanym beretem na zegarach fotelami bym się nie przejmował daj link do ogłoszenia oglądniemy podsumujemy :wink:

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850130 Wysłany: 07 Paź 2019, 23:05; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Bartek
Samochód: Seicento
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Paź 2019,
Posty: 4
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... 819d257531

Tu widzę, ze zegary ma białe, ale nie wiem jak to było z nimi


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850131 Wysłany: 08 Paź 2019, 00:18; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
blacharsko wygląda ok ale słabej jakości zdjęcia... zegary były białe w tych rocznikach znaczek z tyłu do wymiany bo jest nie zgodny podejrzewam że jakis młody pryszczaty nim jeździł
przebieg skręcony ale to norma ja mam przykładowo 153 kkm udokumentowany i kiera na górze ma tylko kawałek zdarty max 2x2cm a tu cała góra kiery zdarta ...

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850133 Wysłany: 08 Paź 2019, 10:17; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
Vankel napisał(a):
gdzie Punto jest z 2009 roku, a wyglada jak przedlift, fotele mają te kropki zamiast paska na środku. Pytanie brzmi jakie są różnice w Punto przedlift vs polift? Ciemniejsze lampy z przodu, inna elektryka? Coś się zmieniło w silniku czy w środku pojazdu?
Mój też jest z 2009 i pamiętam, że oglądałem też Sporta w salonie (a nawet mam cały prospekt w domu z wersjami wyposażenia z maja 2009) przed kupnem więc mogę powiedzieć że:
- fotele teoretycznie powinny mieć paski jak zauważyłeś, ale może to jakaś wersja "przejściowa" z początku 2009 (mój wyprodukowany w lipcu) albo ktoś wymienił fotele bo oryginalne były mocno zniszczone :roll:. To samo z kluczykiem - na zdjęciu jest starego typu kanciasty, ja już mam nowszy wzór.
- reszta wnętrza wygląda OK (deska a'la szczotkowane aluminium, białe zegary - dokładnie tak wyglądała wersja Sport w 2009, tylko ten kluczyk i fotele mi nie pasują...)
- lampy tu masz wymienione na czarne z Abartha, Sport miał z antracytowym środkiem, nigdy czarnym.
- natomiast co do przedlifta - to nie może być przedlift, bo przed 2008 nie było GP z T-Jetem. Wcześniej Sport był tylko ze Starjetem, albo z dieselem 1.9MJ (130KM). T-Jet debiutował w 2008 właśnie w wersji poliftowej (zmieniona elektryka, radio Grundig zamiast Blaupunkt, czerwone emblematy zamiast niebieskich, brak naklejek "Giugiaro design" przy tylnym błotniku, itp.)
- kierownica raczej nie jest obdarta, tylko chyba z góry obszyta alcantarą i w ogóle to raczej jest wymieniona na nowszą, bo srebrne wstawki były dopiero od modelu Evo.

Ogólnie auto wygląda nieźle, może faktycznie jest doinwestowane i zadbane, ale równie dobrze mogło być zajeżdżone a Mirek-handlarz skręcił licznik i wymienił kierę i fotele aby ukryć prawdziwy przebieg.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850141 Wysłany: 08 Paź 2019, 17:22; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Bartek
Samochód: Seicento
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Paź 2019,
Posty: 4
Super, dziękuje za odpowiedzi. A kluczyki różnią się jakoś specjalnie między sobą? Każda wersja ma otwieranie bagażnika w kluczyku?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850142 Wysłany: 08 Paź 2019, 18:06; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
Tak kluczyki się różnią znacznie wszystkie mają otwieranie bagażnika z pilota i z wewnątrz przyciskiem dopiero ostatnie wersje mają przycisk otwierania klapy w znaczku

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850177 Wysłany: 11 Paź 2019, 06:39; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Bartek
Samochód: Seicento
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Paź 2019,
Posty: 4
Super, dzięki wielkie! Dzwoniłem, pytałem. Jeździ na 5W-40, kierownica od góry jest obszyta, sterowanie widoczne na zdjęciu to sterowanie przepustnicami wydechu, sprawdzaliśmy VIN w ASO ale nie ma żadnej historii poza jednym wpisem z 2010 roku i przebiegiem 20 tysięcy. Samochód pochodzi z Holandii, pojadę go obejrzeć i odpalę na zimnym silniku i zobaczymy co i jak. Jest coś, na co muszę zwracać szczególną uwage w GP?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850218 Wysłany: 13 Paź 2019, 13:52; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
Auto z 2009 - ostatni wpis z 2010 - to pewno w 2011 miał dzwona i Holender przestał jeździć do ASO ...

Nikt bez powodu nie rezygnuje z gwarancji, nawet Holender po wyjściu z coffee- baru
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850287 Wysłany: 15 Paź 2019, 00:30; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 21 Lis 2018,
Posty: 2
Witam!

Mam na sprzedaż swojego kropka!

https://www.olx.pl/oferta/okazja-grande ... AV7RQ.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850646 Wysłany: 03 Lis 2019, 19:49; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mikołaj
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 02 Lis 2019,
Posty: 8
Czy do 15tyś złotych można dostać Punto Evo od rocznik 2010 (i nowsze)?

Ja osobiście znalazłem 3, ale:

- Zgazowany 1.4 z 2011 roku i coś czuję, że niedługo jego życie dobiegnie końca (instalacja założona w fabryce fiata) https://www.olx.pl/oferta/punto-evo-1-4 ... CfYHN.html

- także 2011, 1,2, fajnie wygląda, dobre wyposażenie, ale co to ma być w bagażniku? To rdza? Jeśli rdza, to pewnie walony i spawany z trzech...https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... llery-open

- ten 2010, 1.2, a tutaj większych zastrzeżeń nie mam, ale sami spójrzcie https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... 9eb3796b90


samochody w cenie do 15 tyś złotych, dwa są za mniej niż 13tyś. Czy to w ogóle realne znaleźć Punto Evo w tej cenie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850651 Wysłany: 04 Lis 2019, 00:57; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
2 link to nie rdza to taka guma uszczelniająca tak ma być

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #851183 Wysłany: 06 Gru 2019, 22:52; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 06 Gru 2019,
Posty: 1
Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu Grande Punto 1.4 T-jet Sport. Zastanawiam się nad tym egzemplarzem.
Co o nim myślicie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852366 Wysłany: 08 Kwi 2020, 13:30; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 08 Kwi 2020,
Posty: 1
Uszanowanko, mam pytanie do znawców grande punto, ponieważ chciałbym sobie takowe kupić, tylko na serwisach ogłoszeniowych widzę bardzo duży rozrzut cenowy np. rocznik 2006, 1.4 silnik i jeden jest za 5000 a drugi za 7000.
Czym może być spowodowana taka różnica? Czy mają jakąś wadę ukrytą?
Plus jakby ktoś poleciłby mi jakiś silnik to byłbym wdzięczny, albo ogólnie powiedział jak ten samochód się sprawuje, jak blacha się trzyma i czy patrzeć na diesle? Ogólnie samochód ma być do miasta, raz w miesiącu zrobi trasę 400 km po autostradzie i krajówkach. Ale wiadomo, żeby się dało wyprzedzić ciężarówkę. Bo tak patrze na silniki 1.2 60KM i 1.4(nie pamiętam ile tam koni to miało) mówię okej miałem Corse B 1.4 64KM więc jakoś by to tam szło, ale nie wiem czy akurat to 1.2 jest też takie zrywne. A znowu diesla się boje do miasta bo szkoda tego silnika, ledwo się zagrzeje i trzeba będzie gasić, plus chyba ma DPF? Proszę o pomoc bo nie chce wydać pieniędzy a potem się męczyć z mechanikami. Myślałem jeszcze o focusie ale no dałem na liście preferencji grande punto dałem wyżej bo tamten to wiadomo, ma romans z rudą :lol: :lol:

Jeżeli jest coś nie jasne jakie o informacje mi chodzi, to przepraszam i proszę pisać. Bo chce jak najwięcej wiedzieć o tym samochodzie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852370 Wysłany: 08 Kwi 2020, 16:40; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
rex_909, Dlaczego taka rozbieżność cenowa ? zapewne od stanu technicznego samochodu, mówisz że patrzysz 2006r, ten samochód już de facto ma 14 lat więc jak w każdym samochodzie zawsze będzie coś do zrobienia, w jednym mniej w drugim więcej.
Na forum to pewnie każdy Ci będzie polecał T-jeta ( cała reszta nie jedzie :shock: ) ale to nie w tych pieniądzach.
Ogólnie 1.4 8v - do miasta ok, na trasie brakuje, zwłaszcza skrzyni 6stki, przy 140km/h mam 4500 obrotów, ale też da się jeździć :D
1.4 16v niby 18 km więcej, ale czy to idzie na mieście odczuć, szczerze nie odpowiem bo nie jeździłem. Za to tutaj znajdziesz modele niektóre z 6stką skrzynia i w to bym bardziej celował :D
1.2 osobiście moim zdaniem za słaby do tej budy, ale i też takimi jeżdżą i sobie chwalą

Co do korozji, rant przedniej maski oraz tylnej klapy ( standard )
wypiaskowane nadkola, oraz rdzewiejące sanki

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852374 Wysłany: 08 Kwi 2020, 23:39; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
rex_909, 1.2 stanowczo tylko do miasta
1.4 nie wiele mocniejszy ale szału nie robi wadami tych silników jest krótka skrzynia ale te 120-140 da się jechać ciągle
diesla nie polecam ja ma robić krótkie trasy po za tym jest droższy w utrzymaniu
korozja raczej to bardzo mały problem chyba że kupisz zwodowany egzemplarz lubią gnić wahacze sanki rant tylnej klapy oraz ranty drzwi od spodu
ogólnie jest taka zasada co do punto że jak auto nie gnije to wszystko naprawisz na prawdę nie wielkim kosztem

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #852376 Wysłany: 09 Kwi 2020, 10:22; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
chockablock napisał(a):
Ogólnie samochód ma być do miasta, raz w miesiącu zrobi trasę 400 km po autostradzie i krajówkach. Ale wiadomo, żeby się dało wyprzedzić ciężarówkę.
Do takiego jeżdżenia, to ja mogę polecić 1.4 16V 95KM (StarJet). Mam takiego, użytkowany głównie w mieście, ale też śmigałem po autostradach i dzięki skrzyni 6-biegowej da się tym całkiem komfortowo jechać te 130-140km/h (a jeszcze jak jest tempomat... 8)).

A porównująć z 1.4 8V - moim zdaniem - różnica jest odczuwalna, niewielka, ale jest. Wiadomo, że T-Jet to inna liga, ale jak koledzy wyżej wspomnieli - to nie w tych pieniądzach. Tylko StarJetów na rynku jest zdecydowanie mniej, niż 1.4 8V.

A diesela do miasta też bym nie polecał. Żona miała Forda Fusiona 1.4 TDCi i w mieście to było mordowanie tego silnika, wiecznie niedogrzany, a koszty serwisowania wysokie.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853105 Wysłany: 06 Cze 2020, 22:25; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BYTOM
Rejestracja: 18 Maj 2018,
Posty: 156
Cześć Wam. Moje punto 2 odmawia posłuszeństwa, dlatego szukałem czegoś i okazało się, że znajomy mieszkający obok, posiada na sprzedaż grande punto z 2006 roku benzyna + gaz. Auto będę widzieć dopiero we wtorek więc będę wiedział jaki silnik etc. Wszystko fajnie tylko, że cena to 4200 zł do tego muszę doliczyć wymianę tulei w tylnej belce. Więc na start gdzieś razem z oc muszę wyłożyć ponad tysiaka. Ale mam mieszane uczucia. Mówił, że auto jest chwilowo u blacharza bo z tyłu miał wgniotki, które chce usunąć. Nic w tym dziwnego, ale martwi mnie ten zderzak nielakierowany. Czy Fiat wypuszczał serie z takimi zderzakami? Czy brać go za 4200? Podłoga, progi zdrowe. Mogę sprawdzić sobie je na stacji. Butla nie wiem do kiedy ważna, ale to wszystko do zobaczenia na miejscu i będzie to ewentualność do negocjacji. Proszę o opinie. Zdjęc więcej nie mam.

[ Dodano: 06 Cze 2020, 22:25 ]

?


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #853120 Wysłany: 07 Cze 2020, 12:17; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
kamileoo92, a czy cena Cię nie zastanawia że ten samochód prawdopodobnie nie jest w najlepszym stanie ? 4200 za GP to trochę mało, nawet jeśli jest z 2006r. Druga sprawa, czy ktoś by się bawił w usuwanie wgniotek przy takiej wartości samochodu za którą chce sprzedać ? WĄTPIĘ :mrgreen: taka usługa usuwania wgniotek nie mało kosztuje.
3. Grande Punto nie wychodziło nigdy w takiej wersji z czarnymi zderzakami - jest tutaj po prostu założony nowy zamiennik niepolakierowany, można się domyśleć czemu był wymieniany :D

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853121 Wysłany: 07 Cze 2020, 13:09; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Przez 133 strony tematu powiedziano wszystko. Trzeba tylko poszukać, przejrzeć. +Typowe problemy tej generacji.

Takie auto można by warunkowo rozważyć pod zakup tylko jeśli ma wzorową dokumentację (wpisy w książce serwisowej i/lub paragony/faktury za części): rozrząd z pompą chłodziwa, regulacja luzów zaworowych (najczęściej zaniedbywana rzecz w silnikach 8V), wszystkie możliwe płyny (i co ile były wymiany, strategia "long-life" nie dopuszczalna), świece, regulacje LPG, ważność butli - na wszystko papier ma być. Hamulce w jakim stanie, czy się kończą tarcze/bębny. Klima żyje (jeśli jest)?

Właściciel ma się przyznać co się stało z przodem i tyłem, dlaczego robi poprawki blacharskie/lakiernicze.

Plus "przegląd przed zakupem" na stacji zrobić (ze spalinami obowiązkowo).

Błędy odczytać komputerem. Podstawowe parametry jak np. zachowanie się sond lambda (a stąd katalizator, czy żyje), podciśnienie w dolocie.

Zajrzeć do skrzynki bezpiecznikowej, czy nie koroduje. Ładowanie i stan wizualny alternatora (korozja, pęknięcia) - bo stare roczniki miały błędny odpływ wody z podszybia, lejący prosto na alternator.

Progi i podłoga OK, a co z resztą, belka przednia silnika/zawieszenia, wahacze potrafią skorodować na wylot, belka tylna - w tym wieku auta tuleje plastikowo-gumowe mają prawo być do wymiany (więc to nie "wada").

Jaki przebieg? Czy auto miało już zmieniane sprzęgło (i ile razy)? Sprzęgła nie należały do najmocniejszych we wczesnych Grande (słaby docisk, łapa i łożysko).

Pewnie połowa z tych rzeczy wypisanych powyżej będzie do wymiany. Więc dodatkowe 1-3 tys. trzeba mieć w zapasie, oprócz OC i rejestracji. Ale to norma przy samochodach używanych (prawie nie ważne ile kosztowało), zawsze dokładasz.


Góra
  
 
 
 Post #853187 Wysłany: 16 Cze 2020, 14:37; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
pmx007p1, Ty tak serio przy aucie za cenę średniej klasy roweru ? :roll:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853188 Wysłany: 16 Cze 2020, 16:28; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
To ogólne uwagi przy zakupie każdego Grande/EVO. Aby przymknąć ten temat (nasrane 133 strony w kółko o tym samym, ile można).

W przypadku tego taniego okazyjnego grata, to raczej oczywiste, że właściciel większości tych podanych rzeczy nie spełni (nic nie wie, nic nie powie, nie zna się, na nic nie ma paragonów/faktur, nigdzie nie pozwoli pogrzebać głębiej).


Góra
  
 
 
 Post #855849 Wysłany: 13 Kwi 2021, 21:40; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 13
Witam
Czy możecie wypowiedzieć się o tych egzemplarzach? Może ktoś zna, rozpoznaje :)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... DJx0s.html?
https://www.otomoto.pl/oferta/abarth-gr ... 4aa5886eec
... a może ma ktoś jakiegoś ciekawego Abartha do opchnięcia ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855851 Wysłany: 13 Kwi 2021, 23:50; 
 Temat postu: Re: Pytania przed zakupem GrandePunto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: patryk
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Rejestracja: 06 Lip 2017,
Posty: 163
Ten z Myślenic ogłoszenie wisi od kiedy pamiętam. Z rok już będzie i nikt go nie kupuje. Nie wiem dlaczego tak jest, ale może to o czymś świadczyć.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO