You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 22 Maj 2024, 11:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #5812 Wysłany: 31 Sty 2007, 09:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz i jaki bas lubisz.. Dobór suba to już kwestia osobistych preferencji, a moc to nie najważniejsze na co powinieneś patrzeć.. Podaj może jakieś linki lub chociaż modele sprzętu, którym się interesowałeś, pewnie na dzień dobry będzie można coś odrzucić ;)

Na pewno z racji wielkości bagażnika w GP w grę wchodzi jedynie dobrze policzona zamknięta skrzynka, co do głośnika i pieca to nie wiem jakim dysponujesz budżetem i co chcesz osiągnąć, więc to jak wróżenie z fusów ;)

Chociaż z drugiej strony jeszcze nie wiem (ale dziś lub jutro odbieram auto i się dowiem) jak gra fabryczne nagłośnienie w Kropku, jednak nie spodziewam się rewelacji po aucie tej klasy i sądzę, że najsensowniejsze co można zrobić to zacząć od wymiany głośników z przodu ;)

No ale ja jestem trochę zboczony na tym punkcie i nie każdy się musi zgadzać, niektórym się podoba jak grają współosiowe głośniki w tylnej półce albo tuba z Media Markt i to ich zbójeckie prawo hehe.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #5813 Wysłany: 31 Sty 2007, 11:06; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
Jeżeli lubisz Synek nietypowe i praktyczne rozwiązania to obczaj to z fotki poniżej:
Image

Co do wyboru samego suba to można by tu się wiele rozpisywać.
Zależy czy będzie potrzebny tylko do zwykłej łupanki czy bardziej Ci jednak zalezy na brzmieniu.

Może jakiś Magnat to z tych tańszych, a z droższych JBL ?

Czytam że chcesz do tego kupić wzmacniacz i to na nim bym Ci się radził bardziej zastanowić by w przyszłości mieć możliwość rozbudowy ew. modyfikacji lub już teraz od razu zmontować coś sensownego.

Co do wzmacniacza to już wybór jest przeogromny i trudno coś zasugerować, musisz coś sam obczaić i dać jakieś przykłady.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5814 Wysłany: 31 Sty 2007, 12:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
u mnie nagłośnienie 6 glosnikow standardowych 40W firmowe, graja super naprawde - może przez to że sa w drzwiach i dzwiek rozchodzi się prosto na środek auta:)
ja jestem zadowolony :)

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5815 Wysłany: 31 Sty 2007, 13:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
garys napisał(a):
Może jakiś Magnat to z tych tańszych, a z droższych JBL ?


Z Magnatem jest ten problem, że bierzesz dwa identyczne głośniki z tej samej serii i jeden gra pod tym samym radiem i piecem super, a drugi jak kupa.. Wniosek - unikać..

A co do JBL - w tej klasie cenowej jest wg mnie masa dużo lepszego sprzętu.

Za rozsądne pieniądze ja bym osobiście szukał głośnika JL 10w0 o ile dobrze pamiętam nazwę, ale to też dużo zależy czego wymagasz i przede wszystkim jakiej muzyki słuchasz..

Generalnie jak już zostało napisane - powiedz co bierzesz pod uwagę to pomożemy coś dobrać.. Najważniejsze i tak, żebyś sam odsłuchał i zdecydował się, co Ci się najbardziej podoba - bo to w końcu Ty będziesz tego słuchał i jeśli nawet Boschmann Ci przypasi to nic nam do tego hyhy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5816 Wysłany: 31 Sty 2007, 13:59; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
i tak większość jest raczej zadowolona z tego co ma i opinie nie będą nigdy obiektywne :)

Takie sobie np. chwalą:
-Blaupunkt gtb300

innym znów wystarcza coś oparte na pioneerze np. TSW-306C


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5821 Wysłany: 31 Sty 2007, 16:17; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Wujek V napisał(a):
najsensowniejsze co można zrobić to zacząć od wymiany głośników z przodu ;)

A właśnie że najsensowniejsze to zadbać o lepsze wyciszenie drzwi, bo głośniki z przodu grają całkiem dobrze, tylko czasami słychać jakieś tam drgania wewnątrz... zresztą sam oblukasz jak odbierzesz... ;)

Ja to bym sobie machnął jakiś tańszy subek i wzmak do bagażnika, żeby tylko poczuć te "podbicie"... ;D Nie wiem natomiast jak to najlepiej podpiąć pod fabryczne radio, bo nie mam żadnej specyfikacji tego!!! :/

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5828 Wysłany: 31 Sty 2007, 16:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
golab napisał(a):
Nie wiem natomiast jak to najlepiej podpiąć pod fabryczne radio, bo nie mam żadnej specyfikacji tego!!! :/


O ile nie ma ono wyjść RCA to można po prostu puścić sygnał z kabli od tylnych głośników, większość co sensowniejszych piecy ma dodatkowe wejścia high power (czyli potrafią przyjąć sygnał już wzmocniony).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5831 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Wujek V napisał(a):
O ile nie ma ono wyjść RCA to można po prostu puścić sygnał z kabli od tylnych głośników, większość co sensowniejszych piecy ma dodatkowe wejścia high power (czyli potrafią przyjąć sygnał już wzmocniony).

No właśnie nie jest nigdzie napisane o takim wyjściu, więc sądze że nie ma... A głośniki tylne mogą wtedy zostać tak jak są, czy trzeba je przepiąć na wzmak :> ?

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5834 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:20; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
No jakis specjalnych wymagan to nie mam a odladalem juz gotowe skrzynki JBL, Blaupunkt, infinity i jeszcze jakies w cenie do 200euro, nawet nie wiem jakie tam byly glosniki. Wzmacniacza tez bym raczej do 200 euro szukal. Tak jak pisze Golab, wazne zeby bylo troche wiecej basow od tylu i tyle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5838 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:29; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13061
Pomógł: 54
Ja mam takie wymagania: czasami posłuchać raport z dróg... i wyłączyć radio, które zagłusza muzykę ośmiu zaworów i 4 tłoków :P .... jak ściszę radio, to głośniki wydają dźwięk turbosprężarki :D im wyższe obroty, tym świst większy - też tak macie? :D.... Namiastka Punto GT w moim :D

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5840 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:31; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Ja mam w moim turbo, ale slysze je tylko przy otwartej szybie... :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5841 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
golab napisał(a):
No właśnie nie jest nigdzie napisane o takim wyjściu, więc sądze że nie ma... A głośniki tylne mogą wtedy zostać tak jak są, czy trzeba je przepiąć na wzmak :> ?


Teoretycznie mogą zostać i możesz rozdzielić przewód, ale mija się to wg mnie z celem z dwóch powodów:

1. Sub i tak Ci zagłuszy tył, tym bardziej że tam z tego co mi wiadomo są tylko średniotonówki
2. Nie lubię takiej rzeźby, poza tym zawsze cięcie i inne czynności z kablami odbiją Ci się na sygnale..

Co do radia - o ile się nie mylę jest to Blaupunkt, a one mają dziwny wynalazek, tam nie ma fabrycznie wyjść RCA tylko trzeba dokupować jakaś dziwną przejściówkę żeby podłączyć normalne kable cinch.. Najlepiej byłoby wyjąć radio i zobaczyć, bo co tam siedzi nie mam pojęcia..

@Synek: dysponując budżetem ~400e możesz naprawdę porządny sprzęt wsadzić! Jeśli chodzi o suba to rozejrzyj się za jakimś Powerbassem, Cervin-Vega, Hertzem, Infinity.. Wszelkie Pionki, Sony, Magnaty i inne tego typu sobie odpuść.. A piec? Hm, wydaje mi się, że jakaś dwukanałówka np Alpine v12 styknie, a kasy Ci jeszcze zostanie na porządne kable i może nawet wygłuszenie, ale nie wiem jakie tam ceny u Ciebie w Espanii ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5844 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Zorintuje sie jeszcze dokladnie w sprzeciei cenach i bede pisal. Moze w marcu albo kwietniu cos poinwestuje w auto jak nie kupie motoru... Zaloze wtedy jakis glosnik i moze cos jeszcze...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #5845 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:49; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Wujek V napisał(a):
Co do radia - o ile się nie mylę jest to Blaupunkt, a one mają dziwny wynalazek, tam nie ma fabrycznie wyjść RCA tylko trzeba dokupować jakaś dziwną przejściówkę żeby podłączyć normalne kable cinch.. Najlepiej byłoby wyjąć radio i zobaczyć, bo co tam siedzi nie mam pojęcia..

Zgadza sie, to Blaupunkt... Z tym wyjmowaniem to nie taka prosta sprawa, bo chyba trzeba mieć taki specjalny, śmieszny przyrząd... zresztą i tak serwis musiałby sie tym zająć, bo auto jest na gwarancji! :roll: Z kolei wiem, że Fiat pozwala przygotować nagłośnienie w kooperacji z profesjonalną firmą bez utraty gwarancji. Kwestia tego jaki koszt by był, bo zapewne oni sami wybierają firme... sam nie wiem, musze sie dopytać! Chociaż sądze, że zwykłego suba na wzmaku to może by mi i w serwisie podłączyli, byłoby taniej. Sam nie chcem nic ruszać, bo ryzykowałbym utratę gwarancji... :/

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Ostatnio edytowany przez golab 31 Sty 2007, 17:54, edytowano w sumie 5 razy

Góra
 Profil  
 
 
 Post #5846 Wysłany: 31 Sty 2007, 17:51; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
tez sie bede musial o to dowiedziec...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6009 Wysłany: 01 Lut 2007, 09:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
A jaka jest możliwość podłączenia pod seryjne radio, fabrycznego sub'a montowanego oryginalnie w bagażniku z prawej strony pod półką boczną? I jak to gra w ogóle?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6011 Wysłany: 01 Lut 2007, 10:13; 
 Temat postu:
gp napisał(a):
A jaka jest możliwość podłączenia pod seryjne radio, fabrycznego sub'a montowanego oryginalnie w bagażniku z prawej strony pod półką boczną? I jak to gra w ogóle?

prawdopodobnie tak, w mk2/ FL była taka możliwość


Góra
  
 
 
 Post #6012 Wysłany: 01 Lut 2007, 10:34; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
gp napisał(a):
A jaka jest możliwość podłączenia pod seryjne radio, fabrycznego sub'a montowanego oryginalnie w bagażniku z prawej strony pod półką boczną? I jak to gra w ogóle?


Nigdy sub nie będzie grał dobrze podłączony bezpośrednio pod radio, chociaż ten fabryczny pewnie nie ma zbyt dużej mocy to i radio go uciągnie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6013 Wysłany: 01 Lut 2007, 11:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Jeśli jest aktywny to nie powinno być z nim problemu, jeśli tylko fabryczne radio ma odpowiednie wyjścia, tak myślę - no ale właśnie dużo jest tych "jeśli".
Najprościej byłoby zerknąć do aktualnego eper'a.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6015 Wysłany: 01 Lut 2007, 12:07; 
 Temat postu:
gp napisał(a):
Jeśli jest aktywny to nie powinno być z nim problemu, jeśli tylko fabryczne radio ma odpowiednie wyjścia, tak myślę - no ale właśnie dużo jest tych "jeśli".
Najprościej byłoby zerknąć do aktualnego eper'a.


począwszy od mk2 wszystkie suby były aktywne


Góra
  
 
 
 Post #6027 Wysłany: 01 Lut 2007, 14:47; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
gp napisał(a):
Jeśli jest aktywny to nie powinno być z nim problemu, jeśli tylko fabryczne radio ma odpowiednie wyjścia, tak myślę - no ale właśnie dużo jest tych "jeśli".
Najprościej byłoby zerknąć do aktualnego eper'a.

To nie jest żadne "aktywne" badziewie... za te 1000 ziko nikt by tego nie kupił!!! :roll: Na stronie Fiata jest napisane:

System Audio
Podróżując Grande Punto możesz słuchać muzyki odtwarzanej w systemie hi-fi: radio z odtwarzaczem CD i MP3 jest dostępne z 4 głośnikami i 2 tweeterami oraz sterowaniem w kierownicy.
Na życzenie, możesz wybrać ekskluzywny i mający dużą moc, system stereo Interscope z 6 głośnikami i 100-watowym subwooferem z czterokanałowym wzmacniaczem, który gwarantuje każdemu z pasażerów wspaniałą jakość odsłuchu niezależnie od warunków jazdy.

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6074 Wysłany: 01 Lut 2007, 17:11; 
 Temat postu:
golab napisał(a):
To nie jest żadne "aktywne" badziewie... za te 1000 ziko nikt by tego nie kupił!!! Rolling Eyes Na stronie Fiata jest napisane:

sam sub kosztuje 300... pare złotych... 1000 to cały zestaw


Góra
  
 
 
 Post #6078 Wysłany: 01 Lut 2007, 17:20; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
No właśnie to napisałem! :> Nikt by nie dał 1000 ziko za sam subwoofer aktywny, bo tyle kosztuje ta opcja... i że to jest zestaw ze wzmakiem, bo pojawiły sie wątpliwości w poprzednich wątkach! :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15826 Wysłany: 28 Mar 2007, 23:29; 
 Temat postu: System głośników
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Chojnice
Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 19
Witam,
wkurza mnie brzmienie mojego radia w kropce. mam fajne Sony ale efekt nie taki.
Chce rozeznac temat bo w ogole nie wiem co i jak sie montuje do auta zeby bylo fajnie. jaki systam czy same glosniki czy te stare trzeba wymontowac, jak zalozyc nowe , czy trzeba tez jakis wzmacniacz kupowac. Poradzcie co i jak bo na razie nic nie wiem na ten temat. Poradzcie tez co najlepiej sie sprawdza. w koncu to maly stosunkowo samochod.

_________________
..krop..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15831 Wysłany: 28 Mar 2007, 23:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 09 Mar 2007,
Posty: 92
Skoro efekt jest niezadowalający to należałoby się wybrać do zakładu car-audio. Trzeba wygłuszyć samochód, drzwi odpowiednio przygotować, pomyśleć nad panelami, wymienić wszystkie głośniki, okablowanie, zewnętrzny wzmacniacz również przydałby się. Radzę warsztat caraudio, gdyż jak kolega mówi nie wie zbyt wiele na ten temat (a przyznać trzeba, że fabryczne audio w grandzie jest dość niezłe jak na standartowy zestaw fabryczny)

_________________
GP 1,4 8V Energy


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO