You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 10 Maj 2024, 01:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #51762 Wysłany: 07 Paź 2007, 21:55; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
No dokładnie. Warto się temu przyglądnąć bo np. Infinity mają spory magnes ;)

Moja rada taka - pojechać tam gdzie zakładają sprzęt Car Audio i niech oni dopasują Ci sprzęt. Nie wejdzie Infinity wejdzie coś innego będą wiedzieć. A tak kupisz np. na allegro i co potem...

Czemu w ASO właściwie chcesz ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 

 
 Post #51768 Wysłany: 07 Paź 2007, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Sie 2007,
Posty: 21
Generalnie nie chce. Natomiast nie wiem jak to sie ma z gwarancja. Montowalbym caly sprzet radyjko+głośniki. Jesli mozna w jakis sklepach car-audio nie tracac przy tym gwarancji to jestem za. Przynajmniej mam pewnosc ze bedzie dobrze zalozone Chyba :roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #51811 Wysłany: 08 Paź 2007, 01:08; 
 Temat postu:
Hmmm widzę że jesteście oburzeni ceną radia fabrycznego ale... piszecie że za 1000 zł to już mega giga wypas. Owszem ale to tylko cena radia. A tu niestety trzeba zapłacić jeszcze za: Głośniki, zależy od klasy ja kupiłem akurat przyzwoite phonocary dedykowane do GP. Komplet ok 400 ziko, radio (zdobyłem cd blaupunkta cholernie podobne do fabrycznego z pomarańczowym podśw. KIEL 35), ale liczmy, że kupi kolega normalne radyjko z MP3 ok 400 ziko (Czyli jest już 800), montaż w ASO (jednak gwarancję warto mieć) + dodatki takie jak kable (zależy jakiej klasy), kostki montażowe, spokojnie można policzyć na 300 -400 ziko, czyli robi nam się 1100 -1200. Oszczędzamy 300, a nie mamy steowania z kierownicy i dochodzi upierdliwe wyjmowanie panelu oraz ryzyko zajumania radia bez panelu (ja do tej pory mam panel panasonica z poprzedniego auta). W tym przypadku, jeśli ktoś nie jest melomanem, tak jak ja i nie ma zamiaru rozbudowywać nagłośnienia, a radio ma ładnie grać, a nie dawać czadu to ja polecam jednak zamówić fabryczne z CD i mieć święty spokój.


Góra
  
 
 
 Post #51821 Wysłany: 08 Paź 2007, 07:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Cena 1500 zł za fabryczne radio to cena głównie spasowania urządzenia z deską rozdzielczą. Nie przesadzajmy znowu, że to radio jest kiepskiej jakości. Gra - i to całkiem nieźle jak na sprzęt fabryczny.
Inna sprawa czy do wersji fresh warto to fabryczne radio dokładać za taką kasę? Za te 1500-2000 zł chyba lepiej zainwestować w "zwykłe" radio z media marktu np. za 400 zł i naprawdę porządny komplet głośników (choćby jbl serii gt).
A czy to zagra słyszalnie lepiej niż to co daje fabryka to już zależy od twojego słuchu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #51873 Wysłany: 08 Paź 2007, 10:20; 
 Temat postu:
daras napisał(a):
Cena 1500 zł za fabryczne radio to cena głównie spasowania urządzenia z deską rozdzielczą. Nie przesadzajmy znowu, że to radio jest kiepskiej jakości. Gra - i to całkiem nieźle jak na sprzęt fabryczny.
Inna sprawa czy do wersji fresh warto to fabryczne radio dokładać za taką kasę? Za te 1500-2000 zł chyba lepiej zainwestować w "zwykłe" radio z media marktu np. za 400 zł i naprawdę porządny komplet głośników (choćby jbl serii gt).
A czy to zagra słyszalnie lepiej niż to co daje fabryka to już zależy od twojego słuchu.


Ja zakładałem wszystko i jest ok, ale nieznacznie taniej. Od razy mówię, jeżeli ma ktoś auto bez instalacji radiowej to WARTO ZAPŁACIĆ 1500 ZŁ. W Partnerze w Katowicach samo pociągnięcie porządnej instalacji + dobre głośniki to po upuście 1100 zł. Plus koszt radia... Policzcie sami. A fabryczy sprzęt jest całkiem niezły. No chyba że ktoś planuje subwoofery, wzmacniacze, Hi-endowe głośniki... To wtedy trzeba robić po swojemu.


Góra
  
 
 
 Post #51878 Wysłany: 08 Paź 2007, 10:25; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
W końcu autko to nie dyskoteka, a wozidełko do codziennego przemieszczania się. Gdybym miał teraz wybierać, to wybrałbym radio z MP3 - ma większą funkcjonalność od Grundiga za 1500 :wink:

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #51880 Wysłany: 08 Paź 2007, 10:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
Grzegorz1976 napisał(a):
A fabryczy sprzęt jest całkiem niezły. No chyba że ktoś planuje subwoofery, wzmacniacze, Hi-endowe głośniki... To wtedy trzeba robić po swojemu.

Też tak uważam. Ponadto fabryczny idealnie pasuje do reszty deski rozdzielczej :-) Bardziej myślałem o tym, że za podobne pieniądze (lub nieco mniejsze) jak sprzęt fabryczny, można nabyć sprzęt nieco lepiej grający. Ale to już wymaga sprawnego ucha, ponieważ to co daje nam fabryka wcale złe nie jest.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52011 Wysłany: 08 Paź 2007, 18:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 06 Sie 2007,
Posty: 21
Jesli dobrze rozumie to 1500zl to cena za komplet (Radio+glosniki). Nie wiem ale mam mieszane uczucia do tego radia. Co wazniejsze sama opcja mp3 powoduje wzrost ceny o 500zl.
Co do zestawu jaki planuje wziasc to rzeczywisice radio 400-500zl i glosniki Infinity za ok.500zl Lacznie koszt ponizej 1000zl. Co do szacunkowego kosztu montazu wspomnianego w poprzednim poscie (400zl) to wydaje mi sie lekko przesadzona. Az zadzwonie do ASO i sie spytam ile biora za montaz car-audio.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52015 Wysłany: 08 Paź 2007, 19:06; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
raflone napisał(a):
Az zadzwonie do ASO i sie spytam ile biora za montaz car-audio.


Lepiej zadzwoń do ASO - czy możesz spokojnie radio montować w porządnym zakładzie Car Audio i nie będą się czepiać o gwarancję.

Bo jak mówię oni Ci dopasują głośniki i masz pole manewru a tu jak kupisz to się załatwisz jak coś nie wejdzie później.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52016 Wysłany: 08 Paź 2007, 19:18; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
mozesz swobodnie zamontować car audio w dobrym serwisie...
w ASO mają do dyspozycji elektryka i to wszystko...
w tym przypadku osoba ta nie specjalizuje się w tej dziedzinie jak byś tego chciał...

Ja montowałem w Car Audio i jak narazie nikt się nie czepia...
też miałem taki dylemat jak ty...
oczywiście bierzesz kwity tj faktury i paragony :)

ps. W następnym aucie ktore będzie na gwarancji nie dam nikomu zarobić :)

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52186 Wysłany: 09 Paź 2007, 07:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
raflone napisał(a):
Az zadzwonie do ASO i sie spytam ile biora za montaz car-audio.

Może jeśli planujesz wersję Fresh to zainwestuj w fabryczne okablowanie.
Unikniesz demontażu boczków przez ASO (ryzyko późniejszych trzasków).
Radio i głośniki możesz w kazdej chwili zamontować sam - w garażu np..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52206 Wysłany: 09 Paź 2007, 08:19; 
 Temat postu:
raflonecena jest przesadzona bo zaniżona :( Niestety montaż radia we freschu to nie tylko podpięcie do kostki, ale ciągnięcie wszystich kabli, rozbieranie wszystkich drzwi, montaż wszystkich głośników plus całą masa pierdołek, które generują koszty... Drogo, niestety drogo. Wiem bo zakładałem.


Góra
  
 
 
 Post #52208 Wysłany: 09 Paź 2007, 08:21; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
raflone

Może weź Activa ? on ma np. Przystosowanie.

A jak nie to jest opcja żebyś sobie wziął okablowanie fabryczne i będziesz miał czyste sumienie i spokój ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52211 Wysłany: 09 Paź 2007, 08:23; 
 Temat postu:
daras Rzeczywiście to też jest jakieś rozwiązanie, nawet mądre dla kogoś kto planuje lepszy sprzęt. I wtedy rzeczywiście wychodzi taniej.


Góra
  
 
 
 Post #52251 Wysłany: 09 Paź 2007, 09:56; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
No tak, Fresh nie jest za dobrym wyborem - lepiej wziąć Active.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52287 Wysłany: 09 Paź 2007, 12:07; 
 Temat postu:
Fresh jest dobrym wyborem dla kogoś kto chce tylko się przemieścić z punktu a do punktu b, niekoniecznie PKS em. Lub lubi sam sobie przerabiać samochody i dłubać przy elektryce. Active to przyzwoita popularna wersja. Dynamic to dla ludzi wymagających od auta więcej elegancji :). A emotion i sport to już luksus :)


Góra
  
 
 
 Post #52292 Wysłany: 09 Paź 2007, 12:16; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11760
Pomógł: 13
Grzegorz1976 napisał(a):
A emotion i sport to już luksus

nie przesadzaj :E

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52885 Wysłany: 11 Paź 2007, 08:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
krowka napisał(a):
Nigdy więcej samochodu bez skóry na kierownicy.


Kolega ma racje :) z ta kierownica :)

Co do radia... ok moze i jest troche za drogie ale fabryczne audio gra calkiem niezle. Sterowanie w kierownicy bardzo sie przydaje i jest naprawde wygodne. To kwestia gustu, ale wydaje mi sie ze fabryczne radio duzo lepiej wyglada w desce rozdzielczej. Poza tym uwazam ze jesli juz chcecie mowic o lepszym brzmieniu to odpuscie sobie amatorskie instalacje, tylko wybierzcie sie do profesjonalistow z jakiegos zakladu. Tam wytlumia wam auto i zaloza profesjonalny sprzet i wtedy bedzie mozna powiedziec ze ma lepsze brzmienie. Pewnie teraz zostane zmieszany z blotem :) ale wiem cos o tym bo mialem juz radia alpiny, kenwooda, jvc i inne. To to jest w standardzie w grande nie jest takie zle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52925 Wysłany: 11 Paź 2007, 10:43; 
 Temat postu:
uzziah ja kupiłem blaupunkta bardzo podobnego do fabrycznego. Ktoś kto się nie zna za bardzo na punciakach myśli że to fabryczne :lol: I powiem jedno, ja jestem bardzo mile zaskoczony tym jaki fiat dał sprzęt jako fabryczny. Jest bardzo przyzwoity. Dlatego jak zamawiałem nowy samochód miałem 2 wymagania. 1. Klima 2. Radio fabryczne :) Reszta to dla mnie już tylko miłe ale niekonieczne dodatki :lol:


Góra
  
 
 
 Post #52950 Wysłany: 11 Paź 2007, 11:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdynia
Rejestracja: 19 Sty 2007,
Posty: 150
Fabryczne radio gra bardzo fajnie i aż sie dziwie że tak dobrze :P tylko szkoda że razem z radiem grają u mnie drzwi :D

_________________
Grande 1.4 16V 95KM Dynamic + klima (czerwone)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52953 Wysłany: 11 Paź 2007, 11:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Dlatego napisalem ze to kwestia gustu. Mam na mysli fakt ze fabryczne radio ma np takie samo podswietlenie jak resta deski i dosc przyjemnie to wyglada. Oczywiscie sa "niefabryczne" radia ktore zapewne tez wygladaja ciekawie w desce GP. Szanuje zdanie innych wiec sie nie bede upieral i przekonywal na sile - ja jestem zadowolony z tego co mam w swoim autku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #52994 Wysłany: 11 Paź 2007, 13:52; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
adi.degora napisał(a):
) nie znają się, ufają fabryce że dba o klienta (co w przypadku Fiata... no cóż )

A nie przesadzasz?
Radio fabryczne wygląda b. dobrze i pasuje do deski rozdzielczej, a kierownica bez przycisków wygląda pakudnie

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #53013 Wysłany: 11 Paź 2007, 14:59; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
Kuba DST napisał(a):
adi.degora napisał(a):
) nie znają się, ufają fabryce że dba o klienta (co w przypadku Fiata... no cóż )

A nie przesadzasz?
Radio fabryczne wygląda b. dobrze i pasuje do deski rozdzielczej, a kierownica bez przycisków wygląda pakudnie


Nie, nie przesadzam :) Po pierwsze nie mówiłem nic-a-nic o wyglądzie, tylko o tym do czego radio ma sluzyc czyli o graniu, a po drugie skoro uwazasz że większosc GP ma paskudną kierę to OK, ja osobiscie jakos nigdy się nad tym nie zastanawiałem :)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53020 Wysłany: 11 Paź 2007, 15:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Radio seryjne jest naprawdę OK (a mam wersję podstawową bez mp3 i subwoofera). Emituje całkiem przyjemny basik i czysty dźwięk. Jeśli się jeszcze wahasz to najlepiej sprawdź na własne uszy w jakimś salonie fiata tylko pobaw się trochę ustawieniami. Prześledziłem cały temat od początku i zauważyłem, ze większość negatywnych wypowiedzi o tym sprzęcie udzielilły osoby które nie jeżdżą GP tylko starszymi modelami. Ja jeżdżę i mam takie zdanie: jakość dźwięku jest naprawdę bardzo dobra. raflone, najlepiej sam sprawdź.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53050 Wysłany: 11 Paź 2007, 18:01; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
Jeśli mam być szczery to radio jest ok. Ale głośniki seryjne w GP są beznadziejne. Jestem wielkim fanem Audio i jestem bardzo wyczulony na jakość dźwięku, którego w GP słuchać się nie da. Razem z Głośnikami grają drzwi, a dźwięk jest płytki. Fuu.. Lepiej zainwestować w Sprzęt renomowanych firm.
Czyli radio Ok
Głośniki BE!

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO