You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 09:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #674882 Wysłany: 14 Cze 2013, 10:30; 
 Temat postu: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 09 Maj 2012,
Posty: 77
Mam problem z elektrycznym podnoszeniem szyb . Od jakiegos miesiaca nie dziala mi przycisk podnoszenia szyb od strony kierowcy - szyb pasazera (prawej). Przycisk od strony pasazera dziala i otwiera szybe od strony pasazera. Wczoraj mialem awarie przycisku otwierania szyba od strony kierowcy. Szybe otworzylem ale poznie jnie moglem ja zamknac . Dopiero po jakims czasie zaczelo dzialas. Dzis dziala ale boje sie ze znow niespodziewanie przestanie, jest lato jezdze otwartymi szybami. Bede chcial zamknac szybe a tu zonk ... co moge sprawdzic ?? Bezpiecznik moze cos nawala (gdzie sa bezpieczniki ) cos innego sprawdzic?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #674888 Wysłany: 14 Cze 2013, 11:08; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
wyjmij panel z przyciskami i sprawdź czy wtyczki dobrze siedzą czy nie sa luzne... czy piny nie sa zasniedziałe we wtyczkach

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #674898 Wysłany: 14 Cze 2013, 11:34; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 23 Sty 2013,
Posty: 131
Pomógł: 1
Obstawiam połamane przewody w przelotce od drzwi do karoserii. Mi tam pękł przewód od głośnika. Po rozebraniu zauważyłem, że wszystkie są już w nie najlepszym stanie więc jak tylko mogłem to je zabezpieczyłem.

_________________
Kia Sportage 1.7CRDI MY2012
Fiat Grande Punto 1.4 8V 2007


Góra
 Profil  
 
 
 Post #677597 Wysłany: 28 Cze 2013, 00:06; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 17 Lut 2013,
Posty: 67
Body Computer M1 - styk 20 konektora E - zasila z logiką opisaną powyżej zespół sterowań w drzwiach po stronie kierowcy H44 - styk 1 i w drzwiach po stronie pasażera H50 - styk 2; to zasilanie powoduje zasilaneie także diod podświetlenia. Analogicznie ze styku 11 konektora A w M1 zasilane są z logiką opisaną powyżej silniki N60 (lewy) i N61 (prawy), styk 3.

W zespole H44 zintegrowane są sterowania dla szyby po stronie kierowcy i po stronie pasażera, które są przesyłane bezpośrednio do silników N60 i N61.

Analogicznie sterowanie w drzwiach po stronie pasażera H50 przesyła sterowania do silnika N61


Silniki N60 i N61 otrzymują zasilanie mocy - styk 6 - z linii zabezpieczonej bezpiecznikami odpowiednio F86 i F85 w skrzynce bezpieczników w komorze silnika B1.

_________________
wzbogacono o:
-tempomat
-oryginalny podłokietnik
-kamera przód
-kamera tył
-światła do jazdy dziennej

plany na:
-oświetlenie drzwi przednich
-podgrzewane fotele
-podświetlenie schowka
-tylna lampa w podsufitce
-lusterko fotochromatyczne


Góra
 Profil  
 
 
 Post #682168 Wysłany: 06 Sie 2013, 18:06; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 09 Maj 2012,
Posty: 77
teraz mi w ogole nie dzialaja przyciski od strony kierowcu :( :( :( :(

[ Dodano: 31 Lip 2013 14:15 ]

przeczyscilem styki , byly troche brudne. Zauwazylem ze mi nie dziala podnoszenei szyb od strony kierowcy kiedy sa zamkniete drzwi lub calkowicie otwarte... czyli cos musi byc z kabelkami ktore wychodza od drzwi. Od strony pasazera nadal mi nie dziala ..

[ Dodano: 05 Sie 2013 23:51 ]

znow mi nie dzialaja szyby - co przy upalach to koszmar :(:( :evil:
Popsikalem preparatem do konseracji polaczen elektrycznych i wuj
Czy otwieranie szyb jest wykonanie na mimośrodzie czy na wyłącznikach?
Co moge jeszcze sprawdzic. Elektryka lusterek bocznych dziala bez problemu.
Wtyczka od drzwi to karoserii jest lekko zniszczona, probowalem nia poruszac ale bez rzultatu? Bezpieczniki? sprawdzalem i raczej sa OK (jakie oznaczenia sa bezpiecznikow bo w ksiazce serwisowej sa inne i w komorze silnika inne )

[ Dodano: 06 Sie 2013 18:06 ]

wie ktos????????????????????


Góra
 Profil  
 
 
 Post #684355 Wysłany: 06 Sie 2013, 20:07; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
wez zgadaj sie z kims z GP na szybka wpinke przycisków.. i bedziesz wiedzial gdzie lezy wina... i co wyeliminowac i szukac dalej...

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #684466 Wysłany: 07 Sie 2013, 15:28; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 09 Maj 2012,
Posty: 77
okazalo sie za kabelki doprowadzajce sa lutowane . Niestety wtyka ktora wchodzi w karoserie tez jest z..ana. Kurde juz nie wiem co mam sprawdzac.... wie ktos jak sa wyjmowane te wtyki co wchodza w karoserie??? Jak sie poruszy jednym kabelkiem to przycisk od strony pasazera dziala. Od kierowcy nie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #809150 Wysłany: 28 Lip 2016, 11:35; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Śląsk :)
Rejestracja: 30 Maj 2010,
Posty: 18
witam miałem problem z otwieraniem szyby pasażera w autku u żony wczoraj walczyłem z tym najpierw sprawdziłem kabelki w przelotce w prawych drzwiach było wszystko ok potem przyszła pora na lewe tam znalazłem przerwane 3 kabelki i 4 nadłamane nie dało rady zrobić bez ściągnięcia tapicerki drzwi :( rozebrałem tapicerkę wyciągnąłem wiązkę polutowałem i dałem opaski termokurczliwe poskładałem i szyba działa kobieta zadowolona dzięki za porady na forum

_________________
Grande Punto 1,4 8V 2009


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811454 Wysłany: 07 Wrz 2016, 22:00; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Forumowicz

Samochód: 126
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2016,
Posty: 4
Witam,
podepnę się pod temat, a mianowicie mam problem z sterowanie szybami przód raz działa, raz nie. Przejrzałem wszystkie przewody w obydwu dziwach i są sprawne jedyne co zauważałem jak przekręcę kluczyk na zapłon to mam podświetlenie panelu sterowania szybami i poru sekundach przestaje mi już działać kiedy wyłączę i włączę zapłon znowu działają i tak w kółko. jedyne co mi przychodzi do głowy to bodycomputer ale czy możliwe że on szwankuje?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811486 Wysłany: 08 Wrz 2016, 14:50; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Ja bym powiedzial ze dalej problem lezy we wiazce elektrycznej.
Odepnij zlacze w drzwiach, wypnij panel z przyciskami i sprawdz multimetrem czy kazdy z przewodow "przebija" sygnal jak trzeba.
Schematy z eLearn dadza Ci odpowiedz ktory kabelek gdzie sie konczy i gdzie zaczyna.
W 10min bedziesz mial odpowiedz czy to wina wiazki czy nie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811487 Wysłany: 08 Wrz 2016, 15:04; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 28 Lip 2012,
Posty: 97
Pomógł: 1
Tak jak pisze kolega kris84 stawiam 99% że są przełamane przewody w przelotce drzwi....mi po otwarciu drzwi podświetlenie działało po zamknięciu przestawało....po naprawie przewodów wszystko wróciło do normy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811495 Wysłany: 08 Wrz 2016, 19:00; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Forumowicz

Samochód: 126
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2016,
Posty: 4
Jak sprawdzałem przewody to czy mają przejście to na brzęczyk w multimetrze i było, podpoiłem starą wiązkę pod lewe drzwi nie działało. Wczoraj jak patrzyłem jeszcze przewody w prawej stronie to miałem zaśniedziałą wtyczkę, przeczyściłem i jak na razie dzisiaj cały dzień jest dobrze lecz dalej mi się wydaje że chyba nie tego była wina. Jeszcze będę obserwował czy coś się dzieje i zobaczymy. Jak na razie dziękuje za pomoc :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811502 Wysłany: 08 Wrz 2016, 20:02; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Wlasnie metode na brzeczyk mialem na mysli.
Popsikaj tam te styki tez jakims preparatem ulatwiajacym przewodzenie dedykowanym stykom elektrycznym.
No i obserwuj... jak bedzie sie cos dzialo, trzeba szperac dalej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811510 Wysłany: 08 Wrz 2016, 20:40; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Forumowicz

Samochód: 126
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 10 Lut 2016,
Posty: 4
Tak, popryskałem "kontaktem" i jeszcze jak sprawdzałem przewody w prawych dziwach miałem w kostce dwie masy od przycisku do sterowania szybą czy tak ma być? Gdy przeglądałem schemat instalacji elektrycznej to chyba jest jedna masa na przycisku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811514 Wysłany: 08 Wrz 2016, 21:05; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Kordek napisał(a):
Tak, popryskałem "kontaktem" i jeszcze jak sprawdzałem przewody w prawych dziwach miałem w kostce dwie masy od przycisku do sterowania szybą czy tak ma być? Gdy przeglądałem schemat instalacji elektrycznej to chyba jest jedna masa na przycisku.

Nie pamietam schematu ale tak wlasnie moze byc.
Obwod niskonapiecowy dla podswietlenia diody z przycisku szyb ma swoja mase, a silnik podnoszenia szyb ze wzgledu na pradozernosc ma swoja.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811560 Wysłany: 09 Wrz 2016, 15:12; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 25 Lut 2016,
Posty: 32
Podepnę się do tematu. Od strony pasażera nie działa mi automatyczne podnoszenie szyby tzn. że chwilę przytrzymam i automatyczne do końca się zamyka. Od kierowcy działa. Opuszczanie jest ok z obu stron.
Drugie czy w wersji blue and me jest coś takiego jak automatyczne domykanie po zgaszeniu silnika?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811574 Wysłany: 09 Wrz 2016, 19:48; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
mmiksa napisał(a):
Podepnę się do tematu. Od strony pasażera nie działa mi automatyczne podnoszenie szyby tzn. że chwilę przytrzymam i automatyczne do końca się zamyka. Od kierowcy działa. Opuszczanie jest ok z obu stron.
Drugie czy w wersji blue and me jest coś takiego jak automatyczne domykanie po zgaszeniu silnika?


Ad1. Tak ma byc. Tak po prostu jest to elektrycznie zrobione ze szyba kierowcy jest automatyczna a pasazera nie. I nie, nie da sie tego zaprogramowac.
Ad2. Nie, nie ma, w zadnym Grande nigdy nie bylo. (Tylko wersje 5D z wszystkimi elektrycznymi szybami maja domykanie z pilota po przytrzymaniu 2sek przycisku zamykania auta. I nie, nie da sie tego zaprogramowac.)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823914 Wysłany: 24 Maj 2017, 10:45; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 29 Kwi 2015,
Posty: 320
Pomógł: 2
Witam podepnę się pod temat w moim evo szyba przednia od kierowcy w czasie jazdy sama się otwiera po zamknięciu i włączeniu np kierunku znów się otwiera czy może to być wina masy bo miałem podlączane podświetlenie klamek i od tamtej pory po kilku miesiącach się tak zrobiło .Stawiam na kabel masowy w prawych dzwiach bo z nim był problem który ustał a teraz znów to samo . Dla potwierdzenia czy takie obiawy otwierania się szyby w czasie jazdy mogą byc przyczyną złej masy ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825518 Wysłany: 03 Lip 2017, 09:41; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Forumowicz

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 03 Lip 2017,
Posty: 2
Witam.
Podpinam się pod temat. Mam problem ze sterowaniem szybą po stronie kierowcy. Jakiś czas temu zauważyłem, że nie działa głośnik w lewych drzwiach. Dwa tygodnie temu przestało działać sterowanie szybą od strony kierowcy - od strony kierowcy mogę jednak sterować szybą pasażera. Po przeczytaniu kilku wpisów na forum pomyślałem, że to uszkodzona wiązka przewodów. Jednak tam nie widać żadnego uszkodzenia. Jak naciskam przycisk to słychać cyknięcie - to naprowadziło mnie na zaplątaną linkę (również jedna z opcji awarii z forum). Wczoraj rozebrałem tapicerkę i sprawdziłem linki. Wszystko jest dobrze. Zauważyłem jednak, że wiązka wychodząca z wnętrza drzwi jest wilgotna, podobnie jak tył głośnika.
Wczoraj podczas walki zauważyłem że jak naciskam przycisk sterowania to na chwilkę zanika dźwięk w głośnikach - wszystkich tak jakby się uruchomiła opcja wyciszenia.
Macie jakieś pomysły jak to ugryźć?
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825522 Wysłany: 03 Lip 2017, 10:13; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
chemik napisał(a):
Witam.
Podpinam się pod temat. Mam problem ze sterowaniem szybą po stronie kierowcy. Jakiś czas temu zauważyłem, że nie działa głośnik w lewych drzwiach. Dwa tygodnie temu przestało działać sterowanie szybą od strony kierowcy - od strony kierowcy mogę jednak sterować szybą pasażera. Po przeczytaniu kilku wpisów na forum pomyślałem, że to uszkodzona wiązka przewodów. Jednak tam nie widać żadnego uszkodzenia. Jak naciskam przycisk to słychać cyknięcie - to naprowadziło mnie na zaplątaną linkę (również jedna z opcji awarii z forum). Wczoraj rozebrałem tapicerkę i sprawdziłem linki. Wszystko jest dobrze. Zauważyłem jednak, że wiązka wychodząca z wnętrza drzwi jest wilgotna, podobnie jak tył głośnika.
Wczoraj podczas walki zauważyłem że jak naciskam przycisk sterowania to na chwilkę zanika dźwięk w głośnikach - wszystkich tak jakby się uruchomiła opcja wyciszenia.
Macie jakieś pomysły jak to ugryźć?
Pozdrawiam
Piotr


Jak juz masz rozebrane to wysusz to dokladnie, miernikiem pomierz czy masz przejscia na poszczegolnych przewodach i sprawdz czy nie ma zwarc.
Jak bedzie ok to zawin to wszystko w nowa izlolacje (tasma materialowa tesa) i powinno byc ok.
Jak beda zwarcia to poznajduj uszkodzone miejsca i zaizoluj na nowo.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825603 Wysłany: 04 Lip 2017, 21:25; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Forumowicz

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 03 Lip 2017,
Posty: 2
chemik napisał(a):
Jak juz masz rozebrane to wysusz to dokladnie, miernikiem pomierz czy masz przejscia na poszczegolnych przewodach i sprawdz czy nie ma zwarc.
Jak bedzie ok to zawin to wszystko w nowa izlolacje (tasma materialowa tesa) i powinno byc ok.
Jak beda zwarcia to poznajduj uszkodzone miejsca i zaizoluj na nowo.

Dziękuje za pomoc.
Okazało się, że kable są popękane przy samym wejściu w osłonę gumową i trzeba było ją zdjąć żeby były widoczne spękania na izolacjach. Połatałem ile się dało - działają szyby i głośnik ale zacznę szukać nowej wiązki bo czuję że temat wróci za jakiś czas.
Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855911 Wysłany: 23 Kwi 2021, 14:22; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Mar 2018,
Posty: 106
Chciałem kupić panel sterowania szybami i lusterek,ten od strony kierowcy.Zauważyłem,że płytka sterująca,ta od spodu panelu ma różne kolory.Niebieski,szary a nawet żółty.Ma to jakieś znaczenie?Orientuje się ktoś?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855912 Wysłany: 23 Kwi 2021, 14:39; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Nie, dopóki płytka ma ten sam rozmiar i kształt, to kolor nie miał znaczenia.
Miałem do czynienia z żółtą i niebieską i obie działały tak samo.
Wiadomo, zakupy zawsze na własną odpowiedzialność ale problemu nie powinieneś mieć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856010 Wysłany: 09 Maj 2021, 12:07; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Mar 2018,
Posty: 106
Okazało się,że podnośnik od strony kierowcy padł.Naprawione.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #856229 Wysłany: 01 Cze 2021, 21:12; 
 Temat postu: Re: Elektryczne podnoszenie szyb ...
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 01 Cze 2021,
Posty: 1
Witam,podepnę się pod temat.Mianowicie mam problem z podnoszeniem szyb i sterowaniem lusterek , kable w drzwiach przerwane i chce to polutować.Ściągnąłem boczek , ale nie mam zielonego pojęcia jak odłączyć wtyczkę idącą od drzwi do wnętrza( w sensie ten szary zatrzask).Próbowałem to naciskać , ruszać we wszystkie strony , a nawet podważać , jednak to w moim mniemaniu zakończyłoby by się szybkim złamaniem.Proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO