You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Maj 2024, 06:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #629515 Wysłany: 05 Gru 2012, 12:16; 
 Temat postu: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Witajcie, chcę kupić używanego laptopa ale nie znam się na tyle i nie chcę kupić bubla, który będzie się przegrzewał i zamulał. Budżet to max 1000zł. Obecnie mam lapka NTT Corrino l617su z procesorem Intel Pentium Dual-Core T3200 2x2GHz, RAM 2GB DDR2, HDD 250GB, karta graficzna nVidia GF9300m GS 256MB i ekran 15,4". Działa dobrze ale temp karty graficznej przy oglądaniu filmów na tvn player przekracza 100st i zaczyna zamulać :?
Używam laptopa głównie do neta i filmów. W gry nie gram (poza Colin II) chociaż miło by było zagrać w Colina V. Przekątna ekranu nie mniejsza niż 15,4". Szukałem na allegro i znalazłem kilka modeli. Zobaczcie i doradźcie, który z nich wziąć. Najbardziej spodobał mi się Lenovo ale nie wiem czy taka karta graficzna będzie dobra?

1. http://tablica.pl/oferta/lenovo-b570-na-sprzedaz-okazja-ID1V1Wp.html
2. http://allegro.pl/hp-dv6-amd-m520-2-3-3-500-hd4570-1-5h-fv-gorzow-i2829412141.html
3. http://allegro.pl/asus-x5daf-amd-athlon-ii-dual-core-2-10-ghz-i2824920820.html

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #629521 Wysłany: 05 Gru 2012, 12:53; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2011,
Posty: 336
Pomógł: 3
brałbym lenovo bez większego zastanowienia się

_________________
Alfa Romeo 156 1,9jtd 2000r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629551 Wysłany: 05 Gru 2012, 18:01; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 26 Wrz 2010,
Posty: 58
Jako serwisant stanowczo odradzam tego HP dv6, z resztą całą tę rodzinę Pavilion'ów. Najwięcej ich przychodzi na wymianę układów BGA. Co gorsza w większości przypadków problem nie leży w połączeniu między płytą a układem, lecz w samym układzie BGA.

_________________
Italiano Squadre

Diagnostyka Fiatów od 1993 do 2008 (2piny, 3piny, Obd2) -> Info PW


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629567 Wysłany: 05 Gru 2012, 20:03; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
raczek89 nie bede z Toba polemizowac, powiem tylko tyle, ze mam od 3,5 roku !!! laptop HP PAVILION DV5 a wiec serie nizej niz Ty piszesz, wlasnie pisze odpowiedz z mojego 3,5-letniego lapka. Breyton co do lapkow, to bralbym LENOVO. A to dlatego, iz w srodku ma on Intel'a. Intel jak wiadomo slabo sie grzeje w porownaniu do piekarnika jakim jest AMD, do laptopow polecam drozsze Intele, do PupCi moze byc do domu AMD. Spalic laptopa nie jest trudno - http://www.youtube.com/watch?v=yCL0HinLoC8 :E

Mam lapka na platformie Centrino 2, a wiec tej EKO, z dedykowana grafika GF9600M. Nie narzekam, obrabiam filmy nawet w HD, wszystko zalezy co ma sie w srodku. Tak samo jak jest FIAT i OPEL. Tyle ze FIAT ma tansze czesci, niekiedy gorszej jakosci wyposazenie, a OPEL drozsze czesci ale takze lepiej wyposazony/wykonany. Za jakosc trzeba placic i tego sie trzymajmy. Ale ja laptopow na AMD nie bralbym wogole pod uwage. A z laptopami roznymi mialem do czynienia.....

Z ciekawosci zobaczylem jak wymienia sie uklad BGA w lapku, fajny filmik na przykladzie "wywolanego do tablicy" HP PAVILION seria wyzsza DV9 - http://www.youtube.com/watch?v=pOFfhkYU2i8 Uwazam ze nie ma reguly, kazdy uklad BGA pojdzie predzej czy pozniej, ojcu raz po burzy poszedl uklad BGA w laptopie ACER, po sieci lokalnej od dostawcy internetu poszly sprzety.
Breyton napisał(a):
Obecnie mam lapka NTT(...)Działa dobrze ale temp karty graficznej przy oglądaniu filmów na tvn player przekracza 100st i zaczyna zamulać :?
Moim zdaniem jezeli dziala Ci dobrze, ale sa problemy z przegrzewajaca sie karta graficzna, powinienes pojsc do serwisu w cely wyczyszczenia go w srodku, i byc moze wymiany ukladu chlodzenia. Wiadomo syfy sie zbieraja, brud i wszystko inne, cieplo nie jest poprawnie odprowadzane ze srodka - http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tric ... -komputera, cytuje
Cytuj:
Jeśli komputer zaczyna się przegrzewać, nawet gdy nie wykonujesz na nim żadnych wyjątkowo obciążających procesor operacji, to niechybny znak, że radiatory mające za zadanie odprowadzać ciepło od najważniejszych podzespołów komputera zostały zatkane kurzem i nie spełniają już należycie swojej roli. Trzeba je oczyścić.
W tej sprawie najlepiej wypowie sie raczek89, jak napisal jest serwisantem laptopow.
Breyton napisał(a):
Budżet to max 1000zł.
Moim zdaniem koszt uslugi nie wyjdzie wiecej niz 150 zeta. I bedziesz miec 850 w kieszeni.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629576 Wysłany: 05 Gru 2012, 20:05; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
mario1978, miałem nadzieję, że się wypowiesz :D szczerze mówiąc to najbardziej chciałbym lenovo. Tylko czy ta grafika będzie dobrze działała? Ona jest zintegrowana? czytałem opisy/testy tego modelu i każdy miał jeszcze nVidie, która w razie potrzeby się włączała. Pytałem sprzedawcy czy też tak ma ale on nie wie. Wie tylko, ze jak odpalał Call Of Duty Modern Warfare 2, NBA 2k12 czy Mafia 2 to działało bez problemu. Możliwe jest, że bateria trzyma 4-5 godzin? W poniedziałek jadę go oglądnąć. Jak mogę sprawdzić czy procesor, karta graficzna, dysk itp są w porządku? Mam program Speed Fan, którym sprawdzę temperatury i HD Tune ale sprawdzenie dysku zajmie pewnie ponad 2 godziny. Jest jakiś szybszy sposób?

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629585 Wysłany: 05 Gru 2012, 20:14; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2011,
Posty: 336
Pomógł: 3
ten lenovo to całkiem dobra maszyna, do Twoich celów na pewno wystarczająca. Grafika lepsza nie jest Ci potrzebna. Co do baterii: 4-5h? w to raczej bym nie uwierzył...

_________________
Alfa Romeo 156 1,9jtd 2000r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629589 Wysłany: 05 Gru 2012, 20:29; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Breyton napisał(a):
najbardziej chciałbym lenovo.
Jak ja bym mial wybieram to tez LENOVO, chociaz wizualnie nie podobaja mi sie takie "czołgi", kwestia gustu i estetyki, kazdy lubi co innego. Wolalbym doplacic do nowego laptopa, wziac na raty lub w inny sposob. Nowka to jest nowka. Podobnie jak z samochodami, masz gwarancje, spisz spokojnie. A tak kupisz sobie uzywke, wiadomo dysk twardy uzywany (mechanika), procesor tez uzywany (jak byl krecony to jak silnik na wykonczeniu), nagrywarka uzywana (mechanika + optyka, moze nie nagrywac lub zle odczytywac plyty), klawiatura moze sie z czasem zacinac przez brud/syf, moglbym wymieniac dlugo. Lepiej doplacic i cieszyc sie nowym laptopem. Uwierz mi ze dobry laptop, DOBRY laptop he.... dluuuuuugoooo dziala, jak moj HP PAVILION DV5 3,5 roku i wiem ze kolejny rok bez problemu jeszcze podziala a mam w planach min. kolejne 2 lata, pozniej przekazac go corce do zabawy, a sobie kupic cos nowego.
Breyton napisał(a):
Tylko czy ta grafika będzie dobrze działała? Ona jest zintegrowana?
Zintegrowana, czyli gorsza niz to co masz obecnie w swoim. Dedykowana zawsze jest lepsza od zintegrowanej. Tu masz recenzje tego lapka - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le ... 675.0.html
Breyton napisał(a):
czytałem opisy/testy tego modelu i każdy miał jeszcze nVidie, która w razie potrzeby się włączała.
Wlacza Windows 7 i technilogia OPTIMUS - http://www.nvidia.pl/object/optimus_technology_pl.html Nic mi nie wiadomo, aby ten model mial NVIDIA, nigdzie tego nie ma w opisie. Jak kazda seria, rozni sie detalami. Moim zdaniem ten nie ma.
Breyton napisał(a):
Pytałem sprzedawcy czy też tak ma ale on nie wie. Wie tylko, ze jak odpalał Call Of Duty Modern Warfare 2, NBA 2k12 czy Mafia 2 to działało bez problemu.
Nie dziwie sie, przeciez to nie sa jakies wymagajace gierki. Nalezy miec na wzgledzie przynajmniej 2 powody ze dzialaja, procesor INTEL I3 ma wbudowanuy uklad graficzny - http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core- ... 318.0.html, po drugie "silniki" 3D do gier i algorytmy, caly ten DirectX itp. jest mocno zaawansowany, dlatego nie problem takie gierki odpalic. Zapusc np. CRYSIS w 1024 lub wyzej, ciekawe czy sie laptop spoci - moj 3,5 letni lapek bez przeszkod daje rade w crysis 1024. Dla mnei wyznacznikiem wydajnosci graficznej sa "szybkie gry 3D", np. F1 2012 - http://www.youtube.com/watch?v=aB0VyHkJshI Dlaczego? Bo NBA jest gra "statyczna", a taki wyscig F1 tak duzo sie dzieje ciagle, cieniowanie, odbicia, niebo, slady gumy na asfalcie. To dopiero jest co przeliczac ;) I nie kazda zintegrowana karta grafiki uciagnie. Filmy HD puscisz na starszym nawet sprzecie, za to odpowiadaja kodeki, sprzet dekoduje a nie procesor jak bylo kiedys, kiedy divx byl nowoscia.
Breyton napisał(a):
Możliwe jest, że bateria trzyma 4-5 godzin?
Na zintegrowanej karcie graficznej tak ;) Na dedykowanej nieraz i 1h to duzo, zalezy w co sie bawi.
Breyton napisał(a):
Jak mogę sprawdzić czy procesor, karta graficzna, dysk itp są w porządku?
Programami obciazeniowymi, np. takim - http://www.tylkoprogramy.pl/heavyload.php To takie testy, ktore niemal w 100% obciazaja wszystko, cos na wzor wysciow na 1/4 mili - krotko ale tresciwie. Jak sie wysypie na takim tescie, podziekuj i nie sluchaj ze sie program wysypal. Jednemu w ten sposob wykrylem padnieta karte graficzna w kompie, komp wieszal sie losowo, przy programie wywalal sie - freezowal czyli zamrazal ramke z grafiki. Polecam poszukac roznych programow, zainstaluj u siebei, bedziesz wiedziec jak wykonywac testy, oraz jakie co potrafia.
Breyton napisał(a):
Jest jakiś szybszy sposób?
Testowanie dysku nie mozna robic na szybko, jedynie losowo np. HD TUNE ma testy na losowe odczyty/zapisy.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Ostatnio edytowany przez mario1978, 05 Gru 2012, 20:34, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #629590 Wysłany: 05 Gru 2012, 20:33; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Jeśli chodzi o czyszczenie mojego NTT to robię to regularnie. Nie ma tam żadnego kurzu. Dziś dodatkowo wymieniłem pastę na procesorze i układzie graficznym ale nie pomogło. Poza problemami z grafiką mam też z dźwiękiem. Popierdują głośniki i nie jest to wina głośników bo na słuchawkach czy kinie domowym jest to samo. Próbowałem wielu sterowników,ulepszaczy i nie pomaga. Jedynie na sterownikach win7 popierduje najmniej przy wyłączonych wszystkich ulepszeniach :? Poza tym spalił mi się wiatrak, kupiłem inny ( o takich samych parametrach) bo ori nie ma nigdzie. Gdyby nie grafika i dźwięk to na pewno bym go nie zmieniał.

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629593 Wysłany: 05 Gru 2012, 20:45; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Breyton napisał(a):
Gdyby nie grafika i dźwięk to na pewno bym go nie zmieniał.
TY to sam robiles, a znasz sie pewnie lepiej na czyszczeniu srodka niz ja, ale na pewno gorzej anizeli ja + Ty w zakresie naprawy laptopow. raczek89 jak wspomnial "siedzi w temacie", wiec radzilbym Tobie zaniesc laptop do serwisu, aby go zdiagnozowali. Robia serwisy bezplatne diagnozy, zaplacisz potem za naprawe co najwyzej jak uslyszysz diagnoze i cene. Nie masz nic do stracenia. Mowisz im co dolega Twojemu NTT, oni to rozkrecaja/ogladaja i robia kosztorys. Z tego co sie orientuje PROLINE kiedys pisal, ze bezplatnie robi diagnostyke, dowiesz sie w kilku zrodlach, ja w uzywke bym nie wchodzil, jeszcze 1000 sie pozbyc i okaze sie, ze pozbedziesz sie 1000 i do roboty bedzie, nic nie zaoszczedzisz a stracisz, bo kasa poszla + naprawy a laptop juz "stary" bedzie - http://www.proline.pl/hurt.php?n=profes ... upa=serwis A naprawy lapkow sa drogie, oj drogie... Zajrzyj tutaj http://www.ceneo.pl/Laptopy;szukaj-lenovo+B570 od ok. 1200 juz masz lapki LENOVO B570 oczywiscie gorsze w srodku niz ten co chcesz, ale ja proponuje Ci poprzegladac lapki, juz na forum byl temat jaki lapek kupic, za ile itd. duzo sie w nim wypowiadalem, bedzie on Ci pomocny w zakupie. Uwazam ze za 1500 mozna kupic nowy laptop do biura/domu. Do gier trzeba liczyc wiecej. Najwyzej NTT sprzedaj odzyskasz czesc kasy, lub jak masz corke/syna - nie wiem jak "stary" jestes, beda mieli zabawke z niego :lol:

O tutaj jest moja szeroka wypowiedz nt. kupna laptopa do 2,5k do montazu video HD - topic37346.html, a wiec juz bardziej profesjonalnej zabawy i na koncu autor potwierdza, ze mialem racje - prosze nie odebrac moich slow, jako samozachwytu i samouwielbienia ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629972 Wysłany: 07 Gru 2012, 18:21; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 26 Wrz 2010,
Posty: 58
mario1978 napisał(a):
raczek89 nie bede z Toba polemizowac, powiem tylko tyle, ze mam od 3,5 roku !!! laptop HP PAVILION DV5 a wiec serie nizej niz Ty piszesz, wlasnie pisze odpowiedz z mojego 3,5-letniego lapka.


No to masz szczęście, że taki ci się trafił. Ja niestety mogę się wypowiadać do tych modeli których procentowo mamy najwięcej, a do tych zaliczamy Paviliony. Inna sprawa, ze przez jakiś czas najlepiej się sprzedawały, to procentowo dużo ich jest na rynku. Najmniej psuja się IBM/Lenovo, mowa tu o płycie głównej, bo reszta to zwykle wynika z winy użytkownika np. pęknięta matryca, czy urwane zawiasy, itd.

Co do tych darmowych diagnoz to bywa różnie i warto zapytać przed oddaniem, czasem darmowa diagnoza bywa tylko wtedy gdy zdecydujemy się na naprawę i wtedy nie jest doliczana do naprawy.

_________________
Italiano Squadre

Diagnostyka Fiatów od 1993 do 2008 (2piny, 3piny, Obd2) -> Info PW


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630265 Wysłany: 09 Gru 2012, 12:31; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
raczek89 napisał(a):
No to masz szczęście, że taki ci się trafił.
Byc moze seria DV5 nie miala wady fabrycznej. Odpukac dziala bez zadnych zastrzezen, a juz zaliczyl wakacje nad morzem, w gorach itp. Wiec nie traktowalem i nie traktuje go jak jajko ;)
raczek89 napisał(a):
Inna sprawa, ze przez jakiś czas najlepiej się sprzedawały, to procentowo dużo ich jest na rynku.
I tu przechodzimy do meritum liczenia awaryjnosci sprzetu, cos co sie duzo sprzedaje z zasady ma duza awaryjnosc, bo jest tego duzo. Cos co sie malo sprzedaje, ma niska awaryjnosc, gdyz procentowo mala szansa aby wszystko sie zepsulo z puli sprzedazy. Statystyka i liczenie procentowe sredniej. Tak czy siak uwazam, ze teraz praktycznie wszystko co w srodku jest robione podobnie, placi sie glownie za opakowanie + dodatki, czyli ladna klawiatura, oprogramowanie, wysokiej jakosci glosniki czy zastosowane materialy obodowy.

Kazdemu producentowi zdarza sie zaliczyc wpadke, nawet najwiekszym - NVIDIA wypuscila na rynek uklady z wada fabryczna, jak pisze serwis na swojej stronie, najwiecej problemow z ukladami BGA zalicza jak dotad NVIDIA - http://www.aid-serwis.com.pl/index.php? ... 31&nid=117 Wniosek jest taki, ze przed zakupem laptopa nalezy sprawdzic jaki uklad BGA jest montowany i z zasady nie brac tych od NVIDIA. Ustrzezemy sie przed problemami ukrytych wad fabrycznych. Cytuje ze strony.
Cytuj:
Największą ilość wadliwych komponentów BGA stanowią produkty firmy nVidia. Poniżej przedstawiamy listę układów gdzie zalecamy wymianę komponentów na nowe z uwagi na ich uszkodzenia wewnątrz strukturowe.
Kupno laptopa teraz ma duzo wspolnego z zakupem samochodu, trzeba dobrze rozeznac rynek aby nie kupic "niespodzianki". Laptop w odrozneniu od komputera stacjonarnego, jest zamknietej architektury i nie mozna w latwy i tani sposob go naprawic/zmodernizowac. I tym nalezy sie kierowac przy kupnie laptopa, lepiej doplacic zalepsze czesci uzyte do jego produkcji, anizeli pozniej placic za naprawy serwisowe.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630554 Wysłany: 10 Gru 2012, 20:06; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
dzisiaj dostałem odpowiedź z serwisu do którego zaniosłem laptopa. Okazuje się, że prawdopodobnie popalone są mosty południowy i północny i dlatego pierdzi dźwięk. Co do grafiki to dostało się jej tymi wysokimi temperaturami i chyba już nie będzie dobrze działała a koszty naprawy są z mojego punktu widzenia za wysokie. Kupiłem Lenovo, to z linku z pierwszego postu. Dziękuję Panowie za zainteresowanie tematem i podpowiedzi :D

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630615 Wysłany: 10 Gru 2012, 22:28; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2011,
Posty: 336
Pomógł: 3
daj znać za kilka dni jak się spisuje i czy jesteś zadowolony :)

_________________
Alfa Romeo 156 1,9jtd 2000r


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631095 Wysłany: 13 Gru 2012, 12:00; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Już trzeci dzień "męczę" tego laptopa a on nie ma dość :) działa bez problemowo, nie grzeje się i jest szybki. Ogólnie wygląda jak nowy, nie ma nawet jednej ryski a używany był rok. Poprzedni właściciel kupił go nowego za 2200zł i został mi jeszcze rok gwarancji. Co do wydajności w grach to nie wiem bo w nie nie gram, tzn gram w colina II i colina V i obie działają na full detalach ale to nie dziwne bo nie mają wielkich wymagań. Lapka dostałem z pudełkiem, folijkami, papierami, kartą gwarancyjną i legalnym win7. I tu mam pytanie. Windows jest zainstalowany a chciałbym go mieć na płytce. Mam ikonkę "one key recovery" domyślam się, że jak w to wejdę to poprosi o płytkę, tylko czy wystarczy jedna? Mam win7 na płytce ale zpiracony (bez klucza) a chciałbym oryginał. Recovery nagra sam system czy wszystko co jest na dysku C?

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631098 Wysłany: 13 Gru 2012, 12:31; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Breyton napisał(a):
został mi jeszcze rok gwarancji
Lepiej trafic nie mogles cena/korzysci.
Breyton napisał(a):
Mam ikonkę "one key recovery" domyślam się, że jak w to wejdę to poprosi o płytkę, tylko czy wystarczy jedna?
Zajrzyj tutaj pisza rowniez o LENOVO - http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tric ... e-recovery.
Breyton napisał(a):
Recovery nagra sam system czy wszystko co jest na dysku C?
Sam system + sterowniki, jakis soft gratisowy moze, a dokladniej odtworzy to co fabryka ladowala "na pierwszy montaz". I skasuje to co masz na C. Zrobi Ci szybkiego formata + odtworzenie z partycji recovery danych.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631140 Wysłany: 13 Gru 2012, 16:49; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Dzięki mario1978, już mniej więcej wiem o co chodzi. Jutro kupię płyki i zobaczę jak to pójdzie.
połapałem się dzisiaj, że laptop ma przełącznik grafiki. Tryb oszczędzania energii gdzie pracuje normalnie lub tryb przyspieszania programów. Niby nie bajer ale cieszy :) indeks wydajności 5.7 to mało czy dużo?

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631151 Wysłany: 13 Gru 2012, 18:27; 
 Temat postu: Re: pomoc przy wyborze laptopa
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2011,
Posty: 336
Pomógł: 3
Breyton napisał(a):
indeks wydajności 5.7 to mało czy dużo?


zaskakująco dużo :)

_________________
Alfa Romeo 156 1,9jtd 2000r


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO