You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 22:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #348694 Wysłany: 25 Mar 2010, 21:27; 
 Temat postu: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpackie
Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 36
Witam

W tamtym roku we wrześniu podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka silnika. Brak zmiany w pracy silnika. Byłem w serwisie , miałem takie błędy:

P0704 Wyłącznik sprzęgła, błąd sygnału
P0130 Sonda lambda 1

Błędy skasowali, sondę sprawdzili, miałem się nie przejmować i jechać. Od tego czasu kontrolka jaszcze kilka razy mi się zapalała i po jakimś czasie gasła, nie wpływało to na prace silnika.

Wczoraj znowu się zapaliła, silnik strasznie zamulił (max obroty do 3000) Po wyłączeniu i włączeniu silnika moc wróciła do normy, kontrolka została. Pojechałam do serwisu takie błędy:

P0704 Wyłącznik sprzęgła, błąd sygnału
P0130 Sonda lambda 1
P1220 Pozycja przepustnicy błędna

Skasowali błędy i jeśli znowu się pojawi to mam przyjechać na czyszczenie przepustnicy.

Czy mogę zrobić coś takiego sam przy użyciu jakiegoś środku. Czy może waszym zdaniem problem nie leży po stronie przepustnicy. Proszę o poradę.

Punto 2006 rok, przebieg 25000 km, kupiłem w tamtym roku z przebiegiem 12000 km


Góra
 Profil  
 

 
 Post #348717 Wysłany: 25 Mar 2010, 22:16; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 17 Paź 2009,
Posty: 108
przebieg w zestawieniu z rocznikiem mówi sam za siebie.

Auto zapewne jeździło na krótkich trasach, pewnie również w zimie. Odcinki kilkukilometrowe.

Powyższy stan rzeczy sprawił, ze odma zaczęła się oblepiać biały gów*em, zwanym potocznie majonezem. Następnie po odmie poleciało do przepustnicy i tam ją przyblokowuje aktualnie.


Taka mała rada- samochód musi jeżdzić, raz po raz trzeba go wręcz prewencyjnie pognąć na trasie minimum 100km, przynajmniej raz na 2 tyg. Pognać, znaczy nie jechać jak kapelusz, tylko ogniem strasznym przejechać te 100km.


Zwłaszcza zimą, gdy do oleju dostaje się woda, która się skrapla na gładzi cylindrów i spływa do miski. Jeśli będzie się robiło 4-5km dziennie przy mrozie -15 to olej po sezonie zimowym natychmiast do wymiany.
Ten majonez, woda z oleju odparowuje tylko wtedy, gdy auto się dobrze zagrzeje. Nie zagrzeje się dobrze, gdy wskaźnik pokaże połowę. Wtedy to jest dopiero info, że osiągnał temperaturę roboczą. Porządne zagrzanie w zimie to trasa, duże obroty.


Zawsze mnie zastanawiało po co ktoś kupuje samochód 40kpln+, by nim robić 5-8kkm rocznie. Ten wymóg spełni świetnie skuter za 3tysiące pln.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #348868 Wysłany: 26 Mar 2010, 17:12; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpackie
Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 36
Autko kupiłem od znajomej, która żeczywiście bardzo mało jezdziła. Ja robie srednio, rocznie 15 000 km (wczesniej fiat punto 1)

Czy moge w jakis sposób sam sobie wyczyścić to cholerstwo?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #348949 Wysłany: 26 Mar 2010, 23:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Możesz zdjąć obudowe filtra i przeczyścić wtedy odme oraz przepustnice, odkręcasz 4 srubki torksem i zdejmujesz przepustnice i czyścisz :).

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #349953 Wysłany: 29 Mar 2010, 19:38; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpackie
Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 36
Czy po takim czyszczeniu trzeba podłączać pod komputer i robić adaptacje przepustnicy. Tego chciałbym uniknąć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #350693 Wysłany: 31 Mar 2010, 19:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 03 Lut 2009,
Posty: 748
Pomógł: 5
marko1983 napisał(a):
Czy po takim czyszczeniu trzeba podłączać pod komputer i robić adaptacje przepustnicy. Tego chciałbym uniknąć :)


Tak trzeba.

_________________
ESTIVA Blue@Me 2008 1.4 8V :)<----- Tu ją możesz zobaczyć :D

Fix It Again Tomorrow


Góra
 Profil  
 
 
 Post #353433 Wysłany: 01 Lip 2010, 10:44; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpackie
Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 36
Przepustnica wyczyszczona. Zrobiłem to środkiem, który dostałem od znajomego do czyszczenia gaźników. Nie odkręcałem przepustnicy. Za pierwszym razem po czyszczeniu nie zapalił. Za drugim ok. Zrobiłem autem jakieś 50 km. Już byłem zadowolony że ok, gdy przy dojeżdżaniu do świateł po naciśnięciu sprzęgła silnik zaczął delikatnie drgać i kontrolka znowu się zapaliła. Spadek mocy. Po ponownym uruchomieniu moc wróciła. Gdy dokładałem gazu (obroty powyżej 3000) zaczęła migać. Po zgaszeniu i uruchomieniu silnika kontrolka zgasła.

Nie wiem co robić czy może kupić i wymienić sondę lambda. Bylem już w dwóch serwisach. Każdy mówi że mało jednoznaczne błędy. Ostatnio miałem właśnie wyczyścić przepustnice to miał być na pewno to :/

[ Dodano: 01 Lip 2010 10:44 ]
Problem z przepustnicą nadal nie rozwiązany. Wygląda na to, że przepustnica do wymiany. Czy ktoś już wymieniał w GP przepustnice przy tak małym przebiegu? Jaki to koszt. Czy warto kupić używaną?

Proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #377942 Wysłany: 01 Lip 2010, 12:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
marko1983 napisał(a):
Problem z przepustnicą nadal nie rozwiązany. Wygląda na to, że przepustnica do wymiany. Czy ktoś już wymieniał w GP przepustnice przy tak małym przebiegu? Jaki to koszt. Czy warto kupić używaną?

witam,
na razie nie wiesz na 100% w czym problem. Przecież byłeś w serwisie i wykasowali błędy i prosili o przyjazd do nich z ponownym problemem na czyszczenie przepustnicy. I dlaczego tego nie zrobiłeś?. Myślę że chciałeś zaoszczędzić na kosztach, ale zawsze musisz wiedzieć że chytry dwa razy traci. Zeby dobrze wyczyścić przepustnicę należy ją tak jak napisał kolega autofan odkręcić i wyjąć. następnie po czyszczniu i przykręceniu należy jak sam napisałeś zrobić adaptację przepustnicy. Wg mnie nikt przy tak małym przebiegu nie wymienia przepustnicy. jest to element zaprojektowany praktycznie na całą żywotność silnika. Jedz do serwisu na czyszczenie i będziesz miał po kłopocie. Nie kombinuj samemu, bo możesz wpędzić się naprawde w duże wydatki.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #377979 Wysłany: 01 Lip 2010, 15:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpackie
Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 36
Byłem czyścić przepustnice, wprawdzie nie w salonie ale w innym serwisie. Po czyszczeniu adaptacja. Po 2000 km to samo. Znowu serwis i te samy błędy. Stwierdzili uszkodzenie przepustnicy. Nie można kupić zamienników, dlatego pytam o cenę, i czy warto używkę?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #377997 Wysłany: 01 Lip 2010, 18:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
Cytuj:
Stwierdzili uszkodzenie przepustnicy. Nie można kupić zamienników, dlatego pytam o cenę, i czy warto używkę?

jeśli używana to możesz trafić na taką samą i co wtedy? Może przyczyna tkwi w uszkodzeniu wiązki przewodów które idą do przepustnicy? Bo przecież po czyszczeniu jak sam piszesz do pewnego czasu jest ok! A wtedy musi być naruszona wiązka.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #378123 Wysłany: 02 Lip 2010, 00:18; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
marko1983 1.5 roku temu 2-3 razy pod rząd w okresie 1 miesiaca miałem czyszczoną przepustnice z adaptacją jej po czyszczeniu ... i to w ASO
Mechanik straszył mnie, że chyba moduł padł ...lecz za ostatnim razem kiedy sie przyłozył do pracy wyczyscił przepustnice (wykręcił ją i wyją) wymył filtr powietrza i odme zrobił adaptację przepustnicy w końcu się udało ...i od tego czasu nie mam z nią problemów

czego i tobie zyczę :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #379257 Wysłany: 08 Lip 2010, 09:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpackie
Rejestracja: 23 Cze 2009,
Posty: 36
Byłem znowu na czyszczeniu u mechanika. Wykręcił ją i wyczyścił jakiś moduł pod plastikowa osłoną. Powiedział że to jest najważniejsze i tylko to trzeba czyścic. Nie robił żadnej adaptacji, podobno nie trzeba. Tak jak poprzednio skasował błędy. Nie wiem czy to normalne ale po kasowaniu błędów za każdym razem jak puszczam pedał gazu na biegu to auto szarpie. Po przejechaniu ok 50-100km problem znika. Według niego jeśli to nie pomoże to muszę kupić przepustnice. Czy warto kupić używaną?

Grande Punto 1.4 8V przebieg 29000km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380075 Wysłany: 12 Lip 2010, 11:14; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
marko1983 ...zmień mechanika....

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #380125 Wysłany: 12 Lip 2010, 15:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
aleś się uwziął na tę przepustnicę. taka część będzie kosztowała ok 1600 pln, może więcej. po co sie śpieszyć do takiego wydatku. posłuchaj kolegów i... zmień mechanika, a najlepiej sam wyjmij przepustnicę (tak wiem, jeszcze raz) wyszczyść środkiem "W5 Engine Cleaner" kupowanym w Lidl'u, poskładaj. a jak sie uprzesz na przepustnicę to odezwij się na prv a dam Ci namiar do gościa z Nieporętu k/Wawy, który nie jednemu z nas załatwiał już używane części do Fiaciów rozbitych w niemczech i francji i nigdy nie wcisnął nikomu dziadostwa (możesz o niego spytać też użytkownika o nicku Adas)

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #567184 Wysłany: 04 Kwi 2012, 11:36; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Lubin
Rejestracja: 15 Kwi 2011,
Posty: 106
Dlaczego po czyszczeniu przepsutnicy trzeba ją adaptować i ile to kosztuje? Czy można się bez tego obyć? Jakie mogą być wtedy skutki? Pytam, bo być może i ja mam z nią problem. Auto użytkuje żona raczej na którkich miejskich i ostatnio zauważyłem popularny "majonez" pod korkiem (raczej nie dużo, ale jednak). Za co mam się wziąść (chodzi o czyszczenie). Odma (jak ona wygląda i gdzie się znajduje w komorze silnika), przepustnica? Chciałbym się dziadostwa pozbyć. Przebieg 62 tyś km (realny i prawdziwy).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #592169 Wysłany: 24 Cze 2012, 20:06; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
Po roku odgrzewam kotleta .
Przy wymianie filtra powietrza zdjąłem obudowę tego filtra i zobaczyłem że mam odmę całą w tzw majonezie .można śmiało powiedzieć że prześwit tej odmy był mniejszy o 50% .tę odmę wyczyściłem ,ale ten majonez znalazł się też w tym mniejszym przewodzie którego nie moglem zdjąć bojąc się że coś zniszczę .
mam pytanie odnośnie zdemontowania tej przepustnicy i wymycia jej
mocowana jest na cztery torxy ? na czym polega adaptacja przepustnicy i czy mozna ją wykonać w warunkach domowych ?
zdejmowałem i czyściłem przepustnicę w punto mkII i tam adaptacji nie było

[ Dodano: 24 Cze 2012 20:06 ]

zrobione .przepustnica została wymontowana ,wymyta w benzynie ,przedmuchana powietrzem sprężonym i zamontowana . Normalnie pracuje , obroty nie skaczą .Można demontować bez obaw niepotrzeba zadnej adaptacji,no chyba że chwilę na 2tyś potem 4tyś obr i następnie do odcięcia wkręcić silnik


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652172 Wysłany: 16 Mar 2013, 12:14; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Rejestracja: 12 Kwi 2009,
Posty: 51
Podpinając się pod temat brudzącej się przepustnicy, ja u siebie w samochodzie rozwiązałem ten problem poprzez podłączenie zbiornika na opary oleju. Zbiornik powoduje iż opary nie dostają się do przepustnicy tylko gromadzą się w zbiorniku, który można w bardzo prosty sposób opróżnić, oraz posiada wskaźnik zapełnienia zbiornika.

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652185 Wysłany: 16 Mar 2013, 12:50; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
zadroga napisał(a):
Podpinając się pod temat brudzącej się przepustnicy, ja u siebie w samochodzie rozwiązałem ten problem poprzez podłączenie zbiornika na opary oleju. Zbiornik powoduje iż opary nie dostają się do przepustnicy tylko gromadzą się w zbiorniku, który można w bardzo prosty sposób opróżnić, oraz posiada wskaźnik zapełnienia zbiornika.

Image

Jakieś szczegóły mógłbyś zapodać, gdzie kupić, jak z montażem i koszty?

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652194 Wysłany: 16 Mar 2013, 13:21; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Rejestracja: 12 Kwi 2009,
Posty: 51
Z montażem nie ma problemów, umiejscowione jest to w miejscu oryginalnie wystającej śrubki. Uchwyt do zbiornika znajduje się w zestawie. Zbiorniczki dostępne na allegro pod nazwą Tankoil. Mój kosztował 160 zł.
Jak widać na obrazku czarny wąż z przodu to wąż oryginalny z odmy podłączony do zbiornika, z tyłu jest cieńszy wąż z przejściem na grubszy o średnicy 16 mm podłączony do filtra.
Koszty to cena zbiornika + "25 cm węża o śred. 16 mm - 5 zł" + 15 minut roboty :)
(Ja kupiłem zbiornik z wejściem 9 mm, można taki sam zbiornik kupić z wejściem 15 mm, wtedy na tylnym wężu nie trzeba robić tej redukcji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652215 Wysłany: 16 Mar 2013, 14:55; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
http://allegro.pl/oil-catch-tank-zbiornik-odmy-na-olej-d1-spec-15mm-i3008839033.html Rozumię że ten by pasował bez żadnego rzeźbienia?

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652226 Wysłany: 16 Mar 2013, 15:41; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Rejestracja: 12 Kwi 2009,
Posty: 51
Ten będzie ok, wloty z odmy mają 16 mm więc powinno być dobrze, tylko będziesz musiał dokupić dłuższy tylny wąż, który idzie do filtra. Kiedy kupowałem zbiornik były tylko wejścia na 9 mm, ale szczerze polecam akurat te zbiorniczki ponieważ nie jest to chińszczyzna tylko japońskie - bardzo dobrze wykonane.
Sąsiad od którego otrzymałem patent używa takiego zbiorniczka od 5 lat, oglądając przepustnice w jego samochodzie jest czyściutko bez oznak oparów oleju, czyści swój zbiornik raz w roku przeważnie wiosną poprzez spuszczenie ze zbiornika oparów z wodą (maź).
Spuszczanie ze zbiorniczka odbywa się poprzez odkręcenie z dołu śrubki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #683434 Wysłany: 31 Lip 2013, 19:14; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 19 Lis 2010,
Posty: 3
Co zrobić z otworami, które zostały po wyjętych wężykach ( zaślepić)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #861370 Wysłany: 16 Gru 2023, 19:26; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie przepustnicy 1.4 8V
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 21 Lut 2023,
Posty: 536
Pomógł: 8
Przepustnica w tym modelu prawie nic złego nie powoduje (w odróżnieniu od starszych generacji). Tu nie ma "krokowców", bimetali, kanałów, płyn przez nią nie płynie itp.
:arrow: http://fiatpunto.com.pl/topic60125.html
Nie ma tu za bardzo co czyścić (można zalać łożyska!), ani adaptować (to, że jest sobie taka funkcja w FES/MES/Examinerze, nie znaczy, że każdy "musi" jej używać bezmyślnie).

Problem jest gdzie indziej (a przeważnie jest to ogólne zaniedbanie pojazdu i/lub jazda na krótkich odcinkach). Luzy zaworowe, odma (system "PCV" składa się z 2 wężyków), płyny, filtry, szczelności (dolot, wydech), zapłon, czujniki. Przepustnica jest na końcu listy w razie problemów (zaraz przed usterkami ECU).

Tak, warto podstawić używaną przepustnicę.

Odmy NIE przerabiać (znowu, problemy z silnikiem NIE wynikają tylko z brudzenia się wężyków w zimie), tylko regularnie czyścić, ewentualnie docieplić węże.

_________________
:arrow: Mini-poradnik PDF dla nowych posiadaczy Fiatów, typowe wady modelu Grande/EVO.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO