You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 09 Maj 2024, 12:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #114218 Wysłany: 11 Kwi 2008, 15:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
Mam w takim razie pytanie do tych, którzy są już po pierwszym. Ile czasu zajmuje im zrobienie tego przeglądu? Dzięki

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 

 
 Post #115257 Wysłany: 14 Kwi 2008, 21:47; 
 Temat postu:
Berliozz napisał(a):
Mam w takim razie pytanie do tych, którzy są już po pierwszym. Ile czasu zajmuje im zrobienie tego przeglądu? Dzięki

U mnie to były 2 godziny


Góra
  
 
 
 Post #115734 Wysłany: 16 Kwi 2008, 15:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Berliozz napisał(a):
Hej. Co sądzicie o Carserwisie jako ASO na przegląd po roku? Jechać tam, czy wybrać jakieś inne w Warszawie?

Wczoraj zadzwoniłem do nich kontrolnie zapytać o koszt przeglądu po 30 tysiącach km. Chyba trafiłem na jakiegoś niekumatego gościa bo powiedział mi, że w GP nic sie nie robi po 30kkm. Tylko wymiana oleju i filtra. Mam nadzieję, że reszta mechaników w Carserwisie zna się trochę lepiej? :roll:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #115737 Wysłany: 16 Kwi 2008, 16:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Tomo napisał(a):
Mam nadzieję, że reszta mechaników w Carserwisie zna się trochę lepiej?


Na dezinformacji? Są w tym mistrzami. Ja na przykład dowiedziałem się w sklepie przy ASO, że mój kolor 174 B nie istnieje... co nie przeszkodziło mechaniorom w polakierowaniu mojego zderzaka :rotfl:

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #115754 Wysłany: 16 Kwi 2008, 16:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
Tomo napisał(a):
Wczoraj zadzwoniłem do nich kontrolnie zapytać o koszt przeglądu po 30 tysiącach km. Chyba trafiłem na jakiegoś niekumatego gościa bo powiedział mi, że w GP nic sie nie robi po 30kkm. Tylko wymiana oleju i filtra. Mam nadzieję, że reszta mechaników w Carserwisie zna się trochę lepiej? :roll:


Ja dzwoniłem do Carserwisu 3 dni temu. Miła Pani powiedziała, że koszt przeglądu GP po 30 tys kosztuje (czesci + robocizna) ok 750 PLN. Od razu wiedziała o co chodzi więc myślę, że można jej zaufać.

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #115769 Wysłany: 16 Kwi 2008, 17:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
Tomo, musiałeś mieć strasznego pecha. Obecnie na serwisie ogólnym Fiata (tel. 22 573 72 37 lub 22 573 72 38) telefony przyjmuje jedna miła pani (o której wspominał Berliozz) i dość dobrze się orientuje w kwestiach przeglądów i napraw (jeśli nie wie lub sprawa jest bardziej skomplikowana, to się od razu pyta pracowników obsługi klienta lub wręcz do nich przełącza rozmowę).

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #115981 Wysłany: 17 Kwi 2008, 09:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Wczoraj dodzwoniłem sie do EUROMOBILU w W-wie na Trasie Toruńskiej (tam gdzie są pod jednym dachem Suzuki, Fiaty i Nissany) i powiedzeli mi, że całkowity koszt przeglądu to 470 PLN (części + robocizna) czyli sporo taniej niż w CARSERWISIE.

PS. michalj dzwoniłem pod ten pierwszy numer i rozmawiałem z jakimś gostkiem. Widocznie miła pani wyszła za potrzebą :wink:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #115985 Wysłany: 17 Kwi 2008, 09:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
Tomo napisał(a):
Wczoraj dodzwoniłem sie do EUROMOBILU w W-wie na Trasie Toruńskiej (tam gdzie są pod jednym dachem Suzuki, Fiaty i Nissany) i powiedzeli mi, że całkowity koszt przeglądu to 470 PLN (części + robocizna) czyli sporo taniej niż w CARSERWISIE.

PS. michalj dzwoniłem pod ten pierwszy numer i rozmawiałem z jakimś gostkiem. Widocznie miła pani wyszła za potrzebą :wink:


Jesteś pewien, że to części + robocizna. Aż nie chce mi się wierzyć, że taka różnica cenowa :?:

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #115998 Wysłany: 17 Kwi 2008, 09:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Przed chwilą zadzwoniłem ponownie żeby mieć 100% pewności. Dokładnie 496 zł brutto. Jest to koszt robocizny przeglądu wraz z cenami części tj. olej + filtr oleju + filtr przeciwpyłkowy. Dobra cena. Tylko tak się zastanawiam Berliozz, że Ty masz benzynę a ja mam diesla. Nie wiem jak u Ciebie z zaworami (trzeba ustawiać czy mają regulację hydrauliczną?) no i przecież dochodzi koszt nowych świec zapłonowych których ja nie mam. I tu może być ta różnica.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116007 Wysłany: 17 Kwi 2008, 10:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
Ok. Dzwoniłem i ja :) Benzyna 590 :/ Ale to i tak lepiej niż w Carserwisie.

Umówiłem sie na poniedziałek :]

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116035 Wysłany: 17 Kwi 2008, 12:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 21 Sty 2008,
Posty: 177
W Carserwisie wszystko jest najdrozsze, czy to usluga czy czescie a jak robia to juz pozostawiam do oceny tych, ktorzy korzystali z Carserwisu ... ja mam same zle doswiadczenia a korzystalem ze 3 razy, pozniej juz moja noga tam nie stanela ;)

_________________
GP 1.4 8V Energy czerwony bolero (rok.prod. 2006, I rej. 2007)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116406 Wysłany: 18 Kwi 2008, 20:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 17 Sie 2007,
Posty: 73
Witam! dzisiaj pojechalem na 1-szy przeglad moim kropkiem.I tak ogolnie jestem zadowolony,wszystko sprawnie i punktualnie,natomiast mam zastrzezenia co do kompetencji obslugi! Koles chcial mi wcisnac wymiane filtra przeciwpylkowego od klimy,choc uprzedzilem go ze autko ma dopiero rok i przebieg 11000km. A przeciez czarno na bialym napisane jest ze to sie wymienia co 2 lata! Wiec czemu tak oszukuja??
przy okazji zlecilem dokrecenie rygli zamka drzwi bo znowu zaczal mi trzeszczec na nierownosciach( juz 3 raz -naszczescie to tylko jednyna wada jak narazie). I jak zareagowali??? okleili mi go tasma izolacyjna hehe,chyba czytaja to forum,a na moja sugestie ze to tylko dorazna naprawa ktora potrwa do momentu przetarcia sie tasmy dziwnie potwierdzil i tyle! Tak wiec fachowosc na etapie mlotka i szmaty!
Koszt przegladu 376zl,niedrogo bo same materialy kolo 200zl. A na sciezce diagnostycznej wyszlo ze mam zle ustawiona os przednia ma byc 0.1mm a mialem 1,5mm wiec chociaz tyle dobrego zrobili:) to po moim zaliczeniu kraweznika na poczatku zimy,jak na letnich smigalem.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v Energy + pakiet Energy Comfort. Rocznik 2006.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116564 Wysłany: 19 Kwi 2008, 10:06; 
 Temat postu:
A ja dzisiaj odebrałem autko z 2-giego przeglądu po 2 latach. Koszt nieco ponad 630 zł (ale w tym była też zmiana opon z zimowych na letnie). Na śieżce diagnostycznej wyszło że kropek to ideał. U mnie odpadł koszt wymiany filtra p.pyłkowego bo go tam po prostu nie ma. Natomiast zaskoczył mnie koszt kompletu świec -grubo ponad 100 zł -wydaje mi się że to bardzo dużo jak na świece. Olej zalałem oczywiście selenia k. Autko w pełni serwisowane odwdzięcza się bezproblemową eksploatacją. Może fiaty należy po prostu kochać? :mrgreen: :alien: :alien: Aha z oceny klocków hamulcowych wynika że jeszcze ten rok powinien kropek śmigać bezproblemowo.


Góra
  
 
 
 Post #116716 Wysłany: 19 Kwi 2008, 16:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 06 Wrz 2007,
Posty: 68
Grzegorz25 napisał(a):
przy okazji zlecilem dokrecenie rygli zamka drzwi bo znowu zaczal mi trzeszczec na nierownosciach( juz 3 raz -naszczescie to tylko jednyna wada jak narazie). I jak zareagowali??? okleili mi go tasma izolacyjna hehe,chyba czytaja to forum,a na moja sugestie ze to tylko dorazna naprawa ktora potrwa do momentu przetarcia sie tasmy dziwnie potwierdzil i tyle! Tak wiec fachowosc na etapie mlotka i szmaty!


Metoda owijania zaczepu zamka taśmą izolacyjną była już stosowana w ASO fiata w czasach cinqeczento więc chyba jednak nie czytają tego forum.
Mechanik z serwisu na pytanie dlaczego tyle lat fiat tego nie poprawił powiedział:"Po co, większość ludzi kupuje Fiata mając świadomość że musi trzeszczeć i skrzypieć, mogli by się rozczarować gdyby wszystko było dobrze. A tak naprawdę to wszystko kosztuje a Fiat jest samochodem raczej dla biednych i musi być tani.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116777 Wysłany: 19 Kwi 2008, 21:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 17 Sie 2007,
Posty: 73
Pajaczek,z tym co napisales to sie nie zgadzam w 100%! widze ze masz jeszcze myslenie starych czasow kiedy Fiat byl do dupy! Teraz jakosc wykonania nie odbiega od innych marek! takie czasy i duza konkurencja!
poza tym Fiat bedzie produkowal Forda wiec chyba tez cos to znaczy??

poza tym kwota 50 000 zl za moja wersje to chyba raczej biednego nie bylo by na to stac???

dla biednych to sa stare trupy typu vw,opel ,bmw przywozone z Niemiec czy innego kraju... za marne grosze!

Poza tym sa drozsze wersje Fiatow,wiec bienego nigdy nie bedzie na to stac. Biedny zawsze kupi szrot typu bmw!

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8v Energy + pakiet Energy Comfort. Rocznik 2006.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #116779 Wysłany: 19 Kwi 2008, 21:09; 
 Temat postu:
Grzegorz25 napisał(a):
Biedny zawsze kupi szrot typu bmw!

Najlepiej 7 z 1991r i od razu wcisnąć w nią gaz :E

Grzegorz25 mądrze gadasz. Jeśli ktoś chce na siłę podnieść swoje ego to kupuje właśnie strupy kilkunastoletnie byle duże i niemieckie, a potem zamiast oryginalnych części, hybrydy te są połączeniem części ze złomowiska z azjatyckimi (kitajskimi) zamiennikami (bo kogo u nas stać na serwisowanie np 12 letniego passata w ASO?).


Góra
  
 
 
 Post #116859 Wysłany: 19 Kwi 2008, 23:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 06 Wrz 2007,
Posty: 68
W Fiacie zawsze najlepiej funcjonował marketing, to dlatego tak często zmieniają znaczek i za każdym razem odcinaja się od starej kiepskiej jakości i wchodza w nową epokę doskonałej jakości. Z tym że taśma izolacyjna na zaczepach zamków była kiedyś i jest dzisiaj, czyli nowy znaczek nowy wystrój salonów a wśrodku stary dobry polmozbyt. Czytam fora różnych marek ale nigdzie właściciele tych aut nie są tak przywiązani do ASO jak na forum fiata. W dzisieszych czasach gdy wszystkie samochody są składane z tych samych części naprawdę trudno jest zbudować samochód znacząco odbiegający jakością od aut konkurencji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #117299 Wysłany: 21 Kwi 2008, 11:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Kwi 2007,
Posty: 240
Właśnie wróciłem z pierwszego przeglądu. Wszystko z GP ok oprócz klocków do wymiany i nieszczelności skrzyni. Sami znaleźli nieszczelność, zaproponowali pasujący mi termin i zastępcze GP. Podsumowując jestem zadowolony. A klocki zdecydowałem, że wymienię gdzie indziej bo w ASO ponad 300 PLN chcieli :/

_________________
Kobieta powinna traktować swojego faceta jak Psa! - dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór....
********Grande Punto 1.4 8V*********


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123512 Wysłany: 09 Maj 2008, 10:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Chłopacy, ile kosztuje w ASO filtr powietrza? Chcę sobie zmienić przy przeglądzie (wiem, wiem, ale chcę)


Ała, chyba odpuszczę: 250 zł!!
http://www.fiat-lancia-alfa.pl/index.ph ... g&k_id=166

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123521 Wysłany: 09 Maj 2008, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 158
Ej,ja przy przegladzie w lutym za filtr powietrza do 1.3 MJ zaplacilem 74,93 zl.Oczywiscie w ASO...taka cena widnieje na fakturze...

_________________
Punto Grande 1.3 Multijet 16v Energy 90 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123522 Wysłany: 09 Maj 2008, 10:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Imielin
Rejestracja: 15 Gru 2007,
Posty: 55
To chyba za całość razem z plastikiem sobie tyle życzą. Sam wkład powinien być znacznie tanszy.

_________________
1.3 mjet 90 dynamit 08r
Punto SX55 95r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123523 Wysłany: 09 Maj 2008, 11:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
Czyli faktycznie za plastik tyle chcą...

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123550 Wysłany: 09 Maj 2008, 13:03; 
 Temat postu:
filip76 ta cena to za obudowę :mrgreen: tylko ciulato to opisali.


Góra
  
 
 
 Post #123558 Wysłany: 09 Maj 2008, 13:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007,
Posty: 1035
czyli przyjmujemy ~74,93 zl

_________________
alfa romeo robi auto na najbliższy salon w Genewie. Honda - na lata


Góra
 Profil  
 
 
 Post #123562 Wysłany: 09 Maj 2008, 13:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Filtr powietrza: od 25 zł. za oryginał w pudełku producenta, przez 65 zł. za Sędziszów i ok. 80 zł. oryginał w pudełku Fiat.
Filtr powietrza wg książki to się wymienia co 60 tyś. km. - co drugi przegląd.
Ja wymieniłem po 15 tyś. km., razem z olejem a teraz kolejny raz (następny już leży w zapasie do wymiany ;) ).
Sam wymieniam - to żadna robota :)
Powiem Wam, że jazda po naszych zapylonych drogach bez wymiany filtra powietrza minimum 1 raz w roku to chyba jednak proszenie się o awarię.
Szczególnie w JTD.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO