You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #68368 Wysłany: 30 Lis 2007, 09:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
uzziah, założę się że te nowe też będą Ci parowały. W końcu to normalne. Przecież szyby wewnątrz auta też parują pod zalegającym śniegiem.

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #68386 Wysłany: 30 Lis 2007, 10:23; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Grzegorz1976 napisał(a):
P.S. Civic za 74 koła - to sport?


Ma 140 kucyków, benzyna - silnik chyba 1.8, 17 calowe felgi, też czarnuch...
Autko kosztuje tyle kasy, a maskę ma podpieraną prętem
:E
Dla siebie tego autka bym nie kupił - za bardzo futurystyczne zegary i kilka brakujących szczegółów, które posiada FIAT (Blue&Me) :wink:
Z ciekawostek: w tej Hondzie nie ma również lampek pod przednimi drzwiami, oświetlającymi miejsce, w którym będzie się stawiało stopy...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68391 Wysłany: 30 Lis 2007, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Tomo napisał(a):
uzziah, założę się że te nowe też będą Ci parowały. W końcu to normalne. Przecież szyby wewnątrz auta też parują pod zalegającym śniegiem.


No dokładnie - bo w aucie jest cieplej napada śniegu i szyba jest cała zaparowana, na lampę z tyłu to samo, warunki zimowe ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68397 Wysłany: 30 Lis 2007, 11:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Jaco to bardzo ciekawe, bo jakos w innych autach jakimi jezdzilem nie zauwazylem takiego efektu :E ale skoro tak uwazacie to ok.

[ Dodano: 30 Lis 2007 11:18 ]
Mam jeszcze prawie 21 miesiecy gwarancji i jak trzeba bedzie to bede jezdzil co miesiac z tymi lampami az mi dadza takie ktore nie beda parowaly i tyle - albo mnie zastrzela :E

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68398 Wysłany: 30 Lis 2007, 11:19; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
uzziah napisał(a):
Jaco to bardzo ciekawe, bo jakos w innych autach jakimi jezdzilem nie zauwazylem takiego efektu :E ale skoro tak uwazacie to ok.


Nie, nie powiedziałem, że to normalne...ale są warunki w, których może zaparować lampa, czasem to widzę na myjni szczególnie teraz jak są różnice temperatur - wjeżdża ktoś dostaje Karcherem wyjeżdza na zewnątrz i ma lekko przyparowane dochodzi kolejna różnica temp. po włączeniu świateł.

Co innego jak mówię jeśli są NON STOP zaparowane, zbiera się tam woda w dodatku :( dzieje się tak nawet w lecie często to nie ma co...trzeba się tym zainteresować - Waszych lamp nie widzę więc nie wiem, każdy ma swoje zdanie i sam widzi co jest - próbować w ASO przecież można :)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68417 Wysłany: 30 Lis 2007, 12:37; 
 Temat postu:
uzziah napisał(a):
Jaco to bardzo ciekawe, bo jakos w innych autach jakimi jezdzilem nie zauwazylem takiego efektu :E ale skoro tak uwazacie to ok.

[ Dodano: 30 Lis 2007 11:18 ]
Mam jeszcze prawie 21 miesiecy gwarancji i jak trzeba bedzie to bede jezdzil co miesiac z tymi lampami az mi dadza takie ktore nie beda parowaly i tyle - albo mnie zastrzela :E



Gratuluję tyle wolnego czasy żeby z każdym bzdetem jeździć. Ja takowego nie posiadam. Mnie auto ma słuzyć do jeżdżenia a nie stania w ASO. Poza tym jeśli chodzi o parujące lampy to proponuję od razu do końca zimy umościć sobie jakiś kącik w ASO, położyć śpiworek, wziąć trochę drobnych na kawkę do automatu, żonce kupić bilet miesięczny, zeby mogła dowozić ci obiadki i czekać na skuteczną naprawę. Do wiosny, bo potem nagle problem zniknie :lol2:


Góra
  
 
 
 Post #68419 Wysłany: 30 Lis 2007, 12:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Ja tam moge raz na jakis czas zostawiac moje grande w ASO. Dla klientow jest promocja i doplacajac 30 zl dziennie mozna smigac 3 litrowa alfa 166 :D jako zastepcze. Powaznie mowiac mnie strasznie wkurza ze w nowym aucie sie takie rzeczy dzieja.

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68512 Wysłany: 30 Lis 2007, 17:41; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
uzziah napisał(a):
Dla klientow jest promocja i doplacajac 30 zl dziennie mozna smigac 3 litrowa alfa 166 :D jako zastepcze.


Gdzie takie fajne ASO ;) to pewnie teraz każdy pojedzie z GP do serwisu tam ;D i z 30zl w kieszeni ;D

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #68595 Wysłany: 01 Gru 2007, 09:43; 
 Temat postu:
uzziah napisał(a):
Ja tam moge raz na jakis czas zostawiac moje grande w ASO. Dla klientow jest promocja i doplacajac 30 zl dziennie mozna smigac 3 litrowa alfa 166 :D jako zastepcze. Powaznie mowiac mnie strasznie wkurza ze w nowym aucie sie takie rzeczy dzieja.


Aaaa to zmienia postać rzeczy. To sam bym zostawiał im auto co miesiąc, żeby pośmigać sobie zacną alfą hahahaha


Góra
  
 
 
 Post #68918 Wysłany: 02 Gru 2007, 16:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 11 Wrz 2007,
Posty: 508
Jaco, Grzegorz1976 zapraszam do Bydgoszczy do "AUTEX'u" w cenniku wypozyczalni sa tez inne fajne auta :D

_________________
GP 5d 2007 czarny crossover
In theory there is no difference between theory and practice. But in practice there is. - Jan L. A. van de Snepscheut


Ostatnio edytowany przez uzziah 02 Gru 2007, 16:41, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 
 Post #68928 Wysłany: 02 Gru 2007, 16:33; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
uzziah napisał(a):
Jaco Grzegorz1976 zapraszam do Bydgoszczy do "AUTEX'u" w cenniki wyporzyczalni sa tez inne fajne auta :D


Hehe nieźle to mają pomyślane... :)

Jeździjcie Panowie tam lampy wymieniać - fury zastępcze stoją ;D

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #78972 Wysłany: 07 Sty 2008, 01:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
ostatnio jak mi zaczęły te lampy parować, rozglądam sie za innymi markami nowych samochodów co im lampy paruja to nie spodziewałem sie ze bedzie ich az tak wiele :D passat zajmuje pierwsze miejsce, potem audi itd. tylko ze w punciaku klosze sa gładkie i wszystko widac a w tamych nie rzuca sie tak w oczy, ale i tak uważam ze jest to element do wymiany.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #79049 Wysłany: 07 Sty 2008, 12:29; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
sadoo

Ja już o tym pisałem, o tej porze roku różne rzeczy mogą się dziać ;)

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88243 Wysłany: 03 Lut 2008, 21:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 29 Wrz 2007,
Posty: 16
Już mi raz zmieniali tylni reflektor i nowy też zaparował, chyba po myciu na myjni :)

_________________
PUNTO G


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205178 Wysłany: 05 Sty 2009, 19:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Mi też zaparowały.

Pierwszy raz przed Sylwestrem, a drugi dzisiaj obie. Teraz idzie mróz na noc to wszystko zamarznie w środku :cry: Dzwoniłem do dilera ale nie odbierają, jutro zadzwonię i nie chcę słyszeć nic innego jak tylko "wymieniamy"...

2500 km przebiegu- porażka :shock:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205313 Wysłany: 06 Sty 2009, 00:40; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Mi tez paruja ...oby dwie na kierunkach.....ale to normalne przy tych temperaturach!! Jesli jedna by parowała a druga mniej badź wcale to należy się zastanowić .....ale jesli obydwie to nie ma powodu do zmartwień....tam jest zwykłe powietrze atmosferyczne a nie próżnia !!! :-)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205351 Wysłany: 06 Sty 2009, 10:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Wiesz, jeździłem w życiu wieloma autami: Fiatami, Toyotami, Renault i Skodą i w żadnym z nich nie występowało coś takiego nawet przy -20 stopniach i przy sporych przebiegach tych aut.

A tu nagle auto z salonu, przebieg 2500 i coś takiego. Nie po to kupiłem auto z gwarancją by np ktoś w salonie mi powiedział "tak być musi". Tak być nie musi a jeśli jest to coś jest nie tak- niech się głowią, piszą do centrali- ja mam to gdzieś- towar nie spełnia żądanych wymagań..Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce- jutro jadę..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205355 Wysłany: 06 Sty 2009, 11:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
W taką pogodę takie parowanie jest dopuszczalne. Lampa wewnątrz nagrzewa się a na zewnątrz jest zimno - duża różnica temperatur i masz parowanie. Co innego gdyby lampa parowała Ci latem - wtedy od razu wymieniają bo to świadczy o nieszczelności. A w taki mróz to nieraz nawet szyby trzeba skrobać od wewnątrz bo są zaszronione. No ale nie zaszkodzi spróbować. Może Ci wymienią na nowe? Tylko nie zdziw się jak w nowych będzie ten sam efekt. Tak jak pisał sadoo GP ma gładkie klosze i po prostu za dużo widać :wink:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205362 Wysłany: 06 Sty 2009, 11:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Tomo napisał(a):
W taką pogodę takie parowanie jest dopuszczalne. Lampa wewnątrz nagrzewa się a na zewnątrz jest zimno - duża różnica temperatur i masz parowanie. Co innego gdyby lampa parowała Ci latem - wtedy od razu wymieniają bo to świadczy o nieszczelności. A w taki mróz to nieraz nawet szyby trzeba skrobać od wewnątrz bo są zaszronione. No ale nie zaszkodzi spróbować. Może Ci wymienią na nowe? Tylko nie zdziw się jak w nowych będzie ten sam efekt. Tak jak pisał sadoo GP ma gładkie klosze i po prostu za dużo widać :wink:


Racja, ale gdy auto stoi dwa dni na dworze, w pierwszy dzień nic a w następny jest para to moim zdaniem coś nie tak. Pożyjemy zobaczymy.

Dla mnie jest to niedopuszczalne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205373 Wysłany: 06 Sty 2009, 12:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
Wiesz ...mogłeś tego nie zauważyć...bo klosze tylnych lamp w innych samochodach nie były wykonane z przeźroczystego, cienkiego dość plastiku. Powierzchnia wewnętrzna kloszy jest tak ukształtowana aby maksymalnie rozpraszać światło żarówki...skutkuje to tym, że nic nie widać co znajduje się w środku klosza...nawet czasem ciężko stwierdzić, że pływa tam woda przy włączonej żarówce. Więc nawet pewnie świadom nie byłeś tego co znajduje się w lampach poprzednich swoich samochodów.
Zaparowane klosze od święta przy -20 st C, które odparowują to nic złego. Gorzej jakby para się permamentnie tam utrzymywała albo się skraplała :-)

Jesli jednego dnia masz suche powietrze bądź element się nagrzał na słońcu o parę st więcej niż ma powietrze to na następny dzień kiedy powietrze jest wiglotne to na mur beton klosz się od środka zaparuje. Zauważ też, że najwięcej pary gromadzi się w miejscach gdzie np lód się osadził na kloszu bądź śnieg :)

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205387 Wysłany: 06 Sty 2009, 13:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Yoka, po części masz rację ale przed chwilą przyglądnąłem się lampom w 3 letnim Superbie, który nie jest garażowany i nic takiego nie występuje (klosze nie są przeźroczyste ale widać dokładnie, że nie ma pary). Poza tym Tempra, Seicento nie mają też przeźroczystych kloszy ale tam też tego nie było widać. Z aut z przeźroczystymi kloszami to Toyota Auris i Corolla po lifcie i tam też nie ma pary choćby nawet tam śnieg położyć.

Jeśli występuje to w kilku autach a po tym wątku widać, że tak to jest to jakiś defekt/wada fabryczna. Swoją drogą dobrze, że nie parują mi przednie lampy jak miało to miejsce bodajże w Punto MKII i w Stilo...

Jeszcze jedno: zapocenie lamp musi gdzieś odparować. Skoro klosz jest szczelny a być powinien to gdzie ta para odchodzi..ja osobiście nie mam zamiaru wozić akwarium w tylnych lampach :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205388 Wysłany: 06 Sty 2009, 14:05; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1364
MiSiOn ..a zauważyłeś abyś woził akwarium w lampach ?? :E :E

_________________
Citroen C4 1.6 HDI 112 KM ......całe 55.000 km
Czuje się jak Chuck Norris ......nic się mi nie psuje :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205424 Wysłany: 06 Sty 2009, 17:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Yoka napisał(a):
MiSiOn ..a zauważyłeś abyś woził akwarium w lampach ?? :E :E


To taka przenośnia, ale chciałbym uniknąć czegoś takiego. Ostatnio widziałem takie Bravo na czeskich blachach i pomimo, że lampa była cała (przynajmniej na taką wyglądała) miała na 2 cm wody wewnątrz. A ja nie wiem czy to prawo fizyki lub też pogody takie coś u mnie powoduje czy też jakaś mikrodziurka powiększająca się. Ot tak profilaktycznie- wolę zaradzić niż potem, w bardzo pesymistycznym podkreślam wypadku, rwać sobie włosy z głowy.

:roll:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205512 Wysłany: 06 Sty 2009, 21:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Pomorskie
Rejestracja: 29 Paź 2008,
Posty: 55
Koledzy, tylna lampa składa się z dwóch części: klosza i przykręcanego do niego dwoma śrubkami elementu w którym mocowane są żarówki. I właśnie w tym elemencie w miejscu styku z kloszem znajduje się uszczelka - gumowy wałeczek. Myślę, że warto wyciągnąć tą uszczelkę, przesmarować ją silikonem lub wazeliną techniczną i założyć ją ponownie zwracając uwagę by miejsce łączenia uszczelki wypadło z dołu, biorąc pod uwagę położenie lampy. Ja tak kiedyś zrobiłem przy okazji wymiany przepalonych żarówek i narazie niemam problemów z parowaniem czy wodą w lampie. Myślę nawet, że warunki atmosferyczne mamy do takiej operacji sprzyjające. Mrozne powietrze które dostanie się do klosza zawiera dużo mniej wilgoci niż ciepłe. Życzę powodzenia i samych miłych wrażeń związanych z GP


Góra
 Profil  
 
 
 Post #205515 Wysłany: 06 Sty 2009, 22:08; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
mnie dzisiaj tez ciut zaparowały, ale mają prawo jak -17*C :E

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO